PALUBA
May 16, 2024, 06:27:34 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat Izrael-Iran  (Read 5207 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 273


« Reply #30 on: April 14, 2024, 10:00:53 am »

Izrael se po prvi put susreće sa mogućnošću da bude osuđen za genocid ili zločin to još ne može da se pretpostavi jer je sve u početnoj fazi,pred međunarodnim sudom. Rusija je od Izraela na početku sukoba u Gazi tražila da se "Izrael vrati na granice iz 1969." (to su i musikimanske zemlje podržale). Ne znam kakvi su tačno Izraelski planovi (verovatno da se spram promena na terenu i oni menjaju) ali postoji mala mogućnost da "kretanjem" većih sukoba Izrael pokuša da sa sebe "ukloni sumnje" da je počinio zločine ili genocid u pojasu Gaze. Ono što hoću da kažem jeste ,ima tu i ličnog interesa za opstankom na vlasti ,ali i geopolitčkog jer ,meni se čini da Rusija teži da dovede Izrael pod svoju "komandu" preko "ruskih jevreja" .

Ово је веома интересантно опажање. Пажња ће бити преусмерена са Газе на иранско-израелски сукуб. Израел ће без сумње сутра на седници Савета безбедности издејствовати неки вид осуде иранског напада. Сви они који подржавају Палестинце на демонстрацијама ће се наћи у незгодном положају, како да избегну да подржавају Иран.

Односи Русије и Израела су бољи него што на први поглед делује. Мислим да постоји пуно ствари које ми не знамо. Израел има већи вишак старих F-16 него цео европски део НАТО, па није било ни помена да ти авиони заврше у Украјини.

Што се тиче повратка Израела на границе из 1967, мислим да Руси мало голицају уши Арапима. То се неће догодити без озбиљног пораза Израела у рату. На Западној обали живи 800 хиљада Јевреја. То су цели градови. Мислим да број руских Јевреја у тим насељима није занемарљив. То нису насеља попут оних где избијају сукоби са Палестинцима, него модерни и плански изграђени градови са универзитетима и болницама.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 273


« Reply #31 on: April 14, 2024, 10:17:06 am »


Па исти такав...То ће бити као са оном причом о овновима на брвну...Ја не разумем Израелску политику да где њихова увек мора бити последња...Јер се на крају може и десити да их неки стварно и сравни. У читавом галиматијасу Иран није потпуно без могућих савезника. Можда смо заборавили, али тамо негде када су Руси отпочели интервенцију у Сирији било је неких претњи из Израела како ће они оштрије реаговати и неће дозволити ово или оно...м мислећи на руске снаге. Онда их је Русија опоменула да ће, деси ли се напад на руске снаге, Израел стварно постати камена пустиња. Тада јер више Израелских званичника ишло и Русији и тамо договарало и преговарало па више није било таквих изјава. Шта више успостављена је, рекло би се добра војна и прихватљива политичка комуникација.

Мислим да су односи Израела и Русије пуно бољи  него што мислимо. Совјетски ”Јевреји” чине 15% израелске популације, ставио сам их под наводнике зато што је међу њима вероватно велик број оних који су се прогласили Јеврејима да би добили израелске пасоше. Ту су и чланови породица. Американци су својевремено, приликом неких заједничкоих вежби, били запањени када су израелске посаде тенкова почеле да комуницирају на руском, у оним критичним моментима брзе комуникације. Велики број олигарха има двојно држављанство.

Та препирка у Сирији је завршила тако да ИДФ и даље лети над Сиријом и бомбардује шта хоће. Какав је тачно договор постигнут око тога - не знам.

Индикативно је да из Израела није отишло никакво оружје за Украјину. Између осталог, Израел има велике количине старих F-16 које је покушавао да прода.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 659


« Reply #32 on: April 14, 2024, 11:08:01 am »

Шахид 136 е ништо повеке од преправено беспилотно летало за вежбање цели во воздух.Идејата е да се ланисира голем број на овие беспилотни летала  со цел да го онеспособат ирон дроне ,израел имаа 14 000 ракети на ирон дрон но една ракета на  ирон дрон кошта 200 000 долари еден  шахид да направат иранците кошта 2 илјади долари , разликата е голема  што ако иран испали 25 000 шахид дронови на израел  еве 15 000 да соборат другите 10 000 шахид каде ке завршат. Тактика на бројки е се.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 273


« Reply #33 on: April 14, 2024, 11:44:47 am »

Шахид 136 е ништо повеке од преправено беспилотно летало за вежбање цели во воздух.Идејата е да се ланисира голем број на овие беспилотни летала  со цел да го онеспособат ирон дроне ,израел имаа 14 000 ракети на ирон дрон но една ракета на  ирон дрон кошта 200 000 долари еден  шахид да направат иранците кошта 2 илјади долари , разликата е голема  што ако иран испали 25 000 шахид дронови на израел  еве 15 000 да соборат другите 10 000 шахид каде ке завршат. Тактика на бројки е се.

Гоце, надам се да ће се Кубовац јавити са стручним коментаром.

Али, ако ни један дрон није ушао у ваздушни простор Израела, значи да нису обарани гвозденом куполом. Претпостављам да су их обарали авионима.

Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 459


« Reply #34 on: April 14, 2024, 11:45:00 am »

Prema snimcima je jasno da je mnoogooo toga prošlo uključujući i spore letelice ! Zabrinute face Bibija i njegove svite takođe govore u prilog tome.Kada su u pitanju brzi ciljevi od svih snimaka koje sam pogledao ja ne vidim da je jedna jedina bojeva glava pogođena.Zato se vide velike eksplozije na zemlji i čuje dobar kabooommm ! Ovo je ozbiljna šljaga Izraelu.Ciljevi su bili vojni i kao takvi predvidivi pa ne znam da li je materijalna šteta velika jer su verovatno nešto i evakuisali(osim ako arogantno nisu verovali da je gvozdena kupola neprobojna) ali psihološki udarac je zasigurno u rangu  nokauta.Bokser je i dalje na nogama ali ovog puta svestan da protivnik može da ga "patosira".Komšija mi malo čas reče su njegovi(ćerka,zet i unuci mu žive na okupiranim teritorijama nedaleko od Gaze uplašeni ali da kod njih nije ništa priletelo.Ne smeju ni da pričaju na tlf.Kakvih crnih 99% obaranja ?!
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 459


« Reply #35 on: April 14, 2024, 11:52:07 am »

Jedan brzi cilj  koji je prošao                                                                                                                                                                        https://twitter.com/BLVPilzbuch/status/1779294828167114928 
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 459


« Reply #36 on: April 14, 2024, 11:53:39 am »

Prolaze i brzi i spori.                                                                                                                                                                                     https://twitter.com/JCGRELET/status/1779298191478853744
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 813



« Reply #37 on: April 14, 2024, 11:55:51 am »

Udari na vazdušnu bazu Ramona u blizini Eilata, na jugu Izraela, koja je zaštićena odbrambenim sistemima Patriot.
Vidljivo je nekoliko "dolazaka" + zvuci drugih dolazaka koji nisu u kadru. Ukupno, izraelski mediji potvrđuju 7 "dolazaka" samo na Ramonu.

Američki i izraelski mediji tvrde da je Iran lansirao do 200 balističkih projektila, dok Iran prema nekim izvorima tvrdi svega 20. Teško je reći koliko je raketa zapravo bilo, s obzirom da je Iran mogao da lansira veliki broj mamaca + neki od projektila su verovatno imali više bojevih glava.
Ali ako govorimo o njegovom simboličnom cilju, Iran ga je postigao.

Ko je više potrošio – Iran na rakete i bespilotne letelice ili Izrael i SAD na rakete PVO je takođe diskutabilno pitanje.

Udar na bazu Ramona:



Udar na bazu Ramona - protivdejstvo sa RS PVO Patriot:

Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 459


« Reply #38 on: April 14, 2024, 12:09:43 pm »

Kubovac,na nekim snimcima se jasno vidi da PRO pogađa nešto što počinje da zaostaje za "glavnim ciljem" i što ne uzrokuje veći bang od praska same bojeve glave rakete-presretača.Zato se na zemlji vrlo jasno vidi ogroman bljesak i priličan kabooomm ! Izraelci nemaju pojjma šta su pogađali noćas,tek kada prikupe ostatke od ničega(to jest mamaca koje balističke a i dronovi izbacuju nemilice) biće im jasno da su omanuli uprkos neviđenoj podršci koju su imali.Nikada niti jedna PVO nije imala ovakvu podršku.Pri tome,jasno je da Persijanci proboj PVO nisu postigli prostim zasićenjem već i nečim drugim.Šta je to drugo možemo da nagađamo ali su prodali cionistima neku "foru".Da li su je samo oni smislili ili su imali pomoć šahista iz Moskve saznaćemo jednog dana.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 273


« Reply #39 on: April 14, 2024, 12:27:24 pm »

Udari na vazdušnu bazu Ramona u blizini Eilata, na jugu Izraela, koja je zaštićena odbrambenim sistemima Patriot.
Vidljivo je nekoliko "dolazaka" + zvuci drugih dolazaka koji nisu u kadru. Ukupno, izraelski mediji potvrđuju 7 "dolazaka" samo na Ramonu.

Američki i izraelski mediji tvrde da je Iran lansirao do 200 balističkih projektila, dok Iran prema nekim izvorima tvrdi svega 20. Teško je reći koliko je raketa zapravo bilo, s obzirom da je Iran mogao da lansira veliki broj mamaca + neki od projektila su verovatno imali više bojevih glava.
Ali ako govorimo o njegovom simboličnom cilju, Iran ga je postigao.

Ko je više potrošio – Iran na rakete i bespilotne letelice ili Izrael i SAD na rakete PVO je takođe diskutabilno pitanje.

Udar na bazu Ramona:



Udar na bazu Ramona - protivdejstvo sa RS PVO Patriot:



Кубовац, да ли ти ове експлозије у бази делују као експлозије самих балистичких пројектила (бојева глава 1,2 тоне) или као експлозије нечега што су погодили?
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 273


« Reply #40 on: April 14, 2024, 12:32:47 pm »

Komšija mi malo čas reče su njegovi(ćerka,zet i unuci mu žive na okupiranim teritorijama nedaleko od Gaze uplašeni ali da kod njih nije ništa priletelo.Ne smeju ni da pričaju na tlf.Kakvih crnih 99% obaranja ?!
Можеш ли да објасниш на шта мислиш под ”окупирана територија” недалеко од Газе?
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 459


« Reply #41 on: April 14, 2024, 12:48:08 pm »

Reče mi jesenas kako se zove naselje ali sam zaboravio.U relativnoj blizini Gaze ali Hamasovci nisu stigli do njih.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 659


« Reply #42 on: April 14, 2024, 02:04:13 pm »

Најповеке е погодена  воздушната база рамон, од тука најголем дел од нападите врз газа биле вршени.Палестенците во Газа изјавија дека денеска немало прелети на  израелски авиони над Газа.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 659


« Reply #43 on: April 14, 2024, 02:06:52 pm »

Шахид 136 е ништо повеке од преправено беспилотно летало за вежбање цели во воздух.Идејата е да се ланисира голем број на овие беспилотни летала  со цел да го онеспособат ирон дроне ,израел имаа 14 000 ракети на ирон дрон но една ракета на  ирон дрон кошта 200 000 долари еден  шахид да направат иранците кошта 2 илјади долари , разликата е голема  што ако иран испали 25 000 шахид дронови на израел  еве 15 000 да соборат другите 10 000 шахид каде ке завршат. Тактика на бројки е се.

Гоце, надам се да ће се Кубовац јавити са стручним коментаром.

Али, ако ни један дрон није ушао у ваздушни простор Израела, значи да нису обарани гвозденом куполом. Претпостављам да су их обарали авионима.




1/3 наводно американците ги собориле се изгледа со ф-18 и ф-16 иако оперират во тој регион и со ф-35  со топови.
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 310


« Reply #44 on: April 14, 2024, 02:40:55 pm »


Израел ће без сумње сутра на седници Савета безбедности издејствовати неки вид осуде иранског напада.

Šta bi sa sjednicom SB UN koju je tražio Iran, povodom napada na njegov konzulat u Damasku?
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 22 queries.