PALUBA
May 12, 2024, 08:20:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 616437 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1455 on: February 10, 2016, 11:38:46 am »

Načelnik gen.štaba narodne armije KNDR Li En Gil  , kažnjen je ( ne navodi st kako) zbog toga što lansirani satelit ne ostvaruje vezu sa bazom na zemlji. Predsednik Kim ga  je optužio za korupciju  zato što je lično on bio odgovoran u sferi proizvodnje, lansiranja i rada satelita.

opširnije : tvzvezda.ru

ко зна да ли је и ово само за спољну употребу. можда је сателит стварно само изговор за пробу ракете, па да не буде после запад у праву ето сад не ваља сателит.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1456 on: February 10, 2016, 01:13:52 pm »

Quote
Филм је превасходно намењен домаћој публици, али пошто је добро урађен доживео је и међународну премијеру. Све што је наведено у филму је апсолутна истина о потрошачком друштву, демократији, глобализацији и слободном тржишту. Нема грешке.

На основу тога би се могло закључити да би радо живео у Северној Кореји laugh, али нисам сигуран да би желео да будеш наместо неког од оних "војника револуције". Можда уместо Ким Џонг Уна Wink?

Радо бих био професор у школи, лекар, судија, економиста и сл. Пољопривредни инжењер, пилот или неко друго занимање из средњег сталежа ми је привлачно. Ја немам животну амбицију да будем велики вођа. Ни овде ни напољу.

Војници револуције су пољопривредници, регрути и радници. Они у већини држава живе тешко са изузетком западне европе. Сматрам да на том пољу ми не можемо да им се ругамо јер овде људи раде за 20.000 динара што је недовољно и испод је људског достојанства. Тачно је и то да се гладује и да је оскудица у многим стварима, али то није резултат њихове неспособности, летаргије или незаинтересованости већ лицемерја УН-а, ''међународне заједнице'' и осталих међународних чинилаца. Ми једемо кобасице и вришле по цени од 150 за килограм. Боље је јести зрневље и пити воду него унисити отров који се нама продаје по ниским ценама. Говоре нам да живимо у благостању, а хранимо се отпадом.

Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1457 on: February 10, 2016, 01:33:17 pm »

To sto smo mi jadni ne znaci da je SK dobro mesto za zivot. Kod nas mozes da pijes vodu i jedes zrnevlje, takodje.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #1458 on: February 10, 2016, 03:29:21 pm »

To sto smo mi jadni ne znaci da je SK dobro mesto za zivot. Kod nas mozes da pijes vodu i jedes zrnevlje, takodje.

Mozes brate da jedes zrnevlje i na "zapadu", samo sto ces da se odrapis za nutricionistu i "organic zrnevlje" 1000x vise nego da krkash krmetinu svaki dan po kilu
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1459 on: February 10, 2016, 04:14:29 pm »

кад смо код зрневља... ено на 0,23 неколико војника голих до појаса у крупном кадру. нису дебели,али се ником не броје ребра. онај на 0.57 има и "вишка". ово јесу некакве специјалне јединице, али баш не верујем да су обраћали пажњу да сви буду "мало преко мере". исто важи и за снимке са многобројним људима. немогуће је да покажете јединицу или групу људи на некаквом слету или на улици и да баш нико не буде неухрањен. свестан сам ја да то пјнонгјанг, а да је по провинцији другачије, али башда гладују не верујем. ето горе сам поставио коментар који баца мало другачије светло на јужну кореју коју сви величају, али сви виде сеул а нико села.

друга ствар, исхана тих азијских народа је углавном базирана на зрневљу пиринча, уз нешто мало поврћа и рибе. погледајте јапанце, који нису баш сиротиња. ретко који је дебео. шта, да неће неко да ми каже да су јапанци на ивици глади? а пошто знам каква је западњачка пропагаДНа, не верујем им ама баш ништа.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1460 on: February 10, 2016, 06:37:19 pm »

Ranije danas postavio sam vest o kažnjavanju , izgleda da je tačna vest


Ubijen vrhovni komandant S. Koreje


Pjongjang je pogubio načelnika Generalštaba vojske Sjeverne Koreje Ri Yong Gila, javila je južnokorejska novinska agencija Yonhap.

Kako prenosi Reuters, i ovoj agenciji je neimenovani izvor blizak sjevernokorejskim pitanjima rekao da je Ri pogubljen.

To se dešava u jeku tenzija nakon što je Sjeverna Koreja prije tri dana lansirala raketu dugog dometa.

Ukoliko se ispostavi da je to istina, to će biti najnovije u nizu pogubljenja, čistki i nestanaka pod vlašću sjevernokorejskog lidera Kim Jong-una, navodi britanska agencija.

'Korupcija i frakcijske zavjere'

Yonhap i drugi južnokorejski mediji izvijestili su da je Ri pogubljen ovog mjeseca zbog korupcije i frakcijske zavjere, ali nisu naveli izvore.

Pjongjang rijetko izdaje javna saopćenja u vezi s čistkama ili pogubljenjima visokih zvaničnika, mada je zvanično potvrđeno da je Kimov tetak Yang Song Taek, koji je važio za drugu najmoćniju ličnost u zemlji, pogubljen zbog korupcije 2013. godine, podsjeća Reuters.

Vojno rukovodstvo Sjeverne Koreje se često mijenja od kako je Kim došao na vlast nakon smrti svog oca 2011. godine i od tada je smijenio nekoliko načelnika vojnog Generalštaba.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1461 on: February 10, 2016, 09:35:40 pm »

Врховни командант је Ким Џонг Ун.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1462 on: February 10, 2016, 09:53:41 pm »

Како год било, тамо је начелник Генералштаба врло опасно занимање. За њих нема пензије. Овде барем још нисмо дотле дошли да тако решавамо неуспехе.

Да се разумемо, нико се од нас критичара Северне Кореје не подсмева и не критикује грађане те земље. Сва критика се односи на руководство земље. Па и слепац види да је начин живота елите и обичних грађана у огромној несразмери. А овамо се диче комунизмом. То благе везе нема са комунизом. Погледајте оно трчкарање за великим вођом са блокчићима и оловкама где сви кобојаги пажљиво пишу мисли великог вође. За мене је то понижавање. Односе се према Ким Џонг Ун-у као према цару, а овамо земља социјализма. Социјлаизам је пре свега стање друштвених односа у коме се поштује достојанство човека. А тамо се човек не поштује.

Ценим њихов отпор Америци, али за стање у земљи су ипак најодговорнији они који је воде. Међународна заједница је само томе допринела, али није кључни кривац. Ко спречава Северну Кореју да увезе тракторе, веш машине или храну? Видим да имају савремене компјутере. Дакле, може се увозити све оно што је потребно обичним људима. Али не увози се. А увезоше луксузне аутомобиле, као то је напредак у стандарду? Слажем се, ни у Јужној Кореји није сјајно стање, али барем не стрељају људе што не ради сателит.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1463 on: February 10, 2016, 10:24:09 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Џумба

за почетка подсетио бих вас да су Тито и Ким Ил Сунг поседовали исти аутомобил: Mercedes W100. Ја не спорим да у С. Кореји живе сиромашни људи који немају кола, компјутере, велике станове и скупу гардеробу, али исто тако бих нагласио да је сиротиња била распрострањена и у СФРЈ у свим крајевима док је Тито уживао у раскошу па нико не пориче да смо и ми живели у комунизму.

Све комунистичке вође су уживале у луксузу и имали су најбоље услове живота у својим државама па тако ни Ун није изузетак. Јасно је да ће имати на располагању лимунзине, кавијар, авионе, палате, резиденције, послугу, гардеробу и остало.

Стрељање НГШ је изведено због других разлога, а не због сателита. То је само повод и изговор. Њега је Ун хтео да смакне из других побуда.


* tito.jpg (84.84 KB, 800x608 - viewed 52 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1464 on: February 10, 2016, 10:45:54 pm »

Торпеду, поређење је неупоредиво. Луксуз у коме је живео Тито и онај у коме је живела моја породица се далеко мањег распона него овај који сада постоји у Кореји. Тито није мени бранио како ћу ја да живим. А као си заборавио да те подсетим да Тито ништа у гроб није понео и његова породица практично ништа није наследила. Све је то остало овој (овим) државама. Тамо се то преноси, наслеђује, са оца на сина. Као цареви. У Северној Кореји богами бране, односно одређују како ће се живети и понашати. Чик пробај да не дођеш на неку свечаност која се организује у част Великог вође. Или да не плачеш када породица Великог вође тугује. Оде глава.

Све вође, не само комунистичке  живе луксузно, чак и ови на "западу". Част изузецима као што је онај уругвајски председник. Овде је поента у томе што је Северна Кореја и сада званично земља радника и сељака, у којој влада најправеднији и најпоштенији режим. То што су други непоштени није им оправдање што лажу себе и друге. Да не тврде то (да су најбољи систем) не бих им замерао.

Није ваљда да ти знаш зато су оног начелника генералштаба смакли? Да није због војне музике, сир да не спомињем Wink. Шалим се. Наравано да је то формално оправдање. Званично, кажу корупција. А да ли је могуће да се корупција утврди у 5 дана и човек смакне? Па тога није било ни код Енвера Хоџе. Можда код кинеских царева.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1465 on: February 10, 2016, 10:55:30 pm »

Торпеду, поређење је неупоредиво. Луксуз у коме је живео Тито и онај у коме је живела моја породица се далеко мањег распона него овај који сада постоји у Кореји. Тито није мени бранио како ћу ја да живим. А као си заборавио да те подсетим да Тито ништа у гроб није понео и његова породица практично ништа није наследила. Све је то остало овој (овим) државама. Тамо се то преноси, наслеђује, са оца на сина. Као цареви. У Северној Кореји богами бране, односно одређују како ће се живети и понашати. Чик пробај да не дођеш на неку свечаност која се организује у част Великог вође. Или да не плачеш када породица Великог вође тугује. Оде глава.

Све вође, не само комунистичке  живе луксузно, чак и ови на "западу". Част изузецима као што је онај уругвајски председник. Овде је поента у томе што је Северна Кореја и сада званично земља радника и сељака, у којој влада најправеднији и најпоштенији режим. То што су други непоштени није им оправдање што лажу себе и друге. Да не тврде то (да су најбољи систем) не бих им замерао.

Није ваљда да ти знаш зато су оног начелника генералштаба смакли? Да није због војне музике, сир да не спомињем Wink. Шалим се. Наравано да је то формално оправдање. Званично, кажу корупција. А да ли је могуће да се корупција утврди у 5 дана и човек смакне? Па тога није било ни код Енвера Хоџе. Можда код кинеских царева.

Чини вам се Џумба да вам нико није бранио како ћете да живите и шта ћете да радите. Прво нисте смели да јавно испољите другачије политичко мишљење па чак ни унутар самог комунизма (нпр. да се јавно декларишете за Стаљина), а о неком другом систему боље и да не говорим. Друго постојала су понашања и потези на које се гледало благонаклоно и који су били пожељни како би неко напредовао у друштву. Тако је мој деда у својој 43. години ишао на ОРА. Ја колико знам неко је омладинац до своје 30 најдаље, а све преко тога се сматра средњим добом. Али нема везе... Треће да ли сте ви смели као активни официр ЈНА да кажете да нећете да будете члан СКЈ? Тешко. Морали сте. Ишли сте на партијске састанке.

Истина да је Тито био блажи од династије Ким. То не поричем, али није истина да се два система не могу поредити.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1466 on: February 10, 2016, 11:15:01 pm »

Није тачно. Било је официра, истина ретких који ниси били чланови СКЈ. Било је и оних који су искључивани из партије, али не и из војске. Ја нисам ишао на партијске састанак зато што сам морао већ из уверења. Моја уверења су и сада таква. И на тим састанцима, као и касније када није било партије у Војсци, сам "џигерицу кидао" шефовима (израз једног од њих), критикујући аргументима њихово понашање. И нису ме стрељали Wink. Шта више поштовали су ме. Чак сам напредовао без неких посебних проблема. У сваком случају у Северној Кореји те за такве ствари "искључе" из живота и то физички.

У време Тита, као и сада ("чланови" разних партија на власти), увек су "већи" комунисти, били они у чија си уверења и поштену намеру могао да сумњаш. Они су се увек руководили личним интересом. Мој деда је био жестоки левичар по уверењима али никад није био члан било које партије. На питање зашто није члан СКЈ он ми одговори: па нема комуниста. Како нема, чудим се ја, па има милион чланова СКЈ. "Е, мој сине, комунисти су остали на Сутјесци и Неретви, ово су лопови и преваранти". И би тако.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1467 on: February 10, 2016, 11:22:05 pm »

То вам је деда добро рекао. Ништа није слагао везано за људе који су тада били на руководећим положајима.

Колики је био проценат официра који нису били чланови СКЈ? 1%, 2%? Да се разумемо бивша држава је гледала да управља понашањем својих грађана, а нарчито униформисаним лицима. Исти случај је и данас. Партије су главне само је главни проблем што их има више па људи не знају којој да се приволе јер им је ограничен мандат и никада се не зна која ће превагнути.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1468 on: February 11, 2016, 10:47:02 am »

И да...

У С. Кореји се наслеђује власт, али се зато у Србији наслеђује радно место, катедра на факултету и остали положаји који су мизерни у односу на место које држи Ун.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #1469 on: February 11, 2016, 11:22:03 am »

Mozda je off topik, ali ajmo da pogledamo ko je na vlasti u US ili UK.  U US, vec zadnjih 25 godina imamo izbor izmedju Bush i Clinton familije.  Obama je podrzavan od Clintona za prvi mandat.  U Engleskoj, imamo dve partije koje su uvek na vlasti i smenjuju se par stotina godina. Naravno, niko ne zabranjuje druge partije i razlicito misljenje, ali se ne uzimas ozbiljno... Demokratija na delu, kao i komunizam kod Dzumbinog dede...

A sto se tice doticnog KJU, zavrsio je skolu u Svajcarskoj, pa se onda vratio da bide veliki vodja, zar ne?

Ovom svetu treba jedan veliki "reset" i "reboot"
Logged
Pages:  1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 22 queries.