PALUBA
May 16, 2024, 07:42:00 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 473   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2226327 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2025 on: April 16, 2013, 09:34:01 pm »

Moja adresa i broj telefona je poznat naširoko i nadaleko. Popravljao sam tenkove sa rupom na kupoli od petnaestak centimetara u ratnim uslovima. Sa desetak rupa od zolja. Kad nije bilo ni dijelova ni podrške. Skoro sam. Bez pomoći. I uspijevao. Zato što sam tvrdoglav i nikad nisam odustao od nemogućeg zadatka. Uništen tenk i njegova popravka je za mene izazov. Garantujem popravak pola ovih tenkova. Na neviđeno.

GARANTUJEM.

Jaukao sam naglas kad sam vidio da su u TRZ Čačak skinuli kupolu bez blokade reduktora. I polomili pola dijelova sa tim.

Vladimir Ivanović

Pozdrav
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 333


« Reply #2026 on: April 16, 2013, 09:53:43 pm »

Vrlo je moguće da se radi o tenkovima koji su nekada bili stacionirani u centru za obuku vozača borbenih vozila u Vršcu. Ti tenkovi su služili isključivo za obuku vozača i bili su još tada (1995. godine) u dosta lošem stanju. Možda ne svi, ali većina tenkova koji su se koristili za obuku vozača jeste bila u lošem stanju. Na pojedinim primercima su se videla oštećenja i popravke od kumulativnog dejstva.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2027 on: April 16, 2013, 11:13:47 pm »

Kad bi neko vidjeo kakve sam tenkove dobijao za popravak u toku "Član 11" i kakve sam vraćao u jedinicu malo bi mi ko bi mi vjerovao sem onih koji su sa mnom radili.  Tada sam imao jednu veliku "sreću". Nisam imao nikakva ograničenja. Nije bilo VTI-ja da mi nešto odobri ili ne odobri ili da od njih tražim mišljenje. Nakon nekoliko sasvim popravljenih tenkova i vraćenih u jedinicu i viša komanda mi je dala sasvim odriješene ruke. Nisam više dobivao naređenja, nego su tražili moje mišljenje oni "odozgo", te na osnovu mog mišljenja uglavnom tako i postupali.
 
Tenk 21318 je bio pogođen sa minobacačkom granatom 120 mm odozgo ( putanja minobacaća) u sred kupole. Kupola skoro totalno uništena. Ošišana od svega na njoj i sasvim "ćelava". Na kupoli rupa od oko 15 cm. Sa gornje strane. Puno oštećenja i po šasiji.
Najveći izazov je bio napraviti i postaviti nosač gornje uške izvršnog cilindra vertikalnog navođenja, a koji je morao biti na svom mjestu sa tačnosti ispod hiljadinke milimetra i to u svim osama. Samo varenje i hlađenje uške je trajalo tri dana. Za taj dio posla sam smislio i napravio nekoliko kontrolnih alata i alata za montažu i zavarivanje.

Oko osam mjeseci rada, sa prekidima zbog rada na manje oštećenim tenkovima, i ovaj sam tenk vratio u jedinicu sasvim ispravan i kompletan.

Mislim da su ovi tenkovi u Smedevskoj Palanci u puno boljem stanju nego ovi koji su dolazili meni u ruke, tako da garantujem, na neviđeno, popravak više od pola ovih tenkova.

Ali tu bi se desilo nešto što mnogima ne bi odgovaralo. Pojavio bi se neki Vlado, a kao što se i dešavalo, koji bi neke lokalne veličine spustio na zemlju. I pokazao da se neke stvari rade sasvim pogrešno. I onda bi tu bilo svega.

Sjećam se, davno je to bilo, u moje odeljenje je došao nov mlad momak, Predrag Rapajić. Genije u najmanju ruku. I za desetak dana rada crtao je i pravio bolje šeme od svih "veličina" i "stručnjaka" u Čajevcu. Mislim da su ga sve "stručne veličine i imena" veoma brzo zamrzili jer ih je jedan balavac sa upravo završenim fakultetom, ali sa prosjekom skoro desetka, u roku i to sa dva smjera uporedo, telekomunikacije i računari, veoma brzo spustio na zemlju i smjestio ih gdje treba. Kad je vidio da mu nema "ljeba" u Čajevcu napustio je Čajevac. Ukucajte njegovo ime na Google. A imao je nekoliko mjeseci podmetanja u Čajevcu.

Mislim da bih isto i ja doživio kad bih otišao u Smederevsku Palanku. Mislim da ne bi odgovaralo Vojsci Srbije, da dođe neki stranac i da spusti lokalne stručnjake na zemlju. To mi se dešavalo dosta puta.
Negdje 1988 ili 1987 popravio sam u kasarni u NIšu, u VP6572, jedno vozilo KOT iz sistema Gvozdike, Stojalo je dosta dugo neispravno. Dolazilo je dosta ekipa, iz raznih remontnih zavoda i VTI-ja, ali niko nije uspio naći neispravnost. Na zahtjev tadašnjeg pomoćnika komandanta za pozadinu p.puk-a Stipe Grizelja, u kafani negdje na Crvenom krstu, da ga malo pogledam, pa ako šta mogu učiniti bili bi mi zahvalni. I nakon mog prvog ulaska u to vozilo u životu i nakon nekoliko sati rada našao sam kvar i popravio ga. Komandant puk. Piljić je bio sav sretan, ali su mi nakon toga počela podmetanja od lokalnih majstora, tako da nakon toga odnosi više nisu bili isti. To bi najvjerovatnije doživio i sa ovim tenkovima.

Ali moj broj telefona je poznat. U maju koristim prošlogodišnjih dvadeset dana godišnjeg. Biću desetak dana van Banja Luke na nekom liječenju, ali nakon toga sam raspoloživ.

pozdrav

Vlado
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #2028 on: April 17, 2013, 12:36:47 am »

Mislim da bih isto i ja doživio kad bih otišao u Smederevsku Palanku. Mislim da ne bi odgovaralo Vojsci Srbije, da dođe neki stranac i da spusti lokalne stručnjake na zemlju.

U ovom slučaju verujem da to ne bi bilo tako, jer od lokalaca su tu samo vojnici iz čuvarske službe i nekoliko (pod)oficira iz logistike. Kasarna je pretvorena u groblje ratne tehnike i nikakvih majstora tu nema koji bi nešto makar pokušavali da poprave. A ima svega, i Praga i BOV-ova i tenkova (čak i 55-ica), razne artiljerije i da ne nabrajam dalje...sve je to napolju ili (retko) pod nadstrešnicama polugaraža i ostavljeno na milost meteorološkim uslovima.

U svakom slučaju, ako se rešite da dođete, javite se...ima par dobrih kafana, da ne bijete put baš za džabe ako već s tenkovima ne može ništa da se uradi. Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2029 on: April 19, 2013, 02:59:52 pm »

Rockeru,

na ovakav posao se ne dolazi samostalno. Treba poziv od nadređene i određene vojne strukture. Treba prvo neki ugovor, papir, potpisi i štambilji. Ne mogu ja sam dođem u tu kasarnu i popravljam tenkove. Ne mogu ja sam doći u kasarnu na kapiju i reći da sam došao da popravim tenkove.

Drugo, već je navedeno u mom prethodnom tekstu. Neko bi bio veoma nezadovoljan ako bih ja tamo došao. To bi značilo da stručnjaci za tenkove u Vojsci Srbije nisu dovoljno stručni. A to Vojska Srbije sebi neće sigurno dozvoliti. Kad sam svojevremeno držao nastavu u TRZ Čačak bili smo jedna država. Sad sam za Srbiju stranac na proputovanju. Doduše, dobro znam lokalne jezike, pa bih se nekako sporazumio.

Treće, možda neko ima razloge da ti tenkovi budu tamo i da se ne poprave nego da se rashoduju. Već sam naveo u mojim prethodnim tekstovima da sam svojevremeno imao gadnih problema sa mafijom u vojnim krugovima koja se bavi starim gvožđem. A 40 tona gvožđa je 40 tona gvožđa. Pa puta nekoliko puta.

General Bojan Zrnić iz Vojske Srbije veoma dobro zna mene. Ko sam i šta sam i šta mogu. Bio mi je šef jedno vrijeme. I odlično zna šta sam sve napravio i šta sam u mogućnosti da napravim.


Da navedem jedan moj razgovor da komandantom, pukovnikom....itd.

Ulazim kod komandanta, pukovnika....  nosim u ruci macolu od dvije kile, I ono   Gospodine pukovniče, dozvolite da se obratim. Izvoli kaže on. A ja onda : *ebaću majku svakome ko pokuša da one dole tenkove odvuče na otpad. Razbiću mu glavu ovom macolom. Molim da se dva tenka brojevi .....   uguraju u moj hangar da ih radim. Dozvolite da odem. Itd itd.  To je bio moj način razgovora.

Nakon toga sam imao odrešene ruke za sve što sam radio u kasarni.

A bilo je nekih petnaestak ili više tenkova M84 i T72 koje su već kibicovali ovi što se bave vojnim otpadom i starim gvožđem. Tenkove T55 su nemilice sjekli. Mala rupica od zolje i ode tenk na otpad. Popravljivo za dva tri dana rada. Bukvalno sam takve  tjerao iz moje radionice. Macolom i raznim drugim "alatima".

To odlično zna Bojan Zrnić.

Ove godine je sajam naoružanja na Sajmištu. Dolazim sigurno, a tu će sigurno biti i Bojan. Oni koji su sa mnom ( iz uredništva Palube) bili na prošlom sajmu naoružanja  mogli su vidjeti moj odnos sa generalom Bojanom Zrnićem. Ako ga vidim i ove godine predložiću mu da napravim ove tenkove u Smederevskoj Palanci.


Pozdrav

Vlado
Logged
Andrei_bt
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 204



« Reply #2030 on: April 19, 2013, 04:37:41 pm »

Probojnost je razlog ovolikog broja APFSDS projektila.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

“shaped-charge knifes” technology.


APFSDS akcija je smanjen - 90 - 100%


* duplet.jpg (61.43 KB, 654x320 - viewed 119 times.)

* era2.jpg (20.7 KB, 405x95 - viewed 596 times.)
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #2031 on: April 19, 2013, 07:34:41 pm »

G. Vlado, ja se malo šalim, naravno da znam da ne možete da se pojavite na kapiji sa "Dobar dan, imate li koji tenk za popravku?". Grin
Nemam pojma kakvi su planovi MO sa silnom tehnikom koja je tamo ostavljena da truli, ali tako stoji već nekoliko godina. Možda se ipak reše pa je ne izrežu i istope, kad već nisu do sada. U svakom slučaju, ako se desi da nam dođete u posetu moj poziv stoji. Simpatična je Palanka s proleća/leta. Smiley
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 545


« Reply #2032 on: April 19, 2013, 08:01:59 pm »

Probojnost je razlog ovolikog broja APFSDS projektila.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

“shaped-charge knifes” technology.


APFSDS akcija je smanjen - 90 - 100%

Је ли то динамичка защита "нож", украинской разработки?
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 471

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #2033 on: April 19, 2013, 09:21:12 pm »

Vlado kad kreneš u S. Palanku javi. U Goši sam započeo radnu karijeru a možda i ja mogu nešto pomoći okp tenkova.
Tenkovima sam se bavio od 81-2001g a nakon 12 godina ponovo sam se našao u blizini pa evo:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* P1010105.JPG (153.36 KB, 640x480 - viewed 429 times.)

* P1010122.JPG (165.82 KB, 640x480 - viewed 422 times.)

* P1010108.JPG (158.29 KB, 640x480 - viewed 415 times.)
« Last Edit: April 19, 2013, 11:23:20 pm by Trifko » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2034 on: April 20, 2013, 12:15:14 am »

Je li ja to vidim kameru na prednjem dijelu tenka i klimu na tenku. Znaju li ovi koji su to smišljali i smislili kakav tenk izađe nakon prve borbe. Nije tenk pravljen za kancelarijske uslove pa da se tamo drži. Pravljen je da se koristi u ratu. I sad neko treba da dopuni klimu. Nakon prvog prolaska kroz neku šumicu ili preko neke blatnjave ceste imaće neupotrebljivu kameru. Mora da ima i neka na zadnjem dijelu tenka. Bacanje para ili u prevodu neko je dobio pare od firme koja pravi klime da ih ugura na tenk, a neki koji nema pojma šta je tenk u borbenim uslovima stavio je kamere na tenk. Treba mu ko piletu sisa. Mora da je tu upetljan SDPR.

Malo sitnih gelera i ode plin iz klime.

Gospodo "konstruktori". Otiđite malo u rat i vidite kako se tenk ponaša na osnovnoj zadaći koju treba da radi. Ispitajte ga u ratu, a ne u kancelariji.

Rusi davno izbacili Štoru, a ovi je stavili na tenk.

Na prednjoj kosoj ploči dodatni oklop. A na gusjenicama sa prednje strane nema nikakve zaštite. Mala sitna zoljica pogađa u prednji lenjivac i zaustavlja tenk. A pored te "rupe u zaštiti tenka" prednja kosa ploča sa dodatnim oklopom. Koliko mi se čini da je aktivni oklop. Pa mene su pogodili baš u lenjivac sa nekom zoljom ili ambrustom. Svaka protivoklopna raketa ima svoj "potpis". Ali na gusjenici je teško pročitati "potpis".

Pogledajte spoj kupole i korpusa. Bukvalno "na izvolte". Nikakve zaštite. Prvi tenk koji sam popravljao u ratu, 21316, je baš imao tu pogodak. I još oko desetak drugih koji su baš na taj spoj dobili pogodak. I svi su ušli u kupolu. A ovdje je taj najosjetljiviji dio bukvalno "naizvolte". Nezaštićen.

Da li je neko razmišljao zašto na onim snimkama iz rata u Siriji na tenkovima T72 ima neka ruska ekipa. Da vidi mane i slabosti tenka u ratu i da to ispravi. Nisu oni tamo da beru ljubičice.

Pozdrav

Vlado
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 471

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #2035 on: April 20, 2013, 08:58:07 am »

Evo jš malo amaterskih snomaka:


* P1010111.JPG (158 KB, 640x480 - viewed 128 times.)

* P1010117.JPG (160.58 KB, 640x480 - viewed 139 times.)

* P1010118.JPG (162.37 KB, 640x480 - viewed 142 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2036 on: April 20, 2013, 09:14:41 am »

Dakle, kamera i na zadnjoj strani tenka. Ova kamera košta oko 50 Eura. Kvalitet u pitanju. Na ovoj strani tenka se inače nalijepi jedan fin sloj blata i razne prašine tako da će kamera da bude upotrebljiva samo u glavama onih koji su ovo smislili.

Pozdrav

Vlado
Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #2037 on: April 20, 2013, 01:17:10 pm »

evo ovde od 46. strane o modernizaciji u režiji đakovićevoj.

http://www.morh.hr/component/option,com_flippingbook/Itemid,91/id,19/lang,hr/view,book/
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2038 on: April 20, 2013, 09:42:43 pm »

Jedan konkretan snimak iz Kuvajta. Radionica gdje sam održavao uređaje iz tenka. Snimano VHS kamerom, pa sam prebacio na digitalni format. Malo sam isjekao nepotrebne dijelove.

U Kuvajtu se nekoliko godina održavao tenk, ali nije bilo nekog pravog održavanja, nego su ljudi iz VTI-ja, i iz Instituta za fiziku Zemun kao veliki "stručnjaci" dolazili tamo i "održavali" tenk. I još neki po principu privatnih veza. To održavanje je bilo po principu štapa i kanapa. Kao kad bi ja održavao vasionski brod o kojem nemam pojma. Uređaji i tenkovi su se sistematski uništavali. Pet godina niko nije mogao ni znao da napravi neku radionu za održavanje dijela tenka M84.

Od ove sobe koja je snimku koja je bila neki magacin počeo sam da pravim radionicu. Započeo sam veliko čišćenje. Zbog velike prašine i pijeska koji su bili prisutni u toj prostoriji prvo sam postavio pragove na vrata. Zbog čestih "posjeta" škorpija i zmija ovoj prostoriji koji su se provlačili ispod vrata, jer nije bilo praga na vratima. Na sve spojeve vrata, praga i štoka sam stavio filc, čohu, a koje ima dosta u tenku. Da se ne bi zavlačila prašina. Na prozore sam stavio pamučnu bijelu tkaninu sa unutrašnje i vanjske strane. Da može ulaziti svjetlost, ali ne i prašina koja je bila prisutna u neograničenim količinama, a koja se zavlačila kroz sve moguće rupice koje su postojale.

Pošto se je kuvajtska strana odnosila prema nama kao prema nižoj rasi nisu nam ništa htjeli obezbijediti. Imali smo radionice u dvije lokacije. Na ovoj lokaciji gdje sam snimio ovaj video, u 106-toj brigadi i na drugoj lokaciji u 15-toj brigadi. U istoj kasarni (15-toj brigadi) su bili Abramsi. Njihovi ljudi su imali radionicu sa finim namještajem, alatima, klimama, sa hladnom vodom iz Amerike i sl. Mi smo imali neki podrum gdje smo sjedili na praznim sanducima. Bez klime čitav dan u Kuvajtu u pustinji. Najbliža voda (za nas) na nekoj slavini van kruga kasarne. Sa slavine. Tamo se voda sa slavine dobija desalinizacijom morske vode, tako da se nije mogla piti. Totalno ponižavajuće.

To je bio odnos kuvajtske strane prema nama. Još gori je bio odnos SDPR-a prema nama. Drugar sa kojim sam obišao pola svijeta, vidi se na nekoliko slika iz Kine, Pakistana, Kuvajta, Irana (prvi stranac koji je ušao u Merkavu) itd koje sam objavio na ovom forumu svoj radni dnevnik je vodio tako što je ekserom po ormaru pisao svaki dan šta je radio, jer nam SDPR nije htio dati ni radnu svesku i olovku. A on se zainatio.

Ja sam imao probleme drugog tipa. Moj prvi dan u ovoj radionici sam popravio tri žirobloka. To je devet žiroskopa. I podnosim dnevni izvještaj i između ostalog kažem da sam popravio tri žirobloka. A onda pitanje kako je to moguće kad je čovjek iz Instituta za fiziku Zemun (koji sad održava tenkove u Vojsci Srbije) rekao da su nepopravljivi. Možda su za njega nepopravljivi, ali su za mene lako popravljivi. Itd. Nakon nekoliko popravki "nepopravljivih" uređaja dobivam pretnje od čovjeka koji ih je dotad "popravljao" da to više ne radim jer je ispalo da on nema pojma. Taj inžinjer i sada "popravlja" tenkove u Vojsci Srbije. Ako još šta popravim, a da je on rekao da je nepopravljivo može biti svašta, može mi se osvetiti itd. Najvjerovatnije je "popravljao" i ove tenkove koji su sada u Smedervskoj Palanci.

Pošto nisam imao nikavu pomoć u ovoj kasarni, pravim radne stolove od sanduka za municiju i od panel ploča sa neke građevine. Što bi naši ljudi rekli od šalung ploča za zidanje i betoniranje. Nakon toga pravim akumulatorski blok, ono o čemu smo pričali na nekoliko prethodnih stranica. Onda pravim ispravljač za punjenje akumulatora. Sav materijal koji sam koristio u izradi sve opreme sam skidao sa uništenih tenkova i drugih vozila (radara, Šiljke, uređaja veze, itd) koje sam nalazio uništene u pustinji. Šeme sam sam crtao na osnovu materijala koji sam mogao naći. Koliko se moglo naći. Tako sam i pravio uređaje. Na osnovu nađenog materijala. Imao sam malu pomoć prijatelja koji su mi javljali gdje u pustinji ima neki pogođen tenk ili neko slično vojno vozilo. Onda sam išao da ga "čerupam".

Kad sam našao neki naponski invertor na nekom radaru obradovao sam se jer sam našao potreban transformator za izradu ispravljača. Međutim, drugar sa kojim sam obišao pola svijeta, kaže mi da nije moguće od naponskog invertora (12 istosmjernih na 240 volti naizmjeničnih) napraviti ispravljač, jer su kontra motani namotaji na transformatoru. Njegov sekundar bi bio meni primar, a mali je otpor namotaja itd, ali našao sam još materijala, pa sam pravio neke linije za kašnjenje, a koje se inače nikad ne prave u ovakvim uređajima, ali zbog ograničenosti sa materijalom morao sam praviti takve čudne šeme. Najvažnije je da je sve proradilo. U Kuvajtu je napon mreže 240 volti.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tako da sam napravio test uređaj sa kojim sam mogao da ispitam dijelove tenka kojeg popravljam. Ovo je prva verzija test uređaja. Kasnije sam ga prepravio da bih mogao mjeriti neke bitnije signale. Oprema je uništena kad je Kuvajt prekinuo ugovor sa SDPR-om.

Dakle, jedan, za sada prvi video iz Kuvajta koji sam snimio.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/m17fFJrLRz4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Pozdrav

Vlado



* izrada simulatora.jpg (194.99 KB, 1185x785 - viewed 299 times.)

* Radiona, Kuvajt, izvor napajanja za test opremu.jpg (193.72 KB, 1187x783 - viewed 307 times.)

* radionica Kuvajt, test konfiguracija.jpg (180.96 KB, 1100x738 - viewed 143 times.)

* Simulator tenka, Kuvajt.jpg (186.83 KB, 1050x704 - viewed 144 times.)

* Simulator tenka 1.jpg (120.8 KB, 962x569 - viewed 132 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 848


« Reply #2039 on: April 21, 2013, 07:09:27 am »




    Ne znam zašto,ali ovaj video link ne može da se otvori. Sa YouTube-a kaže da je ovaj video privatni.


Logged
Pages:  1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 473   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.