PALUBA
May 05, 2024, 03:04:58 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: MILREM  (Read 1575 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« on: March 03, 2016, 09:02:33 pm »

Estonski modul tankete robota , opširnije na popsci.com


Logged
DusanC
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125


« Reply #1 on: March 04, 2016, 11:14:21 am »

Pre mislim 7-8 godina par nas je krenulo u razvoj bas ovakvog drona, AAMV Lovac, ima par clanova sa palube koji se secaju.
2x.8x.6m, modularnia nadgradnja, zajednicki rad vise jedinica, hibridni izvor energije... neverovatno koliko je slicno.
Samo posto kod nas nije postojala ni najmanja mogucnost prodaje takvog resenja posle nekog vremena smo se razisli mada ako bi se prica postavila na zdravu osnovu moglo bi dosta da se uradi.
Sta misle palubarci sa iskustvom u stvarnim sukobima koliko je realna ratna upotreba ovakvog resenja?
Npr. jedna stvar koju sam zeleo posebno da izvedem je izvlacenje povredjenih do zone evakuacije gde je jedan covek mogao da izvuce vise njih na vise ovakvih platformi posto prate vodju kao pacici. Takodje transport opreme za preopterecenu pesadiju bi bio lak.

Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2 on: March 04, 2016, 12:04:33 pm »

Eh kolega,
neznam koliko je racionalno da i napišem svoj stav a da Vas ostavim u uvjerenju da ste u pravu.Evo možda i juče je bilo da neke dve države u "zapadnoj" Evropi izdvajaju 2 milijarde evra za razvoj dronova.Koliko je naša država i u mogućnosti a Boga mi i spremna-voljna da se ovim bavi.
Materija je isuviše složena ali ne mislim da se ne bi moglo baviti i na forumu.
Naime,mislim da su kod nas odlučujući ljudi još na nivou "u rukama mandušića Vuka bit će svaka puška ubojita".Postoji i druga teza da je najbitniji "moralni" faktor i ako se vidi da je svijet ipak odmakao od partizanštine,jer danas i zbog realnosti vremena u kom smo i da smo i prisilno ostavljeni u lažnom uvjerenju takvih teorija( jer danas imate oružje koje može uništiti ne samo šumu nego i cjeli svijet),nekoma je ne bitna tehnologija ali da ne bude zabune,bitan je i moral ali ne kao presudan i jedini faktor.
Da ne duljim,želim Vam puno uspjeha u topiku no o rezultatima ne bih.Tema je meni zanimljiva i vjerujem i Vama složena.

Poz.
« Last Edit: March 04, 2016, 12:25:24 pm by Karlo » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.