Groblje aviona...

(1/3) > >>

Bane:
Ovo je da duša zaboli koliko beskorisnih letelica stoji i trune :(

Radi se o groblju aviona u Dejvis-Montan vazdušnoj bazi u Tukson, Arizoni. Mogu se videti avioni od F-4, preko F-14 i A-10, pa do F-15, kao i C-135, C-47, B-52... Iako je bolje da ovakvi avioni budu prizemljeni i da ne vrše svoju ulogu, nekako mi je žao kad ih vidim kako čekaju svoj sudnji čas.

machak:
Ја бих волео да наш музеј ЈРВ набави поједине примерке.

Rocker:
Koji je ovo format i uz pomoću kog programa se otvara fajl?

Nenad:
Format ti je .kmz! Instaliraj "google earth", skini ovo (dvoklik na to sto si skinuo) i to je to! ;)
Pozdrav!

Nimitz:
Malo kasnim kao odgovor na ovu temu ali nije bas da je ovo groblje. Malo sam se informisao i deo toga jeste groblje dok je jedan deo samo otvoreno skladiste rezerve vazduhoplovstva SAD. Fora je u tome sto ne bi imali toliko hangara da spakuju sve te avione pa su ih konzervirali i prakticno uskladistili na otvorenom na delu teritorije gde je vlaznost vazduha najmanja tokom citave godine.

Jer kao sto mozete da vidite tu se nalaze i neki modeli aviona koji su jos uvek u operativnoj upotrebi ali su ovo prakticno rezerve. Takodje su tu oni koji su sveze povuceni iz operativne upotrebe i osnovna namena im je da ih uvale nekim drzavama koje nemaju para za novo (npr. Bugari, Rumuni, mi...).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page