PALUBA
May 29, 2024, 08:15:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: dizastr-ovo služenje vojnog roka  (Read 21230 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 064


« Reply #15 on: October 25, 2008, 10:48:16 am »

Neću... valjda ću do tada otići u prekomandu...
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 959



« Reply #16 on: October 25, 2008, 11:09:41 am »

Držimo ti fige, što se tiče dizastra, njemu držimo fige da ne ode u Sinjkovac Wink
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #17 on: October 25, 2008, 11:22:55 am »

...naravno da me zanima sve vezano za obuku i zahvaljujem ti se unapred! Hteo bi jos da pitem, da li ima sanse da ipak budem izvidjac? Koliko sam ja skontao taj VES znaci da cu da duzim automatsku pusku, e koliko ja znam nju valjda duze i izvidjaci ili gresim?!

Pošto sam ja bio klasičan prašinar evo šta te čeka:

Marširanje i priprema za zakletvu

posle zakletve ide klasicna pešadijska obuka. Tu imaš gađanja, mine, bombe, prva pomoć, taktika, pa poslastice tipa obaranje aviona iz puške Smiley , tromblon i neizbežan teren gde ćete to sve da utvrdite (ovde može da te zapadne da budeš izvidnica svoje čete pa da ideš 100m ispred njih mada to nije rod izviđača nego....
Ne mora da znači da ćeš zadužiti a. pušku. Može da te zapadne i mitraljez, snajper, top, Puško-mitraljez, imaju i minobacači ali u moje vreme ih niko nije zaduživao.
Prekomanda je obavezna ali, primera radi, moja prekomanda je bila sa 2. sprata u prizemlje tako da sam celu godinu bio u istoj jedinici u dva različita bataljona. Ako tako nešto ima u Valjevu onda možda ni ti nećeš nigde iz Valjeva.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #18 on: October 25, 2008, 03:14:40 pm »

Ako ode u leskovac...ima da bude veselooo! Grin
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 064


« Reply #19 on: October 25, 2008, 03:16:24 pm »

Ajde ne plašite čoveka pre vremena... ne skidamo mi glave.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #20 on: October 25, 2008, 03:20:02 pm »

Neznam ja...ako ti dodje ovaj (mislim na dizastr) ima ces oko koga da se nerviras! Znam coveka! Tako da ces njemu sigurno da "skidas" glavu! A ako bude bas toliko katastrofa onda ga posalji kod mene na prevaspitavanje!  Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 064


« Reply #21 on: October 25, 2008, 03:30:40 pm »

I tu ima leka... Smiley
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #22 on: October 25, 2008, 03:37:25 pm »

Nego sta...pritegni to tamo! Ako ne ja cu kad ga vidim! Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 144


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #23 on: October 25, 2008, 04:29:27 pm »

Samo ti Nešo četuj po forumu pa ćeš da ribaš Palubu po kazni. Cheesy

Dizastra zanima pored ostalog kako ide oko pešadiske obuke. Sada to je širok pojam, kada bi dizastr bio malo konkretniji u pitanjima šta ga zanima iz obuke dobio bi gotovo svaki odgovor.

Ja kada sam bio pred odsluženjem vojnog roka bio sam jako dobro informisan, jel` sam davio tada druga (danas kuma), šta me sve čeka od ulaska na kapiju pa dalje. Ipak to su bila druga vremena, sada je vojska u poređenju sa tim vremenima više nego lakša. Ali svakom je svoja muka najteža. Tebi dizastr svaka čast (ne zezam se uopšte) što si izabrao da služiš vojni rok kao pravi muškarac a ne kao što rade devojčice civilno.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 959



« Reply #24 on: October 25, 2008, 04:44:30 pm »

Quote
Tebi dizastr svaka čast (ne zezam se uopšte) što si izabrao da služiš vojni rok kao pravi muškarac  a ne kao što rade devojčice civilno.
To bre! Ne ko neki pampers vojnik!

@dizastr: I nemoj da ti slučajno padne na pamet da se skineš koliko god teško bilo. Imaj na umu da su ti dede služile 3 ipo godine a ćale i stričevi po godinu i 8 meseci.
Koliko god da je teško - proći će!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #25 on: October 25, 2008, 06:08:42 pm »

Quote
Samo ti Nešo četuj po forumu pa ćeš da ribaš Palubu po kazni

Sir, yes sir! Wink Ok!

Wasp...i ja sam mu tako nesto slicno reko! Ako vec mora da sluzi vojsku, nek sluzi ko covek! Civilno moze svako, a redovnu ne bas svako! A ako ce po ugovoru dalje (sto mu ne preporucujem) nek se iscima pa nek dodje kod mene!

Dizastr, sto se tice obuke...niste ne brini! Nije niste nenormalno tesko! A i kad su svi mogli mozes i ti! Zavrsi prvo vojsku i vidi kako sve to izgleda, pa tek onda vidi dal ces dalje da nastavis!
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #26 on: October 25, 2008, 07:07:12 pm »

Dizastr,ništa ne brini,samo je prvih šest meseci teško... Grin
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #27 on: October 25, 2008, 08:49:00 pm »

pitanje je da li smo samo veliki rodoljubi u kafani i u pijanoj masi na utakmicama ili kada stvarno treba uciniti neke vazne korake.
Veruj prijatelju, ako sam mogao ja da sluzim u uniformi, mozes i ti. Znam da sam mogao da jurim medicinske sestrice kao neki ''vojnik'' u starackom domu ili da muvam studentkinje na nekom od beogradskih fakulteta. ponekad moramo da krenemo putem koji je tezi ali za koji znamo da je valjan. Ne kajem se!!! Ponovo bih isao u trupu 
Logged
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #28 on: October 26, 2008, 02:36:36 am »

Quote
Neznam ja...ako ti dodje ovaj (mislim na dizastr) ima ces oko koga da se nerviras! Znam coveka! Tako da ces njemu sigurno da "skidas" glavu! A ako bude bas toliko katastrofa onda ga posalji kod mene na prevaspitavanje!  Wink

 To ako ne slusam tebe, ne znaci da necu tamo nikog da slusam! Wink

Quote
Dizastra zanima pored ostalog kako ide oko pešadiske obuke. Sada to je širok pojam, kada bi dizastr bio malo konkretniji u pitanjima šta ga zanima iz obuke dobio bi gotovo svaki odgovor.

Ja kada sam bio pred odsluženjem vojnog roka bio sam jako dobro informisan, jel` sam davio tada druga (danas kuma), šta me sve čeka od ulaska na kapiju pa dalje. Ipak to su bila druga vremena, sada je vojska u poređenju sa tim vremenima više nego lakša. Ali svakom je svoja muka najteža. Tebi dizastr svaka čast (ne zezam se uopšte) što si izabrao da služiš vojni rok kao pravi muškarac a ne kao što rade devojčice civilno.

@Broker, odgovori mi ako ti nije problem na ono sto sam te pitao preko privatnih poruka i neci vise da te "davim" Smiley
Sto se tice ovog za redovno sluzenje vojnog roka... i Nenad mi je slicno pricao, samo sto je umesto "devojcica" upotrebio drugi izraz! Grin

Quote
Dizastr, sto se tice obuke...niste ne brini! Nije niste nenormalno tesko! A i kad su svi mogli mozes i ti!


Tako i ja mislim! Wink

Quote
Dizastr,ništa ne brini,samo je prvih šest meseci teško... Grin

 Cheesy

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 144


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #29 on: October 26, 2008, 03:36:26 pm »

Vidi  ovako dizastr, ako bi sada bilo ko od nas počeo da piše šta te čeka kada kročiš kroz kapiju kasarne to bi bio maratonski-feljton post. Zato kao što sam ti rekao i preko PP-a, postavi malo konkretnija pitanja. Na primer šta sve možeš dužiti od oružja kao strelac, kolike su norme što se tiče fizičke izdržljivosti, zgibovi, trčanje na 1.600 metara, sklekovi, trbušnjaci, čučnjevi u minuti, bacanje bombe, skok u dalj, veranje uz konpac i slično. Ja sam te stvari zaboravio, ali ima onih koji sigurno nisu. Jel sam sužio u JNA, a skinuo se iz VJ. Davno to bilo. Drugo meni je pešadiska obuka bila zaista teška i u psihičkom i u fizičkom smislu, npr. ko nije mogao da uradi 90 sklekova u seriji (zašto se sklekovi i zgibovi potenciraju u vojsci i to ima svoju priču) nije mogao da dobije beli opasač.

Privatna poruka nije baš najbolje sredstvo za info ako te nešto zanima, jer onda forum gubi svoju svrhu.

 
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.