PALUBA
May 18, 2024, 03:37:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 650253 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1905 on: May 30, 2016, 09:50:28 pm »

Željko uz ovo ide još paradaiz na kolutove rezan.
Prije par dana sam probao Livanjski sir u maslinovom ulju, i mogu vam reći da je da je vrhunski ukus, topi se u ustima. Teglica od 300 gr je oko 5,5 € i pukne dok se okreneš...
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1906 on: May 30, 2016, 10:08:04 pm »

Željko uz ovo ide još paradaiz na kolutove rezan.
Prije par dana sam probao Livanjski sir u maslinovom ulju, i mogu vam reći da je da je vrhunski ukus, topi se u ustima. Teglica od 300 gr je oko 5,5 € i pukne dok se okreneš...
Znam da fali i paradajz ali sam prestao da ga jedem,prosle godine sam se par puta osuo posle konzumiranja istog,jeo sam ga kod taste u Prokuplju nisam imao problem,kod kevinih u Banatu isto nisam imao problem,zena ode u radnju ili pijac i kupi paradajz ,ospem se kao da su me buve izujedale i svrbi u pm,ko zna sa kakvim g...ima ga prskaju..........
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 548


« Reply #1907 on: May 30, 2016, 11:31:33 pm »

?
Željko uz ovo ide još paradaiz na kolutove rezan.
Prije par dana sam probao Livanjski sir u maslinovom ulju, i mogu vam reći da je da je vrhunski ukus, topi se u ustima. Teglica od 300 gr je oko 5,5 € i pukne dok se okreneš...

Onda znači da je cena livanjskog sira (na krug) na Zelenjaku jednaka pomenutoj ceni- 2170din/kg = 17Eur. Mada, u Milanu kilo odličnog Grana padano staggionato 12 mesi, parmezana koji je odležao godinu dana, košta 11Eur, što je jednako ceni daleko lošijeg, mada pristojnog, vindijinog sira.

Inače, ja sam fan (ne)izvesnog sira "Grana kumborano" - polumasnog sira iz mješine, poreklom iz Trebinja. Kilo je 5 Eur na novljansku pjacu. Narendaš ga ili namrviš preko pomidora, ili na spagete, i udri, brale!!! Ubija! Za te novce je odličan, prema mojoj ličnoj cost/benefit analizi.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1908 on: May 30, 2016, 11:39:14 pm »

Cijena standardnog Livanjskog sira je od 8,5-12,5 € za kilogram
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 548


« Reply #1909 on: May 30, 2016, 11:46:11 pm »

Cijena standardnog Livanjskog sira je od 8,5-12,5 € za kilogram

Е, таке cene livanjskog u Beograd nema!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1910 on: May 31, 2016, 07:12:37 am »


odkošćeno praseće pečenje (parčići kao bajadere)  


E, ovo mi se ne sviđa: nema mi ništa lepše nego da se bakćem sa koščatom prasetinom (rebarca), prstima i zubima - bez ikakvog pribora za jelo.
Ovo odkošćeno se jede nožem i viljuškom, što nikako ne priliči!

A što se tiče tvog vikenda - bio je naporan (za stomak  Sad).
Subota je bila dan sa kostima, i repovi i rebra, a pečenje je sa hrskavom koricom i sečeno na veličinu dve bajadere tako da se
bez problema jede rukama. Rebra su samo izvađena tako da se ukus uopšte ne gubi. Ako ikada uspemo da se nađemo bilo gde svim prisutnim palubarcima obećavam:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC_2470.JPG (290.18 KB, 932x524 - viewed 64 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1911 on: June 01, 2016, 07:00:43 pm »

Jel probao neki palubarac ovo,gledao sam snimak pre par godina i nisam mogao da verujem sta ljudi jedu ,specijalitet na Sardiniji!

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/wVy_QoShxhM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/LymNQnKxpdQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1912 on: June 02, 2016, 06:51:51 am »

Ovo nisam probao i nemam želju, kod mene u zavičaju (Pljevlja selo Glibaći) se pravi, prevreli punomasni sir čiju jednu
krišku nebih zamenio ni za tonu ovog sa crvima. Prederasude ili ne ali to je tako.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* moj sir.jpg (26.92 KB, 616x410 - viewed 65 times.)
« Last Edit: June 02, 2016, 06:53:33 am by motorista 57 klasa » Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #1913 on: June 02, 2016, 08:25:22 am »

 Probao sam i jeo Casu martzu. Jak u okusu i mirisu. Ne moze da se kupi i jede se samo u gostima. Ne moze se rucati kao komad sira iz Glibaca sa komadom hljeba.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1914 on: June 02, 2016, 09:29:07 am »

Probao sam i jeo Casu martzu. Jak u okusu i mirisu. Ne moze da se kupi i jede se samo u gostima. Ne moze se rucati kao komad sira iz Glibaca sa komadom hljeba.
Da li ti se dopalo? Jak miris, podseća na nešto ili je specifičan samo za taj sir? Pretpostavljam da je ukus jedinstven i da se
nemože uporediti sa drugima. Da li ga serviraju kao deo obroka ili kao prilog uz nešto, kako se konzumira?
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #1915 on: June 02, 2016, 07:56:29 pm »

Spremam se da organizujem gastronomsku ekskurziju kroz Srbiju. Biće pozvani svi palubarci koji su zainteresovani i mogu da idu.
Sjajna ideja!!!
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1916 on: June 02, 2016, 08:59:14 pm »

Ja ću biti u Sr od sredine juna, pa do kraja avgusta, na Zlatiboru.

Pa kada sa tom ekskurzijom dođeš u Zlatiborski kraj javi! Obavezno dolazim!
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #1917 on: June 02, 2016, 09:59:00 pm »

Probao sam i jeo Casu martzu. Jak u okusu i mirisu. Ne moze da se kupi i jede se samo u gostima. Ne moze se rucati kao komad sira iz Glibaca sa komadom hljeba.
Da li ti se dopalo? Jak miris, podseća na nešto ili je specifičan samo za taj sir? Pretpostavljam da je ukus jedinstven i da se
nemože uporediti sa drugima. Da li ga serviraju kao deo obroka ili kao prilog uz nešto, kako se konzumira?

 Kako si i pretpostavio, ukus u isto vrijeme je i kiseo, i sladak, i ljut, i odvratan i trazi jos. Servira se na kraju jela, netko ce slatkise ili voce, netko suve kobasice i Casu marzu. Mi balkanac svega. Ima ga tvrdjeg i ima ga da se moze razmazati. Obicno se stavlja na Pan carasau, to bi mi rekli mlinci ili potoplike ili loma, kruh/hljeb od tankog nedizanog tijesta. Poslije se pije Mirto, liker od gloga.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1918 on: June 02, 2016, 11:04:37 pm »

Probao sam i jeo Casu martzu. Jak u okusu i mirisu. Ne moze da se kupi i jede se samo u gostima. Ne moze se rucati kao komad sira iz Glibaca sa komadom hljeba.
Da li ti se dopalo? Jak miris, podseća na nešto ili je specifičan samo za taj sir? Pretpostavljam da je ukus jedinstven i da se
nemože uporediti sa drugima. Da li ga serviraju kao deo obroka ili kao prilog uz nešto, kako se konzumira?

 Kako si i pretpostavio, ukus u isto vrijeme je i kiseo, i sladak, i ljut, i odvratan i trazi jos. Servira se na kraju jela, netko ce slatkise ili voce, netko suve kobasice i Casu marzu. Mi balkanac svega. Ima ga tvrdjeg i ima ga da se moze razmazati. Obicno se stavlja na Pan carasau, to bi mi rekli mlinci ili potoplike ili loma, kruh/hljeb od tankog nedizanog tijesta. Poslije se pije Mirto, liker od gloga.
Bez obzira na mane koje si naveo,shvatio sam da bi ti taj sir opet konzumirao Cheesy
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1919 on: June 05, 2016, 07:58:11 am »

 Cheesy   

----------------------------------

Belgija: Uvode cevovod za snabdevanje pivom, pretplatom moguće i svakodnevno neograničeno konzumiranje
Beta   04.06.2016.

Ideja je izgledala sumanuto, ali je, zahvaljujući i samodoprinosu 400 ljubitelja piva, san o cevovodu za pivo u belgijskom gradu Brižu nadomak ostvarenja.

- Treba biti lud, pa ući u takav projekat. Imao sam novca za to i dopalo mi se. Zato sam dao novac mesnoj pivari - rekao je restorater Filip Le Lup koji je za "pivovod" dao 10.000 evra. Pre četri godine pivar Zavije Vaneste je došao na ideju da pivo iz svoje pivare u Brižu pumpa kroz cevovod do punionice na periferiji, umesto da ga u stotinama kamionskih tura prevozi truckavim, kamenom popločanim ulicama tog srednjevekovnog grada pod zaštitom UNESKO-a. To što mu je izgledalo kao nerealan plan, pokazalo se kao moguće kada je Vaneste porazgovarao s mesnim ljubiteljima piva. - Najpre su pljuštale šale - "Investiraćemo ako dobijemo svoje slavine na pivovodu". E, baš to nam je dalo ideju za samodoprinos zahvaljujući kojem je to i postalo moguće - priča Vaneste. Zahvaljujući Le Lupu i drugima, već se vidi početak rada cevovoda kroz koji će se od jeseni pumpati 4.000 litara piva na sat ka pogonu za flaširanje, tri kilometra od pivare. - To je mnogo piva, više nego što se može popiti u životu - rekao je vlasnik pivare "De Halve Man" koja je, uz pivo "Brugse Zot", čuvena i po marki "Strafe Hendrik". Postavljanje cevovoda duž ulica u kojima mušterije mogu točiti pivo ne izlazeći iz kuća, bilo je isuviše utopijska ideja čak i za Vanestea, ali je uradio šta je mogao: pretplatu na pivo uz doživotnu garanciju snabdevanja. - Imamo nekoliko kategorija pretplate: bronzana, srebrna i zlatna. Ako na primer uplatite 7.500 evra, svakog dana ćete dobijati po flašu "Brugse Zot", čitavog života - rekao je on. Ta ponuda je bila privlačna, te je takvim samodoprinosom obezbedjeno deset odsto od ukupno četiri miliona evra investicije u cevovod. Uz to je Vaneste postao veoma popularan. Uz uvažavanje opštinskih, regionalnih i saveznih urbanističkih propisa, dobijanje dozvole za izgradnju je bilo mukotrpan posao jer je bila za nešto sasvim jedinstveno kao što je cevovod za pivo, ali vlasti su brzo shvatile da tu ideju podržava cela lokalna zajednica. Vlasti zato ne samo što su dale novac za taj projekat, nego su obezbedile i političku podršku jer je toliko mnogo ljudi bilo za "pivovod", rekao je Vaneste. Grad je u to ušao siguran i u svoj dobitak. Pored živopisnih nizova nekada verskih kuća i Katedrale Naše Gospe, pivara "De Halve Man" je tom previše turističkom gradu, nazvanom i "Severna Venecija", donela osećaj pravog života. S druge strane, Vaneste je mogao da uradi što su učinili mnogi - da zatvori i preseli firmu iz grada na kanalima, s kamenim gotičkim kućama, konjskim zapregama i restoranima u kojima su jelovnici na šest jezika. Tako će on sada imati najbolji spoj: istorijsku pivaru tmo gde joj je mesto i ekološki ispravan način transporta svog piva do punionice, što će njegovom poslu i gradu omogućiti dalji rast.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.