PALUBA
May 17, 2024, 07:51:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vanredno skolovanje u VS.  (Read 2850 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 351



« on: May 22, 2014, 01:38:06 pm »


 Postovani kolege forumasi, imam jedno pitanje na koje vec neko vreme nikako ne mogu da dobijem odgovor,pa se nadam da cu ga naci ovde. Naime,pre nekog vremena sam upisao vanredno medicinsku skolu. Kako vec imam jednu (fizioterapeutski tehnicar) upisao sam prekvalifikaciju za medicinskog tehnicara,pa ne moram sve predmete da polazem vec nekih 14 predmeta. E sada,problem nastaje gde ja za tih 14 predmeta imam oko 75 dana vezbi + sami ispiti i konsultacije. Pokusacu da moje slobodno vreme preumserim na skolovanje medjutim tereni,dezurstva i sl. su mi nepremostiva prepreka da bih ja to sve zavrsio u razumnom roku. Zanima me,dali ja imam neke povlastice koje mogu da zahtevam od pretpostavljene komande da bih mogao lakse da prodjem kroz to skolovanje. Moja je neka zelja da to sve zavrsim do kraja godine,i ako imam po kojim clanovima zakona,uredbi,itd. Hvala svima unapred.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1 on: May 22, 2014, 01:43:20 pm »

Mislim da bi dogovor mogao riješit taj problem. Ako tvoj poslodavac vidi svoj interes (da ostaneš kod njega i dalje radit), prepreke nema..... Kakav je zakon, to bi mogao netko iz tvog kraja.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 351



« Reply #2 on: May 22, 2014, 01:51:18 pm »

Mislim da bi dogovor mogao riješit taj problem. Ako tvoj poslodavac vidi svoj interes (da ostaneš kod njega i dalje radit), prepreke nema..... Kakav je zakon, to bi mogao netko iz tvog kraja.

 Duje,pokusacu prvo tako naravno,mislim da je cak i u interesu jedinice da zavrsim to skolovanje buduci da ga sam finansiram. Medjutim, ni oni ne znaju tacno sta i koliko mogu zakonski,zato i pitam.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 952



« Reply #3 on: May 22, 2014, 03:37:54 pm »

Mislim da ti prekvalifikacije neće oduzeti ni približno vremena koliko misliš a to sve možeš da rešiš dogovorom, kako sa poslodavcem, tako i sa osobljem u školi. U većini slučajeva su otvoreni za saradnju, kako zbog toga što si odrasla osoba, tako zbog toga što im daješ pare.
Iz ličnog iskustva, kada sam bio na prekvalifikaciji u brodarskoj školi bilo je dosta ljudi koji zbog obaveza na poslu nisu mogli da dolaze na sve dane u ispitnom roku pa bi se dogovorili sa direktorom i organizatorom vanredne nastave da polažu kada im odgovara. Jedan je polagao sve 4 godine u jednom ispitnom roku.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 351



« Reply #4 on: May 22, 2014, 07:01:23 pm »

Nije problem ispitni rok vec vezbe,koje su meni potrebne da bih savladao potrebne vestine (inekcije,vadjenje krvi, npr),i koje ne mogu da eskiviram,niti zelim. Naravno tamo gde mogu da cu da pokusam da redukujem vezbe.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #5 on: May 22, 2014, 07:52:00 pm »

Mislim da su ti sada na raspolaganju samo sledeće mogućnosti - da u vreme tih vežbi zatražiš i dobiješ:

- godišnji odmor;
- plaćeno odsustvo i
- neplaćeno odsustvo.

Ti nemaš ugovor sa poslodavcem o školovanju. Prema tome školovanje je formalno samo tvoj interes. Interes poslodavca (u tvom slučaju je to MO, odnosno Vojska Srbije) je da ti radiš posao za koji te plaćaju. Da li je tvoje školovanje i njihov interes to je drugo pitanje. Kako školovanje nije regulisano ugovorm ostaju ti napred navedene mogućnosti s tim da je pravo poslodavca da ti u vreme tih vežbi da ili ne da traženo odsustvo. Da imate ugovor (poseban ugovor o školovanju) onda bi se odsustvo zbog ovakvih obaveza njime regulisalo, odnosno u najmanju ruku dobijao bi navedena odsustva onda kad ti tražiš.
« Last Edit: May 22, 2014, 08:41:01 pm by dzumba » Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 952



« Reply #6 on: May 22, 2014, 08:22:12 pm »

Nije problem ispitni rok vec vezbe,koje su meni potrebne da bih savladao potrebne vestine (inekcije,vadjenje krvi, npr),i koje ne mogu da eskiviram,niti zelim. Naravno tamo gde mogu da cu da pokusam da redukujem vezbe.
Ako bi se prebacio u neku sanitetsku jedinicu mogao bi da budeš na praksi-vežbi na poslu. To je baš čest slučaj.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 351



« Reply #7 on: May 24, 2014, 05:30:51 pm »

Nije problem ispitni rok vec vezbe,koje su meni potrebne da bih savladao potrebne vestine (inekcije,vadjenje krvi, npr),i koje ne mogu da eskiviram,niti zelim. Naravno tamo gde mogu da cu da pokusam da redukujem vezbe.
Ako bi se prebacio u neku sanitetsku jedinicu mogao bi da budeš na praksi-vežbi na poslu. To je baš čest slučaj.

  Pokusao. Ne moze. Tj, upucen sam nezvanicno na kadrovsku sluzbu MORS,a to bi definitivno bilo najbolje za mene + pripravnicki staz bih tako mogao da odradim.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.