PALUBA
May 08, 2024, 12:08:06 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 66   Go Down
  Print  
Author Topic: Split na novijim fotografijama  (Read 362141 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #600 on: March 11, 2013, 06:25:08 pm »

Meni su ove slike interesantne i radi toga, jer onda kad su slikane (druga polovina 80-tih), ti sakralni objekti nisu bili isšarani grafitima, što danas više nije tako. Rijetko koji objekt, nema berem koji "umjetnički "crtež.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #601 on: March 11, 2013, 08:17:12 pm »

Nisam odavno bio u Splitu (23 godine), pa su mi sećanja izbledela: je li crkva Gospe od Zdravlja pokraj robne kuće Prima, bioskopa Central (?) i HNK, na trgu gde smo nekada čekali autobus prema Lori ....
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #602 on: March 11, 2013, 08:25:30 pm »

Nisam odavno bio u Splitu (23 godine), pa su mi sećanja izbledela: je li crkva Gospe od Zdravlja pokraj robne kuće Prima, bioskopa Central (?) i HNK, na trgu gde smo nekada čekali autobus prema Lori ....

Da, to je ta crkva, a odmah do nje je i Franjevački samostan Gospe od Zdravlja. Kino Central još uvijek radi, unatoč otvaranju dvaju multipleksa u Splitu (Cinestar i Cineplexx). Zanimljivo samo kino koje je u sklopu obnovljene RK Prima (nekad poznata i kao Prima Grad) je izgrađeno na mjestu starog kina Central. Mislim da negdje na Palubi imamo i njegove slike.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #603 on: March 11, 2013, 10:22:43 pm »

Danas u Splitu vlada Demo(n)kracija samim ti i vjerske slobode šta znači da je dopušteno šarati po crkvama o ostalim zgradama da i ne govorimo  Grin
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #604 on: March 11, 2013, 11:38:23 pm »

Nisam odavno bio u Splitu (23 godine), pa su mi sećanja izbledela: je li crkva Gospe od Zdravlja pokraj robne kuće Prima, bioskopa Central (?) i HNK, na trgu gde smo nekada čekali autobus prema Lori ....

Da, to je ta crkva, a odmah do nje je i Franjevački samostan Gospe od Zdravlja. Kino Central još uvijek radi, unatoč otvaranju dvaju multipleksa u Splitu (Cinestar i Cineplexx). Zanimljivo samo kino koje je u sklopu obnovljene RK Prima (nekad poznata i kao Prima Grad) je izgrađeno na mjestu starog kina Central. Mislim da negdje na Palubi imamo i njegove slike.
Inače,čuo sam da će"Prima grad"uskoro postati hotel.To i nije tako loše,pošto su se trgovački centri prebacili izvan grada..
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #605 on: March 12, 2013, 04:41:21 pm »

Popularno zvani "Voćni trg"


* VT.jpg (469.88 KB, 640x884 - viewed 103 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #606 on: March 13, 2013, 06:52:15 pm »

Hotel Bellevue


* 74548c0c-777b-4733-9208-39959a7b5e46_zps1326f579.jpg (376.07 KB, 469x670 - viewed 89 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #607 on: March 13, 2013, 06:53:35 pm »

Grgur "čuva" Zlatna vrata


* 76b1a4d5-a121-4bdb-8222-a3764df9de86_zpsc7915ca2.jpg (374.82 KB, 670x536 - viewed 108 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #608 on: March 14, 2013, 06:25:55 pm »

"Tomića stine", to je sigurno, u blizini bivšeg hotela Ambasador (Dom JNA), samo mi se ta brnistra ne uklapa. Na okuci sa koje je slikano je palma, malo dalje desno bašta hotela (Doma JNA) sa oleandrima. Huh?


* f4664218-493b-44af-b1a0-20dd0b941ba3_zpsdf7ffdf5.jpg (386.02 KB, 670x488 - viewed 129 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #609 on: March 14, 2013, 06:31:38 pm »

Prokurative i hotel Bellevue


* c9cfd1d2-3a3e-4d85-8976-062537e9f9b0_zps54a9b781.jpg (359.84 KB, 670x463 - viewed 105 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #610 on: March 14, 2013, 06:36:51 pm »

"Tomića stine", to je sigurno, u blizini bivšeg hotela Ambasador (Dom JNA), samo mi se ta brnistra ne uklapa. Na okuci sa koje je slikano je palma, malo dalje desno bašta hotela (Doma JNA) sa oleandrima. Huh?

Fenomenalan detalj. Šteta će biti, ako jednog dana neko to sravni.... Undecided
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #611 on: March 14, 2013, 06:42:33 pm »

Danas nema brnistre skoro sve kuće na stinama su renovirane ,šta se tiče Hotela Ambasador govore da bi "Pomorski muzej" mogao biti prebačen na tu lokaciju a na Tvrđavi Gripe bi bio smješten muzej "Domovinskog Rata"



Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #612 on: March 14, 2013, 06:47:11 pm »

Danas nema brnistre skoro sve kuće na stinama su renovirane ,šta se tiče Hotela Ambasador govore da bi "Pomorski muzej" mogao biti prebačen na tu lokaciju a na Tvrđavi Gripe bi bio smješten muzej "Domovinskog Rata"


Evo šta je objavila "Slobodna Dalmacija" prije dva dana (12.3.2013.):

MAŠALA

Na mistu Ambasadora bit će luksuzni hotel
  
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Ovako bi trebao izgledati hotel ‘Ambasador’ u novome ruhu, kad se konačno obnovi

Prije nekoliko dana Ministarstvo graditeljstva odbilo je žalbu Konzervatorskog odjela u Splitu, koji je osporavao lokacijsku dozvolu za gradnju luksuznog hotela na mjestu bivšeg hotela “Ambasador”. Time je dodatno raspetljana pravna zavrzlama koja je godinama usporavala tu investiciju pa će, prema svemu sudeći, uskoro početi radovi na toj predivnoj lokaciji.

Čista situacija

− Sad kad imamo čistu situaciju, nadamo se da bismo mogli početi s konkretnim radovima tijekom ove godine te konačno taj veliki projekt privesti kraju. Ne želimo sami biti investitori, nego ćemo to raditi u partnerstvu. Imamo niz zainteresiranih partnera iz cijeloga svijeta − od Turske, Francuske, Njemačke, Austrije, Amerike, Ujedinjenih Arapskih Emirata, a kontaktiramo i s jednim našim iseljenikom koji živi na Baliju − rekao nam je Nenad Kurtović, direktor poduzeća “Retoi” u čijem je sastavu hotel, a vlasnica mu je Kurtovićeva punica Regina Ivić, udovica slavnog trenera Tomislava Ivića.

− Budući dizajn-hotel s pet zvjezdica imat će 19 apartmana i 56 soba. Na mjestu kina izgradit će se aneks koji ne prelazi visinu postojeće zgrade iz 1937. godine. Na zadnjoj etaži aneksa planiran je bazen. Imat će restoran a la carte, tri kafića (Coctail lounge, Aperitiv bar i Sky bar), fitness... U podrumu će biti garaža sa 76 parkirnih mjesta. Sanirat će se terasa prema moru. Sve ostalo ovisit će o potencijalnom kupcu ili partneru s kojim želimo ući u posao bez repova − kaže Kurtović, koji je nedavno riješio sve obveze prema bivšem poslovnom partneru “Spectator Grupi” obitelji Crnčević.

Pravna bitka

Naime, tvrtka “Retoi”, čiji je vlasnik bio danas pokojni Tomislav Ivić, kao vlasnik atraktivne nekretnine na Trumbićevoj obali osnovala je 2008. godine sa “Spectator Grupom”, koja je bila ulagač u projekt, poduzeće “Hotel Ambasador” d.o.o., koje je dobilo pravo građenja na toj lokaciji.

Prema njihovu ugovoru, “Retoi” je kao svoj ulog dao sva prava na toj nekretnini, a “Spectator Grupa” trebala je financirati sve, od izrade projekta rušenja postojeće građevine do izgradnje novog hotela do faze ključ u ruke, opremanje najkvalitetnijim namještajem, ishođenje svih dozvola, pa tako i onu za kategorizaciju hotela s pet zvjezdica, rekonstrukciju terase uz more. Tada je postojalo rješenje Ministarstva kulture kojim je zgrada bila stavljena pod preventivnu zaštitu do donošenja rješenja o utvrđivanju svojstva kulturnog dobra.

Raskid ugovora

No, tvrtka “Hotel Ambasador” nije uspjela upisati pravo građenja u zemljišnim knjigama jer je utvrđeno da je pri prijašnjem usklađivanju katastarskog i zemljišnoknjižnog stanja došlo do pogreške. Naime, hotel “Ambasador” nalazi se na još jednoj čestici zemlje od 94 četvorna metra koja je ostala upisana na državu. “Retoi” je tek 2011. godine s RH sklopio izvansudsku nagodbu kojom je postao vlasnik i te čestice.

No, kako je u međuvremenu “Spectator Grupa” otišla u stečaj (prethodno je promijenila ime u “Compositio Grupa”), “Retoi” je s njom raskinuo ugovor te je sam ishodio novu lokacijsku dozvolu koja se sada odnosi na gradnju na objema česticama zemlje. “Retoi” je i s “Compositio Grupom” u stečaju i njezinom tvrtkom kćeri “Compositio Nautika” sklopio nagodbu, te im je u stečajnu masu uplatio ukupno 2,86 milijuna kuna koje su ranije uložili u projekt. Tako je “Spectator” potpuno izišao iz projekta novog hotela “Ambasador”.

TANJA GATTIN ZEBIĆ

Dozvola za rušenje

Inače, “Retoi” od rujna 2011. godine ima pravomoćnu lokacijsku dozvolu za gradnju luksuznog hotela na mjestu bivšeg hotela “Ambasador”, a postoji i dozvola Ministarstva kulture za uklanjanje postojeće građevine jer nije zaštićeno kulturno dobro. Obveza je, prema zahtjevu konzervatora, da istočna i sjeverna fasada novog hotela moraju izgledati kao na “Ambasadoru” 1937. godine.

Najlipši dil Mediterana

•• − Uređenjem zapadne obale, kad se otvori hotel “Marjan”, Banovina preuredi u hotel, izgradi stambeno-garažni kompleks Dražanac te hotel “Ambasador”, dobit ćemo najljepši komad obale unutar gradske luke na cijelom Mediteranu − zaključio je Nenad Kurtović.


* ambasador.jpg (39.71 KB, 680x372 - viewed 136 times.)
« Last Edit: August 03, 2014, 02:18:10 pm by Rade » Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #613 on: March 14, 2013, 06:55:08 pm »

Svašta ,ovo o zamjeni muzeja je rekao sam dogradonačelnik Šundov jučer čini mi se,no vidjeti ćemo sve u svemu ako već nema industrije nek razvijaju turizam Splitu kronično fali kapaciteta za turistička noćenja a kad rješe zapadnu obalu nek pređu na istočnu koja ima ogromni potencijal za razvoj
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #614 on: March 14, 2013, 07:10:29 pm »

Svašta ,ovo o zamjeni muzeja je rekao sam dogradonačelnik Šundov jučer čini mi se,no vidjeti ćemo sve u svemu ako već nema industrije nek razvijaju turizam Splitu kronično fali kapaciteta za turistička noćenja a kad rješe zapadnu obalu nek pređu na istočnu koja ima ogromni potencijal za razvoj

Koliko je meni poznato pitanje smještaja Pomorskog muzeja će se rješavat kroz projekt uređenja Zapadne obale. Ovo sa Ambasadorom je više spomenuto kao jedna od prijašnjih ideja (za koju sam doduše jučer prvi put ćuo).
Logged
Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 66   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.