PALUBA
May 15, 2024, 06:45:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 912238 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1170 on: December 25, 2015, 09:31:05 am »

Sve je ovo ispravno i pošteno.Međutim,treba znati i koliko je kod glasanja o izbjegličkoj krizi glasala i Slovenija za Merkelin "sistem" ili za ove protiv.
Svaka zemlja pa i Njemačka (osim Merkeline vlasti) je za rješenje na granici sa Evropom.Mnogi ipak podržavaju Merkelovu,da ne navodim zašto,a u stvari su protiv.E onda se nemože zastupati ovakv stav jer će svi nastojati da se oslobode "izbjegličke naplave" poštenim ili nepoštenim postupcima.
Meni je cijelo vrijeme na smjetnji baš to,što se gdje treba  ne radi iskreno a ovamo se "viče" da su oni "humani" i da "izbjeglice" treba i dalje puštati slobodno i u neograničenom broju(karakteristični su Srbija i Hrvatska mada ih ima još skrivenije),a znaju da to nije rješenje.Rješenje je pomoći im tamo izvan u izbjegličnim logorima.Mislim da Turska nije pogodna i zbog toga što ona doprinosi izbjegličkom valu i zbog toga što ih ona tamo "ugnjetava" baš da bi ih što više istjerala.Pri tome "iskorištava" to što je članica NATO,pa čak mislim da se NATO i ne koristi za spašavnje izbjeglica i eventualno njihovo zbrinjavanje a ne da je to zbog nekog tamo člana,da se NATO može koristiti samo u slučaju napada na članicu.

Poz.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1171 on: December 26, 2015, 06:50:47 am »

Sve je ovo ispravno i pošteno.Međutim,treba znati i koliko je kod glasanja o izbjegličkoj krizi glasala i Slovenija za Merkelin "sistem" ili za ove protiv.
Svaka zemlja pa i Njemačka (osim Merkeline vlasti) je za rješenje na granici sa Evropom.Mnogi ipak podržavaju Merkelovu,da ne navodim zašto,a u stvari su protiv.E onda se nemože zastupati ovakv stav jer će svi nastojati da se oslobode "izbjegličke naplave" poštenim ili nepoštenim postupcima.
Meni je cijelo vrijeme na smjetnji baš to,što se gdje treba  ne radi iskreno a ovamo se "viče" da su oni "humani" i da "izbjeglice" treba i dalje puštati slobodno i u neograničenom broju(karakteristični su Srbija i Hrvatska mada ih ima još skrivenije),a znaju da to nije rješenje.Rješenje je pomoći im tamo izvan u izbjegličnim logorima.Mislim da Turska nije pogodna i zbog toga što ona doprinosi izbjegličkom valu i zbog toga što ih ona tamo "ugnjetava" baš da bi ih što više istjerala.Pri tome "iskorištava" to što je članica NATO,pa čak mislim da se NATO i ne koristi za spašavnje izbjeglica i eventualno njihovo zbrinjavanje a ne da je to zbog nekog tamo člana,da se NATO može koristiti samo u slučaju napada na članicu.

Poz.

Neznam o nikakvom glasanju o izbjegličkoj krizi?! (gdje, u parlamentu?)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1172 on: December 26, 2015, 06:52:10 am »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx
25.12.2015.

U Hrvatsku u petak ušlo 3339 migranata; ukupno do sada više od 536 tisuća

Od ponoći do 21 sat u petak u Republiku Hrvatsku ušlo je 3339 migranata, a od početka migracijske krize 536.077 migranata, objavilo je Minstarstvo unutarnjih poslova.

U prihvatnom centru u Slavonskom Brodu u 21 sat bilo je 8 osoba. I dalje se očekuje veliki pritisak izbjegličkog vala, kaže se u redovitom izvješću objavljenom na internetskoj stranici MUP-a

U četvrtak je u Hrvatsku ušlo 3166 izbjeglica.

Broj izbjeglica i imigranata koji su kopnom i morem ove godine stigli u Europsku uniju prešao je milijun, a 3600 ih je na tom putu poginulo ili nestalo, objavili su u utorak UN-ova agencija za izbjeglice (UNHCR) i Međunarodna organizacija za migracije (IOM).
(H)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1173 on: December 26, 2015, 08:15:23 am »

Sve je ovo ispravno i pošteno.Međutim,treba znati i koliko je kod glasanja o izbjegličkoj krizi glasala i Slovenija za Merkelin "sistem" ili za ove protiv.
Svaka zemlja pa i Njemačka (osim Merkeline vlasti) je za rješenje na granici sa Evropom.Mnogi ipak podržavaju Merkelovu,da ne navodim zašto,a u stvari su protiv.E onda se nemože zastupati ovakv stav jer će svi nastojati da se oslobode "izbjegličke naplave" poštenim ili nepoštenim postupcima.
Meni je cijelo vrijeme na smjetnji baš to,što se gdje treba  ne radi iskreno a ovamo se "viče" da su oni "humani" i da "izbjeglice" treba i dalje puštati slobodno i u neograničenom broju(karakteristični su Srbija i Hrvatska mada ih ima još skrivenije),a znaju da to nije rješenje.Rješenje je pomoći im tamo izvan u izbjegličnim logorima.Mislim da Turska nije pogodna i zbog toga što ona doprinosi izbjegličkom valu i zbog toga što ih ona tamo "ugnjetava" baš da bi ih što više istjerala.Pri tome "iskorištava" to što je članica NATO,pa čak mislim da se NATO i ne koristi za spašavnje izbjeglica i eventualno njihovo zbrinjavanje a ne da je to zbog nekog tamo člana,da se NATO može koristiti samo u slučaju napada na članicu.

Poz.

Neznam o nikakvom glasanju o izbjegličkoj krizi?! (gdje, u parlamentu?)
Mislio sam na stav pri ovom dogovaranju o rješavnju "izbjegličke" krize (bilo ih je više,zadnji valjda sa Turskom).Iskreno neznam kako to ide,da li je to Komisija ili Vijeće ili Parlament EU,jer ne mogu da vjerujem da se sastanu,tamo se neki slažu,neki ne i bez glasanja se donese odluka,"kako mama kaže".Valjda se ima pravo izraziti svoj stav,pošto mi je nelogično da se na nivou države tvrdi da "nećemo mi biti deponij" a informacije na nivou EU idu i da će se raspoređivati i morati držati određeno vrijeme,a "izbjeglice" i dalje idu sada skrivenije."Mama" u Njemačkoj na kongresu izjavi da će smanjiti broj u Njemačkoj,tako što će ih rasporediti po drugim zemljama a da i dalje ne može ograničiti broj.Pa ako će ih u Njemačkoj smanjiti,kuda će i sa pridošlim i ovim koji dolaze.Ne mogu vjerovati da se postavlja ograda a slagati se sa politikom punjenja EU i da li tamo na sjednicama izraze i glasaju za svoj stav ili samo podrže "mamin".
Teško je ovo objasniti jednostavno,pa evo recimo sa zadnjeg sastanka o stvaranju i raspoređivanju EU snaga,ispada da se svi slažu osim njih nekoliko,a svima je jasno da je to samo formalnost ili je nešta drugo u pitanju,jer one neće služiti za prekid "izbjeglištva"(pošto je i dalje neograničen broj) a dobijat će ih i nazad iz Njemačke,nego eventualno bolje kontrolisati da ne prođe i "terorista ili migrant".
I da dodam,valjda juče,čitam da postoje kritike na račun Turske,i vezi dogovora sa EU,jer ne čini dovoljno na ograničavanju izbjeglica prema EU i najzad se na uvijen način govori da je ustvari Turska kriva i za njihova stradanja u putu i na moru,što se moglo odavno zaključiti ali se"zataškavalo".Također se tvrdi, da neke "izbjeglice" odvode u Turskoj na neke lokacije,gdje ih maltretiraju i posle na silu vraćaju na ratište u Siriji itd.

Poz.
« Last Edit: December 26, 2015, 08:24:14 am by Karlo » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1174 on: December 26, 2015, 04:29:38 pm »

Vir: "Dnevnik hr" Zagreb
http://dnevnik.hr/
26.12.2015.

NIJEMCI NE VIDE KORIST OD IZBJEGLICA 'Europa mora vratiti kontrolu nad svojim granicama'

Samo 16 posto Nijemaca misli da njihova zemlja ima koristi od primanja velikog broja izbjeglica ove godine, pokazala je nova anketa.

Europa mora vratiti kontrolu nad svojim granicama, rekao je njemački ministar vanjskih poslova Frank-Walter Steinmeier u subotu, nakon pojave izvješća da takozvana Islamska država ima u svojim rukama krivotvorene sirijske putovnice.

Više od milijun izbjeglica u bijegu pred ratom na Bliskom istoku stiglo je u Njemačku ove godine. Od prošlomjesečnih napada u Parizu raste zabrinutosti da među njima ima ubačenih terorista.

U utorak su njemački mediji citirali bavarskog ministra unutarnjih poslova da postoje temelji za sumnju da se Islamska država dočepala lažnih sirijskih putovnica.
Njemački šef diplomacije Steinmeier upozorio je da se nesretne izbjeglice ne svrstavaju u istu kategoriju s teroristima i naglašava da mnogi militanti zapravo dolaze iz Europe.

"Međutim, neovisno o tome, važno je da imamo veću kontrolu nad time tko ulazi i izlazi iz Europe", kazao je Steinmeier u razgovoru za izdanja medijske grupe Funke.
Dodao je kako su širenje ovlasti europske granične agencije Frontexa i pomoć Turskoj u obuzdavanju izbjegličkog vala važni elementi bolje kontrole granica.
Anketa: 16 posto Nijemaca vidi korist u velikom broju izbjeglica

Samo je 16 posto ispitanika pozitivno odgovorilo na tvrdnju: "Val izbjeglica će zemlji donijeti više ekonomske koristi nego problema", rekao je istraživač Horst Opaschowski.

Tek petina ispitanika smatra da će primitak velikog broja izbjeglica unaprijediti njemački ugled u svijetu. Taj je broj još i manji, samo 12 posto, na ekonomski slabijem istoku Njemačke.

Njemačka ove godine očekuje milijun izbjeglica. O njima najbolje misle mladi, od 14 do 17 godina, kojih 32 posto misli da će zemlja ovakom politkom imati i više koristi i bolji ugled.

Čak 56 posto anketiranih smatra da je izbjeglička kriza prevelik zalogaj za njemačke političare. (Hina)
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 486



« Reply #1175 on: December 26, 2015, 05:49:13 pm »

Pa dobro, što ih muće sirijski pasoši-tobože krivotvoreni. Maltene svaki migrant proglasio je,
1. da je izgubio svoje papire u moru ili ratu
2. da je Sirijac
3. da je XY, rođen 1.1.1990
I takvi su ušli u Evropu.
Zbog ćega? Zato, što je netko tako naredio-i to se nije desilo na teritoriju bivše SFRJ!!!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1176 on: December 27, 2015, 12:50:04 pm »

Zeman nazvao izbeglički talas "organizovanom invazijom"


Predsednik Češke Miloš Zeman je izjavio danas da izbeglički talas u Evropi predstavlja "organizovanu invaziju" i dodao da bi mladići iz Sirije i Iraka umesto toga trebalo da se bore protiv džihadista Islamske države.
"Duboko sam uveren da smo suočeni sa organizovanom invazijom, a ne spontanim kretanjem izbeglica", poručio je Zeman u božićnoj poruci građanima Češke, a prenela je agencija AFP.

On je dodao da je "moguće" saosećati sa izbeglicama koje su stare ili bolesne, kao i sa decom, ali ne i mladićima koji bi, prema njegovom mišljenju, trebalo da se vrate kući kako bi se borili sa džihadistima.

"Velika većina ilegalnih migranata su mladići dobrog zdravlja, koji nisu oženjeni. Pitam se zašto se ovi muškarci ne naoružaju i krenu u borbu za slobodu svojih zemalja od IS-a", istakao je Zeman, koji je za predsednika Češke izabran početkom 2013. godine.

Zeman je dodao da njihovo bekstvo iz ratom razorenih zemalja Bliskog Istoka samo podstiče jačanje Islamske države.Ovo nije prvi put da je Zeman zauzeo kontroverzan stav po pitanju najveće izbegličke krize u Evropi još od završetka Drugog svetskog rata.Predsednik Čečke je u novembru tako prisustvovao anti-islamskom skupu u Pragu, u društvu desničarskih političara i pripadnika jedne paravojne jedinice.

Premijer Češke Bohuslav Sobotka, koji je i ranije kritikovao Zemanove komentare, izjavio je da je predsednikova božićna poruka bazirana na "predrasudama i njegovom uobičajenom pojednostavljenju stvari".

Izbeglice nisu jedina meta Zemanovih oštrih komentara, budući da je on prošle nedelje rekao da bi Češka trebalo da uvede evro prvog dana nakon što iz evrozone izađe prezadužena Grčka, što je podstaklo zvaničnu Atinu da povuče svog ambasadora iz Praga.

autor: SA
izvor: Tanjug
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1177 on: December 27, 2015, 04:52:05 pm »

g. Zeman, dobro jutro! Moga si pratit "Palubu" pa prije doša do toga!
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1178 on: December 27, 2015, 06:33:57 pm »

мој имењак "земо" је у праву за много тога, али за једно није. да се сви ти врате тамо, 80% њих били би у саставу идила.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1179 on: December 27, 2015, 06:35:01 pm »

Можда и прати "Палубу" Wink.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1180 on: December 28, 2015, 09:50:13 am »

Evo da dodam i ovdje i ako mi baš nešto danas i ne ide.Što bi se u narodu reklo: "ima dana kad je ustajnje iz kreveta bolje odložiti za drugi dan".

Nekima će ovo izgledati da je OFF,ali nije,jer se odnosi na ovu temu.@dzumba je je dao  veoma kratak komentar(i zbog kratkoće se može tumačiti svakako a kad se doda k tome i "namigujuća" figurica tek se onda može tumačiti svakako).
Odavno izbjegavam postavljati neke iz danih "likova-značenja-figurica" jer se one negdje u svijetu mogu možda tumačiti različito,međutim kod nas one imaju sasvim negativno "značenje-tumačenje".Pored ove "namigujuće" koja po meni ima savim negativno i sasvim suprotno značenje,za mene je neadekvatna i i ona "kezeća" koja bi trebala da predstavlja smijeh a kod nas je to sasvim nešta drugo.
Da ne misli @dzumba,da mislim nešta lično,vidim da ih ima podosta koji jih koriste.Karkterističan primjer da ne navodim nekog od živih,je bio @ORIĆ.
Ne tvrdim da sam u pravu jer se upotreba može pravdati informatičkim simbolima,međutim ne mislim da oni znače isto u svim sredinama.
Da se vratim na temu,nikako ne treba koristiti te figure u smislu našeg shvatanja stvari.Ako su potpomognute još i kratkim i nejasnim komentarima onda se tu izvlače "proizvoljni" zaključci.Koliko ja znam ova "namigujuća" znači suprotno od navedenog i "tajno" ne slaganje,te "tajno" obraćanje "istomišljenicima" koji eto se slažu ali ne smeju javno da izraze svoj stav.
Ovdje se radi o forumu gdje ne vidim baš puno razloga da se ne izrazi svoj stav pa bilo kakav da je.
Ima i drugih vijesti koje sam mogao postaviti u vezi ove teme ali za danas ću se "zadovoljiti" i ovim.

Poz.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #1181 on: December 28, 2015, 12:46:02 pm »

Ministar Rada Srbije je najavio da ce se "legalnim migrantima" (onima koji se prijave našim vlastima) podeliti bankovne Dina kartice sa iznosom pomoći od 5 000, 00 din. koje su obezbedili donatori.
Koji donatori i čiji?Huh?Huh?Huh?
I kakvu poruku šaljemo ovim gestom?Huh?Huh???
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1182 on: December 28, 2015, 12:49:09 pm »

Poruku, Huh???

Dobrodošli za vas ima al za našu decu pred Novu godinu jok more !
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1183 on: December 28, 2015, 01:29:55 pm »

Da dodam uz zadnje komentare:

Koliko se sjećam donatori su "naši",Poštanska štedionica(preko koje se isplaćuje i većina penzija  a i dr. plaćanja uz proviziju),a možda još neki ne sjećam se.
I da dodam,što odavno mislim da napišem za izbjeglice.Skoro sam gledao neku emisiju na TV,gdje neka djevojka izbjeglica (naša),sada skoro u tridesetim a došla je kao mala djevojčica.Mislim da je izbjeglički smještaj negdje kod Beograda.Ona je navela da ih nitko i ne obilazi niti pomaže.Da li u samoj emisiji navedeno je da mi imamo i naših izbjeglica možda i više od 10000 o kojima nitko ne brine.Da li će se ta djeca radovati za Novu godinu ili biti ogrijana,nesmem niti da mislim.

Poz.


Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1184 on: December 28, 2015, 01:39:48 pm »

Da dodam još ovo što je možda slučajno promaklo "oficiru neaktivne...." :

Kartice koje su dobili, suma od 5000 din (oko 41.08E) mogu da se unovče ili potroše, tako je objavljeno u subotu.

E pa sad, da se malo bavim predpostavkama :

Neka je podeljeno 5000 kom kartica (niko nije naveo broj komada),

To je 5000 x 41.08 E = 205.400E

Ostalo možete sami da zaključite.

Ja nisam rođen kao i svi ostali 01. januara tamo neke god, a da jesam kao i svi (Vi što niste bilo bi drugačije) ........
Logged
Pages:  1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.