PALUBA
May 21, 2024, 09:15:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Potrebna velika pomoc od clanova foruma u Rusiji  (Read 6917 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« on: September 05, 2014, 07:25:55 am »

Drugari,
imao sam juce havariju na kamionu Gaz. U pitanju je Gaz 332073 iz 2004. godine, Stayer dizel motor. Stradale su mi klackalice motora. U srbiji ima samo jedan uvoznik delova i cene tih klackalica su neopravdano visoke. Osam klackalica, zupcasti kais i vodena pumpa kostaju koliko i ceo kamion.
Zanima me ima li neko od clanova foruma iz Rusije mogucnost da nabavi te delove? Ili barem proveri cenu?
Ovo mi je hitno jer mi stoji kamion. Treba da resim hocu li da ga popravljam ili da kupim drugi kamion.

P.S.
Sve bi me ovo manje bolelo da nisam pre dva meseca odradio veliki servis. Stradala je vodena pumpa koju sam zamenio prilikom servisa i napravila urnebes.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 283



« Reply #1 on: September 05, 2014, 08:56:00 am »

Drugari,
imao sam juce havariju na kamionu Gaz. U pitanju je Gaz 332073 iz 2004. godine, Stayer dizel motor. Stradale su mi klackalice motora. U srbiji ima samo jedan uvoznik delova i cene tih klackalica su neopravdano visoke. Osam klackalica, zupcasti kais i vodena pumpa kostaju koliko i ceo kamion.
Zanima me ima li neko od clanova foruma iz Rusije mogucnost da nabavi te delove? Ili barem proveri cenu?
Ovo mi je hitno jer mi stoji kamion. Treba da resim hocu li da ga popravljam ili da kupim drugi kamion.

P.S.
Sve bi me ovo manje bolelo da nisam pre dva meseca odradio veliki servis. Stradala je vodena pumpa koju sam zamenio prilikom servisa i napravila urnebes.

U NS-u na najlon pijaci vikendom jos uvek ima rusa i ukrainaca koji donose svoju opremu izmedju ostalog i delove za ruska vozila. Mozda bi moglo preko njih nesto da se nabavi.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #2 on: September 05, 2014, 09:04:23 am »


I ako nisam iz Rusije nego samo član ovog foruma,vjerujem da Vam ja priša,te nastojim pomoći koliko mogu.
Neznam koliko Vam mogu  pomoći članovi ovog foruma,no nadam se da mogu.Vjerovatno Vam  je poznato da je u vezi mašinstva ovdje bio i Boro Prodanić,koji se po meni,nepotrebno isključio iz daljeg rada,vjerovatno zbog lične preosjetljivosti,jer smatram da je trebao shvatiti da se radi o forumu gdje je sve moguće i nemožete se duriti,pogotovu što je isti star skoro kao i ja,pa nema i vremena za to.
Dakle,koliko sam ja razumeo Vaš problem je u pumpi za hlađenje,što mi baš i nema puno veze sa klackalicama.Pre će biti da je tu problem daleko ozbiljniji,no o tome bi trebao Boro da Vam napiše ako se odljutio.
Drugi moj predlog je da pokušate uspostaviti vezu sa Radio amaterima kod nas ili direktno u RF jer su oni često pomagali i u humanitarno zdravstvenim problemima,te kod elementtarnih nepogoda i stanjima rata.Nadam se da će i Vama pomoći jer se nalazite u sličnoj situaciji.

Nadam se da da Vam bar nisam odmogao.

Poz.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #3 on: September 05, 2014, 09:15:10 am »

Tema moze da se zakljuca, nasao sam polovne klackalice sa rashodovanog motora prilicno povoljno.
Problem je nastao jer je stradala nova pumpa motora. Stara 2 meseca. Saznao sam upravo da uvoznik prodaje kineske pumpe koje odmah nakon uvoza salje na remont pa posle prodaje. Izgleda da je meni zapala neremontovana pumpa  Angry
Evo samo mali info. Nova klackalica kosta od 8 do 12 hiljada dinara. Meni je trebalo 8 kom.
P
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #4 on: September 06, 2014, 08:04:39 am »


Risto, kad osposobis kamion i bude u voznom stanju javi nam... (Znam da je tebi to bio veliki problem, ali da se malo nasalim: da se ne sekiramo)!!!!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #5 on: September 06, 2014, 01:26:08 pm »

Tek sada sam video temu.Ako nešto zatreba javi se,u Moskvi sam !

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #6 on: September 06, 2014, 01:53:40 pm »

Votka treba uvek Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #7 on: September 06, 2014, 04:54:50 pm »

Predpostavljam da si stavio vodenu pumpu sa plasticnim perajima pa je zato prezupcio ja kad stavljam pumpe za vodu uvek stavljam sa metalnim perajim da cak i kad crkne imam lufta da se dovucem do kuce,tebi su najverovatnije stavili kinu trece klase !

Daj mi tacne podatke koji motor koliko kilovata i da vidim po kojoj ceni mogu da ti nadjem delove,tih delova ima sigurno u Bugarskoj
« Last Edit: September 06, 2014, 05:06:45 pm by Zeljko11 » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 455


« Reply #8 on: September 06, 2014, 07:46:00 pm »

А овамо Бугарска у НАТО-у. Wink
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #9 on: September 06, 2014, 08:26:33 pm »

Ako sam te dobro skontao u tvom GAZ-u je STAYER-ova mašina, jesi li gledao u Austriji te klackalice i djelove Stayer je njihov..
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #10 on: September 06, 2014, 08:31:54 pm »

Ma to je izgleda Gazela kamioncic nego koliko sam skontao ima dva dizel motora od 90 i 122 konja

http://auta.yauto.cz/gaz-gazelle-33207-350-1840930.html
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #11 on: September 06, 2014, 08:53:58 pm »

Jel to ovaj motor?Ako je taj ja veci debilizam u konstrukcji motora nisam video
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/bv72F7M0vVU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #12 on: September 06, 2014, 08:54:23 pm »

Nasao sam polovne klackalice, 8 kom za 100 e. Nove su skupe ma gde ih kupovao  pravilo
To je Stayer motor koji se licencno pravi u Rusiji stako sto rusi odliju delove, austrijanci obrade pa ruski sklope Smiley. Komedija. Inace, motor nema posebno glavu motora, vec je tkv. monoblok motor.

Predpostavljam da si stavio vodenu pumpu sa plasticnim perajima pa je zato prezupcio ja kad stavljam pumpe za vodu uvek stavljam sa metalnim perajim da cak i kad crkne imam lufta da se dovucem do kuce,tebi su najverovatnije stavili kinu trece klase !

Daj mi tacne podatke koji motor koliko kilovata i da vidim po kojoj ceni mogu da ti nadjem delove,tih delova ima sigurno u Bugarskoj

Peraja jesu plasticna ali nisu ona stradala. Svukao se sa osovine deo preko koga ide zupcasti kais. A pumpa nova..Prethodna pumpa je remontovana u Turbo servisu i odradila je 5 godina. Opet cu remontovanu pumpu da stavim, bolje su se pokazale od novih (iskustvo je cudo).
Inace, to je ovakav kamion, samo sto sam ja produzio tovarni deo na 3.5 metra.
http://www.polovniautomobili.com/oglas3359216/gaz_33023_531/
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #13 on: September 06, 2014, 08:58:29 pm »

Cekaj bre,tebi se svukla remenica koju pokrece zubcasti kais,ako je tako onda trebas da naguzis onog sto ti je prodao tu pumpu??

Jos jedan snimak rasturanja motora
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/A2A4w6H5Wzo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #14 on: September 06, 2014, 09:37:25 pm »

Da, svukla se remenica sa pumpe. Pumpu sam dobio od drugara koji je imao isti Gaz, novu i u kutiji. Ostala mu kada je prodao kamion. Nije on covek kriv vec uvoznik delova. Napisao sam vec da uvozi kineske pumpe, remontuje ih pa onda prodaje (remontuje nove pumpe)...

Mislim da je to taj motor, cudna konstrukcija. Inace je ceo kamion pun nekih cudnih resenja i bagova, od motora, elektronike do mehanike. Sredicemo ga iduce nedelje pa ide u prodaju ili cemo ga samo koristiti zimi. Kupili smo Gaza samo radi 4x4 pogona i 6 mesta za sedenje.
Imam i jednog Iveka koji je 10 klasa iznad i 20 godina stariji  Smiley
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.