PALUBA
May 05, 2024, 03:04:59 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Srušio se „C-130 herkules” indonežanske armije  (Read 1544 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: May 21, 2009, 09:41:31 am »

Vojni avion pao na selo, stradalo 98 vojnika i dece

21.05.2009.
Transportni avion „C-130 herkules” indonežanske armije koji je prevozio vojnike i njihove porodice srušio se juče rano ujutru u selo Geplak na istočnom delu ostrva Java, na oko 520 kilometara od prestonice Džakarte. Avion je pri padu pokosio nekoliko kuća u selu, zapalio se i zario u obližnje pirinčano polje. Od ukupno 112 putnika i članova posade, poginulo je najmanje 98 osoba, među kojima ima i dece, kojih je bilo najmanje desetoro u avionu.

 
Televizijski snimci sa mesta nesreće koje je načinile lokalna stanica „Metro TV” pokazali su meštane Geplaka koji su ubrzano pokušavali da ugase požar na avionu. Prema izveštajima lokalnih medija, nesreću je preživelo oko 15 osoba, od kojih većina ima teške opekotine. Sabon Tamboen, portparol indonežanske vojske, izjavio je da su vremenski uslovi za let bili dobri, kao i da je tehnička kontrola avion ocenila kao sposoban za misiju.

Očevici iz sela Geplak tvrde da su krenuli da beže u zaklon nakon što su čuli dve jake eksplozije i videli vatru kako izbija iz aviona.
Indonežanski mediji uzeli su izjavu od vodnika Saputre koji je među retkim preživelima u nesreći, a koji je zbrinut u bolnici obližnje vojne baze Madigan.

„Pre nego što je avion pao čuo sam nekoliko eksplozija, a onda je sve počelo da se ljulja sleva nadesno. Avion se srušio, a ja ostao priklješten ispod nekoliko ljudi. Čuo sam vriske pre nego što sam izgubio svest”, naveo je Saputra. Susilo Bambang Judhojono, predsednik Indonezije, zatražio je od vojnih vlasti da istraže uzrok pada aviona.

Najnovija nesreća u Indoneziji učiniće još gorim već veoma negativan imidž koji ta zemlja ima u međunarodnoj javnosti kada je u pitanju bezbednost u avio-saobraćaju. U poslednjih par godina bilo je nekoliko nesreća na komercijalnim letovima u kojima je poginulo više od 250 ljudi. To je bio razlog zbog kojeg je EU 2007. odlučila da indonežanskoj nacionalnoj avio-kompaniji „Garuda” zabrani letove na destinacije u Uniji.

Izvor: Blic online
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 933



« Reply #1 on: May 21, 2009, 10:22:23 am »

Tuga. Sad

Što se nije srušio onaj s bajdenmobilom ...
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 23 queries.