PALUBA
May 17, 2024, 03:44:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 65   Go Down
  Print  
Author Topic: Ruski tenk nove generacije - "Armata" - T-14  (Read 351718 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 548


« Reply #390 on: May 24, 2015, 08:17:43 pm »

Tako je.

И то нове производње, са вареном куполом.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 548


« Reply #391 on: May 24, 2015, 08:19:31 pm »

Zna li se šta je ovo? Mamci ili nešto drugo?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

То су два блока са по 12 лансера димних граната, мамаца, или других сличних граната.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #392 on: May 24, 2015, 08:46:43 pm »

Interesantna usporedba. Ova slika ima na više foruma, ali uvijek sa drugačijim vodenim znakom. Vidi se velika razlika u svemu. Kao da su kompletan konstruktorski tim zamijenili sa novim. Ekipa koja razmišlja na novi način, a sa starim (T90) tenkom nema ništa.

Treba se ove godine ili iduće očekivati neki novi tenk iz NATO-a. Ovo je izazov na koji se mora odgovoriti.

Interesantan je top. Malo produžen i sa referentnim sistemom na samom topu. Da bi smanjili paralaksu morali su izbaciti evakuator barutnih gasova sa topa. Pošto je kupola zatvorena najvjerojatnije imaju kompresor koji izgura dim vani naprijed kroz top nakon opaljenja. Pošto je top duži od starog 2A46 zbog balansa nešto mora biti na drugom kraju. U kupoli. Najvjerojatnije je automat punjenja na topu, što znači da nema automat punjenja sa stalnim uglom punjenja. Kao kod T90.

Nije mi jasna ova antena na prednjem dijelu kupole i meteosenzor.  Zato jer je na zadnjem dijelu kupole ovaj mitraljez. Nije mi jasno zašto to nisu stavili na zadnji dio kupole. Ovako postoji mogućnost da taj isti mitraljez pogodi uređeje na svojoj kupoli. Ali valjda je to razmatrao nako pametniji od mene.

Interesantna je ova slika T90. Ovo je jedna od prvih varijanti T90. Vidi se Štora, dva velika reflektora na prednjem dijelu kupole. To je kasnije izbačeno. Na topu i na kupoli se ne vidi referentni sistem. Za tenkove ruske proizvodnje to je obavezna stvar. Gađao sam sa tenkom na kojem je bio kineki top napravljen na osnovu topa 2A46, a pored je bio ukrajinski tenk sa topom takođe napravljenim na osnovu istog topa i uvjerio se u ogromnu razliku kvaliteta. Kinezi, naravno, imaju neuporedivo kvalitetniji top. Trošenje i krivljenje ruske topovske cijevi je jako veliko. Zato su na kasnijim verzijama tenka uveli referentni sistem.

Na kupoli T90 se vidi drugačiji oblik poklopca za izbacivanje danceta. Nije više okrugli, nego je jajoliki. Kao na T62. Nedavno sam objavio snimak na Palubi sa Youtube gdje sam naveo da je na snimku nova verzija automata punjenja topa.  Očekivao sam neki komentar zbog te nove verzije automata punjenja od Palubaraca, ali nije ga bilo. Najvjerovarnije neće biti ni sada zbog novog oblika poklopca. Taj oblik poklopca bi mogao značiti drugačiji ram topa, a drugačiji ram može biti zbog drugačijeg mehanizma podizača kasete. Itd, itd. Ipak samo nagađam. Volio bih vidjeti detalje, pa da nešto napišem o tome. Nedavno sam bio u jednoj od novijih verzija T72 i vidio sam dosta razlika na automatu. Najvjerojatnije zbog mogućnosti vođenja rakete.

Na Armati ne vidim snorkel. Da li su uvidjeli da je potreba za tim toliko mala, a poskupljuje tenk jako puno. Uostalom, ni Abrams nema snorkel. U ovom našem ratu ni jednom tenku nije trebala ta mogućnost. Poznato je da je to jedna od glavnih razlika tenka T55 i T59. I da je zato ogromna razlika u cijeni, te je zato u svijetu bio prodavaniji T50 od T55.


Itd, itd.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #393 on: May 24, 2015, 08:56:12 pm »

Zar nije automat punjenja različit na t-90, jer može koristiti nov tip podkalibarnog zrna sa dužim penetratorom?

U mislima imam 3BM-42M podkalibarno zrno

Quote
"Lekalo" (3BM-42M? projectile; 3BM-44M? projectile assembly) (DOI 199-?)
Research topic "Svinets-1". A brand new round with extremely high elongation tungsten alloy penetrator, utilizing a 4-petal finned composite sabot with two areas of contact, and subcaliber stabilizing fins. This round has a total length of 740mm and so does not fit in traditional T-72 autoloaders. The autoloader upgrade is straightforward and is assumed to have been carried out on newly built T-90 tanks that are therefore compatible with this round. The indications 3BM-42M/3BM-44M are unconfirmed: even though this is what is written on the body of the round in the released picture, it is unclear if the round has been fielded and therefore already awarded a GRAU designation; Rosoboronexport sales literature still refers to it simply as "high-performance APFSDS round".

Izvor: fofanov.armor.kiev.ua/



jel ovo kraj njega T-90

Da, T-14 i T-90 jedan pored drugog, zaboravio napisati.
« Last Edit: May 24, 2015, 09:04:09 pm by Bozo13 » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #394 on: May 24, 2015, 09:17:02 pm »

Može biti da ću uskoro vidjeti ove razlike pa ću da napišem o čemu se radi.

Interesantni linkovi.

http://interpolit.ru/blog/chto_iz_sebja_predstavljaet_t_14_armata/2015-05-07-5030

http://youinf.ru/armata_vs_mercava/
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #395 on: May 24, 2015, 09:53:27 pm »

То су два блока са по 12 лансера димних граната, мамаца, или других сличних граната.

Hvala.

iz MCM

Kao da si stavio KV-1 pored T-34.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #396 on: May 27, 2015, 10:26:45 pm »

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #397 on: May 27, 2015, 10:33:25 pm »

Интересантан линк за поједине дијелове Армате и осталих руских тенкова.

http://www.vniitransmash.ru/MENU/ACTIVITY/activityvgm.html

Опис рада референтног система, или како га Руси зову Устройство для измерения изгиба артиллерийского ствола. У преводу систем за мјерење кривљеља топовске цијеви.

http://www.findpatent.ru/patent/246/2461797.html

Поздрав

Владо
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #398 on: May 27, 2015, 10:43:10 pm »

Hvala za linkove.

Na prvom se vidi kako je "ogledalce" pričvrščeno na cev sa metalnom stegom. Po iskustvima Fotone (razgovor uz pivo sa Iztokom) ovaj sistem fiksiranja nije se pokazao dobrim, ispadao/pomerao se prilikom opaljenja. Fotona je rešila taj problem sa fiksiranjem "ogledalca" na cev na principu na koji se montira ojačivač trzaja na PAP-ovku.

LPB
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #399 on: May 27, 2015, 10:51:49 pm »

Drago mi je da se družiš sa Iztokom. Ipak sam vas ja upoznao. Vidio sam neka rješenja referentnog sistema gdje se ogledalce na vrhu topa izrađuje u komadu sa topom, tako da nema pomjeranja ogledalceta kod opaljenja. U prevodu tokarenje i obrada u sklopu. Nerastavljiv sklop.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #400 on: May 27, 2015, 10:55:52 pm »

Imaš još uvek pivo u dobrom, samo ovaj put se moramo toplije obuči.  Wink


Nije problem na novom topu napraviti taj dodatak, problem je na starom topu to. Laično ppitanje, zašto se na starijim topovima na zavariva ogledalce na cev? Prevelika opterečenja ili šta drugo?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #401 on: May 27, 2015, 11:02:25 pm »

Imaš još uvek pivo u dobrom, samo ovaj put se moramo toplije obuči.  Wink


Nije problem na novom topu napraviti taj dodatak, problem je na starom topu to. Laično ppitanje, zašto se na starijim topovima na zavariva ogledalce na cev? Prevelika opterečenja ili šta drugo?


Narušiš termičku obradu topa...  na tom dijelu...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #402 on: May 31, 2015, 07:13:03 pm »

Zadnja vrata/rampa na Kurganets 25

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Kurganets-25 rear door-ramp.jpg (15.63 KB, 360x270 - viewed 545 times.)
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #403 on: June 08, 2015, 07:45:02 pm »

Koliko ja kužim u planu je PA samohotka na podvožju Kugranjeca, sa topom od 57mm, kao i samohodni minobacač od 120mm.

http://www.vpk-news.ru/news/25567
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #404 on: June 09, 2015, 10:19:11 am »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Rusija počinje proizvodnju oklopnih ploča za tenk Armata

Datum objave:
09.06.2015

Započela je serijska proizvodnja keramičkih oklopnih ploča za ruski borbeni tenk nove generacije Armata. Ured za keramički oklop u Novosibirsku, NEVZ-Ceramics, izvjestio je kako je ispitivanje ploča završeno i da je u tijeku proizvodnja. Tvrtka nije pružila dodatne informacije o količini ili rokovima.

Prema riječima prvog čovjeka NEVZ-Ceramics, Andrey Nikitina, ploče će se proizvoditi za nekoliko novih platformi ruske vojske, uključujući tenk Armata, Kurganets IFV i oklopni transporter (APC) te Boomerang 8x8 IFV.

Sva tri platforme premijerno su prikazane tijekom obilježavanja Dana pobjede u Moskvi. Rusija pokušava zamijeniti gotovo sva svoja oklopna borbena vozila u isto vrijeme. Nove platforme usredotočit će se na povećanu oklopnu zaštitu i preživljavanje posade nego što je to bio slučaj prethodne generacije sovjetskih vozila sa obilježjima upravljivosti i niskog profila. Ploče su keramičko-čelične konstrukcije kako bi se poboljšala razina zaštite za oko 50 posto u odnosu na prethodna vozila od punog metala, rekao je Nikitin. Osim toga, masa vozila i pritisak na tlo značajno su smanjeni kao rezultat djelovanja kompozitnih materijala čime se jačaju cross-country sposobnosti.


* article-gallery-big-1433841112_807.jpg (144.45 KB, 720x409 - viewed 122 times.)
Logged
Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 65   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.