PALUBA
May 14, 2024, 07:19:52 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 1794   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2142836 times)
 
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #300 on: February 22, 2014, 03:35:40 pm »

Bivša premijerka Ukrajine Julija Timošenko puštena je iz zatvora, kazala je njena portparolka Nataša Lisova.
Timošenko je izašla iz zatvora, nakon što je u parlamentu "ubrzana" odluka o njenom puštanju.
Za odluku je glasalo 331 od 332 prisutna poslanika, navodi agencija UNIAN.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 536


« Reply #301 on: February 22, 2014, 04:21:12 pm »

Догађаји у Украјини престижу један другог. Јулија Тимошенко изгледа још није пуштена из затвора, али ће свакако ускоро бити. Владимир Рибак, председник парламента дао је оставку,а затим су га радикали тешко испребијали, поломили руку и ребра. Јанукович је у Харкову и наводно нема намеру да да оставку. Рада стално заседа и доноси нове законе. Високо на листи приоритета је наводно и закон о укидању забране пропаганде нацизма и фашизма.


За то време у Харкову је одржана скупштина представника југоисточних области, Одесе и Крима. Издали су проглас да преузимају на себе обавезу заштите устава закона и поретка на "својој територији". Траже од милиције и војске да остану на својим местима и пруже заштиту становништву у случају напада радикала са запада, који у Кијеву масовно траже "руску крв". Људи у Харкову демонстрирају на улицама тражећи оружје, исто је и на Криму. На западу и у центру настављају се упади у органе власти, паљевине, грабеж и преузимање "власти". Јануковича оптужују и једни и други, ко за бездејство и неспособност, ко за насиље.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #302 on: February 22, 2014, 04:55:22 pm »

Рада стално заседа и доноси нове законе. Високо на листи приоритета је наводно и закон о укидању забране пропаганде нацизма и фашизма.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Vrhovna-rada.jpg (51.49 KB, 527x352 - viewed 58 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #303 on: February 22, 2014, 05:00:54 pm »

Мени се чини да ова званична опозиција, барем водеће партије немају контролу над ситуацијом, а још мање над демонстрантима на главном тргу у Кијеву. Екстремисти воде главну реч,а питање је да ли су и они јединствени или их једино сједињује парола "доле власт".

Сва је прилика да ће се људи, односно јануковичеве и проруске присталице на југоистоку организовати и пружити отпор (за сада вербалан) новим властима у Кијеву,а посебно ако то буду радикални екстремисти.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 536


« Reply #304 on: February 22, 2014, 05:05:50 pm »

Не бих волео да сам у праву, али добио сам инфо преко скајпа из Француске да "појединци сматрају како нову демократску владу у Кијеву треба заштитити од "руске опасности". Ако таква идеја дође до политички утицајних људи, очекујем колико сутра хистеричну дреку из ЕУ о потреби подршке и заштите украјинске целовитости и независности од опасности са Истока. Путин и Обама су у сталном контакту, на Обамину иницијативу. Богами, неко ће добро кусати оно што је закувао.

@Рашо. Добро разликујем боје, одлична је слика.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #305 on: February 22, 2014, 05:29:24 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
-Andrej Kljujev (šef predsjedničke administracije Ukrajine i njegov najbliži saradnik) tereti se prema članovima austrijskog KZ i to članu 165. za djelo " pranje novca ".Istragom u Austriji su obuhvaćeni oba brata Kljujev koji u posjedu imaju nekoliko privatnih preduzeća.
-Julija je difinitivno na slobodi,i uputila se prema Kijevu.


* ukraina.jpg (41 KB, 599x784 - viewed 57 times.)
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #306 on: February 22, 2014, 05:37:14 pm »

@ kumbor:
Ruske opasnosti nema ili je ima... Huh?
Sa zapada je med i mlijeko ili nije... Huh?
Velika je i važna ovo partija šaha...Potsjeća me na Rejkjavik i Fišera i Spaskog...
Neko je postavio lake figure isuviše blizu protivničkog kralja, ostaje da vidimo da li je napravio grešku prilikom otvaranja ili ne... Huh?
Ono što je u cijeloj partiji najgore je da ćemo i mi kibiceri osjetiti posljedice.
Inače sinoć sam ostao do kasno budan, gledao sam dva filma:
prvi: "Stalingrad" iz 1933, Njemački, jako dobar film...
drugi: Stalingrad" iz 2013, Ruski, jako dobar film...
Ne znam zašto sam to pomenuo, ali ne škodi... Wink
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #307 on: February 22, 2014, 05:38:02 pm »

Zar crveno-crna nije zastava anarhista?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #308 on: February 22, 2014, 05:41:40 pm »

Зар ти Каћо заиста мислиш да су ови из опозиције другачији од тог Кљујева? Ето на пример, та Тимошенкова.  Па није она у затвроу због борбе за права сиромашних или што је делила своју, не баш малу имовину.

Неки дан на ТВ каже један озбиљан коментатор (више година дописник из Украјине једне западне новинске агенције) да је у Украјини уствари сукоб између милијардера и милионера. Милионери желе да буду милијардери. Нешто слично каже и онај аналитичар у интервјуу чији сам линк поставио у претходним постовима. Значи, у питању је борба за "право" експлоатације људи (грађана) и Украјини и њених богатстава. Потом је све остало. Да се разумемо, и Јануковић је део борбе тих кланова и у бити се не разликује од ових из опозиције.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #309 on: February 22, 2014, 05:51:39 pm »

Džumba gledao sam tu emisiju...
slažem se oko sukoba.
Jedno mi nije jasno:
Da sam milioner (ili ne daj bože milijarder  marinero), ćutao bih i "trpio", i ne bih se bunio.
Zašto se to ne dešava na drugim prostorima? Zašto se američki milioneri ne bune protiv milijardera?
Ko je lud da se buni a milione je zaradio za par godina Huh?Huh???
Znaju oni dobro kako su zaradili i to je ona "vrsta" koja ide uz dlaku svima.
Mislim da su došli "veliki mačci" po slaninu, i male mačiće nahuškali jedne na druge...
Usput, zanima me koliko je prosječan Ukrajinac zadužen kod banke (krediti, kamate itd...) Za ove naše prostore podaci se mogu naći, ali me interesuje kod njih kako je?

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #310 on: February 22, 2014, 05:52:49 pm »

      ?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* ukraina.JPG (237.32 KB, 1320x812 - viewed 66 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #311 on: February 22, 2014, 05:55:00 pm »

Zar crveno-crna nije zastava anarhista?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #312 on: February 22, 2014, 06:13:07 pm »

Ова карта је објављена у данашњој  "Политици" (www.politika.rs), а како на карти пише њихов извор је "Вашингтон пост".

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Све жућкасто и браон је већинско руско или рускоговорно подручје.

Дакле, евентуална подла би ишла по средини, правцем североисток-југозапад.


* sp02detniccka-mapa.png (164.45 KB, 468x329 - viewed 79 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #313 on: February 22, 2014, 06:17:12 pm »

Po informaciama sa sajta http://www.nr2.ru/ Janukovič je prvo odleteo u Soči ,gde ga je primio V.P.Putin.I zatim se vratio u Harkov.

Quote
Но сам самолет был зафрахтован по маршруту «Киев-Харьков-Мариуполь-Россия». Из администрации президента Янукович в свою резиденцию не возвращался. По некоторым данным, конечным пунктом его путешествия станет Сочи, где очевидно состоится встреча с Владимиром Путиным, после чего Янукович вернется в Харьков.

NR2.ru: http://www.nr2.ru/kiev/485898.html
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #314 on: February 22, 2014, 06:21:04 pm »

Quote
Zašto se to ne dešava na drugim prostorima? Zašto se američki milioneri ne bune protiv milijardera?

Прочитај онај итнервју из "Руске речи" на који сам део линк. Имаш одговор баш на то питање.
Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 1794   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.