PALUBA
May 15, 2024, 07:17:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2174685 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #6000 on: November 03, 2016, 09:01:49 pm »

На терену исламисти са запада Алепа и даље покушавају да продру у град и спје се са онима окруженим у источном делу града. И поред јаког притиска нису остварили веће успехе.

према доступним снимцима и изгледу исламистичких бораца који нападају у Алепу очигледно је да су добили новију опрему и униформе. То није могло проћи и доћи мимо Турске. Зато ценим да ће Руси, ако већ нису направити притисак на Турску да смањи могућност оваквог снабдевања и поред притисака које на њих врше САД и остали из НАТО-а. Турска ће морати да се ову игру "одигра" а да се превише не замери ни једнима ни другима. Не знам како ће то испасти али ценим да Русија у том смислу мора бити јако опрезна.

Најжалосније у целој гунгули око Сирије је то што је "Западна антитерористичка коалиција" практично одустала од бескомпромисне борбе против терористичких исламистичких организација. Њима је основни и једини циљ не дозвилити Русији да се трајно инсталира у Сирији. Избеглице, цивили, људска права и стваран брига за безбедност грађана, пре свега Европе (која се помиње и критици Русије), па и самих САД је у овој ситуацији трећеразредна. На дуже стазе, посебно са становишта интереса Европе то је потпуно погрешно.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #6001 on: November 04, 2016, 07:24:36 am »

Uništen ruski Mil-35

http://www.webinfomil.com/2016/11/impactante-video-estado-islamico-derriba-helicoptero.html?m=1
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #6002 on: November 04, 2016, 09:25:24 am »




meni neće da otvori tu špansku stranicu, ali sam našao na youtubu taj snimak.

-------------------------------------------

Sirija: Ruski helikopter prinudno sleteo posle napada
Tanjug , Blic   03. 11. 2016.

Ruska vojska saopštila je da je njen helikopter prinudno sleteo pošto se našao na meti pobunjenika, ali niko od članova posade nije povređen.

Kako je saopšteno, na helikopter je otvorena vatra u provinciji Hama dok je isporučivao humanitarnu pomoć, prenosi AP. Helkopter je nakon toga prinudno sleteo 40 kilometara severozapadno od grada Palmira. Ubrzo je stigao spasilački helikopter koji je evakuisao posadu u vazdušnu bazu Hemeimim koju koristi Rusija u sirijskoj provinciji Latakiji. Prethodno je novinska agencija Amak, koje je povezana sa ID, saopštila da je oboren ruski helikopter, što je demantovalo ministarstvo odbrane Rusije. Na društvenim mrežama, međutim, pojavio se kratak snimak na kojem se vidi kako pobunjenici raketom gađaju halikopter na zemlji. Rusija je do sada izgubila četiri helikoptera u Siriji gde vodi vazdušnu akciju u znak podrške snagama sirijskog predsednika Bašara Asada, navodi AP.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #6003 on: November 04, 2016, 02:36:05 pm »

Руси су демантовали да је хеликоптер уништен од стране терориста већ да су га руски инжињерци дигли у ваздух. На горњем снимку нит' се види ракета нит' се чује халакање и урлање.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #6004 on: November 04, 2016, 02:44:25 pm »

Dobro te nisu digli u vazduh i drugi helikopter i ekipu na zemlji.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #6005 on: November 04, 2016, 03:04:59 pm »

Руси су демантовали да је хеликоптер уништен од стране терориста већ да су га руски инжињерци дигли у ваздух. На горњем снимку нит' се види ракета нит' се чује халакање и урлање.

Tako je to kada Mil-35 prevozi humanitarnu pomoc :-) meni izgleda da je pogođen RPGom
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #6006 on: November 04, 2016, 03:44:06 pm »

Šta god da je razlog, ipak je uspeo da posadu preveze na bezbednu udaljenost i da im sačuva živote prilikom prinudnog sletanja. Stvarno je paklena mašina. Grin
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #6007 on: November 04, 2016, 05:24:47 pm »

Руси су демантовали да је хеликоптер уништен од стране терориста већ да су га руски инжињерци дигли у ваздух. На горњем снимку нит' се види ракета нит' се чује халакање и урлање.

на 0,10 са десне стране Wink
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #6008 on: November 04, 2016, 06:47:18 pm »

U niti jednom trenutku se ne vidi projektil. Mozda jeste u pitanju granata iz topa, ali je onda u veoma malom kalibru jer iako eksplozija izgleda velika, to je zbog automatkog prilagodjavanja ekspozicije na kameri. Takodje se ne vidi bezanje ljudi oko vozila kada bi u pitanju bila velika eksplozija (bilo od granate, bilo od veceg paketa inzinjeriskog eksploziva.
Meni najvise lici na nesto malo i zapaljivo, verovatno inzinjersko punjenje kojim bi zapalili letilicu.

Evo isti snimak samo bolje obradjen

« Last Edit: November 04, 2016, 06:52:53 pm by trpe grozni » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #6009 on: November 04, 2016, 06:50:55 pm »

неће да буде ,трпе... погледај овај снимак.

тачно се види како се то што лети ротира и има погон/мотор.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #6010 on: November 04, 2016, 06:53:45 pm »

Nešto nije logično, zašto nisu gađali spasilački helikopter ?
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #6011 on: November 04, 2016, 06:55:38 pm »

Video sam taj snimak, problem je sto niti jedan drugi snimak na potvrdjuje ovo, a svi su isti snimak, sto me tera da pomislim da je ovo na tvom snimku naknadno dodano (ne od tebe, naravno). Wink

Mada, ko ce ga znati.  Huh?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #6012 on: November 04, 2016, 06:56:06 pm »

Raketa. od 15 do 16 sekunde vidi se kako pogađa.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #6013 on: November 04, 2016, 09:51:28 pm »

Некако ми споро лети тај пројектил. Лети три секунде од кад се појави у кадру, што значи да је пројектил , ако је ракета, прешао око 350-360м. Колико сам видео ПО ракете лете у просеку око 120м/с. Да ли има толико даљине? Можда, јер ми немамо просторну димензију (снимци које гледамо су дводимензионални и тешко је одређивати даљине). Реакција људства око хеликоптера не личи на уобичајену рекацију људи које изненади пројектил. У моменту експлозије задрхти рука сниматељу (оном ко је снимао). Зашто ако је знао да ће бити погодак? Мени више личи да је он сам био изненађен, а не они војници около. Но, ипак не искључујем да је у питању пројектил управо због тога што као посматрач немам праву слику простора.

У сваком случају не верујем да су Руси намеравали да га носе или оставе недирнутог ако већ није могао да лети. Тешко да су га могли поправљати на линији фронта (ту негде је линија разграничења са ИСИЛ-ом).

Онај други руски хеликоптер је прилично далеко (најмање 50-60м) од места спуштања овог оштећеног. Возила су далеко најмање по 30-так метара, ако не и више.

Овде је важније нешто друго. Руси су изгледа брзо стигли и копном и ваздухом у евакуисали пилоте. Значи реаговали су доста брзо и добро. Обратите пажњу на понашање другог хеликоптера. Он полеће у моменту експлозије, потом се он враћа рулајући по тлу (види се да испаљује ИЦ мамце и да вози по тлу).  Очигледно је да то намерно ради , што указује да је ипак можда овај први погођен неким пројектилом. Ако је тако, то је доста храбар потез руског пилота јер се вратио да види треба ли неком помоћи а да је и сам могао бити погођен. Тај хеликоптер на крају снимка у позадини ипак лети (пролеће у правцу у ком је у првобитно кренуо).

Чак и да сам из земље НАТО-а (а нисам) не бих се баш радовао обарању руског хеликоптера. То што Руси раде у Сирије је на корист Европљана, колико год то навијачима НАТО-а било чудно. Ценим да би их више требало бринути то што су до сада НАТО и САД наоружавали терористе и само површно дејствовали по њима. САД и НАТО покушавају да "контролишу" терористе и усмере их их ка Русима и Русији. Међутим, "ко с ђаволом тикве сади о главу му се лупају".   И све ће се то кад тад олупати о главу грађана Европе. А већ се лупа, а тек ће да се лупа.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 15 076


« Reply #6014 on: November 04, 2016, 09:55:15 pm »

@Džumba, mnogo hvala na detaljnim, stručnim i preciznim analizama, uživanje je čitati ih!  Smiley
Logged
Pages:  1 ... 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.056 seconds with 24 queries.