PALUBA
May 17, 2024, 01:37:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: dizastr-ovo služenje vojnog roka  (Read 21098 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« on: October 24, 2008, 11:14:00 am »

Ovako stoje stvari!
Danas bio po poziv i pise VES 11101...pitam, a on kaze strelac! Zajecar! Kaze mi i to da cu ceo vojni rok biti u Zajecaru! Dal u ovome ima istine, tj. dal on stvarno zna dali cu tamo ostati ceo vojni rok il lupio nesto?
To je prvo moje pitanje, a drugo je...Sta je to strelac uopste? Obican pesadinac?! Sta radi, obuka i tako to? Regrutovali me za izvidjaca, a dali mi ovo!
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #1 on: October 24, 2008, 11:31:06 am »

Standardno od njih... Nego, ako smem da priupitam, da li ides na faks, i koju si srednju zavrsio?
Sto se samog Zajecara tice, to je najludja kasarna u citavoj VS, moj ortak je stazirao tamo, kaze da je totalna ludnica...  Tongue
Logged
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #2 on: October 24, 2008, 11:37:48 am »

Sa faksom sam stigo do druge godine i napustio, a zavrsio sam srednju elektrotehnicku-smer energeticar! Zasto?!
Jel to "najludja" dobro ili nije? Smiley
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #3 on: October 24, 2008, 11:56:55 am »

Pa iz prostog razloga sto i na to gledaju prilikom odredjivanja VES-a, zato pitam. Smiley
Najludja kasarna, pa sad kako se uzme, znam da je bije "dobar glas", od miloste je zovu Ausvic. Sada se zove, ako se ne varam, Nikola Pasic, i nalazi se u istoimenoj ulici. Ortak mi je tamo stazirao, ali on je bio SRO, tako da je njemu bila 'ladovina, ali ostale su propisno cimali. Istini za volju,davno to bese, 2003.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #4 on: October 24, 2008, 12:20:21 pm »

Rođak je bio na obuci u njoj 07/08 vozač,nije imao loše mišljenje o njoj,pričao je da su bolji uslovi života u njoj od kasarne u Požarevcu,a takođe reče i da je bolja hrana.
Logged
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #5 on: October 24, 2008, 01:11:24 pm »

Quote
Pa iz prostog razloga sto i na to gledaju prilikom odredjivanja VES-a, zato pitam.
Boga pitaj sta su gledali kod mene onda! Cheesy
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #6 on: October 24, 2008, 02:17:32 pm »

Quote
Ovako stoje stvari!
Danas bio po poziv i pise VES 11101...pitam, a on kaze strelac! Zajecar! Kaze mi i to da cu ceo vojni rok biti u Zajecaru! Dal u ovome ima istine, tj. dal on stvarno zna dali cu tamo ostati ceo vojni rok il lupio nesto?
To je prvo moje pitanje, a drugo je...Sta je to strelac uopste? Obican pesadinac?! Sta radi, obuka i tako to? Regrutovali me za izvidjaca, a dali mi ovo!

Pesadija i to ona ortodoxna!   Cheesy
« Last Edit: October 24, 2008, 02:19:12 pm by Nenad » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 082


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #7 on: October 24, 2008, 10:46:26 pm »

Vidim niko ti nije odgovorio na pitanje da li oni znaju da li ćeš ostati ceo vojni rok u Zaječaru. Ni to oni ne mogu 100 posto da znaju, vrlo lako može da se desi da po završenoj obuci dobiješ prekomandu.

Kao pešadinca te čeka klasična obuka za pešaka.

Koliko znam sve je danas trostruko manje nego ranije. Primera radi ranije je obuka pešadinca (što kaže Nenad ordodoksnog pešadinca) trajala 5 meseci i 22 dana, danas toliko bukvalno traje vojni rok. Nemoj da te niko zavrava nije to u današnje vreme uopšte ništa teško.

Ako te interesuju neki detalji iz obuke pitaj.
Logged
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #8 on: October 25, 2008, 12:56:01 am »

Quote
Pesadija i to ona ortodoxna!   Cheesy
Samo me ti zezaj  Smiley...Ti si mi i reko da postavim pitanja ovde o tome sta me zanima! Pitao bi ja i tebe, al znam da bi me ubio od zezanja, tako da je bolje ovako! A i covek ne moze da te navata kuci i to ti je! Grin

@Broker, naravno da me zanima sve vezano za obuku i zahvaljujem ti se unapred! Hteo bi jos da pitem, da li ima sanse da ipak budem izvidjac? Koliko sam ja skontao taj VES znaci da cu da duzim automatsku pusku, e koliko ja znam nju valjda duze i izvidjaci ili gresim?!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #9 on: October 25, 2008, 04:03:23 am »

Quote
Samo me ti zezaj...Ti si mi i reko da postavim pitanja ovde o tome sta me zanima! Pitao bi ja i tebe, al znam da bi me ubio od zezanja, tako da je bolje ovako!

A zasto bi te zezao?! Svasta!
Pesadinac si i to klasican! 11102 je nesto drugo itd. To da ces ceo vojni rok ostati u istoj kasarni stvarno neznam odakle tom liku! Nije to bas 100% sigurno...uglavnom vojnici dobijaju prekomandu posle obuke, ali ko zna! Kao sto rekoh nije 100% sigurno!

Quote
A i covek ne moze da te navata kuci i to ti je!

Off
Mobilni momak, mobilni! I to imam takodje! Wink Za sve ostalo sto nije vezano za temu, pusti mi privatnu poruku da te ne napenale odavde! Roll Eyes
« Last Edit: October 25, 2008, 04:07:06 am by Nenad » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #10 on: October 25, 2008, 05:46:26 am »

Moj VES je bio 12202 (aviomehaničar). Kad sam bio u CO Pančevo, imao sam golemu sreću što sam primetio na mojim dokumentima da se nekome (sad dali slučajno ili namerno) potkrala greška, pa me je neko zaveo kao strelca (11101). Sreća, pošto sam bio ćata k-danta bataljona, svi ti papiri su prolazili preko mojih ruku i kad je stigla evidencija VES-ova, slučajno okrenem stranicu do mog imena da pogledam, kad ono - 11101. Momentalno sam  . Posle kada sam se malo više raspitao, dobio sam naznake da greška i nije bila toliko slučajna - k-dantu jedinice je trebao knjiški moljac, pa je pikovao na mene. Ipak, na lično insistiranje, posle 20-ak dana bio sam na Batajnici i radio nešto zanimljivije od papirologije u kancelariji.  Wink
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 952



« Reply #11 on: October 25, 2008, 07:58:52 am »

Quote
Pesadinac si i to klasican! 11102 je nesto drugo itd. To da ces ceo vojni rok ostati u istoj kasarni stvarno neznam odakle tom liku! Nije to bas 100% sigurno...uglavnom vojnici dobijaju prekomandu posle obuke, ali ko zna! Kao sto rekoh nije 100% sigurno
Čak možda neće celu pešadijsku obuku biti tu. Imam dva drugara koji su prvih mesec ipo (na osnovnoj) bili u valjvu, drugih mesec ipo (na obuci za VES) u leskovcu a obojica su hard kor pešadija-11101. E sad posle tih tri meseca može da se desi da neko trebuje negde vojnika za kurira, ćatu, džubaju, požarca, manipulanta  pa te priuče i radiš to. U vojsci se to nikad ne zna Cheesy
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #12 on: October 25, 2008, 09:15:06 am »

VES ti u principu nije toliko važan,staviće te tamo gde im treba.Moj VES je bio 12302 motorista,ali kada je trebalo čučao sam na krmenom topu ili pomagao minercima da ispuštaju minolovku.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #13 on: October 25, 2008, 10:16:08 am »

Regrutovali su te u izvidjača, koji je još uvek specijalnost u rodu pešadije. Zato ideš na prvu fazu, odnosno osnovnu obuku u centar za osnovnu obuku u Zaječar. Nakon toga, ako se ispoštuje to "izvidjač" u knjižici, dolaziš u četu za obuku izvidjača u Leskovac... Smiley
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 952



« Reply #14 on: October 25, 2008, 10:29:23 am »

Regrutovali su te u izvidjača, koji je još uvek specijalnost u rodu pešadije. Zato ideš na prvu fazu, odnosno osnovnu obuku u centar za osnovnu obuku u Zaječar. Nakon toga, ako se ispoštuje to "izvidjač" u knjižici, dolaziš u četu za obuku izvidjača u Leskovac... Smiley
A onda će Rade malo da te muštra Grin
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.