PALUBA
May 21, 2024, 05:49:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: dizastr-ovo služenje vojnog roka  (Read 21150 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #30 on: October 26, 2008, 04:07:20 pm »

OK! Ukratko! Sta mogu da duzim? Dali posle tih mesec ipo dana dobijam prekomandu ili posle 3?! Za izvodjaca necu vise ni da pitam! Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #31 on: October 26, 2008, 04:08:36 pm »

Prekomandu dobijaš posle mesec ipo dana. Na osnovnoj obuci bi trebao da dužiš AP. Ako dodješ u izvidjače, a želiš da zadužiš snajpersku pušku, potrudi se da imaš odlične ocene na gadjanjima.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 099


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #32 on: October 26, 2008, 04:38:00 pm »

Možeš da zadužiš i mitraljez M-84, o njemu imaš na Palubi:
https://www.paluba.info/smf/pesadija/puskomitraljez-mitraljez-7-62-mm-m84/

O snajperu imaš isto temu na Palubi:
https://www.paluba.info/smf/pesadija/poluautomatska-snajperska-puska-7-9-mm-m76/

O automatskoj pušci M-70 koju ćeš sigurno dužiti imaš ovde na Palubi:
https://www.paluba.info/smf/pesadija/poluautomatska-snajperska-puska-7-9-mm-m76/

Iz priloženog topica o AP M-70 možeš čak već sada da savladaš kako se rasklapa i sklapa puška i da naučiš o svakom njenom delu ponaosob, jer će ti pri rasklapanju i sklapanju meriti vreme, a neretko se desi da ceš to raditi bukvalno vezanih očiju. Ovaj topic o AP-u je mnogo dobro odrađen te ga dobro prostudiraj jer ti može dosta pomoći.

Imaćeš bacanje bombe, obično M-75 tkz. Kašikara, o njoj imaš ovde:
https://www.paluba.info/smf/pesadija/rucna-bomba-m75/

Trebalo bi da imaš i gađanje sa tromblonskim minama, o njima ima u ova dva topica (obično se gađa kumulativnom):
https://www.paluba.info/smf/pesadija/tromblonska-kumulativna-mina-(tkm)-m60/
https://www.paluba.info/smf/pesadija/tromblonska-trenutna-mina-(ttm)-m60-i-m60p1/


Toliko za sada. Smiley
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #33 on: October 26, 2008, 04:40:28 pm »

Mislim da se tromblonima više ne gadja, samo sa AP i ROB (sudeći prema kartonima koje donose u prekomandu)...
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #34 on: October 26, 2008, 05:58:21 pm »

Dizastr,vojska je jedna divna stvar,nema ništa da brineš i razmišljaš, ima ko će to da radi za tebe.
Tu će biti tvoje starešine i oni će to za tebe raditi.Ne brini ni za kondiciju,tu će se pobrinuti desetari koji će voditi računa i o tvom samopotvrdjivanju kao čoveka...

U standardnu obuku spadaju i krajnje zanimljive stvari kao što su i :GSP(genealno spremanje prostorija sa elementima:"Žicanje",DŽems....),Čišćenje piste(dvorišta),Sečenje drva za ogrev,Utovar uglja.....
Ko što vidiš bolje nego bilo koja teretana,fitnes klub,velmes....
Nema da ti bude dosadno.....
Kupanje jednom nedeljno kad dobiješ par čistih gaća...milina..... Grin
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #35 on: October 26, 2008, 06:04:33 pm »

Kupanje je dva puta nedeljno, a što se tiče ogreva, valjda bi se i kod kuće potrudio da obezbediš sebi toplu sobu? Desetari su izumrla kategorija (barem u obimu koji je ranije bio zastupljen)... da ne zaboravim, ukoliko misliš u izvidjače moraćeš malo i da razmišljaš...Wink
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #36 on: October 26, 2008, 06:19:13 pm »

U moje vreme(90/91)bilo je jednom nedeljno kupanje.Poslednja generacija JNA(od prvog do poslednjeg dana sa zvezdom na kapi).Znači,dva puta nedeljno pod tuš na pet minuta Shocked.Kako ste ih razmazili.
Znači, čiste gaće dva puta nedeljno... Napravićete od vojske seka perse Grin

Da,zaboravio sam da su desetari izumrli...
Pa valjda nisu izumrle "Staže"(Ml.vodnici)?
Dobro,za izvidjača mora i da malo izbaci mozak iz lera ali sve u svemu neće se pretrgnuti od misaonih aktivnosti.
A GSP?Nisu valjda sve dobre tradicije izumle?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #37 on: October 26, 2008, 06:20:45 pm »

GSP kao i obično nedeljom, mada dosta zavisi od toga koj e dežurni... staže su skoro izumrle, jer ih ima malo na ovo brojno stanje... za ovih 10 godina nisam imao nijednog.
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #38 on: October 26, 2008, 06:30:57 pm »

Quote
U moje vreme(90/91)bilo je jednom nedeljno kupanje.Poslednja generacija JNA(od prvog do poslednjeg dana sa zvezdom na kapi).Znači,dva puta nedeljno pod tuš na pet minuta Shocked.Kako ste ih razmazili.
Znači, čiste gaće dva puta nedeljno... Napravićete od vojske seka perse Grin
@dreadnought:
Све зависи од услова у одређеној касарни. Што рече Раде, 2 пута недељно је минимум, а понегде постоје услови и за 2 пута дневно. Wink

Што се тиче десетара, просто нема времена да се неко од војника издвоји као квалитетан, па да се упути на курс за десетара, 6 месеци је сувише кратко време.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #39 on: October 26, 2008, 06:31:50 pm »

GSP kao i obično nedeljom, mada dosta zavisi od toga koj e dežurni... staže su skoro izumrle, jer ih ima malo na ovo brojno stanje... za ovih 10 godina nisam imao nijednog.
Uh,dobro je već sam pomislio na najgore.

Ko što vidiš Dizastr,neće ti biti nimalo dosadno...
Šalu na stranu,mi se silno zabavismo tvojim vojnim rokom ali istina je samo jedna..Niko ovde ti ne može sa sigurnošću reće šta te čeka osim uopštenih stvari.To je jedan krajne subjektivan osećaj i svako od nas ga doživljava na svoj način.Stvarno,ne bi treba da se brineš i potrudi se da se dobro provedeš,naučiš nešto novo a na kraju u sećanju ostanu samo lepe stvari....I još jedan savet.Ako ti u kupaonici ispadne sapun,zaboravi ga ...
Ni slučajno se ne saginji po njega Grin
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #40 on: October 26, 2008, 06:33:24 pm »

Sad može da se sagne za sapun, pošto su svi p*deri na civilnom služenju vojnog roka...
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #41 on: October 26, 2008, 06:36:18 pm »

Sad može da se sagne za sapun, pošto su svi p*deri na civilnom služenju vojnog roka...
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #42 on: October 26, 2008, 07:25:23 pm »

Sad može da se sagne za sapun, pošto su svi p*deri na civilnom služenju vojnog roka...

Grin
Logged
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #43 on: October 27, 2008, 01:53:43 am »

Hvala svima za info! Ima dosta toga korisnog da se procita (mislim pre svega na @Broker-ovu poruku)!

Quote
da ne zaboravim, ukoliko misliš u izvidjače moraćeš malo i da razmišljaš...Wink

Do sada mi razmisljanje nije predstavljalo problem! Wink

Quote
Sad može da se sagne za sapun, pošto su svi p*deri na civilnom služenju vojnog roka...

Ovo je bilo dobro! Cheesy
Logged
dizastr
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


« Reply #44 on: December 31, 2008, 10:26:24 am »

Evo i mene da se pohvalim malo!
Prvo gadjanje svih 6 (u precniku od 32cm i manje Smiley ), drugo 130 (najbolji kod mene u vodu) i trece nocno sve 4 mete sa 5 metka (ukupno 9 sa 10 metka posto sam skidao i druge ali to se ne racuna Smiley )
E sad razocarao sam se kad sam cuo da nikom za gadjanje ne daju nagradno, barem nisu do sad (sto me je zacudilo), ali sta da se radi!
Sad vi recite meni, ko zna, jel ce ovo da mi pomogne ili odmogne na dalje i kako?!
Pozdrav svima, narocito za mog brother-a!! Smiley
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.054 seconds with 22 queries.