PALUBA
May 18, 2024, 03:31:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 619329 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1485 on: March 01, 2016, 06:52:07 am »

Sve ovo oko novog tenka je najobičnija glupost. Ovo čak ne zavrjeđuje neki komentar.

Dovoljan je tekst

Konkretno, buduća platforma tenka, pored glavnog agregata, imala bi elektro-motore na svakom točku. Time bi postigla bešumnost na bojnom polju i smanjilo toplotni trag, za potencijalne lovce iz vazduha. Bez isparenja iz auspuha, bio bi gotovo nevidljiv na bojnom polju, a elektronskim modom imao bi minimalne gubitke u prenosu energije na zupčanike.

pa da se vidi da je u pitanju ekipa koja igra videoigrice.

Ima glavni agregat, a nema isparenja iz auspuha i bešuman. I akumulator ima isparenja, a kamoli neki dizelaš.

Nema se para, fabrika, tržišta, ljudi, itd

Ne treba daljnji komentar.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1486 on: March 01, 2016, 08:28:59 am »

To bi trebala biti ta naj naj protivtenkovska raketa, varijanta korneta, Bulsae-3


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 01.03.16 - 1.jpg (69.05 KB, 800x551 - viewed 46 times.)

* 01.03.16 - 2.jpg (73.04 KB, 800x545 - viewed 46 times.)

* 01.03.16 - 3.jpg (86.23 KB, 800x545 - viewed 46 times.)

* 01.03.16 - 4.jpg (72.58 KB, 800x546 - viewed 48 times.)

* 01.03.16 - 6.jpg (107.72 KB, 800x545 - viewed 43 times.)
« Last Edit: March 01, 2016, 08:29:50 am by Bozo13 » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1487 on: March 01, 2016, 11:17:37 am »

Sve ovo oko novog tenka je najobičnija glupost. Ovo čak ne zavrjeđuje neki komentar.

Dovoljan je tekst

Konkretno, buduća platforma tenka, pored glavnog agregata, imala bi elektro-motore na svakom točku. Time bi postigla bešumnost na bojnom polju i smanjilo toplotni trag, za potencijalne lovce iz vazduha. Bez isparenja iz auspuha, bio bi gotovo nevidljiv na bojnom polju, a elektronskim modom imao bi minimalne gubitke u prenosu energije na zupčanike.

pa da se vidi da je u pitanju ekipa koja igra videoigrice.

Ima glavni agregat, a nema isparenja iz auspuha i bešuman. I akumulator ima isparenja, a kamoli neki dizelaš.

Nema se para, fabrika, tržišta, ljudi, itd

Ne treba daljnji komentar.

Pozdrav

Vlado

О томе ти причам. Овде се сви саблажњавају на изјаве севернокорејских новина, а своје и не читају. Има још доста тога, али ово су најупечатљивији примери. М-20УП1 је фотошоп М-84. То је било на насловним странама Вечерњих новости и још неких ''озбиљних, високотиражних и са дугом традицијом'' новина.

За разлику од тога ми овде видимо војника који лансира ПТ пројектил, а М-20УП-1 није макао даље од 3Д графичке представе у 3Д максу. Чак није цртан ни у Аутокеду што је један од основних програма за техничко цртање које користе инжењери и техничари.


Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1488 on: March 01, 2016, 06:17:05 pm »

Овде се сви саблажњавају на изјаве севернокорејских новина, а своје и не читају.


Razlike između Severne Koreje i SR (i zemalja u okruženju) je velika, u svakom pogledu.

Između ostalog, jedna razlika je i u tome što se oni trude i samostalno grade svoje oružje - a kod nas se ne radi ništa!

Ne bih da komentarišem ovu PT raketu, koja je predstavljena u zadnjim postovima - samo ću postaviti jedno pitanje: može li Sr industrija da napravi tako nešto (sada), bez strane pomoći?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1489 on: March 01, 2016, 06:19:58 pm »

није толики проблем нешто "нацртати". проблем је, како неко рече у коментарима на тексту о тенку, што смо "нуловани" у индустрији. нема ни т од тешке индустрије. затворен 14. октобар, затворена петолетка, еи ниш... не знам ради ли север суботица. ко ће све то "нацртано" да направи?

северна кореја, каква је да је, (а не знамо каква је јер је 99% онога што знамо пропагаДНа) ипак се труди да колико може нешто направи. колико се нажи мачују са оним аласом и осталим системима? резултат је?  
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1490 on: March 01, 2016, 09:26:36 pm »

Sve ovo oko novog tenka je najobičnija glupost. Ovo čak ne zavrjeđuje neki komentar.

Dovoljan je tekst

Konkretno, buduća platforma tenka, pored glavnog agregata, imala bi elektro-motore na svakom točku. Time bi postigla bešumnost na bojnom polju i smanjilo toplotni trag, za potencijalne lovce iz vazduha. Bez isparenja iz auspuha, bio bi gotovo nevidljiv na bojnom polju, a elektronskim modom imao bi minimalne gubitke u prenosu energije na zupčanike.

pa da se vidi da je u pitanju ekipa koja igra videoigrice.

Ima glavni agregat, a nema isparenja iz auspuha i bešuman. I akumulator ima isparenja, a kamoli neki dizelaš.

Nema se para, fabrika, tržišta, ljudi, itd

Ne treba daljnji komentar.

Pozdrav

Vlado

О томе ти причам. Овде се сви саблажњавају на изјаве севернокорејских новина, а своје и не читају. Има још доста тога, али ово су најупечатљивији примери. М-20УП1 је фотошоп М-84. То је било на насловним странама Вечерњих новости и још неких ''озбиљних, високотиражних и са дугом традицијом'' новина.

За разлику од тога ми овде видимо војника који лансира ПТ пројектил, а М-20УП-1 није макао даље од 3Д графичке представе у 3Д максу. Чак није цртан ни у Аутокеду што је један од основних програма за техничко цртање које користе инжењери и техничари.




Ја бих ти као прво предложио да се не понашаш као портпарол Северне Кореје. Као друго, вести о тенку и авиону су већ овде коментарисане (када су се појавиле), управо онако како је то Владо написао. Дакле, ми смо се овде понашали једнако критично за разлику од тебе. И као треће, овде је штампа колико-толико слобода па се то користи и пишу дилетантски или фабриковани чланци, често по систему "сваки циго свога коња хвали", а нађе се понеки и реалан. У Северној Кореји се пишу само и искључиво наручени , диктирани и цензурисани чланци и тако емитују вести. Код њих нема јавно објављених грешака, промашаја, пропуста и сл. Све је нај,нај, супер и тд и сл.

Нико нормалан не мисли да је у Северној Кореји све лоше, али да је баш све, ама баш све одлично, најбоље, највеће, најнапредније.... е то није. Једноствано због тога што тако нешто не постоји.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1491 on: March 01, 2016, 09:58:45 pm »

Poštovani Dzumba

Sad mi nije jasno da li misliš na mene ili na Torpeda011.

Pozdrav
Vlado
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1492 on: March 01, 2016, 10:00:02 pm »

Ја нигде нисам прочитао чланак који се критички бави 3Д моделом М-20УП1. Само ако је неко објавио нешто на неком форуму или коментарима. Поред тога ништа.

Тачно је то да се сви хвале па и ми, али С. Кореја ради на развоју нечега и видим да им иде добро.

Ја нисам портпарол Ким Џонг Уна и имам критички осврт према свему, али не желим унапред да одбацим нешто што нико од нас није видео нити зна како то ради односно делује.

Дреднот је питао, по мом мишљењу, подругљиво ''можда торпедо011 зна''. Добио је одговор.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1493 on: March 01, 2016, 10:42:03 pm »

Poštovani Dzumba

Sad mi nije jasno da li misliš na mene ili na Torpeda011.

Pozdrav
Vlado

Мислио сам на Торпеда Владо.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1494 on: March 02, 2016, 09:10:46 am »

Дреднот је питао, по мом мишљењу, подругљиво ''можда торпедо011 зна''. Добио је одговор.

Da li si ti video u mom postu nekakav znak pitanja?

Možda zna torpedo011.

Тестирали су га на М-20УП1. Него када полеће Нови авион?

Nisam pitao, samo sam konstatovao sa obzirom na činjenicu da si stručnjak za pitanja o Severnoj Koreji. Ne vidim ništa podrugljivo u tome, verovatno je u pitanju tvoj subjektivni osećaj.

Naprotiv, ti si "odgovorio" nekakvim pitanjem o NA, koje zaista (pored svog truda) nisam razumeo kakve veze ima sa ovom temom, a verovatno je trebalo (opet, verovatno po tvom mišljenju) da bude nekakva duhovita opaska, pošalica, doskočica.

Ništa podrugljivo u mojoj konstataciji nije bilo. Podrugljivo bi bilo, npr. da ja sada napišem "Kakav stručnjak - takav i odgovor".


Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1495 on: March 02, 2016, 09:27:12 am »

Е онда извини пошто сам погрешно схватио. Мислио сам да се подсмеваш како мени тако и Киму. Онда обриши те спорне постове јер је дошло до неспоразума

Одговор:

Северна Кореја је тестирала ракету на једном од својих тенкова пошто западне тенкове нема нити може да их купи. На фотографији се јасно види да систем ради иако су западни новинари били скептични поводом свега као и увек. Оно што не иде на руку С. Кореји јесте то што је био погођен тенк без  реактивног оклопа тако да за сада не можемо да тврдимо да ли може да пробије или уништи неки јапански, јужнокорејски или амерички тенк спреда. Види се да је овај погођени тенк имао додатне плоче на предњој страни куполе.

С. Кореја је развила и свој тенк који би требало да предстваља оклопно возило друге технолошке генерације. Никада у свом арсеналу нису имали Т-72 који је био стандардно борбено возило земаља ВУ и совјетксих савезника. Возило са снимка ме подсећа на Pokpung-ho мада можда и нисам управу. Тај тенк у неким изворима носи ознаку и М-2002.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1496 on: March 02, 2016, 10:13:14 am »

А ево како тај тенк изгледа када је у ''комаду'':

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ходни део је исти као на Т-72. Има масу од 44.3 тоне и посаду од 4 човека што значи да нема аутоматски пуњач топа. Користи две врсте топа 115 мм и 125 (2а46). Мотор развија 1.000 КС, а тенк иде макс 60 на сат (други извори тврде да тенк има мотор од 1200 КС и да развија 70 км/ч на путу).

Стручњаци су подељени по питању настанка овог тенка. Неки тврде да је усавршена верзија Т-62 којој је додат још један потпорни точка док други тврде да је настао из Типа (тајпа или како већ) 85.


* eRT8plc.jpg (178.88 KB, 1024x673 - viewed 64 times.)
« Last Edit: March 02, 2016, 10:37:30 am by torpedo011 » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1497 on: March 02, 2016, 01:01:37 pm »

Ovo je kompilacija raznih rješenja sa različitih tenkova. Sastavili su tenk od dijelova čije su tehnologije mogli da ostvare. Vidi se ogromna pomoć iz kineske fabrike tenkova iz grada Bau tau. Tu sam radio dvije godine.

Vozač nije u sredini prednjeg dijela šasije nego na lijevoj strani šasije. Isto kao na prethodnim šasijama tenka Type 85. Kupola je veoma slična T59, a top sa T72. Ne vidi se unutrašnjost, pa to ne mogu da komentarišem.

Pozdrav

Vlado
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1498 on: March 02, 2016, 01:57:24 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Овако изгледа кинески Тип 85. Види се сличност.


* Type_85-IIm_main_battle_tank_china_chine_003.jpg (20.8 KB, 614x380 - viewed 42 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 548


« Reply #1499 on: March 02, 2016, 02:06:39 pm »



Zar kineski Type 85 nema 125mm top sa autopunjačem, 3 člana posade, varenu kupolu, ogroman DM iz porodice MTU 396 koji je znatno produžio zadnji deo, itd.
Logged
Pages:  1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.