PALUBA
May 14, 2024, 03:57:06 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Boro Prodanic  (Read 5487 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #15 on: September 14, 2009, 02:39:11 pm »

Oprosti Duje, dugujem i tebi izvinjenje kao i Brokeru. Naravno da se sećam cele posade TČ - 217, Rodin Zvonko, Bartulović Žarko, Gentić Dragoljub - oficiri, Jure Lizatović, Samardžija, pokojni Špeh Alojz, Nakić Zvonko, i drugi, mlađi koje verovatno ne znaš. Vidim da si vrlo aktivan na sajtu, a tvoji postovi su mi uvek interesantni...

Izvini još jednom što nisam odmah odgovorio. Pozz!

Zdravo i tebi.
Znaš, i Samarđija je pokojni. umro je prije 8 godina-rak.

Duje
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #16 on: September 14, 2009, 02:49:29 pm »

Baš mi je žao Samardžije, jako dobar čovek, dobro smo se slagali tih 10 - ak meseci dok smo radili zajedno... Šta ćeš, kažu u Sremu "Tamo se ne ide po redu, nego koga prozovedu"...
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #17 on: September 14, 2009, 04:02:35 pm »

Jel bio pokojni Samardžija kasnije na 223? Visok,mali brčiči, fin čovjek?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #18 on: September 16, 2009, 02:23:53 pm »

Dobar čovek jeste bio, brčiće jeste nosio, ali nije bio naročito visok. Za 223 ne znam, u junu 1981. sam premešten na Brione, na MJ Podgorka pa sam tako izgubio vezu...
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #19 on: September 19, 2009, 01:36:05 pm »

Boro, sa zakasnjenjem - dobrodosao i dobro (si) se snasao na palubi!

Govori li ti sto ime Mario Segolin? Tehnicke je struke, nesto stariji od tebe.
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #20 on: September 19, 2009, 07:00:09 pm »

Pozdrav g-dine pukovnice!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #21 on: September 21, 2009, 02:10:33 pm »

Hvala gospodine poručniče korvete! Pozdrav i Vama!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #22 on: September 21, 2009, 02:15:01 pm »

Hvala Jadran2, nikad nije kasno za dobrodošlicu. Znam Segolina, bio je na TČ kad i ja, mislim da je bio na TČ 223, samo nisam siguran za lično ime (Mario). Sada je, koliko znam, u Boki, penzioner, nešto je radio pre par godina za Cofis dok je bio aktuelan egipatski program (prodaja RČ i RUBEŽ). Mislim da mu je i sin podoficir u RM, verovatno u Crnoj Gori.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #23 on: September 21, 2009, 03:09:03 pm »

Ala se časte ovaj Orion i boro prodanic.... ja tebe serdare, ti mene vojvodo,a? Smiley Živeli 100 godina....
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #24 on: September 22, 2009, 02:43:30 pm »

Zezaj ti Rade, zezaj, imaš priliku... Uvek govorim prijateljima da ću starijem sinu ostaviti sve dugove, a mlađem sam već ostavio uniformu, ZNAČI DA NI JEDAN NEĆE NASLEDITI NIŠTA! Naravno, to je šala, izuzetno sam ponosan na svoje sinove, a posebno mi je zadovoljstvo bilo (mada mu to nisam smeo pokazati) kada mi je Vanja rekao po završetku gimnazije, da ako ne upiše Akademiju njegov život nije više važan - ne postoji, neće ništa učiti ni raditi, biće moj parazit dok ga budem trpeo a onda pod Gazelu među beskućnike... Srećom upisao je Akademiju i evo, za manje od godine se vraća (odužilo se, ovo mu je već šesta godina - prvu kod nas Italijani nisu priznali). Tako. A drugo, ako se sam ne hvališ, neće ni drugi... Opet se šalim naravno. Pozdrav i sve čestitke za sajt! Sve više i više se nalazim u raznim temama...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #25 on: September 22, 2009, 06:34:50 pm »

Sreca da je upisao.... inače mu ni pod Gazelom ne bi imalo mesta.... Grin

Poznajem klinca koji je upisao VoGi da bi išao dalje na VA smer RM.... sećam se kako se razočarao kada se desio raspad DZ SCG... i najava o ukidanju mornarice...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #26 on: September 22, 2009, 07:33:07 pm »

Nisam čuo za najavu ukidanja Mornarice, jesam da ukidaju uniformu i mornaričke činove, ali ostaće rod pomorstvo u sastavu KoV - a. Inače, malo pre njegovog penzionisanja, razgovarao sam sa generalom Kovačevićem, načelnikom Akademije, a neki dan sa generalom Terzić Živkom (I klasa VoGi, XXIX klasa MVA), shvatio sam da će smer Mornarica upisivati na Akademiji svake druge ili treće godine (po potrebi), znači momak ne treba da gubi nadu. Ispričaću ovde jednu istinitu priču: Aca Galamić, MT ppuk, sarajlija, nije prošao na konkursu za MVA, ali je ipak došao i rekao da čeka, jer možda neko odustane-ne dođe. Čekao je u Splitu 5-6 dana, došao opet, i STVARNO JEDAN NIJE DOŠAO I NJEMU KAŽU, DOBRO, OSTANI, UPISAN SI. Hteo sam da kažem da ne treba gubiti nadu nikada, barem je takav moj pristup životu uvek bio...
« Last Edit: November 25, 2010, 01:48:33 pm by Boro Prodanic » Logged
darkosmiljanic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #27 on: September 24, 2009, 11:55:53 am »

Drago mi je da ste bili clan TC-217 (najbrzeg torpednog camca u brigadi) na kojem sam radio od 1986 do 1991 sa tada kk Anicem, maj Nedicem, stv Lizatovicem, stv Samardjiom i jos nekim mladjim koje vi ne poznajete. Zao mi je za Samardjiju i slazem se sa vama kako ste ga opisali. Vaseg mladjeg sina poznajem i zelim mu da akademiju u Italiji zavrsi sa uspehom i NADAM se da ce i on biti medju nama malobrojnim koje se trude da mornarica i dalje traje.   
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #28 on: September 24, 2009, 01:48:51 pm »

Hvala Darko na lepim zeljam za mene i sina, znajući njegov entuzijazam i ljubav prema Mornarici, siguran sam da će dati sve od sebe u smislu očuvanja svega onog što Mornarica znači.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #29 on: September 26, 2014, 07:21:52 am »

Red bi bio da barem reč - dve kažem o tome zašto sam sam sebe banovao sa Palube.

Naljutio me Global Moderator Dreadnought, kada je postavio ovu sliku:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dva puta sam pitao da li se to odnosi na moje postove, nije odgovorio iako je bio on-line, te sam zaključio da jeste za moje postove. Pošto se aktivnost koju označava glagol napisan na cisterni ne obavlja javno, povukao sam se. Eto.

Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.