PALUBA
May 12, 2024, 03:48:05 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 127   Go Down
  Print  
Author Topic: Izbor novog aviona za V i PVO Srbije  (Read 541182 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1395 on: February 07, 2014, 04:57:12 pm »

Treba izbeci politiku, a onda treba postaviti objektivno pitanje. Hoce li se ikada iko u VS pobuniti zbog visegodisnjeg neulaganja u vojsku i to reci javno, pa makar za neispunjena ulaganja koja su definisana tekucim programom?! Izadje i kaze to jasno i glasno. Kako je Misic ocitao lekciju Aleksandru n-ti broj puta, za sve i svasta, penzionisali su ga, pa sta, jaka stvar, pamtice ga istorija. Srbija je bila jako bogata zemlja kada je nabavljala balone i avione?! Da sada ostanu na dva aviona G-4, nista se ne bi desilo, a ne sto nestaje LA, niko nece da zalegne. Da od mene zavisi nabavka uz pomoc VBA i VOA bi vrlo brzo dosao do nabavke.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #1396 on: February 07, 2014, 05:17:56 pm »

Mislim da je gen. Ponos nesto poceo na tu temu pa je otisao u penziju (mada nisam siguran da je to bio jedini razlog) pa malo kasnije u diplomatiju.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #1397 on: February 12, 2014, 03:15:53 pm »

Evo jednog interesantnog intervjua sa maladim pilot ViPVO.

Interesanto je da je porucnik naleteo 200 sati na G-4 za 4 god akademije i 4 godine aktivne sluzbe (to je do 2010).
I mi sad ovde nesto pisemo o novim avionima a ko ce na njima da leti ? Pa ovaki porucnici sad vec bi trebalo da bude i kapetan a oni su naleti na dozvucnoj avijaci 300 sati max. Za starije nije isplatvio da se vrsi preobuka.

http://www.bormagazin.com/marko-dordevic/
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #1398 on: February 12, 2014, 05:00:18 pm »

Pa prošle godine je (posle 5 godina) izvođena preobuka na Orla, a kandidati majori. Pređenja radi, Živak je kao potporučnik postao i instruktor na Orlu i čak "stigao" da ima udes na njemu.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #1399 on: February 15, 2014, 03:43:24 pm »

Lazanski danas u "Politici":

и смо већ скоро на ивици да наша званична војна неутралност буде пука фраза. Недостаје још само један мали корак. Од набавке нових борбених авиона, ракета за ПВО, радара и хеликоптера из Русије за наше ваздухопловство и ПВО у догледно време изгледа да нема ништа. Када смо коначно с Русима дефинисали шта то ми желимо, а шта они могу да нам продају, када су Руси ствар пребацили у њихово министарство финансија да нам се одобри кредит, онда се установило да у нашем пројектованом буџету уопште и нема ставке за отплату тог кредита. Ко је то блокирао? ММФ? Свакодневно читамо колике су силне паре у овој земљи покрадене, а за војску бедни војни буџет...

U uslovima ograničenog budžeta, prioritet je vratiti naziv Ratno vazduhoplovstvo, nego kupiti tehniku.  
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1400 on: February 15, 2014, 04:53:23 pm »

Da mi je znati koji će izgovor upotrebiti kad za nekoliko godina i zadnjim HT istekne resus.
Verovatno će Rusi dolaziti da spašavaju zavejane ljude.

O avionima i da ne pomišljamo.
21icama nije potreban nikakav remont, sipaj i vozi dok se ne raspadnu, a 29tke će traju večno. Samo, kada zafali neki deo čeka se godinu dana, ali nema veze. Ionako služe samo za parade i zabavu.

Mrtvo more... Cool
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1401 on: February 15, 2014, 06:48:53 pm »

Mozda je Lazanski napravio lapsus, trebalo je da taj veliki kredit ima grejs period. Mada ko zna, mozda su se za ovih sest aviona dogovorili da odmah krene otplata, kako ne bi bili iznevereni, sto bi im se svakako dogodilo. Sada bar svako zna na cemu je, osim ovog naroda. Posle sto godina LA ima isti broj aviona kao siromasna Srbija 1914. godine.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1402 on: February 15, 2014, 07:58:36 pm »

Zašto plačete za avionima - lovcima? Bolje plačite za PVO sistemima. Pokazali su se kao efikasnija sredstva za PVO zemlje.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1403 on: February 16, 2014, 05:55:31 pm »

ма јесу, али у пакету нема ништа... приоритет су избори
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1404 on: February 17, 2014, 12:54:50 pm »

А зашто се сва "одговорност" за застој у набавци авиона и друге опреме у Русији "сваљује" на српску страну?

Као прво, коме то Руси у последњих 20-так година нешто поклањају или су поклонили? Па Русија је сада једна озбиљна капиталистичка земља где је профит на првом месту. А ту нема места емоцијама и "вековном братству и љубави наших народа".

Као друго, зашто би ови наши било шта причали у јавности да ће бити набавке а да то није дошло и са руске стране, оне политичке? Да нас можда мало неко у Русији, ко пре свега води рачуна о парама, односно о заради,  не уцењује или једноствано третира као споредног купца (као што и јесмо)? На овој последњој изложби НВО у Русији, где је била и наша делегација, да ли су уопште хтели да разговарају о набавци, продаји и било каквој сарадњи у области НВО? Мислим на оне из руске државне фирме за трговину наоружањем преко које све иде?

Колико ја видим ми у руској сфери војних набавки имамо третман "тринаестог прасета". Дакле, треба бити реалан и баталити велика очекивања, спустити се на земљу и гледати шта нам је чинити у постојећим условима.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1405 on: February 17, 2014, 12:59:06 pm »

Valjda će barem remontovati 21ice, ako ništa drugo.  Smiley
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #1406 on: February 17, 2014, 01:02:42 pm »

Valjda će barem remontovati 21ice, ako ništa drugo.  Smiley
Ako dosad nisu i nece. Njima su resursi pri kraju i nema nekog smisla radit remont na njima kad su vremenski i po iskorištenosti motora s remontom ili bez njega pri kraju resursa.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1407 on: February 17, 2014, 01:12:21 pm »

Зашто нема смисла радити ремонт? Зашто хрватска и даље тера своје мигове 21 онда?
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1408 on: February 17, 2014, 02:16:40 pm »

А зашто се сва "одговорност" за застој у набавци авиона и друге опреме у Русији "сваљује" на српску страну?

Као прво, коме то Руси у последњих 20-так година нешто поклањају или су поклонили? Па Русија је сада једна озбиљна капиталистичка земља где је профит на првом месту. А ту нема места емоцијама и "вековном братству и љубави наших народа".

Као друго, зашто би ови наши било шта причали у јавности да ће бити набавке а да то није дошло и са руске стране, оне политичке? Да нас можда мало неко у Русији, ко пре свега води рачуна о парама, односно о заради,  не уцењује или једноствано третира као споредног купца (као што и јесмо)? На овој последњој изложби НВО у Русији, где је била и наша делегација, да ли су уопште хтели да разговарају о набавци, продаји и било каквој сарадњи у области НВО? Мислим на оне из руске државне фирме за трговину наоружањем преко које све иде?

Колико ја видим ми у руској сфери војних набавки имамо третман "тринаестог прасета". Дакле, треба бити реалан и баталити велика очекивања, спустити се на земљу и гледати шта нам је чинити у постојећим условима.

Zato sto nas praksa uci drugacije od ovoga sto ti kazes. Vojska se urusava iz godine u godinu, a to nema nikakve veze sa Rusima. Proizilazi da je problem na nasoj strani i ljudi to osecaju. Nije potrebno nikakvo zamagljivanje stvarnosti, zivimo u njoj. Neka kupe Miraze-2000 od Francuza nista nemam protiv, neka kupe bolje, jeftinije i modernije kod tih gde nema tog ,,vekovnog bratstva", a oni to nude, nego mi necemo, kako ne bi izneverili bracu Ruse imaju avione na lageru pa da nama uvale. Kada se nasi pojave da pogledaju Tajfun imaju tretman kao i Emirati ili tretman Bananamena uvek spremnog da stupi u akciju! Nece Rusi da razgovaraju o nabavci, a ja o tome pisem vec nekoliko komentara. Pa to je ocigledno, a pitanje je sta se dogodilo za jako kratko vreme da to bude tako.
Juce sam pisao u temi o nabavci helikoptera i kada sam pronasao snimak shvatim da nema (cak fizicki -bukvalno) ni te kasarne, jedinice, vojske. E sad ako mi neko kaze da je ovo trenutno bolje od onoga ranije, a ja mu poverujem onda nesto nije u redu, samnom ili sa njim. Sve krece od nas i zavisi od nas, ne moze mene niko da natera da radim naopako ako ja to necu. Niko to ne moze, ni Nemci, Amerikanci, a ni braca Rusi kako se to forsira u zadnje vreme. Ispada da nas oni najvise teraju da radimo protiv svoga interesa, a ja mislim da nije to tako. Mozda Rusi ispadnu krivi ako mi ostanemo bez LA, a mozda se neko seti i Japana, oni se nece naljutiti i daleko su da nas cuju. Japan je kriv!
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1409 on: February 17, 2014, 02:27:00 pm »

Neko na forumu je već pisao da ako (ako, ne kada) ekonomija bude jaka tada će biti i novih aviona, i drugih velikih nabavki.

E sad, bilo bi danas mnogo lakše da se svake godine nabavljalo po malo nove opreme i naoružanja, barem da se godišnje remontovao deo po deo 21ica, ili, recimo, da se nabavilo nekoliko tura lakih PVO sistema (kao što je Igla). To ne bi izašlo puno, ali... Roll Eyes
Logged
Pages:  1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 127   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.