PALUBA
May 13, 2024, 08:30:35 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 127   Go Down
  Print  
Author Topic: Izbor novog aviona za V i PVO Srbije  (Read 541347 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1635 on: March 24, 2014, 09:30:23 pm »

Kada neka zemlja bude primorana da zbog insolventnosti pokuca po novac od MMF,postupak je više-manje copy/paste-odobre ti novac uz sijaset začkoljica i uslovlajvanja.A ako zamlja primalac kredita poče da vrda i troši novac za npr.vojne nabavke,MMF jednostavno prekine dotok novca  ranije ugovoren u tranšama,a pošto su njihove kamate mnogo niže od komercijalnih banaka,retko koja zemlja se usudi da bude ''neposlušns''jer od para MMF se najčešće kupuje socijalni mir stanovništva,a time i pobeda na mogućim izborima.Pa kada političari stave na vagu takva razmišljanja nasuprot nezadovojstva nekoliko general i deo stručne javnosti,uvek ovi drugi saa svojim argumentima teško opstaju.
Dobro kaže Dzumba,ruska strana sve to sistematski prati i kad izjave da  ''mogući je kreditni aranžman za nabavu NVO,ali da se druga strana dogovori  sa MMF'' to se podrazumeva da potencijalni kupac nema gotovog novca za plaćanje takvog aranžman nabavki NVO,ali kao po pravilu dodaju ''pregovori će se nastaviti do iznalaženja rješenja''.
Gledajući sa strane,a imajući u vidu da su u Srbiju završeni izbori sa poznatim ishodom,neželeći da povredim nečije političko uvjerenje,meni sve ovo me podseća na mali predizborni ''spin'',što svakako ne znači da sam u pravu.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1636 on: March 24, 2014, 11:11:09 pm »

ипак треба рећи да се о овоме расправљало далеко пре него што су избори били на видику.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1637 on: March 24, 2014, 11:43:39 pm »

Ja sam mislio da se ti malo razumeš i u ekonomiju Undecided. Nema veze MMF sa vojnim kreditom, nego MMF uslovljava sporazum (ne samo sa Srbijom, nego sa svakim) preduzimanjem mera koje će poboljšati likvidnost, pa i sposobnost plaćanja postojećih i novih kredita. Sporazum sa MMF-om na neki način daje garanciju da će se i  krediti vraćati i zemlja neće bankrotirati. A svaki zajmodavac želi da se kredit vraća uz interes, pa i Rusi.

Ti si sve ovo postavio naopako. Nemam ja sta da se razumem ili ne. Podji od toga da je MMF pre svega instrument politike pa pokusaj da sklopis to sto hoces.

Quote
Nema veze MMF sa vojnim kreditom, nego MMF uslovljava sporazum (ne samo sa Srbijom, nego sa svakim)

Ovo je toliko protivrecno da necu da komentarisem. Nama nije potreban MMF, sta bi se desilo da se kupuju avioni F-16?!
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 486



« Reply #1638 on: March 25, 2014, 06:50:09 am »

Dragi kolega, MMF ti ne treba ako imaš para. Ako trebaš kredit, mešaju i dele ti karte oni. Ako bi se kupovalo F-16... Sve zavisi od planova "onih". Ako si partner od poverenja te planiraju, da imaš to naoružanje, dozvolit će ti nabavku. Inaće... ne.
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #1639 on: March 25, 2014, 11:37:13 am »

Ne vidim po kojoj bi logici MMF odobrio tu kupovinu. I onda da Srbija traži od tog istog MMF-a kredit jer nema novaca. Van pameti. Ako Rusi traže tu garanciju, onda i znaju da je neće dobiti.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1640 on: March 25, 2014, 12:52:10 pm »

Ne vidim po kojoj bi logici MMF odobrio tu kupovinu. I onda da Srbija traži od tog istog MMF-a kredit jer nema novaca. Van pameti. Ako Rusi traže tu garanciju, onda i znaju da je neće dobiti.

Smesno je. Sve ovo oko ruskog kredita je dogovarano u momentu kada se nije znalo hoce li Srbija nastaviti aranzman sa MMF-om. Kada je to ucinjeno izabrana je strana i to je bio kraj. Pre toga Srbija je dobila dva kredita za budzet iz Rusije, ako je neko zaboravio, a tada MMF nije gravitirao u Srbiji, sada je to slucaj. Da ne pomisli neko da branim Ruse, bas me briga neka kupe bilo sta vreme prolazi, ali cisto da se zna istina! Uopste vise nije bitno ciji je avion, bitno ga je imati pa makar i polovnog, mada rekao bih da po nekoj americkoj logici nama nije potrebna LA.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 486



« Reply #1641 on: March 25, 2014, 03:44:14 pm »

Po mojoj logici rekao bih, da si u pravu.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1642 on: March 25, 2014, 06:27:18 pm »

Evo hronologije da neko ne pomisli da pricam napamet. Dinkic je na kratko prekinuo saradnju sa MMF-om i dogadjaji su tekli ovako, a ovde vecina zna hronologiju pregovora sa Rusima oko vojnog kredita. Da ne postavljam kako su nam oni odobravali kredite za budzet.

 25. maj 2013

Sa trenutnim manjkom u državnoj kasi, novi aranžman sa MMF prilično je daleko od Srbije. Deli nas najmanje 30 milijardi dinara najavljenih i još toliko dodatnih ušteda

SA trenutnim manjkom u državnoj kasi, novi aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom prilično je daleko od Srbije. Deli nas najmanje 30 milijardi dinara najavljenih i još toliko dodatnih ušteda. Šansu da se dogovoru primaknemo imamo tokom leta, jer se eventualni pregovori o novom sporazumu, ako do njih dođe, očekuju na jesen.

Novi aranžaman sa MMF-om Srbiji ovog puta nije bitan zbog novca, uverava nas Vlada. Njihov „potpis“, ukazuju, potreban je zbog ugleda među investitorima. Finansijski stručnjaci, ovome dodaju još jednu stvar - meseci za nama dokazuje da bez njihove kontrole očigledno nismo u stanju da sprovedemo u delo ono što smo sami sebi obećali.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:435691-Srbija-i-MMF-Vruce-u-kasi

25. 09. 2013
Prmijer Srbije Ivica Dačić izjavio je danas povodom dolaska misije Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) u Beograd, da Srbija želi aranžman sa tom finansijskom institucijom, ali da još više želi ekonomski stabilnu situaciju u zemlji.

- Razgovaraćemo o tome, aranžman sa MMF-om je stvar pregovora - rekao je on novinarima u Beogradu posle konferencije "Srbija i Nemačka - asimetrična realnost".

Prema najavi stalnog predstavnika MMF-a u Srbiji Daehaeng Kima, misija MMF-a će boraviti u Beogradu od 1. do 7. oktobra, na zahtev srpskih vlasti.

U Kimovoj izjavi, koja je objavljena na sajtu MMF navodi se da će "misija diskutovati o najnovijim ekonomskim kretanjima, kao i planovima vlade (Srbije) za 2014. godinu i za naredni srednjoročni period".
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/407750/Dacic-Srbija-zeli-aranzman-sa-MMFom
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1643 on: March 25, 2014, 08:54:36 pm »

Quote
Novi aranžaman sa MMF-om Srbiji ovog puta nije bitan zbog novca, uverava nas Vlada. Njihov „potpis“, ukazuju, potreban je zbog ugleda među investitorima. Finansijski stručnjaci, ovome dodaju još jednu stvar - meseci za nama dokazuje da bez njihove kontrole očigledno nismo u stanju da sprovedemo u delo ono što smo sami sebi obećali.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:435691-Srbija-i-MMF-Vruce-u-kasi

Pa eto, i sam potvrđuješ ono što sam napisao. Potreban je "ugled" među investititorima. A mi pare , kreditnu sposobnost tj. ugled nemamo.

Nego, reče da je ruski kredit oko aviona bio dogovaran, malte ne već i dogovoren, kad ono mi "izabarasmo stranu"? Ako sam dobro pratio novine "stranu je izabrala" Vlada. A ko to može, mimo vlade, da vodi pregovore o nabavci tako kapitalne stvari kao što su avioni za vojni vazduhoplovstvo? Ako je to vodila Vlada ona može i da odustane. Ako je to vodio neko drugi ili treći, niti je imao pravo niti se njegova "pika".  Koliko pamtim eventulano dogovor oko nabavke aviona pominjali su predsednik Nikolić i potpresednika Vlade Vučić. Ne znam ni da li su pravi pregovori i vođeni, barem ne na način kako se to obično radi. Ako ti znaš reci nam.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #1644 on: March 28, 2014, 11:08:31 am »

I opet Jovo na novo!

Ne vezuje se Ruski kredit za kreditnu tranšu MMF-a, nego se traži saglasnost MMF-a na za ponudjeni Ruski kreditni aranžman i to od strane Rusa.

I kad smo već kod toga, jutros na vestima čuh, da je novo uslovljavanje MMF-a vezano za tranšu od 250 miliona dolara novog kredita.
Isplati li se pored ovoliko državi dužnih domaćih tajkuna pristajati na kompromise sa MMF-om umesto popleniti oteto i vratiti u budzet.

Ako je moglo u Hrvatskoj sa Sanaderom, zašto ne bi moglo i sa našima: Žmirkom,Bogijem i Kebom i ostalima koji su samo u 5 banaka oteli oko 50 miliona evra.

Zbogom pameti.......
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1645 on: March 28, 2014, 12:22:58 pm »

Quote
Novi aranžaman sa MMF-om Srbiji ovog puta nije bitan zbog novca, uverava nas Vlada. Njihov „potpis“, ukazuju, potreban je zbog ugleda među investitorima. Finansijski stručnjaci, ovome dodaju još jednu stvar - meseci za nama dokazuje da bez njihove kontrole očigledno nismo u stanju da sprovedemo u delo ono što smo sami sebi obećali.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:435691-Srbija-i-MMF-Vruce-u-kasi

Pa eto, i sam potvrđuješ ono što sam napisao. Potreban je "ugled" među investititorima. A mi pare , kreditnu sposobnost tj. ugled nemamo.

Nego, reče da je ruski kredit oko aviona bio dogovaran, malte ne već i dogovoren, kad ono mi "izabarasmo stranu"? Ako sam dobro pratio novine "stranu je izabrala" Vlada. A ko to može, mimo vlade, da vodi pregovore o nabavci tako kapitalne stvari kao što su avioni za vojni vazduhoplovstvo? Ako je to vodila Vlada ona može i da odustane. Ako je to vodio neko drugi ili treći, niti je imao pravo niti se njegova "pika".  Koliko pamtim eventulano dogovor oko nabavke aviona pominjali su predsednik Nikolić i potpresednika Vlade Vučić. Ne znam ni da li su pravi pregovori i vođeni, barem ne na način kako se to obično radi. Ako ti znaš reci nam.

Cela ova prica sa MMF-om je pogresna, a Rusima nije potrebna njihova garancija da bi nekom dali vojni kredit. Kako su tekli pregovori ja ne znam i ne mogu da garantujem za bilo sta u cemu nisam licno ucestvovao.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1646 on: March 28, 2014, 08:13:33 pm »

БСД, знаш и ти одговор . Па није ни било правих преговора већ се све свело на политичку причу. То може бити почетни корак у преговорима, али само почетни. Међутим, ти у својој дискусији све време полазиш од претпоставке да је све било договорено, али, ето неко је то покварио. Зато те ја и питах оно.

Није ништа договорено док се не потпише. Авиони се продају за паре које ми немамо, а кредит је тако велики да свако тражи гаранцију враћања. И то је то.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1647 on: March 29, 2014, 05:17:25 pm »

Meni je ovo delovalo ozbiljno! Kada se ovo dogadjalo mi nismo imali sporazum sa MMF-om.

May 23, 2013
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/nFQHt4Y4Dcs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #1648 on: March 29, 2014, 10:50:14 pm »

Voditeljka, u kontekstu razgovora Vučića, tada MO i Šojgua, lepo kaže da će se o tome (avionima, radarima i td.) tek pregovarati. To je bio politički razgovor, da ne kažem priča. Ne pregovori o kupovini. A onda je neko tražio garancije (uključujući i onu o MMF-u) da će se kredit i vratiti a koje Srbija nema. Pa mi smo Rusima već dužni milijardu evra za gas i ne vraćamo to. Kako ćemo tek za avione? I narvano, daljih (pravih) pregovora nije ni bilo. Ne isključujem ja ni opciju da je to bla ponuda da se Srbija ne približava EU. Sve je moguće. No, kako god bilo, za sada od tog posla nema ništa.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #1649 on: March 30, 2014, 01:33:59 am »

Kako god, problem je na nasoj strani u to sam uveren za ovaj n-ti broj godina koliko pratim ovu tematiku nikada nismo omanuli, pa necemo ni sada. Imamo mi dosta ljudi u MO koji rade za neke tamo, a u interesu ove zemlje jako mali broj. Samo mi nije jasno kako ne shvate da ce jednog dana reci i njima da su visak! Mozda se tada neko od njih seti LA!
Logged
Pages:  1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 127   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.