Novi projekti PVO sistem SDPR

(1/29) > >>

pvanja:
Decembarski broj SDPR-ovog casopisa YREPORT dosta "novosti".
Izgleda da su u SDPR-u otkrili koliko je Photoshop mocan alat.
Do duse nisu se bas proslavili na svim slikama.

Bane:
Ovo na poslednjoj slici je Nevina lansirna rampa sa dve strele koju mi nemamo. Nisam siguran ni da je lansirnu rampu moguće umiriti sa samo četiri noge, s obzirom da je originalno postolje teško kao tuč, plus ima šipke, plus nekoliko gumenih stabilizatora od preko 100 kg. Poljaci su čak imali velikih problema sa stabilizacijom lansirne rampe na šasiji tenka T-55.

Vladimir Ivanović:
Još jedna od mnogobrojnih laži SDPR-a.

Brok:
Ja bih pre rekao prevara. :rtfm

vathra:
Quote from: Bane on January 16, 2010, 04:38:49 am

Ovo na poslednjoj slici je Nevina lansirna rampa sa dve strele koju mi nemamo. Nisam siguran ni da je lansirnu rampu moguće umiriti sa samo četiri noge, s obzirom da je originalno postolje teško kao tuč, plus ima šipke, plus nekoliko gumenih stabilizatora od preko 100 kg. Poljaci su čak imali velikih problema sa stabilizacijom lansirne rampe na šasiji tenka T-55.
Ruska modernizacija Neve koristi kamione koji nose po dve rakete, i oni imaju isto tako "sklepan" oklop. Osim toga, ruska modernizacija ima dosta prednosti - lanser može biti 10km od radara, kabina mislim 150m od antene. Promenjene su rakete, kao i elektronika, a mogu da se koriste i stare rakete.
Samo mi nije jasno šta se još nudi u paketu modernizacije, što je i najbitnije.

Na prvom snimku je zanimljivo vozilo sa raketama R-73. Najveći problem koji su imali kad su prvi put sklepali sistem tokom rata je bilo što nemaju daljinomer, valjda im za to sad služi TOMS.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page