PALUBA
May 17, 2024, 11:02:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 395   Go Down
  Print  
Author Topic: Imigrantska kriza  (Read 915265 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1440 on: February 27, 2016, 10:37:45 am »

BEOGRAD - Migranti su promenili maršutu kojom hrle ka Evropi. Do sada su u Srbiju stizali preko Makedonije, ali nakon pooštravanja mera te zemlje izbeglice s Bliskog istoka idu do Grčke, zatim ulaze u Albaniju, odakle hrle ka Kosovu, odnosno našoj državi.

Srbija tako praktično postaje nemoćna da zaustavi veliki priliv migranata jer ukoliko bi postavila ogradu s Kosovom, praktično bi ga priznala kao susednu državu.....
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1441 on: February 27, 2016, 01:21:14 pm »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/
27.02.2016.

Europska komisija: Kvote za tražitelje azila ili tranzit migranata su ilegalne

Prema analizi Komisije, kvote migranata u tranzitu koje su najavile Austrija i Slovenija, čine se nelegalnim, iako ti migranti a priori odgovaraju mjerilama koja omogućuju pretendiranje na status izbjeglica

Za zemlje Europske unije je određivanje kvota tražitelja azila, kao i tranzita migranata po njihovom teritoriju ilegalne mjere, ocijenila je Europska komisija u pravnom prijedlogu, prenosi AFP.

"Svako brojčano ograničenje molbi azila na teritoriju neke države članice, uključujući granicu je nepomirljiva s europskim zakonodavstvom i sa Ženevskom konvencijom", prema toj pravnoj analizi uprave zadužene za migraciju u EK.

Ali Komisija istovremeno odbacuje mjere propuštanja, u tom dokumentu od 25. veljače koji razmatra zakonitost sadržaja nedavnog zajedničkog priopćenja policija Austrije, Slovenije, Hrvatske, Srbije i Makedonije koje su se složile o uvjetima filtriranja migranata.

Hrvatska i Slovenija su najavile u petak da žele na 580 ograničiti dnevni broj migranata kojima će biti dopušteno prijeći njihovim teritorijem. Austrija je nedavno najavila dnevnu kvotu od 80 tražitelja azila koji će biti primljeni na njen teritorij i 3200 koje će pustiti da prijeđu njihovim teritorijem.

"Pristup proceduri azila mora bit zajamčen svim osobama koje traže azil u jednoj državi članici" bez brojčanog ograničenja i te molbe se moraju registrirati unutar deset dana nakon ulaganja, precizira se u dokumentu Komisije.

U pogledu pitanja hoće li država članica u kojoj je uložena molba ostati odgovorna za njezino rješavanje, to će biti naknadno odlučeno na temelju europskih pravila.

Komisija drži da države članice koje su ponovo uvele kontrole na njihovim granicama moraju odbiti ulazak ne samo migrantima bez ispravnih dokumenata već i kandidatima za azil koji govore da žele predati molbe kasnije, u nekoj drugoj zemlji.

Prema analizi Komisije, kvote migranata u tranzitu koje su najavile Austrija i Slovenija, čine se nelegalnim, iako ti migranti a priori odgovaraju mjerilama koja omogućuju pretendiranje na status izbjeglica.

Europski plan predviđa raspodjelu 160.000 izbjeglica u zemljama EU. Za sada je samo 600 premješteno. "Propuštanje tražitelja azila ih potiče na neregularno kretanje po EU i potkapa djelovanje plana premještanja", inzistira Komisija.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 488



« Reply #1442 on: February 27, 2016, 02:34:04 pm »

Pa odgovor znaju onda i sami: Zatvaranje granica!
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1443 on: February 27, 2016, 02:38:29 pm »

Juće u Ljubljani otvorili dodatni dom za tražioce azila (tu čekaju rješenje pozitivno ili negativno), smješten je u nekadašnjem domu za samce (koji su radili u policiji)- skoro strogi centar Ljubljane. Možda ima 200m od mog stana. Za sada nema nikakvih negodovanja.

Za subotu je najavljen protest u 15:00 pred tim azilnim domom (nekadašnjim domom za samce).

27.02.2016.

Tako je u 15.00 protest protiv azilanata, povorka kreće ispred parlamenta (skupštine) u Kotnikovu ulicu, a upravo se održava, ispred doma za azilante (počelo u 14.00, najavljen dolazak gradonačelnika Ljubljane) podrška azilantima. "24ur.com" http://www.24ur.com/, javlja da je prisutno oko 500 pripadnika koji daju podršku azilantima.


* Podrška azilantima.jpg (63.82 KB, 600x338 - viewed 43 times.)
« Last Edit: February 27, 2016, 02:46:35 pm by duje » Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 488



« Reply #1444 on: February 27, 2016, 03:04:12 pm »

Zanimljivo jest, što odbacivanje oficielne politike u vezi migranata izjednaćuju sa mržnjom a to sa fašizmom. Već to govori o mentalnom kapacitetu tih ljudi. A isto važi i za domobransku ikonografiju, kaja se je pokazala pre neku sedmicu u blizini Kranja. Sada se u sve debelo meša politika.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1445 on: February 27, 2016, 05:01:46 pm »

Juće u Ljubljani otvorili dodatni dom za tražioce azila (tu čekaju rješenje pozitivno ili negativno), smješten je u nekadašnjem domu za samce (koji su radili u policiji)- skoro strogi centar Ljubljane. Možda ima 200m od mog stana. Za sada nema nikakvih negodovanja.

Za subotu je najavljen protest u 15:00 pred tim azilnim domom (nekadašnjim domom za samce).

27.02.2016.

Tako je u 15.00 protest protiv azilanata, povorka kreće ispred parlamenta (skupštine) u Kotnikovu ulicu, a upravo se održava, ispred doma za azilante (počelo u 14.00, najavljen dolazak gradonačelnika Ljubljane) podrška azilantima. "24ur.com" http://www.24ur.com/, javlja da je prisutno oko 500 pripadnika koji daju podršku azilantima.

Prosvjednici koje se protive azilantskoj politici (njih oko 300, prema pisanju "24ur.com") izražavali su svoja ubjeđenja na istoj lokaciji (Kotnikova ulica u Ljubljani). Kontakt, sa onima koji podržavaju azilantsku politiku vlade, spriječila je policija.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1446 on: February 27, 2016, 05:34:38 pm »

Negdje sam pročitao definiciju što je to,desničar,rasista,fašista po Merkelovoj.To je svak onaj tko se ne slaže sa njenom politikom globalizacije i "tolerancije".

Navedeno je da je bilo 500 njih " za" neograničeni prijem migranata.Pošto sam u svom životu bio i na nekoliko demonstracija znam da je tu dobar dio iz radoznalosti a dobar dio život shvata olako i ne razume ga.Ovdje ih sigurno ima i iz tih "humanitarnih" organizacija pa su tu došli po "dužnosti" a ne što razumiju suštinu.
Pokušavam slikovito to prikazati.Možda bi trebalo da ih policija opkoli i da ne mogu izaći dok ne daju podatke.Utvrditi one koji misle da izbjeglice treba puštati slobodno.Zatm svakome od njih dodijeliti koliko hoće da ih uzme ali da mora da uzme bar jednog.Morali bi da ih izdržavaju i da im daju humane uslove,te ih drže samo mjesac dana.
Mnogi od njih ne bi pristali ni dan.Radi se o ljudima različitih civilizacijskih nazora,Kad bi vidjeli da ih treba hraniti sasvim drugom hranom.Kad bi u WC našli flašu sa vodom,da oni traže svakodnevno da se mole Bogu po mogućstvu u džamiji,da vas oni i pored toga što im pomažete sve to zaboravljaju i misle da ste Vi to dužni itd.
Dakle treba biti human ali neka ih tamo odakle potiču a međunarodni "humaniratci" bi to trebali da im omoguće.
Mislim da bi ovakav postupak natjerao ove koji su "lako" humani da razmisle koji potez ispred.Također mislim da niti izbjeglice ne bi ostale dugo kod njih jer su prevareni,da će doći u "raj",i ostali bi bliže da su bježali samo od rata.
Dakle,lako je izigraviti humanistu zbog "javnosti" ako je to na tuđ račun.Negdje sam naveo,lala bi to rekao "lako je napraviti dete ajd ti napravi gvozdenu kapiju",gdje se treba malo i potruditi.

Poz.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 488



« Reply #1447 on: February 27, 2016, 05:51:53 pm »

Karlo, zaboravio si zapisati, da su u prvim redovima imali i svoje "osiguranje" sa štapovima i balaklavama. Baš ono humano i samaritanski Grin... Da, da, lepo su se pokazali u pravom svetlu!
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1448 on: February 27, 2016, 06:18:03 pm »

Puno toga nisam napisao jer je to u kratkom postu nemoguće.
Zbog atraktivnosti evo i jedna bitna razlika o shvatanju života i zdravlja.O "izbjeglicama"treba se i zdravstveno brinuti ali na njihov način.
Na pamet mi pada,da sam skoro čitao,da je na tom putu Turska-Grćka,upala u more i jedna djevojka.Njen otac nije dozvolio da je spasu,jer nju ne smije "pipati"muška ruka,i ona se utopila.Sad pokušajte sebi objasniti odakle im pravo da napastvuju evropsku djecu i žene.Oni misle da imaju pravo jer im to njihove civilizacijske vrijednosti dopuštaju.

Poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1449 on: February 27, 2016, 08:38:42 pm »

Quote
Na pamet mi pada,da sam skoro čitao,da je na tom putu Turska-Grćka,upala u more i jedna djevojka.Njen otac nije dozvolio da je spasu,jer nju ne smije "pipati"muška ruka,i ona se utopila.Sad pokušajte sebi objasniti odakle im pravo da napastvuju evropsku djecu i žene.Oni misle da imaju pravo jer im to njihove civilizacijske vrijednosti dopuštaju.

А није то можда пало на памет да то можда (чак врло вероватно) није истина већ ксенофобична пропаганда?
Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #1450 on: February 27, 2016, 08:56:38 pm »

Negdje sam pročitao definiciju što je to,desničar,rasista,fašista po Merkelovoj.To je svak onaj tko se ne slaže sa njenom politikom globalizacije i "tolerancije".

Navedeno je da je bilo 500 njih " za" neograničeni prijem migranata.Pošto sam u svom životu bio i na nekoliko demonstracija znam da je tu dobar dio iz radoznalosti a dobar dio život shvata olako i ne razume ga.Ovdje ih sigurno ima i iz tih "humanitarnih" organizacija pa su tu došli po "dužnosti" a ne što razumiju suštinu.
Pokušavam slikovito to prikazati.Možda bi trebalo da ih policija opkoli i da ne mogu izaći dok ne daju podatke.Utvrditi one koji misle da izbjeglice treba puštati slobodno.Zatm svakome od njih dodijeliti koliko hoće da ih uzme ali da mora da uzme bar jednog.Morali bi da ih izdržavaju i da im daju humane uslove,te ih drže samo mjesac dana.
Mnogi od njih ne bi pristali ni dan.Radi se o ljudima različitih civilizacijskih nazora,Kad bi vidjeli da ih treba hraniti sasvim drugom hranom.Kad bi u WC našli flašu sa vodom,da oni traže svakodnevno da se mole Bogu po mogućstvu u džamiji,da vas oni i pored toga što im pomažete sve to zaboravljaju i misle da ste Vi to dužni itd.
Dakle treba biti human ali neka ih tamo odakle potiču a međunarodni "humaniratci" bi to trebali da im omoguće.
Mislim da bi ovakav postupak natjerao ove koji su "lako" humani da razmisle koji potez ispred.Također mislim da niti izbjeglice ne bi ostale dugo kod njih jer su prevareni,da će doći u "raj",i ostali bi bliže da su bježali samo od rata.
Dakle,lako je izigraviti humanistu zbog "javnosti" ako je to na tuđ račun.Negdje sam naveo,lala bi to rekao "lako je napraviti dete ajd ti napravi gvozdenu kapiju",gdje se treba malo i potruditi.

Poz.

Sve aktiviste/članove široko izreklamiranih NVO i "humanitarnih" organizacija bih svrstao među ljude koji imaju prevelike ambicije, a male mogućnosti. "Krase ih" velika količina frustracije, vešto prikrivan nedostatak tolerancije, lenost... Sve ovo gradim na činjenici da živim u malom gradu teške prošlosti koji predstavlja plodno tlo za takve organizacije. Sa tim "organizatorima" i "projektantima" sam dolazio u kontakt jer se u malim sredinama ljudi itekako dobro poznaju, a sa mnogima od njih sam išao i u školu. Mnogi od njih, usled lenosti koju sam prethodno spomenuo, ugradili su se u te organizacije da bi došli brzo i lako do novca; mnogi od njih su knjiški moljci i "eksperti" za razna pitanja koje svakodnevno možemo sresti po pijaci i kafićima; ima i onih labilnijih i neinteligentnijih; ima i "dama" lakog morala, kao i narkomana (ili oni to oružaju otpor ustaljenim pravilima i vrednostima?)... Opskurni i malobrojni, ali jako izreklamirani. Ljudi koji ne zaslužuju pažnju!

P.S. Eto, ušao sam i ja u klub fašista i ksenofoba!
 
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1451 on: February 27, 2016, 09:03:23 pm »

Eh @dzumba,
palo je meni i to na pamet ali i to da ste događaje u Kelnu objašnjavali baš tim odnosom civilizacijskih razlika,da to oni ne rade svojima i da su u stanju da ubiju za svoje.Mpžda ste zaboravili.Naveo sam slučaj sa napomenom,da se radi više o atrakciji zbog usporedbe sa njihovim ponašanjem u Evropi.Nemogu Vas ubjediti da je slučaj istinit,jer sam ga pročitao i nemogu ići na lice mjesta da provjerim,kao i za Keln.
Evo da i ja Vas pitam,da li Vam stalna muka recimo u Francuskoj,da se natjeraju da njihove žene i djevojčice ne idu pokrivene van kuće,ili ne puštanje žena iz kuće,može biti potvrda za takav odnos u tom slučaju.Mogao bih navesti još toga i uzmite način života i na Kosovu,BIH itd.
Ne bih Vas dalje uvjeravao,sem ako niste mislili da sam to izmislio,ali onda to recite tako.

Poz.
« Last Edit: February 27, 2016, 09:09:25 pm by Karlo » Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 284


« Reply #1452 on: February 27, 2016, 10:50:44 pm »

"Svako brojčano ograničenje molbi azila na teritoriju neke države članice, uključujući granicu je nepomirljiva s europskim zakonodavstvom i sa Ženevskom konvencijom", prema toj pravnoj analizi uprave zadužene za migraciju u EK.

Женевска конвенција није прављена за сеобе народа. А европској бирократији је лако да паметује из Брисела.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1453 on: February 28, 2016, 05:03:28 pm »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/
28.02.2016.

Gdje je 130.000 azilanata? 1. Otelo ih je 2. Otišli drugdje 3. Teroristi su

Moguće je da su neki od imigranata žrtve otmičara i švercera ljudskim organima, druga je mogućnost da su pobjegli kod rodbine u neke druge zemlje, a treća je potencijalni terorizam zbog kojeg su 'zaronili u ilegalu'

Njemačka ne zna gdje se nalazi 130.000 osoba koje su tražile azil tijekom protekle 2015. godine(?!). Imigranti se nisu pojavili u centrima u koje su bili usmjereni, priopćila je u pisanom obliku njemačka vlada, prenosi BBC.

Od 1,1 milijun tražitelja azila, registriranih u Njemačkoj tijekom 2015. godine, nedostaje njih oko 13 posto, a britanska agencija piše kako je jedan od mogućih razloga njihova "nestanka" odlazak u neku drugu zemlju Europske unije ili su se došljaci s Bliskog istoga i iz Sjeverne Afrike registrirali više puta.

Pozivajući se na podatke njemačkog ministarstva unutarnjih poslova, list Suddeutsche Zeitung piše kako su nestali migranati nastavili putovanje prema drugim zemljama ili su pak "zaronili u ilegalu".

Šef Europola Brian Donald kazao je kako trgovci ljudima i druge kriminalne grupe aktivno koriste migracijsku krizu za svoje ciljeve. Europol je objavio kako su krijumčari ljudi u prošloj godini zaradili između tri i šest milijardi dolara od izbjeglica, uzimajući većinom novac od njih samih ili od njihove rodbine širom svijeta.

Prvi čovjek policijske i obavještajne agencije Europske unije nedavno je za Observer rekao i kako je najmanje 10.000 izbjegličke djece bez pratnje roditelja ili skrbnika nestalo nakon dolaska u Europu.

Toj djeci se gubi svaki trag nakon registracije u državnim uredima EU-a, a Donald je upozorio kako su oni sada na meti vrlo sofisticirane paneuropske "zločinačke infrastrukture"

U Italiji je tako nestalo 5000 djece, a još uvijek se ne zna sudbina oko 1000 djece u Švedskoj. Iz Europola kažu i kako su neki mališani možda proslijeđeni članovima šire obitelji, ali imaju i dokaze koji upućuju kako su neka djeca izbjeglice bez roditeljske pratnje završila kao seksualno roblje.

Vinko Grgić, bivši šef Odjela za terorizam u zadarskoj Policijskoj upravi, ukazuje na više mogućih pravaca i razmišljanja o razlozima nestanka ovako velikog broja ljudi.

-Jedna od mogućnosti jest da su neki nestali migranati žrtve otmičara i švercera ljudskim organima. Kao druga mogućnost navodi se potencijalni terorizam koji je, kako vidimo, nemoguće do kraja zaustaviti i kontrolirati, a proizašao je iz obuke koju su prošli ljudi u kojekakvim kampovima.

Treći pravac razmišljanja o osobama koje su izmaknule kontroli odnosi se na njihov mogući bijeg kod rodbine koja, primjerice, može biti u Skandinaviji ili nekim drugim područjima. To su, dakle, tri smjera u kojima su mogli "nestati" migranti - naglasio je detektiv.

Kako u razvijenoj i organiziranoj zemlji poput Njemačke može nestati 130.000 ljudi?

-Osobno sumnjam da su to njemački podaci i vjerujem da su dobiveni od zemalja koje se nalaze na izbjegličkoj ruti. Pretpostavljam da su Nijemci prihvatili te podatke i potom vidjeli da im nedostaje određeni broj izbjeglica - istaknuo je Grgić.


460 tisuća radno sposobnih


- Od 1,2 milijuna izbjeglica koliko ih je od 2013. do 2015. stiglo u Njemačku, 660.000 ih je dobilo boravišnu dozvolu, a od toga je njih 460.000 radno sposobno. Njemačku mora napustiti 540.000 izbjeglica, ali njih 220.000 trenutno uživa status zaštite od protjerivanja zbog opasnosti u domovini - rekao je direktor Savezne kancelarije za migracije Frank-Jurgen Weise, prenosi Al Jazeera.

Šef Europola Brian Donald kazao je kako trgovci ljudima i druge kriminalne grupe aktivno koriste migracijsku krizu za svoje ciljeve. Europol je objavio kako su krijumčari ljudi u prošloj godini zaradili između tri i šest milijardi dolara od izbjeglica, uzimajući većinom novac od njih samih ili od njihove rodbine širom svijeta.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #1454 on: February 28, 2016, 05:29:55 pm »

Zanimljivo jest, što odbacivanje oficielne politike u vezi migranata izjednaćuju sa mržnjom a to sa fašizmom. Već to govori o mentalnom kapacitetu tih ljudi. A isto važi i za domobransku ikonografiju, kaja se je pokazala pre neku sedmicu u blizini Kranja. Sada se u sve debelo meša politika.

Tzv. "domobransku ikonografiju" su na protest u Šenčuru pored Kranja donijela (barem) dva provokatora SD (Socialnih Demokrata, nekadašnji Savez Komunista Slovenije). Plakat je bio urađen visokoprofesionalno in bio je jako skup, jer se radilo o skoro vjernoj reprodukciji grafike iz WWII. Jedan od nositelja plakata je zaboravio na ruci crvenu narukvicu kakvu inače nose ljevičari. Desnica se od toga posve distancirala, što je i logično. Tema protesta u Šenčuru nije bila antikomunistička borba nego očuvanje mira, reda i zakona u Sloveniji, što je dolaskom emigranata jako narušeno. Mir i red žele i na ljevici. Jedino se ekstremna ljevica boji svakog civiliziranog dialoga i bilo kakvog jedinstva između tzv. ljevice i desnice, jer tada gube vlast.

Jučerašnji protest je tu ekstremnu ljevicu pokazao u punom svjetlu.
Logged
Pages:  1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 395   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.058 seconds with 22 queries.