PALUBA
May 12, 2024, 06:51:25 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Teroristički napadi u Francuskoj  (Read 158494 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #300 on: November 15, 2015, 07:09:20 pm »

Za članice NATO saveza - jeste.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #301 on: November 15, 2015, 07:11:00 pm »

Да не бих копирао целу вест само ћу је препричати. Наслов чланка је:"Srbija je ugrožena zbog terorizma, a POGOTOVO BEOGRAD" и објављен је у "Блиц"-у. (http://www.blic.rs)

Ради се о мишљењу Џевада Галијашевића, стручњака за борбу против теророризма.

У Босни 5% становништва чине екстремни исламисти. Они су опасност по безбедност. Живе у компактним насељима по својим правилима и не повинују се државним законима. Дражвни органи их и не контролишу. Они су претња и по безбедност БиХ али и целог Балкана. Мрежа исламиста која је направљена у БиХ није направљена због БиХ већ због продора на Балкан и у Европу. Посебну опасност види у томе што се друштво у БиХ (мисли на Бошњаке), као и политичка и верска елита само протоколарно залаже за дерадикализацију.

Један цитат који је у оригиналном тескту издвојен у "окивр"

Quote
NAPAD

AL KAIDA
Akcije u Parizu izveli su domaći islamisti. Puno bombaša samoubica ukazuje na način borbe Al Kaide, a ne Islamske države, koja je brutalna vojna sila.

OPŠTA DESTABILIZACIJA
Migrantskom krizom je napadnuta ekonomija Nemačke, terorističkim napadima bezbednost Francuske, na Balkanu se zagovara destabilizacija. Na delu je totalna destabilizacija Evrope.

“ISPOD RADARA”
Provlačenje islamista „ispod radara” moguće je na taj način što su povezani sa obaveštajnim službama. Zapadnim obaveštajnim službama se obilo o glavu razumevanje islamista koje je postojalo godinama unazad.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #302 on: November 15, 2015, 07:14:16 pm »

A ako Rusija proglasi zabranu letova nad Sirijom ?

To je (moglo bi se reći) legitimna Ruska interesna zona.

Takve poteze smo viđali (nisu bili Ruski).

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #303 on: November 15, 2015, 07:18:57 pm »

Опет нека пуцњава у Паризу. Не дају се појединости за сада осим да се пуцњава догодила у другој паришкој четврти

tvzvezda.ru
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #304 on: November 15, 2015, 07:20:30 pm »

Mladen Marić

18 сати · Измењено ·

CRNI PETAK

Evropi i Francuskoj objavljen je rat, kažu zapadni analitičari.
Međutim, pitanje je ko je izazvao rat i ko je rovario vojnim intervencijama po Bliskom istoku stvarajući idealan teren za dodatno jačanje svih vrsta ekstremizama i terorizama u najgorem obliku.

Ko je odlučio intervenisati u Libiji?
Nikola Sarkozi i Francuska.

Ko je jedan od najglasnijih zagovornika rušenja režima u Damasku?
Nikola Sarkozi, Fransoa Oland i Francuska.

Evropi i Francuskoj možda i jeste objavljen rat, ali rat Evropi donio je Zapad beskrajnim intervencijama u srcu Bliskog istoka.

Ko je pomagao i naoružavao tzv. umjerenu opoziciju u Siriji, koja je postala brutalni kult smrti ISIL?
Francuska.

I ne samo Francuska.
13. novembar 2015. godine predstavlja francusku verziju 11. septembra 2001. godine.
Nakon 11. septembra 2001., uslijedile su zapadne intervencije na Bliskom istoku, što je pomoglo rađanju džihadista tamo gdje ih nije bilo.

“Vas možda ne zanima rat, ali rat se zanima za vas”, izjavio je svojevremeno Lav Trocki.

Rat je stigao kući, u Evropu, rat evropskim vrijednostima objavio je ISIL. 13. novembar jeste crni petak za Francusku, Evropu i Zapad.
Ali, prije svega, petak 13. novembar predstavlja crni dan za ljudsku civilizaciju koja strmoglavom brzinom juri u ambis.

Kao i nakon 11. septembra 2001., ponovo slušamo priče o ugroženosti zapadnog načina života i slobode.

Kao i nakon napada na Šarli Ebdo, u Francuskoj jačaju nacionalni redovi, pjeva se marseljeza i poziva na jedinstvo velike francuske nacije koju ugrožavaju barbari iz kamenog doba.
Odakle su stigli barbari, odakle se pojavio ISIL, ko je dozvolio barbarima da preko noći zauzmu teritoriju veličine Britanije?
Oni, koji su ratnom mašinom odlučili uvesti red i donijeti demokratiju na Bliski istok - a niko ih tamo nije pozvao - trebali su razmišljati o posljedicama takvih poteza kao što dobar šahista razmišlja nekoliko poteza unaprijed.
Naravno da su takve akcije proizvele kontraefekat i sada se vraćaju Francuskoj kao bumerang.
I još dugo će se vraćati.

Postavlja se pitanje: ko je idući nakon Francuske, koja će sasvim sigurno otići udesno što će ojačati desničarski antiimigracioni Nacionalni front, kojeg predvodi Marin Lepen.

Ona će profitirati, Fransoa Oland biće gubitnik, kao i milioni Francuza koji će se morati privikavati na život u policijskoj državi u kojoj će usvajanjem raznih restriktivnih zakona, što se već desilo nakon napada na Šarli Ebdo, biti ukinute mnoge građanske slobode.

ISIL je objavio rat Francuskoj, Francuska objavila rat ISIL-u.
Dvije bitke već su održane, obje u Parizu - 7. januara i 13. novembra 2015. godine.

U ratu, koji neće brzo završiti, svi smo žrtve, a ne samo Francuzi.
« Last Edit: November 15, 2015, 07:30:19 pm by Boris P » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #305 on: November 15, 2015, 07:22:28 pm »

Šta kažete na ovako viđenje dešavanja u svetu?

Mislim da je novinar Mladen Marić apsolutno u pravu i potpuno ga podržavam! Mislim potpuno isto kao on.
Verujem da mnogi od vas delite taj stav!

Da ne bude zabune: žalim za svakim nedužnim stradalnikom, ali, pitam se jesu li u Parizu osvetljavali Ajfelovu kulu i druge građevine nacionalnim bojama Srbije i CG kada su kod nas padale njihove bombe i ubijale nedužne ljude?
Da li je u Parizu neko spustio Libijsku zastavu na pola koplja kada su nesretni Libijci ginuli od Francuskih bombi?

Evo članka iz novina, na koji se odnosi moj komentar:

Bosanski novinar: Zar su njihove žrtve veće od civila u Libiji ili Siriji koji ginu svaki dan?!
Zašto niko nije stavio zastave Palestine, Iraka, Libije ili Sirije preko svoje profil slike, pita se Mladen Marić
BiH, Objavljeno: 15.11.2015. 16:17h

Urednik spoljnopolitičke emisije "Paralele" na FTV Mladen Marić oglasio se na društvenoj mreži Fejsbuk povodom napada u Parizu u kojima je više od 120 ljudi izgubilo život.

Njegovo obraćanje prenosimo u celini:

-Vidim da mnogi na FB preko svoje profilne slike stavljaju zastavu Francuske. Lepo je solidarisati s nesrećom drugih, ali zašto preko svoje profilne slike nisu stavljali zastavu Palestine, Iraka, Libije, Avganistana ili Sirije, gde su ubijeni milioni ljudi? Jesu li nečiji životi vredniji ili važniji od života nekih drugih? - rekao je Marić

- Zašto nisu stavili sliku malenog Ajlana Kurdija, čiji je život uzelo more, dok je bežao iz pakla Sirije, iste one Sirije koju, između ostalih, Francuzi destabiliziraju već četiri godine? Masovno su stavljali naziv i horski ponavljali „Ja sam Šarli“ nakon napada u Parizu 7. januara, ali tog istog dana Boko Haram je u Nigeriji masakrirao 2.000 žena i dece. - nastavio je dalje.

- Niko se na to nije obazirao, niti je rekao „Ja sam jedna od 2.000 žrtava Boko Harama“. Ili, ja sam jedna od žrtava koje je NATO "greškom" ubio u bolnici u Kunduzu, ili u svatovima u Avganistanu. Ili, ja sam jedna od stotina hiljada izbeglica koje je zapadna ratna mašina naterala u Evropu? Jesu li njihovi životi manje vredni od života zapadnjaka? Krv ubijenih u Parizu iste je boje kao krv ubijenih u Avganistanu, Libiji itd.

Jedni su žrtve islamskog, a drugi hrišćanskog terorizma i fundamentalizma. - istakao je Marić

- Dokle ćemo se deliti na "naše "i "njihove"? I "naše" i "njihove" rodile su majke koje oplakuju svoje mrtve koji su nestali s lica zemlje zbog više politike i razbojničkih interesa gangstera svetske politike. Svi smo mi žrtve luđaka na vlasti za koje su ubijeni u Parizu, ili ubijeni na Bliskom istoku, samo brojevi na njihovoj beskrajnoj traci smrti". - završio je na kraju.


Izvor:
http://www.espreso.rs/region/bosna/12722-bosanski-novinar-zar-su-njihove-zrtve-vece-od-civila-u-libiji-ili-siriji-koji-ginu-svaki-dan.html


Ловац, ја имам само једну праву заставу, њен распоред истих боја је мало другачији. Могу резервно и привремено ставити уз српску и руску заставу, привремено и ограничено, испод српске, а ако су у низу и на истој висини, онда лево од српске, онако гостински. А зар су Срби и ВЈ 1999. за њих били пуновредни људи!?  Ми смо, бре, шизматички изроди и терористи по суштини. Наша је крв само исте боје била, али је далеко мање вредна, њено проливање било је оправдано и праведно. Нема знака који би згуснуто показао циничност мојих речи, па пишем речима.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #306 on: November 15, 2015, 07:26:17 pm »

Ovo je terorista za kojim traga francuska policija
Blic online   15.11.2015.

Francuska policija objavila je sliku mladića koji je povezan sa napadima u Parizu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Policija je navela da je opasan i zamolila ljude da, ukoliko ga vide, ne prilaze mu, već da pozovu organe reda. Ranije danas, mediji u Francuskoj preneli su da su jedan od napada izvela tri brata, a da je jedan od njih u bekstvu. Muškarac, jedan od trojice braće za koje se veruje da su učestvovali u ubistvima u centru Pariza, iznajmio je crni "folksvagen polo" koji su koristili otmičari talaca u koncertnoj sali Bataklan u kojoj je poginulo najmanje 89 osoba, naveo je jedan od zvaničnika službe bezbednosti koji nije želeo da bude imenovan, prenosi AP.

Izvor: www.blic.rs


* 693179_terorista_f.jpg (28.91 KB, 470x270 - viewed 30 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #307 on: November 15, 2015, 07:32:38 pm »

Možda sam spor u razmišljanju, ali pre svega je treba prvo završiti rat na bliskom istoku, da bi se moglo nešta dalje raditi. Istotako mislim da su se i zapadnje države, a pre svega SAD nešto naučile iz Iraka, Afganistana, Libije itd.
Nešto je treba napraviti. Samo čekati i nadati se drugačijem ishodu??? mislim da ne.
I za to nešto je za osnovu taj T.5 Nato listine vrlo snažan argument u politici.

Ako je volja, mislim da nebi bio problem stupiti skupa i Nato i Rusija. Osnova je da i zapad i rusija imaju jednu skupno točku u Siriji. Završiti rat.

I na predveče DSR, Churchill je imavo visoko mišlenje oko SSSR, ali znamo kako se završilo.  
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 054


« Reply #308 on: November 15, 2015, 07:37:38 pm »

@Božo, mislim da grešiš, da Amerima uopšte nije cilj da se rat završi, nego suprotno - da se proširi, da bi što više miliona izbeglica došlo u Evropu. Čak mislim da će, kada se situacija u Siriji malo smiri, težište prebaciti na sever Afrike, da bi i odatle proterali par miliona ljudi koji su još ostali. Kad bi se videli na kafi, objasnio bih ti ovo moje mišljenje sa nekoliko argumenata, ovako - nema smisla da toliko pišem i "davim" ljude.
 
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #309 on: November 15, 2015, 07:43:54 pm »

Možda je vreme da EU ponovi Titov "NE" Staljinu, samo nema takvog politika u EU.

Kako je več Albert rekao, “Ludost: raditi istu stvar iznova više puta i očekivati drugačije rezultate.”
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #310 on: November 15, 2015, 07:44:26 pm »

@Božo, mislim da grešiš, da Amerima uopšte nije cilj da se rat završi, nego suprotno - da se proširi, da bi što više miliona izbeglica došlo u Evropu. Čak mislim da će, kada se situacija u Siriji malo smiri, težište prebaciti na sever Afrike, da bi i odatle proterali par miliona ljudi koji su još ostali. Kad bi se videli na kafi, objasnio bih ti ovo moje mišljenje sa nekoliko argumenata, ovako - nema smisla da toliko pišem i "davim" ljude.
 

Eh, Boro, preteče me, a skoro isto sam hteo napisati. Čak i skoro istim rečima, uključujući, na kraju i pominjanje ispijanja dobre domaće kafe.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #311 on: November 15, 2015, 07:47:58 pm »

Možda je vreme da EU ponovi Titov "NE" Staljinu, samo nema takvog politika u EU.

Kako je več Albert rekao, “Ludost: raditi istu stvar iznova više puta i očekivati drugačije rezultate.”

 Po ko zna koji put mi je pred očima ovim povodom Marlon Brando u "Apokalipsi" ... A horror, a horror...! Horror... and moral terror. Sve je to ista tikva, sve su to iste diple, dvojnice, isti duduk, isti konji u kajase... Dok ne pukne. A uskoro će.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #312 on: November 15, 2015, 08:05:50 pm »

“Ludost: raditi istu stvar iznova više puta i očekivati drugačije rezultate.”

Očito je da zapadna demokratija radi istu stvar više puta (destabilizacija Bliskog istoka, destabiliozacija severne Afrike, destabilizacija Balkana) - rezultat je uvek isti, samo na različitim lokacijama (Pariz, NewYork, Washington), i još uvek ne menjaju svoju akcionu politiku!

I ko je onda tu lud !?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 054


« Reply #313 on: November 15, 2015, 08:07:48 pm »

Niko nije lud @Lovac, to je dugoročni plan. I sa tobom bih voleo da popijem kafu i iznesem ti svoje argumente.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #314 on: November 15, 2015, 08:15:54 pm »

Boro, voleo bih i ja sa tobom da popijem piće, odavno se nismo videli.

A što se tiče tvojih i mojih argumenata i stavova o svemu ovome što se događa oko nas - mislim da su nam gledišta veoma bliska, i da bismo se složili po svim postavljenim pitanjima po ovoj temi!
Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.096 seconds with 23 queries.