PALUBA
May 17, 2024, 06:31:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 148   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 586776 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1305 on: February 25, 2015, 08:37:27 am »

^Prilično sličnu situaciju sam i sam doživeo 2007.-me na BG aerodromu. Mlada pandurka je insistirala da skidam sve sa sebe dok detektor ne prestane da pišti. Na kraju sam ostao samo u vešu...i đavolja sprava je opet pištala. Srećom, jedan stariji policajac je video da imam lanac oko vrata i shvatio da nema šta drugo da aktivira detektor i pustio me je da prođem, a nju tih izgrdio. A stajao sam prvi u redu, iza mene još buljuk nervoznog naroda koji bi da se ukrca u avion. I to je bio "domaći" let, do Podgorice.  Roll Eyes
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 547


« Reply #1306 on: February 25, 2015, 10:34:23 am »


Na svim moskovskim aerodromima se pri prolasku kroz rentgen skida i remen i obuća i sat, da ne govorimo o ključevima, mobilnima, nakitu, itd. Sve skidaš, pa posle oblačiš ponovo. To je manje zamorno leti, ali zimi, kad si natrontan... Tongue
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1307 on: February 25, 2015, 10:44:02 am »


Na svim moskovskim aerodromima se pri prolasku kroz rentgen skida i remen i obuća i sat, da ne govorimo o ključevima, mobilnima, nakitu, itd. Sve skidaš, pa posle oblačiš ponovo. To je manje zamorno leti, ali zimi, kad si natrontan... Tongue
Mene obavezno i prepipaju policajke jer zbog pejsmejkera ne smem kroz rendgen. Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1308 on: February 25, 2015, 11:18:38 am »

I na kompljuteru izvadi bateriju i sve. Najgori (najtemeljitiji) su tu izraelci.

Inače vračao sam se par dana posle 11 septembra 2001, iz švedke, kada su svi bili panični. I na gledanju ličnog prtljaga, policajac mi našao male škarice, one u priboru lične higiene za dlake u nosu. I kaže da jih nesmem poneti na avion, jer bi mogao napasti pilota. I ja mu mrtvo hladno rekao, da ako me pilot iznervira, mogu ga i kaišom udavit, ne trebam male škarice. Mislim da nema potrebe da pomenem da nisam došao na avion i bio zadržan 24 sata, dok me nisu proverili.

Inače najsmešnije mi se desilo, kada smo se sa saradnikom vračali iz Lisabone. Kaže mi on, da ga na wc, ali da ide posle kontrole. I kao zakleto kada smo došli na kontrolu, gužva, dugačak red. i kako saradnika na wc, počeo da se prestavlja, ono kada više ne izdržiš. I policajka iz   kontrole videla ga na 10 metara, izgledao ji nervozan, i izvuče nas iz reda. I tako 3 sata malo pričanja i svega sa policajcima, a kolegu nisu pustili na wc... Smiley

sada idemo svi na wc pred kontrolom, za svaki slučaj.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 547


« Reply #1309 on: February 25, 2015, 03:34:08 pm »


Svi smo prošli kroz tu fazu razvoja... narod najstariji, prvo mi, pa amebe... itd., i svi smo platili cenu za to. Adio pameti.


* 158253.640xp.jpg (31.08 KB, 610x350 - viewed 53 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1310 on: February 25, 2015, 06:20:22 pm »

Dr Andrej Fajgelj: Uče dečake da ljube drugare


25. februar 2015. 13:27



Našeg osmogodišnjeg sina su u školi učili da se ljubi sa drugim dečacima, da se predstavlja kao devojčica i da može imati seksualne odnose sa istim polom

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

NAŠEG osmogodišnjeg sina su u školi učili da se ljubi sa drugim dečacima, da se predstavlja kao devojčica i da može imati seksualne odnose sa istim polom. Najstrašnije od svega je što ove lekcije nedeljama niko nije primetio.

Saznali smo sasvim slučajno, tako što je dete kroz stidljivi kikot prijavilo "danas smo radili seksija". Kada se klupko razmotalo, svi smo bili podjednako zaprepašćeni: roditelji, učiteljice i direktor škole.

Lekcije nisu bile deo redovne nastave već programa "Promocija humanih vrednosti" koji sprovodi Crveni krst Srbije uz podršku Ministarstva zdravlja, a sa ciljem smanjenja vršnjačkog nasilja.

Umesto dobročinstva, vrednosti po kojoj ga svi poznajemo, Crveni krst je izabrao da promoviše "interkulturološke vrednosti". Ako nije dovoljno jasno, to su tolerancija, poštovanje različitosti, rodna ravnopravnost, dečja prava. I dalje nije jasno?

Evo ovako: kad vaši sinovi ljube drugare to je "tolerancija", kad glume devojčice to je "rodna ravnopravnost", kad se uče homoseksualizmu to su "dečja prava".

Nije sarkazam, deci su za te vrednosti zaista ponuđena ta objašnjenja.

Promocija homoseksualizma se po svoj prilici dogodila slučajno. Volonterka je govorila o seksualnom zlostavljanju, deca su se zasmejala, ona im je objasnila da niko ne sme da ih pipa dok ne napune 18, a da posle mogu imati seksualne odnose "sa suprotnim i sa istim polom".

Ups! Nehotice je pred decom ponovila politički korektni izraz kojim su je bombardovali na svim radionicama svih NVO i koji svi donatori vole da čuju.

Možemo li je kriviti?

Kriv je onaj ko bira vrednosti koje će se promovisati našoj deci. Da li promocija homoseksualizma spada u promociju humanih vrednosti?

Liberalna dogma koja preovlađuje u velikom delu najrazvijenijih zemalja, pogotovo u Evropskoj uniji i SAD, na ovo pitanje daje potvrdan odgovor. Ona uči da su seksualnost i rodni identitet stvar dečije slobode izbora: "kao čarolijom, dečak postaje devojčica, a devojčica postaje dečak" - piše u programu koji je podržalo Ministarstvo zdravlja Srbije.

Naša duboka uverenja da dečak treba da bude dečak, da maloj deci ne treba uopšte govoriti o seksu, a pogotovo ne sa istim polom, po liberalima nisu ništa drugo nego represija.

Udarna pesnica liberalizma u Srbiji je novi građanski zakonik. Njegovi zastupnici "uvode nove standarde ponašanja u porodici" kao da su naše porodice njihova dedovina. Cilj im je isti - smanjenje vršnjačkog nasilja - a glavna reforma je proglašavanje roditeljske ćuške za zlostavljanje.

U nekim školama deci već dele telefonski broj za denunciranje mama i tata - roditeljske osovine zla.

Ponovo će nastupiti doba da država otima decu od roditelja, nešto što Srbi nisu doživeli od turskog danka u krvi. Vaspitana protiv naše volje i okrenuta protiv nas, naša deca će postati liberalni janjičari.

Ovde sam izneo lično iskustvo u javnost, zbog čega dugujem izvinjenje ostatku razreda. Naša škola je među najboljima, što je dokazao i naš zajednički odgovor na ovu krizu. Ali sa istim problemom se suočavaju i drugi: znate li vi čemu uče vašu decu?

Dokle ćemo ćutati?

Ako od ovog ne napravimo javno pitanje nećemo moći da sprečimo daleko veće probleme koji prete svim porodicama u Srbiji.

Na nama roditeljima je da pošaljemo poruku da naše škole i porodice nisu probni poligon za radikalni liberalizam. O vaspitavanju naše dece, o standardima ponašanja u našim porodicama, odlučivaćemo mi, a ne nabeđeni ideolozi koji preziru stvarnost i nadmene birokrate koje nikom ne polažu račune.

Vršnjačko nasilje je naraslo kada su liberali umanjili autoritet učitelja. Njihovo "rešenje" da umanje i autoritet roditelja će samo doliti ulje na vatru. Potrebno je vratiti autoritet u škole. Vršnjačko nasilje se neće rešiti tako što će dečaci postati devojčice, već tako što će postati vitezovi. Potuci se, ali ne da bi maltretirao slabijeg, već da bi ga zaštitio.

Izdiktirajmo spisak svojih vrednosti, da nam ga ne bi diktirali drugi.


Izvor:Vecernja Novosti


* pis-Fajgelj_620x0.jpg (59.79 KB, 620x386 - viewed 57 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1311 on: February 26, 2015, 07:10:52 pm »

Quote
Vršnjačko nasilje je naraslo kada su liberali umanjili autoritet učitelja. Njihovo "rešenje" da umanje i autoritet roditelja će samo doliti ulje na vatru. Potrebno je vratiti autoritet u škole. Vršnjačko nasilje se neće rešiti tako što će dečaci postati devojčice, već tako što će postati vitezovi. Potuci se, ali ne da bi maltretirao slabijeg, već da bi ga zaštitio.

Izdiktirajmo spisak svojih vrednosti, da nam ga ne bi diktirali drugi.

Потпуно се слажем!
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1312 on: February 26, 2015, 07:17:15 pm »

Nekako imam utisak da ovo vise pripada ovde.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1313 on: February 26, 2015, 08:13:47 pm »

Naslov je za u tu temu, ali hteli ili ne, vojske nam več sarađuju.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1314 on: February 26, 2015, 08:38:48 pm »

Saradnja je jedno. Formiranje neke zajednicke vojske (zajednickih snaga ili sta vec) za bilo koju namenu je nesto drugo pa sam zato i prokomentarisao.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1315 on: February 26, 2015, 08:58:13 pm »

Zajedničke snage, Slo i HR su u NATU, tako da nekako imaju več zajedničke snage, ako gledamo prošireno, Partnerstvo za mir, tu su i BiH, Makedonija, CG i Srbija.

Ako pogledaš misije u Afganistanu, zar nisu zajedničke snage u pitanju, koje sačinjavaju/su sačinjavale vojske Slo, HR, Bih, CG i Mak?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1316 on: February 27, 2015, 10:26:23 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* ubistvo.jpg (43.5 KB, 539x394 - viewed 52 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1317 on: February 27, 2015, 01:19:26 pm »

Beograd, auto-put ka Sidu

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1318 on: March 01, 2015, 09:59:34 am »

Rusi žele da promene ime grada u Putin
Theguardian-T.V.   01.03.2015.

Vodeći se krilaticom da laskanje otvara mnoga vrata, meštani ruskog grada Krasnokamska rešili su da otvore peticiju kojom bi poboljšali okruženje u kom žive. Jedna stavka te peticije je i da promene ime grada u Putin.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kampanja čak ima slogan "Dajte Putinu čistu vodu", kojom žele da na neki način pritisnu vlast da obrati pažnju na njih, jer nemaju dovoljno čiste protočne vode. Ako bi im se grad zvao Putin, onda bi vlast morala da reši probleme ovog grada, kao što je čista voda, putevi, parkovi, vrtići, infrastruktura i drugi probleme. Tako bi se poboljšala slika ovog grada, a sve zahvaljujući novom imenu koje donosi prosperitet. Ali, portparol Vladimira Putina, Dmitri Peskov, se ne slaže sa ovom željom žitelja Krasnokamska. On smatra da takvo ime grada može da dovede lažna očekivanja među meštanima i savetuje ih da nađu drugi način da podstaknu razvoj svog grada. Rusija je i ranije davala naziv svojim gradovima po vodećim ljudima. Sankt Peterburg se neko vreme zvao Lenjingrad, a današnji Volgograd se zvao Staljingrad. "Moj stav prema predsedniku je okej, ali moj stav prema starom nazivu našeg grada mi je još više okej. Naziv Putin više bi odgovarao nekom novom gradu, koji je tek u razvoju" rekao je gradonačelnik Krasnokamska, Jurij Čečijotkin. Izgleda da se i građani slažu sa njim. Peticija je do sada sakupila samo 18 glasova, a šest osoba je bilo protiv. Do 11. aprila bi trebalo da sakupe 3.541 glas da bi vlasti mogle da razmotre promenu naziva ovog grada.

Izvor: www.blic.rs


* Screenshot_2.png (64.52 KB, 473x320 - viewed 52 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 547


« Reply #1319 on: March 01, 2015, 11:26:19 am »


А што баш тај Краснокамск, отуда ми је таст!
Logged
Pages:  1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 148   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.