PALUBA
May 17, 2024, 04:50:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1344654 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1815 on: July 28, 2011, 07:28:30 pm »

Slabo vam je bilo. Ranili ste se na goloj vodi i cibuku.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1816 on: July 28, 2011, 08:03:15 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na gornjoj slici su pripadnici 17 Brigade TČ-jaca. Na svoj način i legendarne ličnosti brigade jer su u njoj neki proveli i čitavo vrijeme dok je trajala  brigada

S lijeva:

•   Zas Bera Ćiro. Baklandžija. U brigadi od 1967 do 1978 god. Član posade TČ-213 i TČ-215. Polusagnut, maže janje.
•   Zas Keškić Zvonimir – Cojka. Čuveni tandem iz mojih postova sa Mecom. Nažalost Mece ovde nema. Električar.
     U brigadi od 1967   god. Član posade TČ-213, poslije dugo godina u rezervnoj posadi. Bio u brigadi sve
     do rashodovanja TČ-jaca 1994 god. Vrti ražanj i janjca.
•   St. vod Benčić Mirko. Risista. U brigadi od 1972 do 1979 god. Član posade TČ-215. Stoji i gleda u vatru.
•   Zas Tomić Mile. I Motorista. U brigadi od 1969 do 1994 i rashodovanja TČ-jaca. Član posada TČ-jaca u
     prvom divizionu 17 brigade, a poslije dugo godina u rezervnoj posadi. Na glavi jedini ima mornaričku bijelu
     šapku. Čačka vatru.
•   Vod Savić Momčilo. Motorista. U brigadi od 1974 do 1991 god. Član posade TČ-215 i poslije još nekih TČ-jaca
     u drugom divizionu 17 brigade.  Stoji, drži se za uši, u crvenoj trenerki. Nepropisan do kraja. Džeger, a šta da se radi...
•   Zas Kuzmanić Ante – Šiljo. U brigadi od 1968 do 1991 god. Na početku Artiljerac, a potom Električar. Čitavu
     karijeru proveo na TČ-215 kao član posade. Stoji i gleda u janje.
•   Zas Poljak Neđeljko. U brigadi od 1968 do odlaska u mirovinu sredinom 80-tih godina. Glavni ''ćata'' u
     drugom divizionu 17 brigade. Okrenut bočno i drži lopatu.

Nažalost od sviju njih Cojka nije više među živima. Laka ti druže ova zemlja Balkanska.


* Dugi otok 1976.jpg (222.09 KB, 2776x1893 - viewed 189 times.)
« Last Edit: July 28, 2011, 08:08:48 pm by ORIĆAREB » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1817 on: July 28, 2011, 08:17:38 pm »

Slabo vam je bilo. Ranili ste se na goloj vodi i cibuku.
A, "brodarski". Uletija si mi sa postom i sprdio mi skoro koncepciju. Ali i to ima svoje. U pozadini slike dva civilna lica
se šunjaju. Da nisi ti koji od njih, boga ti, pa radiš za CIJU; BIJU; MIJU, mijau....
Priključi se, klopa prirodna, vidiš da smo svi šlang. Biće i botilja dobrog vina, crnog. Grin Wink
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #1818 on: July 28, 2011, 08:25:25 pm »

Gde ste vi nabavljali ovu 4-nožnu živinu? Niste to valjda vukli brodom do Dugog Otoka.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1819 on: July 28, 2011, 08:27:10 pm »

Slabo vam je bilo. Ranili ste se na goloj vodi i cibuku.
A, "brodarski". Uletija si mi sa postom i sprdio mi skoro koncepciju. Ali i to ima svoje. U pozadini slike dva civilna lica
se šunjaju. Da nisi ti koji od njih, boga ti, pa radiš za CIJU; BIJU; MIJU, mijau....
Priključi se, klopa prirodna, vidiš da smo svi šlang. Biće i botilja dobrog vina, crnog. Grin Wink

Ćiro žao mi je što remetim redoslijed. Dok vi vrtite jedno janje, ja kao član svjesne radničke klase sa ekipom vrtio sam janje i odojak. Damižana bi došla onako usput. Uz to i balote.
Nisam niti jedan od te dvojice. Na slici je vidljiva diferencijacija između mjesnog stanovništva i JRM.
 Nisam volio te kratice koje spominješ. Ni onda ni sada. Služio sam dvije vojske. Jednu po sili zakona, a drugu, zna se.U svakoj sam uložio osobni trud i znanje. Znanje i vještina naučeni u prvoj dobro su mi došli u drugoj.
Sa svima sam ostao u dobrim odnosima i svima mogu pogledati u oči.
Hvala ti na pozivu, biće janjetine i prilike za dobru zabavu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1820 on: July 28, 2011, 08:30:50 pm »

Ma šalim se. Nego jesi li bio kad u Luci.? Ma jesi sigurno. Imaš i sliku mjesta siguran sam.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1821 on: July 28, 2011, 08:35:30 pm »

Bio sam jednom, negdje prije 13-14 godina. Imao sam neku debelu fasciklu ispod ruke i svi mještani su mislili da sam geometar. Posli 2 ure vidili su da nisam opasan po okolinu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1822 on: July 28, 2011, 08:35:57 pm »

Gde ste vi nabavljali ovu 4-nožnu živinu? Niste to valjda vukli brodom do Dugog Otoka.
Ma daj "FF". Šta ti je. Ma saradnja na terenu je bila na visokom nivou. Narod gaji janjad ,a mi jedemo... Grin
Naravno, čim se došlo u manje mjesto i ako se imalo vremena uspostavi se kontakt sa mještanima i to se odmah lako realizira.
I njima je bilo u interesu da prodaju. Mi i nismo puno zakerali. Koliko traže mi damo. Ali uvijek je bilo
razumijevanja. I često su i oni bili sa nama i gostili se.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1823 on: July 28, 2011, 08:39:02 pm »

Bio sam jednom, negdje prije 13-14 godina. Imao sam neku debelu fasciklu ispod ruke i svi mještani su mislili da sam geometar. Posli 2 ure vidili su da nisam opasan po okolinu.
Ma nešto si muvao, sigurno, nevjerujem da si išao brati šparoge.. Grin
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1824 on: July 28, 2011, 08:40:35 pm »

Nisam brao šparoge. Išao sam poslom koji je koristio narodu i državi.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1825 on: July 28, 2011, 08:40:46 pm »

Po ovom vi ste  bili opasniji više po 4"-nožnu živinu" nego po stranog agresora Grin
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1826 on: July 28, 2011, 08:48:29 pm »

Možemo se zafrkavati s janjetinom i odojcima. Ovakvo zajedništvo u maloj sredini teško koji neprijatelj može narušiti. Teško koji iz MVP može uvjeravanjima, biltenima i govorancijama postići ovakvo zajedništvo. Tu se vidi ekipa i duh koji u njoj vlada. To je jedna sredina koja bez nametanja sa strane odrađuje svoj posao, druži su u dobru ili zlu ( sprovodima itd.). Takvo druženje je poželjno u svim vojničkim sredinama. Opet sve zavisi od ljudi. Netko će za ekipu skiniti i mudante sa sebe, a drugi neće dati niti cente. Obično onaj koji neda cente najviše može pojesti. Vidio sam u svom životu takve. Za sve su, samo ne za raditi i imaju zmiju u žepu kad je za platiti.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1827 on: July 28, 2011, 08:50:18 pm »

Po ovom vi ste  bili opasniji više po 4"-nožnu živinu" nego po stranog agresora Grin
Ma vraga, vidiš koliko dosad razno raznih fotki sa plovidbe, a samo jedna sa janjcem... Grin
Bilo je ovakvih prilika, ali u principu malo. Jednom ili dva puta godišnje u vrh glave.
Zavisilo je to od mnogo faktora. Prvo je trebalo biti adekvatno mjesto za to. Mogao si doći i u Pulu pa ti to neznači ništa.
Moralo je biti malo mjesto. Moralo se imati vremena za to. Morala je biti i složna ekipa. Ako je bio kakav glavni komadant što se ono
kaže "pogan" ništa od janjeta. Ma nije to tako ni bilo jednostavno. Lijepo je na slikama, ali sve ima i svoju pozadinu..
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1828 on: July 28, 2011, 09:00:25 pm »

Možemo se zafrkavati s janjetinom i odojcima. Ovakvo zajedništvo u maloj sredini teško koji neprijatelj može narušiti. Teško koji iz MVP može uvjeravanjima, biltenima i govorancijama postići ovakvo zajedništvo. Tu se vidi ekipa i duh koji u njoj vlada. To je jedna sredina koja bez nametanja sa strane odrađuje svoj posao, druži su u dobru ili zlu ( sprovodima itd.). Takvo druženje je poželjno u svim vojničkim sredinama. Opet sve zavisi od ljudi. Netko će za ekipu skiniti i mudante sa sebe, a drugi neće dati niti cente. Obično onaj koji neda cente najviše može pojesti. Vidio sam u svom životu takve. Za sve su, samo ne za raditi i imaju zmiju u žepu kad je za platiti.
Da to ti sve stoji što reče. Ova gore ekipa što je na slici od toga je bila operisana. Maram ti reći da je tu jednostavno vladalo povjerenje, neograničeno. Koji je vodio stvar, da je rekao molion, niko nebi pitao i svi bi ćutke dali svoj deo.
Ali moram priznati bilo je "guljatora" i među našim ljudstvom u brigadi. Ko i svugde. Ljudi ko ljudi. Pokvarljiva roba. I među oficirima i među popovima i među doktorima svih profila i među obično rajom, a one gore i da ne pominjem.... Wink
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1829 on: July 28, 2011, 09:11:32 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na gornjoj slici su pripadnici 17 Brigade TČ-jaca. Na svoj način i legendarne ličnosti brigade jer su u njoj neki proveli i čitavo vrijeme dok je trajala  brigada

S lijeva:

•   Zas Bera Ćiro. Baklandžija. U brigadi od 1967 do 1978 god. Član posade TČ-213 i TČ-215. Polusagnut, maže janje.
•   Zas Keškić Zvonimir – Cojka. Čuveni tandem iz mojih postova sa Mecom. Nažalost Mece ovde nema. Električar.
     U brigadi od 1967   god. Član posade TČ-213, poslije dugo godina u rezervnoj posadi. Bio u brigadi sve
     do rashodovanja TČ-jaca 1994 god. Vrti ražanj i janjca.
•   St. vod Benčić Mirko. Risista. U brigadi od 1972 do 1979 god. Član posade TČ-215. Stoji i gleda u vatru.
•   Zas Tomić Mile. I Motorista. U brigadi od 1969 do 1994 i rashodovanja TČ-jaca. Član posada TČ-jaca u
     prvom divizionu 17 brigade, a poslije dugo godina u rezervnoj posadi. Na glavi jedini ima mornaričku bijelu
     šapku. Čačka vatru.
•   Vod Savić Momčilo. Motorista. U brigadi od 1974 do 1991 god. Član posade TČ-215 i poslije još nekih TČ-jaca
     u drugom divizionu 17 brigade.  Stoji, drži se za uši, u crvenoj trenerki. Nepropisan do kraja. Džeger, a šta da se radi...
•   Zas Kuzmanić Ante – Šiljo. U brigadi od 1968 do 1991 god. Na početku Artiljerac, a potom Električar. Čitavu
     karijeru proveo na TČ-215 kao član posade. Stoji i gleda u janje.
•   Zas Poljak Neđeljko. U brigadi od 1968 do odlaska u mirovinu sredinom 80-tih godina. Glavni ''ćata'' u
     drugom divizionu 17 brigade. Okrenut bočno i drži lopatu.

Nažalost od sviju njih Cojka nije više među živima. Laka ti druže ova zemlja Balkanska.


Nisam ni znao, da sam toliko slikao onda. Filmovi su bili skupi (u boji). Film sam tada slao na razvijanje i pravljenje slika u Zagreb. Kako se vidi, slike sam podjelio onima, koji su na slikama, jer ja nemam te slike.
 "FF" je pitao, gdje smo nabavili janje. Nabavljeno je u mjestu Luka. Glavni za odabir janjca i kupovinu  bio je Gudelj (imao je iskustva). On je janje i "bekio". Namučio se je dok ga je oderao. Koža nikako nije htjela preko glave.
Ne sječam se, no, vjerojvatno je bio dobro pečen.
Logged
Pages:  1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.