PALUBA
May 17, 2024, 03:38:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1344619 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #2325 on: October 30, 2011, 06:43:39 pm »

 Koliko se sječam u taktici TČ je bilo da se neposredno prije lansiranja torpeda smanji brzina, upravo radi toga što je torpedo sporije od broda. Nakon toga TČ poduzima slijedeći manevar. Usput, brzina torpeda TR-53VA je točno 32 čvora. Naravno u borbenom kursu TČ je vozio maksimalnim brzinom jer se prema taktici približavao do cilja vrlo blizu (1,5 do 2 M). Što se tiće torpeda TR-65KE ono nije uopće lansirano u JRM, nije čak ni bilo u naoružanju, tek je trebalo doći, a čini mi se niti kasnije. Nije bilo uopće predviđeno da će se njime naoružavati TČ. Bili su predviđeni samo za podmornice.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2326 on: November 01, 2011, 07:01:55 pm »

Donošenje telegrama

Ubi se kako ovom postu da dam naslov. I ostavi ga kakav je, pa kako izgledalo. Naime o čemu se radi.
Unatrag nekoliko postova razglabali smo o filmu “Drugovi Mornari zdravo” i nekim detaljima. U okviru toga skoro na kraju filma postoje sekvence nakon dolaska TČ-jca u malu luku. Komadant koga glumi Štrljić okuplja uglavnom mornarski deo posade i objašnjava im na pramcu broda, kartu, gde su, šta su i šta ih eventualno očekuje. Po ponašanju posade vidi se da uglavnom čekaju da se to završi, pa da izlete na obalu. A onda dolazi neki lik i donosi komadantu papir-depešu i sve se okreće stubokom. Naređuje se isplovljenje.
Ko je taj što je doneo papir? Za one koji nisu bili u JRM i kojima nisu poznate navedene scene radi se o sledećem:
Starešina koji dolazi komadantu je Radiotelegrafista – vezista na brodu. I u stvarnom životi je to bio kao i ovde u filmu, st.vod. I kl. Vukelić.
Na svakom brodu pa i na TČ-jcu odnos radiotelegrafiste – komadanta je bio direktan. To je inače već ranije opisano u postu Radio kabina. Čim se brod stavi u bilo kakav stepen pripravnosti radio telegrafista zauzima svoje mjesto i faktički je stalno u nekoj vezi. I u scenama u filmu, brod je pristao, svi su na neki način opušteni i “slobodni”, a on je na radnom mjesu. Čim primi depešu, radio-telegrafijom, teleprinterom, ili nekim drigim oblikom veze, popunjava Telegram te ga lično odnosi komadantu. Posrednika u suštini nesmije biti. I zavisno o čemu se radi, sadržaj znaju samo komadant i radiotelegrafista.
Izgled i forma telegramskog listića je bio jedinstven za cijelu JRM i sve brodove. Baš mi je žao da nema nijednog primjerka za priložiti.
Pozvao sam ranije ovde ako ko ima primjerak da priloži, ali izgleda nema vajde….

Pa evo dva prizora tog događaja.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Telegeam.JPG (41.27 KB, 681x570 - viewed 206 times.)

* Telegeam2.JPG (41.64 KB, 680x565 - viewed 212 times.)
« Last Edit: November 01, 2011, 07:12:20 pm by ORIĆAREB » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2327 on: November 01, 2011, 07:09:19 pm »

Koliko se sječam u taktici TČ je bilo da se neposredno prije lansiranja torpeda smanji brzina, upravo radi toga što je torpedo sporije od broda. Nakon toga TČ poduzima slijedeći manevar. Usput, brzina torpeda TR-53VA je točno 32 čvora. Naravno u borbenom kursu TČ je vozio maksimalnim brzinom jer se prema taktici približavao do cilja vrlo blizu (1,5 do 2 M). Što se tiće torpeda TR-65KE ono nije uopće lansirano u JRM, nije čak ni bilo u naoružanju, tek je trebalo doći, a čini mi se niti kasnije. Nije bilo uopće predviđeno da će se njime naoružavati TČ. Bili su predviđeni samo za podmornice.

Koliko se ja sječam, ne tvrdim, brzina je smanjena odma (prktično istovremeno) poslije lansiranja torpeda. To je bilo potrebno radi manevra izvlačenja iz napada. Kod maksimalne brzine, otklon kormila, morao je biti jako mali, mislim 1 stupanj maksimalno. Poslije smanjenja brzine otklon kormila se je mogao povečati i istovremeno povečavati brzinu.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2328 on: November 01, 2011, 07:15:06 pm »

Radiotelegrafist je, barem koliko ja znam, poštovao tajnost pristigle pošte. Iako sam pokušao dosta puta saznati, što to piše u "telegramima" nije mi uspjelo saznati. Nije pomogalo ni pokušaj "podmičivanja".
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #2329 on: November 01, 2011, 07:48:59 pm »

 
 Ako se dobro sećam pri broju okretaja 2000 i 2200 otklon kormila nije smeo biti veći od jednog stepena. A pri torpednom napadu se smanjivao broj okretaja posle lansiranja i zauzimao kurs izvlačenja iz napada pri čemu je bilo poželjno povećati broj okretaja po mogućnosti isto na maksimum. (Bar smo tako vežbali , davno je bilo).  Za vreme mog boravka u brigadi TČ-a imali smo samo jedno školsko gađanje na metu koju je glumio PO. Na kraju tog gađanja pri jakoj buri je izgubljena jedna balvanka ispaljena iz podmornice. Iako smo je tražili zbog vremenskih uslova nismo bili uspešni u tome.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2330 on: November 01, 2011, 08:13:41 pm »

Svi gornji postovi vjerovatno odgovaraju stanju koje se praktikovalo kod lansiranja torpeda. Od našeg "Plavnika" pa do mene sada.
Ali to su bila vježbovna gađanja i nije bila stvarna situacija, mislim ratna. Ni ja sada nemogu ništa posebno tvrditi, jer i nisam bio komadant koji je bio u situaciji da lansira torpedo. I u takvoj situaciji, mirnodopskoj, znajući brzine torpeda i broda logično je bilo birati postupke koji se navode u prethodnim postovima. Ali, ali.....Da je bila realna situacija u kojoj komadant treba dovesti brod pod artiljeriskom vatrom na tri milje od cilja, pitao bi ja sve da li bi tad komandant postupao baš tako. Mislim da bi tu svaki komandant iskoristio sve mogućnosti TČ-jca da to što pre izvede. Pravi odgovor je jedino u teoriskom opisu Postupka kod torpednog gađanja TČ-jcem.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 185


« Reply #2331 on: November 01, 2011, 09:11:19 pm »

Radiotelegrafist je, barem koliko ja znam, poštovao tajnost pristigle pošte. Iako sam pokušao dosta puta saznati, što to piše u "telegramima" nije mi uspjelo saznati. Nije pomogalo ni pokušaj "podmičivanja".

Odnos radio-telegrafiste i Komandanta broda je bio direktan, ali jednosmjeran. Kao i svaki film, mora imati neku dramatiku i ne unosi se u detalje.
Redio telegrafista, ukoliko se postovalo pravilo, nije primao otovrene poruke niti je znao sto u telegramu pise, vec je kodirani telegram donosio Komandantu koji ga je poslije samostalno "prevodio" u citljivo stanje.
Da li se radilo o Razgovorniku VPO, Razgovorniku GJ, Razgovorniku sa oznakom drzavna tajna (ciji se se listici za dekodiranje koristili samo jednom) ili nekim ranije ugovorenim razgovornikom (najcesce namjenskim za vjezbu), desifriranje je vrsio Komandant broda i tako desifrirani telegram zavodio je u knjigu telegrama koja je bila iskljucivo u njegovom posjedu.
Konformizam i nepostivanje podjele rada u sluzbi hijerarhije (generalno, nepostivanje pravila) dovodili su do toga da su neki Komandanti delegirali svoje ovlasti na starjesine u okviru brodske organizacije, najcesce telegrafiste.
Ako je na brodu boravilo i lice iz vise komande, telegram je, ukoliko se koristila ustaljena brodska veza, dolazio do Komandanta koji ga je po desifriranju predavao licu iz vise Komande, bez obzira na cin, polozaj
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2332 on: November 01, 2011, 09:49:47 pm »

Jasno k'o dan, nema se šta dodati.
Jedino da naglasim da su se navedene procedure, bar na onim TČ-jcima na kojima sam ja boravio
upravo i tako poštovale i provodile. Naravno sa malim izuzecima kod "neozbiljnih" vožnji tipa, krcanja goriva
ili odlaska na demagnetizacionu stanicu.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 165


« Reply #2333 on: November 02, 2011, 06:54:28 am »

Ja sam jednom slusao nesto iz trece-cetvrte ruke o vjezbovnom TG na metu koju je predstavljao PO i tome da je navodno, torpedo tada zakacio kobilicu PO sto se, navodno, smatralo odlicnim rezultatom. Komandant TC koji je gadajao bio (tada ne znam sto po cinu) ali sada penzionisani kbb Veselin Kovacevic. Mozete li malo vise o ovom dogadjaju i da li je tacna ova interpretacija koju sam, kako kazem, cuo iz trece-cetvrte ruke i ovdje vam je prenosim ?
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #2334 on: November 02, 2011, 06:58:27 am »


 Mogu da kažem, nažalost, da sam i ja o tome samo slušao. Kada sam  došao u brigadu Vesko je bio K-dant I diviziona.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2335 on: November 02, 2011, 07:26:09 am »

Ja sam jednom slusao nesto iz trece-cetvrte ruke o vjezbovnom TG na metu koju je predstavljao PO i tome da je navodno, torpedo tada zakacio kobilicu PO sto se, navodno, smatralo odlicnim rezultatom. Komandant TC koji je gadajao bio (tada ne znam sto po cinu) ali sada penzionisani kbb Veselin Kovacevic. Mozete li malo vise o ovom dogadjaju i da li je tacna ova interpretacija koju sam, kako kazem, cuo iz trece-cetvrte ruke i ovdje vam je prenosim ?
Kad pričamo o ovom slučaju moram, reći da ja nisam čuo za to niti poznajem tog drugara, što ne znači da i nije istinit.
Ali gledajući sa drugog stanovišta i ako je istina da je okrznuta kobilica PO mete, to se jedino mora smatrati kao nešto loše.
Naravno to se nemože pripisati navodnom komadantu koji je lansirao torpedo nego onima koji su pripremali to torpedo.
To je iz razloga što je Dubina kretanja u metrima bojeva (napadna dubina): 7 m i to torpedo nikako nije smjelo zakačiti metu.
Ta torpeda su se zavlačila ispod cilja i nisu u njega udarala.

Da zaključimo, slučaj, ako je istinit nije kao takav pozitivan, a krivica je na onima koji su pripremali torpedo ili je ono
u tom smislu tehnički zakazalo.. Smiley
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2336 on: November 02, 2011, 05:25:22 pm »

Ćiro u pravu si. To nije dobro, ako se je desilo. Ja, dok sam bio u brigadi, a u dodiru sa njom  bio sam svakodnevno, nisam nikad čuo. Inače bojeva dubina torpeda je prema mojem sječanju je 5-8m.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2337 on: November 02, 2011, 09:54:43 pm »

Ćiro u pravu si. To nije dobro, ako se je desilo. Ja, dok sam bio u brigadi, a u dodiru sa njom  bio sam svakodnevno, nisam nikad čuo. Inače bojeva dubina torpeda je prema mojem sječanju je 5-8m.
Znao sam ja da ćeš ti navesti raspon prave dubine, pa sam uzeo sredinu.
Zaradio si nagradicu, jedno malo isplovljenje.... Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* TC kod isplovljenja.jpg (17.95 KB, 421x356 - viewed 141 times.)
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 503



« Reply #2338 on: November 03, 2011, 08:12:31 am »

Iz Komiže,ako se ne varam?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2339 on: November 03, 2011, 08:26:48 am »

Iz Komiže,ako se ne varam?

Nemam ti pojma. To je jedna scena iz filma "Drugovi Mornari zdravo" kad nakon donošenja telegrama Komadantu
on naređuje isplovljenje. Pri kraju je filma pa tamo to se može detektirati. Nisam siguran, ali koliko me pamćenje
služi, malecno je mjestašce i mislim da ipak nije Komiža.

Evo zadatak za tebe, pogledaj film pa nam javi.. Wink
Logged
Pages:  1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.