Ovo je postavljeno kao lista svih upisanih a u oficirski čin neproizvedenih pitomaca Pripremnih kurseva i klasa Pomorske vojne akademije.
To vjerovatno pravi zabunu, pa vidim da je bilo ispravnije napraviti liste svih upisanih pa boldirati one koji su ispali.
Dimitrije Omersa i Bogdan Bogdanović su završili školovanje i proizvedeni su u oficirski čin.
28.06.1931. proizvedena je u oficire VI klasa PVA, odnosno unaprijeđeni su poručnike fregate dotadašnji narednici prema rang listi:
1. Anđelić M. Živojin, unaprijeđen u PF 28.06.1934.
2. Bežan J. Drago, unaprijeđen u PF 28.06.1934., poginuo 09.08.1935. u padu aeroplana u Divuljama,
3. Jeločnik V. Hubert, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
4. Grgić S. Josip, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
5. Dujmović J. Josip, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
6. Lazić Đ. Milan, počinio samoubistvo 18.01.1934. na Kr. brodu “Dubrovnik” u vožnji Vis – Šibenik,
7. Peršon J. Maks, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
8. Unger A. Albin, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
9. Vlajić M. Dragoljub, unaprijeđen u PF 28.06.1934.
10. Rojs I. Feliks, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
11. Prica D. Srđan, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
12. Bogdanović P. Bogdan, ostavka sa prevodom u rezervu 01.06.1934.,
13. Milovanović J. Dragoslav, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
14. Pogačar F. Rudolf, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
15. Omers N. Dimitrije, unaprijeđen u PF 28.06.1934, ostavka 08.05.1936. bez prevoda u rezervu.,
16. Tomšić J. Janko, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
17. Buljan L. Ivo, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
18. Voglar F. Branko, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
19. Orebić J. Davor, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
20. Milinović K. Manojlo, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
21. Mocnaj D. Milovan, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
22. Ikica M. Mladen, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
23. Kirhmajer F. Slavko, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
24. Afrić R. Armin, preminuo 03.02.1934. u Splitu od posljedica autobuske nesreće kod Solina 02.02.1934. Sa njim je stradao i poručnik korvete Ahlin Bojan iz VII klase.
25. Konte I. Ivan, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
26. Jitner D. Velimir, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
27. Jovović N. Jakob, unaprijeđen u PF 08.12.1934. nešto malo kasnije od ostatka klase,
28. Kamenarović I. Danilo, unaprijeđen u PF 28.06.1935., u redovnom unaprijeđenju VII klase,
29. Kregar G. Slavko, lišen čina 1935.,
30. Supek V. Berislav, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
31. Medić F. Dušan, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
32. Pajtler S. Milivoj, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
33. Vučer F. Aleksandar, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
34. Vinkler F. Rudolf, unaprijeđen u PF tokom 1935., svakako prije 21.09.1935. i najvjerovatnije nakon 28.06.1935.,
35. Perfiljev N. Igor, unaprijeđen u PF 06.09.1934., i
36. Miklavčić N. Oton, unaprijeđen u PF 28.06.1934.,
Imena su navedena prema objavljenoj listi, Dimitrije Omersa se ovdje navodi kao N. Omers ali kasnije uglavnom kao M. Omersa, Jakov Jovović je ovdje naveden kao Jakob, Janez Tomšić se navodi kao Janko do 20.12.1935.
Zvanične podatke o poručniku fregate Omersi, dodao sam na
https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,8670.30.html