Zgrada Komande vazduhoplovstva u Zemunu

<< < (5/7) > >>

Jester:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
izvor : delcammpe.net

dzumba:
Po mom sudu zgrada i danas izgleda kao moderna građevina. Unutrašnjost je takođe bila dosta funkcionalna sa prostranim kancelarijama i kabinetima (na svakom spratu, na uglovima prema glavnom ulazu). Plafoni su visoki (oko 3m), ali ne i previsoki kao u starijim zgradama. Prozori su veliki (dupli, uglavnom dvokrilni). Hodnici su kružni na prva dva sprata, treći se ne sećam, a na četvrtom sigurno nije bilo moguće kružno kretanje jer su tu, umesto jednog dela hodnika bile prostorije operativnog centra ili tako nešto. Osim ulaza koji je ukrašen mermerom ostali hodnici su "obični" (na podu je, koliko se sećam bio "teraco") a u kancelarijama parket. Dakle u prostorijama je bilo dosta svetla i vazduha,a kancelarijam se lako pristupalo iz hodnika koji je vodio u "svim pravcima".

Iz tog razloga me čudi da se nije pristupilo obnovi, odnosno renoviranju ove zgrade. Kapacitet prevazilazi potrebe sadašnjeg V i PVO, pa bi se mogla iskoristiti za nešto drugo za potrebe Vojske Srbije ili MO.

brodarski:
Meni zgrada izgleda veličanstveno. Evergrin arhitekture,

zpetrov9:
Quote from: Jester on October 29, 2014, 04:32:29 pm

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
izvor : delcammpe.net


Zgrada je zaista lijepa, jednom sam je samo obišao prošle godine kada sam bio u Zemunu, ali samo oko nje. Šteta što je bila dosta oštečena
tijekom bombardiranja 1999. godine. Evo jedne fotografije čini mi se iz 1934. godine kada je još bila u izgradnji. Ima dosta takvih ili sličnih
fotografija, ali ova mi je nekako upala u oko pa je postavljam.

dzumba:
Овај простор и сада генерално изгледа исто. Једино је коловоз Главне улице нешто шири на уштрб тротоара. Ах, да, и у центру парка је споменик борцима НОБ.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page