PALUBA
May 17, 2024, 02:57:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Oficirska sablja  (Read 7053 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« on: June 02, 2010, 07:27:06 pm »

Potreban mi je info u vezi zvaničnog proizvodjača oficirskih sablji za potrebe VS.
Da li je to još uvek "Status stil" ili neka druga kompanija, kod koje mogu kao privatno
lice da naručim jednu sablju.
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #1 on: June 03, 2010, 09:48:01 am »

Jos uvek se radi o "Status stil" kompaniji, mozes naruciti kad god pozelis. Ako si iz okoline Beograda mozes otici i u Vojnu knjizaru "Odbrana" na Studentskom trgu i kupiti je na licu mesta, da se ne zezas sa postarinom...
Pozdrav!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2 on: June 03, 2010, 10:18:24 am »

OK.Hvala za info.Ono što me je najviše zanimalo je, da je to kopija autentične Srpske oficirske sablje.
Prosledio sam im mail za dodatna obaveštenja u vezi narudžbe,vremena isporuke i cene naravno.
Nisam u Srbiji,mada ću primopredaju uraditi lično.
Kakva su Vaša mišljenja u vezi kvaliteta izrade  oficirskih sablji od strane Status Stil-a?
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #3 on: June 03, 2010, 10:38:15 am »

Rado bih pomogao davanjem misljenja u vezi sablji, ali ne bih da pricam ono sto ne znam, s obzirom da nemam jos uvek sablju, i nisam upucen u kvalitet iste. Pricao sam sa nekim ljudima koji je imaju, svi su mi rekli da je odradjena sa mnogo paznje, i od kvalitetnih materijala. Pored toga znam da postoje tri verzije: pozlacena, posrebrena i obicna sablja. Ne bih da lazem i za cenu, ali mi se cini da se krece izmedju 40 i 50 hiljada dinara, ako se dobro secam.
Eto, to je ono sto ja znam Smiley Verovatno neko od Palubaraca ima sablju, pa bi mogao da izlozi neke preciznije informacije o tome...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4 on: June 04, 2010, 11:49:27 am »

Da li neko od vas ima bolju fotografiju Povelje o zaveštanju sablje,ili bar sam tekst Povelje?


* povelja.jpg (64.25 KB, 640x453 - viewed 320 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #5 on: June 04, 2010, 12:00:11 pm »

Ta sablja nema neku vrednost, ali pokušaću da ti nabavim fotografiju.
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #6 on: June 06, 2010, 05:51:19 pm »

Ukoliko imaš nekog od poznanika oficira mogu ti nabaviti sablju sa solidnim popustom. Pre izvesnog vremena je za aktivna vojna lica bio obezveđen pozamašan discount
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #7 on: June 06, 2010, 06:18:21 pm »

Mnogi su odustali pošto je bilo slučajevanabavke da gospodja civilno lice naruči tri sablje za svoje klince. Tako da, što se mene tiče.... nema vrednost koju bi trebala da ima.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #8 on: June 06, 2010, 07:01:13 pm »

Moram da priznam da sam i ja želeo da je poklonim.Mada se debelo razmišljam s obzirom na cenu koja je ponudjena.
U osnovnoj verziji košta nešto više od 55 000 RSD i gravura je hemijska a ne dubinska.Za verziju koja je meni interesantna,
ponudjena cena je oko 800 jevreja za model M 1895(pozlaćen rukohvat, moto sablje je ugraviran pravom dubinskom gravurom).
Nije velika razlika u ceni izmedju posrebrenog i pozlaćenog rukohvata,svega nekoliko hiljada.

U svakom slučaju ,Rade hvala za info!
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #9 on: December 13, 2011, 01:47:53 am »

Potreban mi je info u vezi zvaničnog proizvodjača oficirskih sablji za potrebe VS.
Da li je to još uvek "Status stil" ili neka druga kompanija, kod koje mogu kao privatno
lice da naručim jednu sablju.
Видим да се и ова фирма, рекламира за произвођача.
http://www.gosi.rs/index.html

Моја сабља је прављена у ИМПА - Земун.

Сабља је изгравирана са мојим подацима, и има серијски број. Није ми јасно, ако неко поседује такву сабљу, зашто би је продавао, односно ко би желе да поседује сабљу која је намењена неком другом.
У Повељи о наслеђивању стоји, да сабљу наслеђује најстарија мушка глава.

Ево неколико слика:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
ово је чин уручења сабље. Према томе она се заслужује.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Уреду је да неко жели да има своју сабљу, али то онда нек буде куповина од произвођача.


* 9039[1].jpg (54.13 KB, 632x427 - viewed 354 times.)

* _GOR2409[1].jpg (132.62 KB, 1024x678 - viewed 595 times.)

* Clip.jpg (225.44 KB, 910x702 - viewed 986 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #10 on: December 13, 2011, 07:12:14 pm »

Ова тема је првобитно постављена као информација о производњи, евентуално набавци. Тему о официрској сабљи имамо на другом месту:

https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=12085.30
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.