PALUBA
May 20, 2024, 05:39:20 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 358582 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #495 on: July 29, 2014, 05:24:53 pm »

Osoba obučena u civilnu odjeću sa redenicima municije oko sebe i garonjom u rukama je i dalje civili ili kako ga već klasificirati ?

Ako je stanovnik dotične oblasti on je zakoniti borac prema Ženevskim konvencijama i dodatnim protokolima, pod uslovom da otvoreno nosi oružje (da ga ne skriva), ali čim odloži oružje ponovo postaje civil. Barem su me tako učili na ratnom pravu.

E sad, što to u praksi znači da će se on ponovo latiti puške čim mu okreneš leđa izgleda nije palo na pamet onima koju su te propise pisali.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 283



« Reply #496 on: July 29, 2014, 05:37:01 pm »

Snimci obaranja ukrainskog AN-a

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #497 on: July 29, 2014, 05:38:37 pm »

Solarise, komandant bataljona ukrobrigade prikazuje veoma interesantno izmisljenje ustanika: ustanici probuju bombardirati Ukrova sa civilnih bezpilotnih letjelica. Zato stave pod krila rucne bombe uz salvete. Salvete stabiliziraju njihov pad. Jedna bomba nije puknula i dopala ukrama u ruke

Ok, to sam otprilike shvatio ali mi nije jasno kako je aktivira, ovaj pokazuje nekakve zice ali mi to nije jasno.

poz.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #498 on: July 29, 2014, 05:43:15 pm »

@Adler

Tako sam i mislio, zato se vjerojatno i zove "Građanski rat" fin kulturan svijet ljudi iz susjedstva, sve civil do civila latili se oružja i odlučili da se malo poigraju, čekaju da jedan drugome okrenu leđa pa s nebodera na neboder ko koga, žalosno ali istinito i na kraju pogubno za sve, u takvim ratovima ionako nema pobjednika, sve se meni čini da će nakon nekog vremena gore doći "Štrumpfovi" te ostale "mirovne snage" i organizacije te kao i uvijek dosad povući preko karte ravnalom, organizirati nekakve enklave sigurnosne zone itd. i svaku ovcu u svoj tor no bolje i tako nego da se nastavi ovo bezglavo ratovanje koje bar dosad što se meni čini ne vodi nikuda.
Logged
Hendza
mornar
*
Offline Offline

Posts: 44


« Reply #499 on: July 29, 2014, 05:56:16 pm »

Snimci obaranja ukrainskog AN-a



Ово је фејк !!! Види се монтажа..чак авион убрзава после првог поготка !!! Smiley
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #500 on: July 29, 2014, 06:22:50 pm »

 CILJANE MJERE
POSTIGNUT DOGOVOR Članice EU uvode znatno oštrije ekonomske sankcije protiv Rusije

BRUXELLES - Europska je unija u utorak postigla dogovor o uvođenju novih, znatno oštrijih ekonomskih sankcija protiv Rusije, kojima je žele kazniti zbog njezine uloge u sukobima u Ukrajini.

Paket mjera usmjeren je prvenstveno na energetski, obrambeni i sektor tzv. osjetljivih tehnologija, navode izvori iz Europske unije na koje se poziva BBC.

Konkretnijih detalja o sankcijama zasad nema, trebali bi biti objavljeni u srijedu, ali već se govorilo da bi, primjerice, ruskim bankama trebao biti ograničen pristup europskim financijskim tržištima. Diplomati su dodali da bi najnovije sankcije EU-a trebale na snagu stupiti u četvrtak.

U srijedu bi trebao biti objavljen i prošireni popis pojedinaca čija bi imovina u EU trebala biti zamrznuta. Među tim osobama navodno ima i ljudi iz kruga Vladimira Putina, a proteklih je dana u tom kontekstu spomenut i jedan od čelnika tajne službe FSB, zbog čega je Moskva objavila da je time Europa de facto odustala od suradnje s Rusijom na zajedničkoj borbi protiv međunarodnog terorizma.

Čelnici država članica sankcije su odlučili uvesti nakon višednevnih izravnih pregovora šefova najjačih članica s američkim predsjednikom Barackom Obamom, koji na Europu već neko vrijeme vrši pritisak da se pridruži Americi u jačanju sankcija.

Prijelomni je trenutak nastupio nakon rušenja malezijskog Boeinga na istoku Ukrajine. Iako konkretnija istraga o uzrocima pada zbog kaotične situacije na terenu još nije zapravo ni započela, Zapad i Ukrajina su već u prvim satima nakon pada za sve optužili proruske separatiste, a time indirektno i samu Moskvu, koja ih navodno obilato podržava ljudstvom, vojnom opremom, municijom i financijama.

Moskva čitavo vrijeme opovrgava optužbe sa Zapada o svojoj navodnoj ulozi u Ukrajini.

  JL

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 451


« Reply #501 on: July 29, 2014, 07:39:55 pm »

Према последњем извештају (објављује га руски сајт "Глас Русије") украјинске снаге су под своју контролу ставиле град Дебељцево. Проверио сам ту вест је објавило Украјинско МО.

По мојој оцени то је врло важан успех у централној зони и практично расеца територију побуњеника и деблокира украјинске снаге које су се пробијале источно, уз руску границу. Ипак, треба речи да је овај успех постигнут са најмање месец дана кашњења и да ће се борбе још водити. Коридор који су направили је за сада доста "танак". Ако падне Горловка биће прилично проширен.

Ценим да ће побуњеницима у рејону Доњецка бити сада знатно теже јер ће бити одсечени од руске границе и снабдевања. 
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #502 on: July 30, 2014, 08:07:12 am »

Granatiranje gradova na istoku Ukrajine, više od 30 žrtava
Tanjug, Beta   29.07.2014.

Tokom dvodnevnog granatiranja grada Gorlovke u regionu Donjecka na istoku Ukrajine ubijen je 31 civil, saopštile su lokalne vlasti, dok za to krvoproliće ukrajinske trupe i proruske snage krive jedni druge, preneo je ruski kanal "Raša tudej".

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Tokom protekla 24 sata, 17 stanovnika Gorlovke među kojima troje dece ubijeno je u centru grada, koji je napadnut artiljerijskom vatrom, dok je 43 civila ranjeno", saopštila je Pres služba gradske uprave, navodi Itar-Tass. Juče je uprava Donjecke oblasti saopštila da je 14 civila, uključujući petoro dece, ubijeno u granatiranu Gorlovke u nedelju. Građani koji su preživeli napade kažu da su navikli da provode veći deo dana sakriveni u podrumima. "Ljudi su se ovde uselili sa decom, porodicama", rekla je za RT neimenovana uplakana žena u jednom od takvih skloništa, dodajući da napadi obični počinju uveče, od osam sati do ponoći, a ponekad traju po čitavu noć i dan. Ujedinjene nacije su saopštile da je u građanskom ratu u Ukrajini dosad ubijeno 1.100 ljudi, a 3.500 ih je ranjeno, podseća ruski kanal. Kako piše Asošiejted pres, broj mrtvih u sukobima u Ukrajini brzo raste, a korišćenje običnih, nevođenih raketa, koje dovode do većeg broja žrtava, naišlo je na osudu Ujedinjenih nacija i organizacija za zaštitu ljudskih prava. Nekoliko gradana je jutros pogodilo stambeni blok u centru Donjecka, ubivši najmanje jednu osobu. Ukrajinska vlada se do sada ustručavala da napada sam grad, a današnji udari ukazuju na rešenost Kijeva da slome pobunjenike u njihovom uporištu. Novinar AP-a video je zjapeće rupe u devetospratnici u Donjecku, a pedesetak ljudi je potražilo utočište u obližnjoj podzemnoj garaži. Međunarodni posmatrački tim je fotografisao još jednu zgradu u blizini, pogođenu raketama. Po navodima vlasti Luganska, petoro ljudi je ubijeno u jučerašnjem granatiranju staračkog doma. Ruska televizija je prikazala slike tela u invalidskim kolicima koje su prekrivena ćebetom. Portparol ukrajinskih snaga bezbednosti Andrij Ljusenko tvrdi da pobunjenici blokadom puta i pruge sprečavaju stanovnike da pobegnu. Ljusenko je optužio pobunjenike da koriste decu kao štit. Ovu tvrdnju nije bilo moguće proveriti iz nezavisnih izvora.

Izvor: www.blic.rs


* 498601_prorus-donjeck-ap_f.jpg (39.05 KB, 470x270 - viewed 37 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #503 on: July 30, 2014, 08:09:39 am »

CNN: Ukrajinska vojska balističkim raketama gađale položaje proruskih snaga
Tanjug   29.07.2014.

Ukrajinske snage ispalile su u poslednjih dva dana nekoliko balističkih raketa na teritoriju istočne Ukrajine koja se nalazi pod kontrolom proruskih snaga, javio je danas CNN, pozivajući se na neimenovane izvore američke vlade.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

CNN ocenjuje da ovo predstavlja "značajnu eskalaciju" u ukrajinskoj krizi. Novinarka CNN Barbara Star, koja izveštava iz Pentagona, navela je da su joj tri američka zvaničnika potvrdila da je obaveštajna služba SAD u poslednjih 48 sati zabeležila ispaljivanje nekoliko balističkih raketa kratkog dometa na teritoriju koja je pod kontrolom proruskih snaga, prenela je Raša tudej. Star je navela da balističke rakete kratkog dometa mogu da nose bojeve glave do 450 kilograma i da ima potencijal da usmrti na desetine ljudi. "Zapravo, SAD strogo čuvaju tu informaciju, kako su naveli zvaničnici, jer su u nezgodnoj poziciji: to takozvani dobri momci ispaljuju balističke rakete, odnosno ukrajinske vladine snage", istakla je Star u direktnom uključenju. Zasad nema zvanične reakcije Kijeva i Moskve na ovu vest, rekla je Star, dodajući da sada ostaje pitanje kako će Vašington, koji snažno podržava ukrajinsku vladu, komentarisati ovo otkriće. Dopisnik američke tv mreže Ej-Bi-Si (ABC) iz Moskve objavio je, takođe, na Tviteru da su kijevske snage ispalile tri balističke rakete u blizini Snežnoe u regionu Donjecka, navodi Raša tudej.

Izvor: www.blic.rs


* 54760.jpeg (276.22 KB, 670x446 - viewed 46 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #504 on: July 30, 2014, 08:12:22 am »

Međunarodna misija na mestu pada aviona će moći da koristi oružje
Tanjug   30.07.2014.

Međunarodnoj policijskoj misiji, koja bi trebalo da osigurava bezbednost eksperata na mestu rušenja putničkog aviona "boing 777" malezijske kompanije "Malezija erlajns", biće dozvoljeno da nosi i koristi oružje, objavila je juče "Ukrajinskaja pravda", pozivajući se na sporazum Ukrajine i Holandije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Misiju, predvođenu Holandijom, činiće vojno i civilno osoblje iz Holandije i Australije, a u sporazumu se navodi da će maksimalno imati 700 ljudi. Kako je prenela agencija Itar-tas s, pripadnici misije će imati slobodu kretanja i pravo da koriste oružje u slučaju samoodbrane. Grupa međunarodnih eksperata već treći dan zaredom nije uspela da dođe do mesta rušenja aviona zbog sukoba ukrajinskih i proruskih snaga. Američki državni sekretar Džon Keri izjavio je ranije u toku dana da su se ukrajinske vlasti saglasile da prekinu vatru u jugoistočnim regionima i da su spremne za dijalog sa proruskim snagama. Keri je tu izjavu dao nakon sastanka s ukrajinskim ministrom spoljnih poslova Pavelom Klimkinom. Agencija Rojters je javila da su Keri i ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov razgovarali telefonom i saglasili se da borbe u blizini mesta pada malezijskog aviona na istoku Ukrajine treba da budu prekinute, saopštilo je ministarstvo spoljnih poslova Rusije. Lavrov i Keri "saglasili su se o potrebi strogog ispunjavanja rezolucije Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, u kojoj se traži međunarodni i nezavisan karakter istrage, kao i prestanak borbi u oblasti gde se nalaze ostaci aviona", navedeno je u saopštenju. Avion se srušio u istočnom delu Ukrajine 17. jula sa 298 putnika i članova posade, od kojih su 193 bili Holanđani.

Izvor: www.blic.rs


* 495917_avion-uk-ap_f.jpg (22.66 KB, 470x270 - viewed 49 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #505 on: July 30, 2014, 09:52:53 am »


Kijev potvrdio prelazak preko 40 ukrajinskih vojnika na teritorij Ruske Federacije -
Ruski FSB tvrdi kako su zatražili azil, u Ukrajini prosvjedi protiv rata i mobilizacije


29.07.2014.

Nakon što je ruska Savezna služba sigurnosti (FSB) priopćila da je četrdeset i jedan ukrajinski vojnik "ne želeći se boriti protiv vlastitog naroda napustio svoje položaje na ukrajinskom graničnom prijelazu Izvarino i da su prešli na ruski teritorij, gdje su tražili azil", to su morale priznati i vlasti u Kijevu.

"Više od 40 ukrajinskih vojnika je napustilo svoje vojne jedinice i od milicija su zatražili dopuštenje da pređu na teritorij Rusije, jer se ne žele boriti protiv vlastitog naroda", za RIA Novosti je u subotu rekao zapovjednik FSB-a pograničnog područja u regiji Rostov, Vasily Malayev.


Ukrajinski ministar obrane potvrdio prelazak 41 vojnika 51. mehanizirane brigade na ruski teritorij:


"Četrdeset i jedan rezervista je napustio svoje vojne jedinice i stigli su na ukrajinski granični prijelaz Izvarino kojeg drže pripadnici milicija, od kojih se tražilo dopuštenje da prijeđu u Rusiju", navode RIA Novosti , a izvor koji je agenciji prvi prenio vijest tvrdi "kako su se neki od ukrajinskih vojnika na granici zahvalili pripadnicima milicija Donbasa za pomoć i srdačno pozdravili".

Jučer je za televizijski kanal "Inter" ukrajinski ministar obrane Valerij Geletey potvrdio informaciju o prelasku državne granice Ruske Federacije 41 vojnika 51. mehanizirane brigade, što su na kraju prenijeli i ukrajinski mediji.

"Doista, to se dogodilo", rekao je ministar.

Prema njegovim riječima, ukrajinski predsjednik je naredio istragu o tom pitanju i "ona je u tijeku".

"Imamo tu informaciju i obavijestiti smo predsjednika kako se to dogodilo i gdje", rekao je Geletey.

Istaknuo je da je u više navrata to dozvolio prelazak na ruski teritorij nekim zapovjednicima koji nisu bili u mogućnosti provesti borbene misije.

Ukrajinske Vijesti pišu kako je ministar obrane Valerij Geletey potvrdio da su ukrajinski vojnici prešli na teritorij Ruske Federacije, a kako se postavljaju mnoga pitanja o tim ljudima, "ukrajinski predsjednik je imenovao ljude koji će provesti službenu istragu, jer još nije sve u potpunosti ispitano".

Novinarima su ukrajinski vojnici rekli "kako su otišli jer i ne znaju ni zašto, ni protiv koga se bore".

"Ja to nisam želio. Mi ne znamo protiv koga se borimo. Osobno nemam animozitet prema Rusima. Ja nisam nacionalist, nisam iz Desnog sektora", rekao je ukrajinski vojnik koji se predstavio kao Ivan.

"S kojim pravom nas oni šalju u borbu? Bio sam mobiliziran, ranjen sam po rukama i sad moram ići i opet se boriti u kartonskoj opremi. Daju nam staru municiju i zarađuju novac na nama. Država se raspada, ali za njih je sve u redu", dodao je Ivan.

Još jedan vojnik dovodi u pitanje svrhu vojne ofenzive, dodajući "kako njemu nije jasno tko je neprijatelj".

"To je sve tako zbunjujuće. Tko se protiv koga bori i zašto. Tko su ovi separatisti? Kako oni izgledaju? Mi ne znamo", rekao je ukrajinski vojnik Sergej.

Druga dva ukrajinska vojnika, viši časnici, također su bili među onima koji su pobjegli u Rusiju i rekli su da namjeravaju podnijeti zahtjev za rusko državljanstvo, tvrdi zapovjednik ruske FSB Malayev.

Ukrajinski vojnici tvrde kako visoki časnici rijetko dolaze na prvu crtu, a kad dođu, onda pokušavaju otići što je prije moguće, po mogućnosti prije mraka, za RT iz Donjecka javlja reporter Roman Kosaryev.

"Milijune dolara je Kijev već potrošio na kaznenu operaciju protiv onih koje se naziva teroristima. Dok vodstvo zemlje naručuje još jednu rundu ratovanja svojih građana u aktivnim oružanim snagama, moral vojnika na terenu i urušavanje parlamenta bi mogli postati prepreka njihovom konačnom cilju vojne operacije", dodao je Kosaryev.

Ukrajinski parlament je prošli tjedan odobrio predsjedničku uredbu kojom se odobrava ograničena mobilizacija vojnih zaliha i materijala koji će se koristiti za jačanje jedinica koje se bore na istoku zemlje. To je dio "mirovnog plana" ukrajinskog predsjednika, koji uključuje i jednostrano primirje od strane vladinih snaga u istočnoj Ukrajini.

U petak su majke i supruge ukrajinskih vojnika poslanih da se bore u istočnoj Ukrajini klekle u znak prosvjeda protiv rata i od predsjednika Petra Poroshenka zatražile da okonča vojnu ofenzivu.


Prosvjed majki mobiliziranih ukrajinskih mladića:

U Nikolayevki je policija privela supruge i majke ukrajinskih vojnika iz 79. brigade, koje su također prosvjedovale protiv rata i tražile da se njihovi muževi i sinovi vrate kućama. U Odesi je jučer također održan antiratni prosvjed, ali je ukrajinski predsjednik Petro Poroshenko odlučan u svojoj namjeri da u ovom ratu ide do kraja, čemu svjedoče brojna razaranja i pogibije na obje strane, posebice civila u Donbasu.


27. 07. 2014. - Anitiratni prosvjed u Odesi:


Ruska Savezna služba sigurnosti (FSB) tvrdi da su neki ukrajinski časnici i vojnici zatražili azil u RF:


Izvor
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #506 on: July 30, 2014, 05:46:57 pm »

Tema ponovo otvorena ali samo za vijesti.
Znate sve, ne da mi se trositi tipkovnicu.

poz.

Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #507 on: July 30, 2014, 07:08:57 pm »

Osobno mislim, da same vijesti bez komentara (razumnog) ne doprinose razumijevanju teme. Ako "navijam" postavljat ću samo za mene pogodne vijesti i obrnuto. Možda je onda bolje, da tema ostane zaključana.... Huh?

Baš iz tog razloga nemam običaj komentirati ni jednu temu, jer znam da bi i umjereni komentar izazvao "pometnju".
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 953



« Reply #508 on: July 30, 2014, 08:05:03 pm »

Tema ponovo otvorena ali samo za vijesti.
Znate sve, ne da mi se trositi tipkovnicu.
poz.
Nisam bio juče i danas na forumu pa nisam u toku sa događajima ali hoću da ovaj put javno kažem nešto kao moderator. Ovo se odnosi i na članove i na članove sa posebnim zvanjem kao i uredništvo.

Gospodo, mislim da je krajnje vreme da počnete da se ponašate u skladu sa svojim godinama i zvanjem van foruma. Većina vas ovde niste balavci puni hormona već ljudi u godinama a ponašate se kao pubertetlije i prepucavate se ko neke ženturače. Ovde ima oficira, podoficira, inžinjera, advokata, čega sve ne, zar ja sa 26 godina i srednjom školom treba da vas učim kako se ponaša?

Sram vas bilo.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 352



« Reply #509 on: July 30, 2014, 08:54:48 pm »


  Zato sto se ljudi indentifikuju sa zaracenim stranama, podsecaju me na "3 karte za holivud", a vazda je bilo i bice,da kad se slonovi tuku,trava nastrada. Dobar deo ljudi ovde su ex oficiri JNA. Igrom slucaja znam podosta oficira, i to uopste nisu fleksibilni ljudi. Postovanje samo vesti ce ubiti temu, vesti mogu naci svuda, a na forumu se raspravlja o njima. Ljudi samo treba da shvate da razliciti stav ne znaci napad na njihovu licnost, a stavovi su doista puni pristrasnosti. Evo kako ja kao glupi vojnik po ugovoru sa srednjom skolom vidim celu situaciju:
1. Janukovic kao i svaka druga korumpirana lopina skida kozu sa ledja ljudi cime nezadovoljstvo u narodu raste.
2. Kulminira time sto se okrece rusiji na ustrb zapada. Razgovarao sam sa svojim kolegama koji su bili na vojnoj vezbi sa ukrajincima u Lvovu. Zapad Ukrajne jednostavno ne voli Ruse,i imaju razloge za to.
3. Zapad tu vidi svoju sansu i potpomaze puc u zemlji.
4. Rusija dogovara mirovni plan , medjutim pucisti izigravaju isti,pa samim tim i Rusiju. Tim cinom,i zapad gubi svaki kredibilitet.
5. Kada je Rusiji jasno da gubi Ukrajnu,tj da ce se priblizavanjem zapadu ugroziti njihovi interesi pokrece plan da se spasi sto se spasti moze. Rusiji nije islo u prilog,posle socija gde su milijarde ulozene u imidz da se ponovo srozava i izlaze pritiscima i sankcijama.
6. Tiho anektira krim. Cela ona fama oko izbora je farsa,i to zna svaki normalan covek. Izbori se ne raspisuju 5 dana unapred. Jednostavno prasina u oci.
7. Pojacava delovanje svojih sluzbi u Donbasu. Izaziva prvo demonstracije,koje nisu toliko masovne, sto pokazuje da nema bas podrsku siroke vecine, sa napadima na zgrade drzavnih institucija. Uzima sudove,opstine,kasarne...
8. Ukrajna dobija zeleno svetlo da se obracuna sa Rusima. Medjutim,njihoiva slabo obucena ,potplacena i slabo opremljena vojska deluje jako slabo. U prvim okrsajima Rusi se pokazuju kao veoma zilavi.
9. Ukrovojska se konsoliduje i nesto organizovanije i odlucnije krece u napad. Prorusi se kriju uglavnom u gradovima gde strada i civilno stanovnistvo.Verovatno nije ono meta...Ali ako se nalazi u blizini oruzanih jedinica, postaju kolatelarna steta. Isto vazi za oboreni avion. Mislim da su ga Rusi oborili nenamerno. Moguce je da su ga Ukrajinci naveli u koridor gde su znali da se nalazi Buk. Svaki rat je prljav,i koriste se sva sredstva.
10. Rusi izbegavaju vece sukobe. Uglavnom se povlace sa polozaja koji su zesce napadnuti. Dali je to zbog navlacenja Ukrovojske u okruzenje, konsolidovanje svojih licnih trupa,ili nesto trece ne znam.
11. U medjuvremenu,Rusija,tj njena ekonomija ce se daviti kao mera pritiska na pobunjenike. Velika je verovatnoca da se glavni konci ipak vuku iz Moskve.Ko duze izdrzi,pobedice.

 Moje vidjenje kraja: Mislim da Ukrovojska nema kapaciteta da ovu akciju zavrsi.Ako tako bude,nakon nekoliko meseci morace da se potrazi neko politicko resenje koje odgovara pobunjenicima. Neka sira autonomija, sigurno ce traziti mehanizam kojim ce moci da blokiraju prilaz Ukrajne zapadu. Ako se to ne desi, Ukrovojska ce se verovatno povuci,i pokusati konsolidovati za neki naredni napad...mobilizacija ide sporo,ali u zemlji od 40 miliona mislim da ce se skupiti dovoljan broj ljudi. Uz pomoc zapada u opremi i obuci pokusace opet kada se za to stvore uslovi.
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.