PALUBA
May 15, 2024, 06:35:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Rusiji, pobuna Wagnera?  (Read 23570 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Lemi_O2
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 494



« Reply #105 on: June 24, 2023, 08:54:56 pm »


Upravo zato sam i napisao posljednjih 50-ak godina.I Turska se desila prije par godina.
Njemačka je odličan primjer. Pohapsili ih bez pardona. Da li je bilo sukoba sa Bundeswehrom?
Ja ne pričam o vrlinama demokracije, niti ne uvjeravam nikoga, niti vrijedjam i podcjenjujem.
Ali ako je vama normalno da PMC napada izmedju ostalog RZ svoje države i obori im nekoliko letjelica (ako je i ta informacija točna) bez da ih oružane snage te iste države ne zgaze istog momenta bez kalkulacija (kada su vec propustili to spriječiti) je bolesno i nije normalno. Do jucer su postavljali plakate iste kompanije i promovirali ih kao heroje naširoko, a danas su ti isti veći neprijatelji nacije od Ukrajinaca.
Iako smo na suprotstavljenim stranama, ali slazem se sa  reagiranjem @Zaslon.
« Last Edit: June 24, 2023, 09:14:15 pm by Kubovac, Reason: Višestruko nepravilno citiranje. Sklonjeno radi preglednosti. » Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 811



« Reply #106 on: June 24, 2023, 09:35:44 pm »

Možemo i sumirati ovaj dan, sa stanovišta vojnih gubitaka....

Gubici Ruske vojske:

3 х Мi-8мtpr (Ei i PED verzija, nenaoružani, gotovo nenadoknadivi gubitak)
1 х Мi-8
1 х Ка-52
1 х Мi-35
1 х Il-18(22) VZPU (radio-komunikacioni centar u vazduhu, isto teško nadoknadiv)

Ljudstvo: poginulo 13 članova posade helikoptera i aviona. Samo u Iljušinu je bilo 8 članova posade. Vatru na ove letelice je prvi otvorio Wagner napadom na par EI PED helikoptera. Osim 2 helikoptera (Ka-52 i Mi-35) ostale letelice su bile nenaoružane.

Preko ovoga niti jedna ozbiljna država ne može tek tako preći.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #107 on: June 24, 2023, 09:38:39 pm »

Иако је на први поглед проблем око побуне разрешен, то је само привид. Како је Пригожин то покушао данас и није санкционисан, покушаће сутра поново.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #108 on: June 24, 2023, 09:42:33 pm »

Možemo i sumirati ovaj dan, sa stanovišta vojnih gubitaka....

Gubici Ruske vojske:

3 х Мi-8мtpr (Ei i PED verzija, nenaoružani, gotovo nenadoknadivi gubitak)
1 х Мi-8
1 х Ка-52
1 х Мi-35
1 х Il-18(22) VZPU (radio-komunikacioni centar u vazduhu, isto teško nadoknadiv)

Ljudstvo: poginulo 13 članova posade helikoptera i aviona. Samo u Iljušinu je bilo 8 članova posade. Vatru na ove letelice je prvi otvorio Wagner napadom na par EI PED helikoptera. Osim 2 helikoptera (Ka-52 i Mi-35) ostale letelice su bile nenaoružane.

Preko ovoga niti jedna ozbiljna država ne može tek tako preći.

Не знам колико је ова вест тачна, али на једном руском ТК који је објавио ове податке испод те вести отприлике пише: Током још увек актуелне украјинске офанзиве Украјинци нису срушили ни једну руску летелицу. Ево, Руси су само себи срушили 7.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 123


Ko laje zlo ne misli


« Reply #109 on: June 24, 2023, 09:58:05 pm »

Ako sam ja dobro razumeo ove poslednje informacije, Vagnerovaci koji ne potpišu ugovor zajedno sa Prigožinom idu u Belorusiju ? Još samo da se na kraju ispostavi da nijedan helikopter nije oboren i da proglasimo da je ovo bio "najveći troll Fest na svetu ikada" jer kako god ovo da zvuči ,ipak ovde ima elemenata "maskirovke" . Ako se ispostavi da Vagner kasnije izvrši upad u Ukrajinu iz pravca Belorusije,onda ovogodišnji Oskar ide njima .
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 854



« Reply #110 on: June 24, 2023, 10:01:25 pm »

Izvor: Военный Осведомитель (https://t.me/milinfolive)

Dmitrij Peskov je podelio neke momente pregovora:

- Krivični postupak protiv Prigožina će biti prekinut, on će „otići u Belorusiju“.

– Deo boraca PMC Wagner-a, koji je prvobitno odbio da učestvuje u Prigožinovoj „pohodu“, potpisaće ugovore sa Ministarstvom odbrane.

– Borci PMC Wagner neće biti zakonski gonjeni, s obzirom na njihove zasluge na frontu. Uvek smo poštovali njihove podvige.

– Kadrovske promene u Ministarstvu odbrane tokom pregovora sa Prigožinom nisu bile tema.

.... što bi rekla Konstrakta u onoj pesmi "I šta sad???"


EDIT: Inače večeras je snimljen Prigožin kako napušta zgradu Komande Jug u Rostovu, znači one se sve vreme tu nalazio?!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #111 on: June 24, 2023, 10:02:24 pm »

Ako sam ja dobro razumeo ove poslednje informacije, Vagnerovaci koji ne potpišu ugovor zajedno sa Prigožinom idu u Belorusiju ? Još samo da se na kraju ispostavi da nijedan helikopter nije oboren i da proglasimo da je ovo bio "najveći troll Fest na svetu ikada" jer kako god ovo da zvuči ,ipak ovde ima elemenata "maskirovke" . Ako se ispostavi da Vagner kasnije izvrši upad u Ukrajinu iz pravca Belorusije,onda ovogodišnji Oskar ide njima .

Niste čitali današnji ukaz Putina... Cheesy
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 811



« Reply #112 on: June 25, 2023, 12:01:17 am »

Ako sam ja dobro razumeo ove poslednje informacije, Vagnerovaci koji ne potpišu ugovor zajedno sa Prigožinom idu u Belorusiju ? Još samo da se na kraju ispostavi da nijedan helikopter nije oboren i da proglasimo da je ovo bio "najveći troll Fest na svetu ikada" jer kako god ovo da zvuči ,ipak ovde ima elemenata "maskirovke" . Ako se ispostavi da Vagner kasnije izvrši upad u Ukrajinu iz pravca Belorusije,onda ovogodišnji Oskar ide njima .

Niste čitali današnji ukaz Putina... Cheesy

Pa što nam ti ne preneseš šta sadrži? Čemu takav komentar i čemu on doprinosi?
Logged
djnik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 189


« Reply #113 on: June 25, 2023, 01:17:22 am »

Ako sam ja dobro razumeo ove poslednje informacije, Vagnerovaci koji ne potpišu ugovor zajedno sa Prigožinom idu u Belorusiju ? Još samo da se na kraju ispostavi da nijedan helikopter nije oboren i da proglasimo da je ovo bio "najveći troll Fest na svetu ikada" jer kako god ovo da zvuči ,ipak ovde ima elemenata "maskirovke" . Ako se ispostavi da Vagner kasnije izvrši upad u Ukrajinu iz pravca Belorusije,onda ovogodišnji Oskar ide njima .

Meni je isto ovo palo napamet. Kako premestiti jedinice u Belorusiju a da to ne privuce toliku paznju. Videcemo sta ce se desiti.

Takodje, kao sto je neko vec napisao, mislim da ce ova situacija naterati vojno rukovodstvo da "pojacaju" SVO tj da objave rat, jer sad kad je narod video da se borci bune oko ovako "mlakog" vodjena rata, to nece biti zaboravljeno, narocito ako bude jos vojnih poraza na terenu. Mozda je ovo i uvertira u neku dodatnu mobilizaciju?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #114 on: June 25, 2023, 01:40:31 am »

Ako sam ja dobro razumeo ove poslednje informacije, Vagnerovaci koji ne potpišu ugovor zajedno sa Prigožinom idu u Belorusiju ? Još samo da se na kraju ispostavi da nijedan helikopter nije oboren i da proglasimo da je ovo bio "najveći troll Fest na svetu ikada" jer kako god ovo da zvuči ,ipak ovde ima elemenata "maskirovke" . Ako se ispostavi da Vagner kasnije izvrši upad u Ukrajinu iz pravca Belorusije,onda ovogodišnji Oskar ide njima .

Niste čitali današnji ukaz Putina... Cheesy

Pa što nam ti ne preneseš šta sadrži? Čemu takav komentar i čemu on doprinosi?

Videh načitani ste, pa ko velim upućeni jer komentarišete
Logged
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« Reply #115 on: June 25, 2023, 07:53:45 am »

Ako sam ja dobro razumeo ove poslednje informacije, Vagnerovaci koji ne potpišu ugovor zajedno sa Prigožinom idu u Belorusiju ? Još samo da se na kraju ispostavi da nijedan helikopter nije oboren i da proglasimo da je ovo bio "najveći troll Fest na svetu ikada" jer kako god ovo da zvuči ,ipak ovde ima elemenata "maskirovke" . Ako se ispostavi da Vagner kasnije izvrši upad u Ukrajinu iz pravca Belorusije,onda ovogodišnji Oskar ide njima .

Meni je isto ovo palo napamet. Kako premestiti jedinice u Belorusiju a da to ne privuce toliku paznju. Videcemo sta ce se desiti.

Takodje, kao sto je neko vec napisao, mislim da ce ova situacija naterati vojno rukovodstvo da "pojacaju" SVO tj da objave rat, jer sad kad je narod video da se borci bune oko ovako "mlakog" vodjena rata, to nece biti zaboravljeno, narocito ako bude jos vojnih poraza na terenu. Mozda je ovo i uvertira u neku dodatnu mobilizaciju?

Možemo i sumirati ovaj dan, sa stanovišta vojnih gubitaka....

Gubici Ruske vojske:

3 х Мi-8мtpr (Ei i PED verzija, nenaoružani, gotovo nenadoknadivi gubitak)
1 х Мi-8
1 х Ка-52
1 х Мi-35
1 х Il-18(22) VZPU (radio-komunikacioni centar u vazduhu, isto teško nadoknadiv)

Ljudstvo: poginulo 13 članova posade helikoptera i aviona. Samo u Iljušinu je bilo 8 članova posade. Vatru na ove letelice je prvi otvorio Wagner napadom na par EI PED helikoptera. Osim 2 helikoptera (Ka-52 i Mi-35) ostale letelice su bile nenaoružane.

Da li i ovih 13 članova posade i 7 letjelica spadaju u "maskirovku" za Oskara?
Logged
antisha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 77


« Reply #116 on: June 25, 2023, 08:26:36 am »

Situacija je kratkorocno deaktivirana bez prevelikih zrtava. Sigurno ce se rijesavati polako i u tisini.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 537


« Reply #117 on: June 25, 2023, 08:28:42 am »


Како било да било, добро је што је и овако завршено, у смислу да је избегнуто крвопролиће између Руса и Руса. Стекао сам утисак да је као последица побуне дошло до опште панике јединица које су се нашле на путу "маршу на Москву". Замало да им дође до распада система командовања и нове "СМУТЕ" која би водила распаду фронта. Стид и срамота. Амнестија је логична за обичне Вагнеровце, али ја Пригожина & Co. не бих тек тако пустио. У сваком случају, морални удар је био страшан и тек ћемо видети последице. Неки генерали ће морати у пензију. Гледам јуче онај снимак Суровикина. Командни официр, а необријан, знојав, очито уморан - али недопустиво невојничког изгледа.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 427


« Reply #118 on: June 25, 2023, 08:51:06 am »

Izgleda mi po TV i ukazu Putina da on nije bas sve tako lako oprostio ,glede ove pobune. vidjet cemo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 076


« Reply #119 on: June 25, 2023, 09:02:46 am »

Možemo i sumirati ovaj dan, sa stanovišta vojnih gubitaka....

Gubici Ruske vojske:

3 х Мi-8мtpr (Ei i PED verzija, nenaoružani, gotovo nenadoknadivi gubitak)
1 х Мi-8
1 х Ка-52
1 х Мi-35
1 х Il-18(22) VZPU (radio-komunikacioni centar u vazduhu, isto teško nadoknadiv)

Ljudstvo: poginulo 13 članova posade helikoptera i aviona. Samo u Iljušinu je bilo 8 članova posade. Vatru na ove letelice je prvi otvorio Wagner napadom na par EI PED helikoptera. Osim 2 helikoptera (Ka-52 i Mi-35) ostale letelice su bile nenaoružane.

Preko ovoga niti jedna ozbiljna država ne može tek tako preći.

Mislim da Putin neće preći preko ovoga tek tako ali je mudro ostavio rešenje za kasnije. Kako @dark-bullet kaže, čaj ili pad kod prozor... i to ne samo za Prigožina nego i za vodeće oficire Wagnera. Preterali su debelo.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.