Gde nestadoše pravda i istina?

<< < (2/6) > >>

Boro Prodanic:
Amerikance lažu o situaciji u Ukrajini

Preduzetnik Ilon Mask složio se sa mišljenjem da se u SAD šire lažne informacije o situaciji u Ukrajini i o tome kako je sukob počeo.

„Tačno tako“, napisao je Mask u subotu u komentaru ispod posta biznismena Dejvida Saksa na mreži Iks o ukrajinskoj krizi.

– Sukob u Ukrajini je zasnovan na lažima – lažima o tome kako je počeo, kako teče i kako će se završiti. Rečeno nam je da Ukrajina pobeđuje, a u stvari gubi. Rečeno nam je da se sukob čini NATO jačim, a zapravo ga iscrpljuje… Rečeno nam je da nema mogućnosti za sklapanje mira, a mi smo u stvari odbacili brojne mogućnosti da (situaciju) rešimo pregovorima – napisao je Saks.

Na vest o padu Avdejevke, Mask je napisao: „Što ovo (sukob) duže bude trajalo, biće bolje za Rusiju“.
Prethodno je Mask izjavio da odobravanje novog paketa pomoći Kijevu i produženje sukoba ne bi pomoglo Ukrajini.

Izvor

B051LjKo:
Quote from: Boro Prodanic on February 18, 2024, 10:38:40 am

Gde se izgubiše pravda, pravo, jednakost za sve, demokratija (ako to odavno nije samo izlizana floskula), jedan metar za merenje svačijih dela?


Da bi nešto izgubio, prvo to moraš imati. Kad je točno u povijesti čovječanstva vladalo pravo? Kad je svijet bio pravedan? Kada je onaj s većom batinom bio obziran prema onome s manjom batinom? Apsolutno nikad. Svi su licemjerni, svi pdorzavaju svoj narativ, i ignoriraju tuđi. Uvijek bilo, uvijek bit će...

Evo i Rusije u ovom sukobu... Da li je Rusija ''u pravu'' što je pokrenula ovaj rat. Naravno da nije. Što god ljudi mislili na temu, bili pro ili konta Rusije, vatra je dolivena na vatru 24.2. Bilo koji potez da su povukli osim invazije bio bi bolji i za Ukrajince i za Ruse. Eto nisu. Ruski narativ je ''Ukrajina zapravo nije Ukrajina nego je oduvijek bila Rusija, samo su im komunisti dali državi pa ćemo mi to sad malo riješiti. Plus moramo denacificirati Ukrajinu i zaštititi rusofono stanovništvo''... Uz to istovremeno pljuju po Amerikancija i njihovim ratovima koji svako malo nikne neki novi... ''Ako mogu oni, možemo i mi...'' Da i ne spominjem da rat ne zovu ratom, nego ''specijalnom vojnom operacijomććć... Ono, ''nije govno nego se pas posrao...''

Od pamtivijeka jači napada slabijeg, tvrdi da je u pravu. Oni koji sa strane gledaju, ako im ne paše osuđuju, ako im paše, gledaju na drugu stranu...

PS. Rijetko se slažem s Milanovićem, ali na onom videu je potpuno u pravu... A polupismeni novinar koji mu ničim ne može parirati dobacuje floskule, drugo i ne može.

Boro Prodanic:
Quote from: B051LjKo on February 19, 2024, 05:07:52 am


Da bi nešto izgubio, prvo to moraš imati. Kad je točno u povijesti čovječanstva vladalo pravo? Kad je svijet bio pravedan? Kada je onaj s većom batinom bio obziran prema onome s manjom batinom? Apsolutno nikad. Svi su licemjerni, svi pdorzavaju svoj narativ, i ignoriraju tuđi. Uvijek bilo, uvijek bit će...



Mislim da je ovaj pasus ključan i potpuno tačan.

Međutim, još stari Latini rekoše "audire alteram partem" - da čujemo i drugu stranu. E, sad se i to izgubilo na žalost...

victoria:
Dugo sam razmišljao gde da pokrenem razgovor članova foruma o temi koja je toliko mučna da mi redovno pokvari raspoloženje kada na nju pomislim. Da li da je pokrenem kao zasebnu temu i gde? Sada mi se ovaj Borin naslov i uvod, koji se očigledno odnosi na malu Milicu Rakić koja je ubijena tokom NATO agresije, čini kao pravo mesto za nju.

Svi mi znamo da se devojčica koja je ubijena na noši od gelera bombe zvala Milica, a prezivala Rakić. Da li znamo za imena hiljada i hiljada beba čijim roditeljima nije dozvoljeno ni da ih vide, koji nisu imali dovoljno vremena ni da im daju ime pa čak ni da ih sahrane, jer im je rečeno da su njihova deca umrla prilikom porođaja? Da se takvo zločinstvo odigrava u Gazi, mi bismo podigli svoj glas kao pravdoljubivi ljudi. No, taj višedecenijski zločin se odigrava u Srbiji, počinili su ga i nastavili da čine neljudi koji istim ulicama hode sa nama, koji idu u iste kafane kao i mi, navijaju za iste klubove i sa nama se voze istim liftom. Pogađate, reč je o višedecenijskom otimanju beba iz porodilišta u Srbiji.

Kažem otimanju jer ona pokvarena, podmukla i očigledno floskula izbačena od počinilaca zločina i njihovih pokrovitelja i zaštitnika o "nestalim" bebama ne stoji. Kako može tek rođena beba da nestane? Valjda istrčala iz porodilišta i odlutala u nepoznatom pravcu?! Osim nesrećnih roditelja, tom temom se bavio niški novinar i dopisnik Večernjih novosti Miša Ristović koji je napisao knjigu "Rođeni da nestanu". Tom temom se bavila i država, jako kratko vreme u smislu istrage o tom zločinu. Od kraja maja 2003. do novembra 2004. kada je novi repučki javni tužilac postavljen za vreme vlade velikog ali večito neobaveštenog Srbina naložio njenu obustavu. Cela stvar je prebačena na mehanizam koji sasvim sigurno neće doneti rezultate, a to je naravno Anketni odbor u Skupštini.

victoria:
Sudovi su tada reagovali "žestoko". Sve prijave su ekspresno odbačene, sa obrazloženjem da su krivična dela zastarela. Međutim, kada se shvatilo da je vrag odneo šalu, i da broj sumnjičavih roditelja raste iz dana u dan, u proleće 2003. godine dolazi do obrta.

Tada je afera trgovina bebama došla do višeg nivoa i Vlada pokojnog premijera Zorana Đinđića je naložila da se njome pozabavi sudstvo. Ubrzo je Republičko javno tužilaštvo rešilo da otvori zvaničnu istragu, mimo roka zastarelosti za krivična dela.

Na sastanku u Beogradu, 28. maja 2003. godine, kome su prisustvovali rukovodilac krivičnog odeljenja Vladimir Vukčević, zamenik RTJ, opštinski javni tužioci iz Niša, Kruševca, Prokuplja i Rače, kao i Okružni javni tužilac iz Kragujevca i opštinski tužilac beogradskog Drugog opštinskog suda, predočeno je da je tokom 2002. godine podnet veći broj prijava za krivična dela oduzimanja maloletnih lica i promena porodičnog stanja.

Naloženo je da javni tužioci u svim predmetima moraju da "stave predlog za preduzimanje određenih istražnih radnji protiv N. N. lica, uz dostavu celokupne pribavljene dokumentacije, s tim da istrazi prisustvuju zamenici OJT koji obrađuju predmet".

Javni tužioci su zaključili da je, zbog sveobuhvatnog razjašnjavanja konkretnih slučajeva (jer postoji izražena sumnja roditelja da im deca nisu umrla, već da su živa i prodata drugim porodicama), neophodno da se zahteva da MUP ispita nepravilnosti oko upisa matičnih brojeva. Trebalo je da se pregledaju i matične knjige, a predložena je i DNK analiza.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page