PALUBA
May 02, 2024, 03:48:08 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusi nude kredit Srbiji za nabavku aviona MIG 29M2 i modifikovanih PVO sistema  (Read 28881 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #30 on: December 02, 2012, 07:22:47 pm »

Kako god bilo. Naravno da je kredit od 4-5 milijardi preveliki zalogaj. A vize nemamo ni vi svrstani, ni mi nesvrstani. To sto nama zele opet da uvedu je sasvim druga tema.

PS: To sto si konjusar nije nista lose. Ja mislim da je to zaista lep posao. Ja bih licno voleo da budem konjusar. Mnogo volim konje.
« Last Edit: December 02, 2012, 07:53:02 pm by wermez » Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #31 on: December 02, 2012, 07:26:00 pm »

Vidim svi neki politčari ovdje,koliko vas je u parlamentu na državnoj plaći? Nadam se da će Srbija iskoristiti priliku s Rusima  za povlaćenje sredstava uz što manju kamatu i da će prvotno ojačati privredu na korist svojih građana i da se pokrenu ,pa i nabave nove avione ako treba pilot
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #32 on: December 02, 2012, 09:29:28 pm »

Koliko sam ja shvatio , Rusija ima interes i zelju da investira i pomogne Srbiji da ojaca kao drzava u svakom smislu. Da li ce tako biti, mislim da najvise zavisi od same Srbije.
 Ako bi se Srbija okrenula Rusiji vise nego EU, ne vidim zastoi bi trpela neke posebne posledice od strane EU. Cak naprotiv. A ako ce mo o posledicama, pa sad nas najvise urnise ta ista EU i to ne zbog politike i postupaka Srbije 90-tih vec zbog postupaka EU i Amerike 90-tih koje sad treba opravdati i naplatiti. Mi im svesrdno okrecemo d***** vec 12 godina pa zasto i ne bi.
 Posto je ovo forum gde iznosimo licno misljenje, da se ja pitam, ja bih napravio zid (slican Kineskom, samo mnoooogo veci) na severu i zapadu zemlje, dao Rusima da instaliraju interkontinentalne rakete, ja da drzim prst na crvenom dugmetu dok gledam vesti Smiley  Grin
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 890



« Reply #33 on: December 02, 2012, 09:42:40 pm »

Podsjećam da se tema odnosi na mogućnost nabavke aviona i raketnih sistema za Vojsku Srbije. Zamolio bih učesnike u diskusiji da se uzdrže od komentarisanja događaja iz 90-ih godina prošlog vijeka i njihovu interpretaciju tj. iznošenje subjektivnih ocjena o istima.
Logged
fubar
desetar
*
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #34 on: December 02, 2012, 09:59:17 pm »

Koliko sam ja shvatio , Rusija ima interes i zelju da investira i pomogne Srbiji da ojaca kao drzava u svakom smislu. Da li ce tako biti, mislim da najvise zavisi od same Srbije.
 Ako bi se Srbija okrenula Rusiji vise nego EU, ne vidim zastoi bi trpela neke posebne posledice od strane EU. Cak naprotiv. A ako ce mo o posledicama, pa sad nas najvise urnise ta ista EU i to ne zbog politike i postupaka Srbije 90-tih vec zbog postupaka EU i Amerike 90-tih koje sad treba opravdati i naplatiti. Mi im svesrdno okrecemo d***** vec 12 godina pa zasto i ne bi.
 Posto je ovo forum gde iznosimo licno misljenje, da se ja pitam, ja bih napravio zid (slican Kineskom, samo mnoooogo veci) na severu i zapadu zemlje, dao Rusima da instaliraju interkontinentalne rakete, ja da drzim prst na crvenom dugmetu dok gledam vesti Smiley  Grin

Mozda i nebi bilo lose za buduce generacije da na prostoru Balkana osvane jedan podublji krater promjera par tisuca km, pa da oni pocnu ispocetka, samo pametnije.  Grin
Logged
fubar
desetar
*
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #35 on: December 02, 2012, 10:00:06 pm »

Kako god bilo. Naravno da je kredit od 4-5 milijardi preveliki zalogaj. A vize nemamo ni vi svrstani, ni mi nesvrstani. To sto nama zele opet da uvedu je sasvim druga tema.

PS: To sto si konjusar nije nista lose. Ja mislim da je to zaista lep posao. Ja bih licno voleo da budem konjusar. Mnogo volim konje.

Join us  Wink
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #36 on: December 02, 2012, 10:33:16 pm »


  A ja vas nerazumem!
 Čisti interes  vodi sve vlade a samim tim i države. E sad!? Gde je tu Srbija, Hrvatska, ili ostale zemlje, videćemo.
 " A Internet je Ćudo Bate! "
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #37 on: December 03, 2012, 08:45:58 am »

Svestan sam ja da nepotpuna eskadrila Mig 29 ne može da omogući prevlast u vazduhu protiv masovnog napada pa me to toliko ni ne interesuje.Mene interesuju najave za poboljšane sisteme trupne PVO kao i najavljene mogućnosti za modifikovane sisteme S-300 sa raketama S-400.To je već ozbiljnija priča za odvraćanje protivnika od eventualnih akcija tipa one iz 1999.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #38 on: December 03, 2012, 10:59:57 am »

Ako se bude uzimao S300, onda bi po mom misljenju trebalo uzeti i Pantsir, jer ima mogucnost odbrane od preciznog oruzja, kao sto su protivradarske rakete. Valjalo bi uzeti verziju koja je u najavi (na gusenicama).
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 890



« Reply #39 on: December 03, 2012, 12:30:45 pm »

Sigurno se razmišlja i o trupnoj PVO, stanje u njoj nije nimalo ružičasto.


...onda bi po mom misljenju trebalo uzeti i Pantsir...
Jedna dobronamjerna primjedba, jer sam vidio da je ovakav način pisanja veoma čest, zar je teško napisati Pancir, onako kako se sredstvo i zove.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #40 on: December 03, 2012, 12:41:36 pm »

Izvinjavam se. Mnogo se cesce susrecem sa nazivom Pantsir, nego Панцирь. U pravu si. Da je sistem americki, a ne ruski, onda bi pravilnije bilo da pisemo Pantsir. Posto je ruski, treba pisati Pancir.
Ali sa druge strane cesto napisemo Abrams, iako bi pravilnije bilo da napise Ejbrems.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #41 on: December 03, 2012, 10:52:27 pm »

Izvinjavam se. Mnogo se cesce susrecem sa nazivom Pantsir, nego Панцирь. U pravu si. Da je sistem americki, a ne ruski, onda bi pravilnije bilo da pisemo Pantsir. Posto je ruski, treba pisati Pancir.
Ali sa druge strane cesto napisemo Abrams, iako bi pravilnije bilo da napise Ejbrems.

Nema to veze ni sa ruskim ni sa engleskim, već sa čika Vukom i njegovim "Čitaj kako je napisano". Wink

Da se manemo sad gramatike, meni je interesantno što se nude rakete sa C-400 na sistemu C-300. Poznato je da ti sistemi mogu da vode i rakete sa sistema C-200, ali je pitanje koliko je C-300 zaista efikasniji sa novijim raketama. Verujem da je obrnuta situacija (C-400 sa raketama sa C-300) povoljnija, ali i da je mi svakako nećemo videti. Grin
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #42 on: December 03, 2012, 11:23:54 pm »

ljudi bozji, evo vec treca tema sa istom raspravom

rusija ima strateski interes u srbiji, a to je energetski kompleks koji se siri. srbija je raskrsnica, srce balkana. doci ce i juzni tok. to su velike pare i moraju se oruzano stititi. isto sto ameri rade u persijskom zalivu. ne bi me zacudilo ni stvaranje neke ruske vojne baze, otvorene ili prikrivene ("instruktori" i tako to). sve to u ovom (a i malo duzem) momentu ide na ruku srbiji, koja, ruku na srce, i nema bas sjajan status na zapadu. a ima probleme. na jugu se komesa. moguci su sukobi. moguce je onda i uplitanje sa strane. ako imas tojagu iza vrata, onda ce taj neko da razmisli da li ce d a ti se mesa u kucne poslove. sa druge strane, i rusiji bi odgovaralo da u srbiji ima jakog i stabilnog "saveznika" (slugu ako cemo posteno, ali ima tu nekih stvari koje ipak pomeraju status od sluge ka savezniku). nesto savremene tehnike ne bi puno pomoglo rusiji u eventualnom napadu na njih, ali bi svakako zadrzavalo jedan broj neprijateljskih snaga spremnih za dejstvo ovde. a to nije bas malo. pa pogledajte, na onu saku jada '99. je krenulo preko 300 aviona. koliko bi trebalo da je srbija tada imala 50tak ispravnih 29ki, makar i b verzije, i s330/buk/tor pvo?

sta imamo sa druge strane? odluke haga kakve imamo. odnos prema srbiji kakav imamo. sto dzumba rece, ni eu ni ameri ne fermaju interese srbije. sto bi mi bili ludi da fermamo njihove interese, kad druga strana ferma nase interese i mi imamo lepu priliku da se u njihove interese i udenemo?

@fubar
kraljevina srbija se u slicnoj situaciji nalazila 1904-1906. "topovsko pitanje". hitno potrebna artiljerija (tad nije bilo avijacije,jelte Grin) a para nema. sa jedne strane te pritiska austrougarska, a sa druge strane mozes da biras, engleske,francuske, nemacke topove, koji su svi bili bolji od skode. izabralo se kako se izabralo. da li srbija sad ima pasica, drugo je pitanje. zato me ne bi zacudilo i ovakvo zaduzivanje, jer svi znamo da se oruzjem ne kupuje samo gvozdjurija, vec i saveznik. a rusija je ipak u usponu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 497


« Reply #43 on: December 03, 2012, 11:36:01 pm »

Ovakve paralele nije da nemaju smisla. Mnoge činjenice današnjeg geopolitičkog s*anja u svetu govore u prilog sličnostima sa početkom druge decenije XX veka, ili tridesetih godina. Koliko smo blizu 1914. ili 1939. ne smem da procenjujem. Možda blizu, a možda uopšte ne. Nekako se prečesto setim stiha jednog savremenog pesnika srednje generacije, autora zbirke "Ludo (ili možda bezumno) koplje" - Grad dogoreva kao sveća pred zoru..., Pri čemu taj Grad više nije blizu ovom prostoru, niti će biti, duboko se nadam.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #44 on: December 03, 2012, 11:40:06 pm »

Mnogo si se zaneo ssekir, niti rusi imaju nameru da ratuju za nas, niti mi za njih, a još manje imamo nameru da dozvolimo da nas još i oni okupiraju. Dovoljna nam je okupacija na jugu. Nama treba mir, i ekonomski razvoj da bi mogli sami da se branimo od eventualnih napada, sve ostalo su maštarije. Lepo je Džumba sve napisao kojim redom to ide.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.