Komanda VVKJ Zemun, k-dant brigadni general Borivoje Mirković
202. pomoćna grupa, k-dant kapetan I klase Vlastimir Nikolić
701. eskadrila za vezu, k-dir kapetan II klase Matija Nedić ( 6 aviona Fi-156C-1)
721. eskadrila za vezu, k-dir kapetan II klase Dragomir Nikolić ( 2 aviona Bf-108B i 1 avion Fi-156C-1)
11. Samostalna grupa za daljno izviđanje, k-dant major Dragomir Lazarević ( 2 aviona Hawker Hind)
21. eskadrila, k-dir kapetan I klase Živojin Ristić ( 6 aviona Bristol Blenheim)
22. eskadrila, k-dir kapetan II klase Ljubomir Jančić ( 5 aviona Bristol Blenheim)
18. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Aleksandar Vojinović
Vazduhoplovna transportna grupa, k-dant rezervni vazduhoplovno-tehnički potpukovnik Tadija Sondermajer
731. eskadrila, k-dir rezervni kapetan II klase Dragiša Stanisavljević
732. eskadrila, k-dir rezervni kapetan II klase Blagoje Radosavljević
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 5 aviona Lockheed Electra, 2 Spartan Cruiser II, 2 aviona Caudron Goeland, 2 aviona Avia-Fokker F.39, 1 avion de Havilland DH.89 Dragon Rapide, 1 avion de Havilland DH.83 Fox Moth, 1 avion de Havilland DH.60G Gipsy Moth i 1 avion MMS.3
81. Samostalna bombarderska grupa, k-dant major Milutin Dostanić ( 2 aviona za vezu)
261. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan II klase Sergije Frantov ( 7 aviona SM.79K)
262. bombarderska eskadrila, k-dir poručnik Raja Nedeljković ( 7 aviona SM.79K)
19. aerodromska četa, k-dir poručnik Živko Živković
Samostalna lovačka eskadrila u Mostaru, k-dir kapetan II klase Danilo Grbić (3 aviona Bf-109E-3a, 2 aviona Hariken Mk I i 3 aviona Avia BH-33)
Padobranska četa, k-dir kapetan II klase Momčilo Vukotić
OPERATIVNO VAZDUHOPLOVSTVO1. Vazduhoplovna lovačka brigada, k-dant pukovnik Dragutin Rupčić ( 1 avion Bf-109E-3a)
702. eskadrila za vezu, k-dir ? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)
2. Lovački puk, k-dant potpukovnik Franjo Pirc ( 1 avion Bf-109E-3a)
31. lovačka grupa, k-dant major Ilija Milovanović
101. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Kosta Lekić ( 9 aviona Bf-109E-3a)
141. lovačka eskadrila, k-dir kapetan II klase Franc Begrinec ( 9 aviona Bf-109E-3a)
15. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Jovan Miljković
52. lovačka grupa, k-dant major Miodrag Blagojević
163. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Miloš Bajagić ( 8 aviona Hawker Hurricane)
164. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Ivo Oštrić ( 7 aviona Hawker Hurricane)
24. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Nikola Pivelj
6. Lovački puk, k-dant potpukovnik Božidar Kostić ( 1 avion Bf-109E-3a)
32. lovačka grupa, k-dant major Danilo Đorđević
103. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Ilija Vlajić ( 7 aviona Bf-109E-3a)
104. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Borivoje Marković ( 7 aviona Bf-109E-3a)
142. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Milutin Grozdanović ( 7 aviona Bf-109E-3a)
16. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Josip Helebrant
51. lovačka grupa, k-dant major Romeo Adum ( 1 avion Potez P.630 i 1 avion Potez P.631)
102. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Miloš Žunić ( 10 aviona Bf-109E-3a)
161. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Todor Gogić ( 3 aviona IK-3)
162. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Sava Poljanec ( 3 aviona IK-3)
17. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Mihailo Đorđević
2. Vazduhoplovna mešovita brigada, k-dant pukovnik Jakov Đorđević
704. eskadrila za vezu, k-dir ? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)
8. Bombarderski puk, k-dant pukovnik Stanko Diklić ( 1 avion Caproni Ca.310 i 1 avion Caproni Ca.310 bis)
68. bombarderska grupa, k-dant major Lazar Donović
215. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Vladimir Jovičić ( 6 aviona Bristol Blenheim)
216. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Sergije Vojinov ( 6 aviona Bristol Blenheim)
12. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Svetozar Lolić
69. bombarderska grupa, k-dant major Dobrosav Tešić
217. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Matija Petrović ( 6 aviona Bristol Blenheim)
218. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Vladimir Ferenčina ( 6 aviona Bristol Blenheim)
13. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Rudolf Kobal
4. Lovački puk, k-dant pukovnik Radoslav Đorđević
33. lovačka grupa, k-dant major Nikola Nikolić
105. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Aleksandar Radičević ( 7 aviona Hawker Hurricane)
106. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Dragiša Milijević ( 6 aviona Hawker Hurricane)
10. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Miodrag Laušević
34. lovačka grupa, k-dant major Arsenije Boljević
107. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Žarko Vukajlović ( 8 aviona IK-2)
108. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Mladen Milovčević ( 7 aviona Hawker Hurricane)
11, aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Marijan Dvoržak
3. Vazduhoplovna mešovita brigada, k-dant pukovnik Nikola Obuljen
703. eskadrila za vezu, k-dir ? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)
3. Bombarderski puk, k-dant pukovnik Zdenko Gorup
63. bombarderska grupa, k-dant major Branislav Đorđević
205. bombarderska eskadrila, k-dir major Mato Ćulinović ( 10 aviona Do-17Kb)
206. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan II klase Mihailo Đonlić ( 10 aviona Do-17Kb)
207. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan II klase Miodrag Nikolić ( 10 aviona do-17Kb)
7. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Borivoje Nikolić
64. bombarderska grupa, k-dant major Branko Fanedl
208. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Sima Mijušković ( 10 aviona Do-17Kb)
209. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Dušan Milojević ( 10 aviona Do-17Kb)
210. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Vojislav Grujić ( 10 aviona do-17Kb)
8. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Čedomir Jovanović
5. Lovački puk, k-dant potpukovnik Leonid Bajdak
35. lovačka grupa, k-dant major Vasilije Živanović
109. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Pavle Goldner ( 6 aviona Hawker Fury Mk.II)
110. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Otto Sep ( 5 aviona Hawker Fury Mk.II)
14. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Miodrag Jovanović
36. lovačka grupa, k-dant major Drago Brezovšek ( 1 avion Avia BH-33E)
111. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Vojislav Popović ( 7 aviona Hawker Fury Mk.II)
112. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Konstantin Jermakov ( 7 aviona Hawker Fury Mk.II)
23. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Stevan Stevanović
4. Vazduhoplovna bombarderska brigada, k-dant pukovnik Petar Vukčević
705. eskadrila za vezu, k-dir? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)
1. Bombarderski puk, k-dant pukovnik Ferdo Gradišnik
61. bombarderska grupa, k-dant major Branko Milojčić
201. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Dragiša Nikodijević ( 5 aviona Bristol Blenheim)
202. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Stevan Filipović ( 6 aviona Bristol Blenheim)
1. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Ivan Pezelj
62. bombarderska grupa, k-dant major Krsta Lozić
203. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Teodor Pavlović ( 6 aviona Bristol Blenheim)
204. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Nikola Ivančević ( 6 aviona Bristol Blenheim)
2. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Gavra Borocki
7. Bombarderski puk, k-dant potpukovnik Hinko Dragić
66. bombarderska grupa, k-dant major dušan Sofilj
211. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Krešimir Boras ( 6 aviona SM.79K)
212. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Aleksandar Dobanovački ( 6 aviona SM.79K)
20. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Stanislav Perhavec
67. bombarderska grupa, k-dant major Ranko Rašković
213. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Arsenije Ikonjkov ( 6 aviona SM.79K)
214. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Jevta Bošnjak ( 6 aviona SM.79K)
21. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Slavko Zotović
ARMIJSKO VAZDUHOPLOVSTVO1. Armija /
1.izviđačka grupa, k-dant major Ivan Makiedo
1. eskadrila, k-dir kapetan II klase Milivoje Mušikić
9. eskadrila, k-dir kapetan I klase Miloje Ranković
3. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Nenad Dinić
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 15 aviona Breguet-19 i 1 avion Fi-156C-1
2. Armija /
3. izviđačka grupa, k-dant major Milan Mandrašević
5. eskadrila, k-dir kapetan I klase Radivoje Petrović
11. eskadrila, k-dir kapetan I klase Novak Mihić
6. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Grigorije Čumakov
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 19 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1
3. Armija /
5. izviđačka grupa, k-dant kapetan I klase Bogdan Nikolić
3. eskadrila, k-dir Milutin Stokić
13. eskadrila, k-dir poručnik Sergije Dedić
9. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Dragoljub Nikolić
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 14 aviona Breguet-19 i 1 avion Fi-156C-1
4. Armija /
4. izviđačka grupa, k-dant major Miodrag Stojanović
2. eskadrila, k-dir kapetan I klase Jevta Guzina
8. eskadrila, k-dir ?
27. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Stevan Gvojić
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 18 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1
5. Armija /
2. izviđačka grupa, k-dant kapetan I klase Pavle Blagojević
4. eskadrila, k-dir kapetan I klase Stevan Trifunović
10. eskadrila, k-dir ?
5. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Dobrivoje Aranđelović
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 16 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1
6. Armija /
7. izviđačka grupa, k –dant kapetan I klase Kazimir Židanik
6. eskadrila, k-dir kapetan II klase Rajko Šarcanski
14. eskadrila, k-dir kapetan I klase Dobrivoje Popović
22. aerodromska četa, grupa je nije dobila
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 18 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1
7. Armija /
6. izviđačka grupa, k-dant kapetan I klase Božidar Petrović
7. eskadrila, k-dir kapetan II klase Božidar Ćeranić
12. eskadrila, k-dir poručnik Milan Durmanović
4. aerodromska četa, k-dir ?
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 16 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1
Primorska armijska oblast /
samostalna izviđačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Vlastimir Matović ( 2 aviona Breguet-19 i 2 aviona Potez-25)
POZADINSKO VAZDUHOPLOVSTVO 603. trenažna eskadrila, k-dir ? ( 10 aviona Caproni Ca.310bis i 1 avion Rogožarski R.313)
Opitna grupa, k-dant ? ( 1 avion Bf-110C-4 i 1 avion LVT-1)
Vazduhoplovna škola bombardovanja, k-dant major Nikola Mikec ( 2 aviona Do-17Ka i 1 avion Caproni Ca.310)
III Pilotska škola, k-dant major Vladimir Tihomirov ( 2 aviona Bf-109E-3a, 3 aviona Hawker Hurricane, 2 aviona Avia BH-33E i 1 avion Caproni Ca.310)
Škola slepog letenja, k-dant ? ( 5 aviona Caproni Ca.311)
POMORSKO VAZDUHOPLOVSTVO