PALUBA
May 11, 2024, 11:25:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 1794   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2138598 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #345 on: February 23, 2014, 10:14:11 pm »

До сада смо били сведоци оружане побуне у Украјини, сада се полако креће ка грађанском рату. То је следећи стадијум, а након тога следи међународни сукоб.

Немојте ме држати за реч, али ово личи на то.

Јанукович је погрешио што није у првом стадијуму реаговао одлучно. Сада су дошли до тачке од које тешко да може назад.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #346 on: February 23, 2014, 10:23:03 pm »

Demonstracije nije sasekao u korenu i sada plaća za to.

Ešton sutra putuje u Kijev
Tanjug   23.02.2014.

Visoka Predstavnica Evropske unije za spojnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton otputovaće sutra u Ukrajinu, gde će sa ključnim političkim akterima razgovarati o načinima izlaska iz krize i merama za ekonomsku stabilizaciju zemlje, saopšteno je večeras iz njenog kabineta.

“Visoka predstavnica pažljivo prati situaciju u Ukrajini i poziva sve strane da ostanu angažovane u dijalogu da bi se našlo trajno rešenje i da čuvaju jedinstvo i teritorijalni integritet Ukrajine kako bi se svim građanima obezbedila prosperitetna i demokratska budućnost”, navedeno je u saopštenju koje je večeras upućeno medijima.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #347 on: February 23, 2014, 10:24:38 pm »

Turčinov: Da Rusija poštuje odluku Ukrajine
Tanjug   23.02.2014.

Predsednik ukrajinske Vrhovne rade Oleksandar Turčinov koji je privremeno preuzeo dužnost predsednika države, rekao je da je otvoren za dijalog s Rusijom sve dok Moskva poštuje odluku njegove zemlje da uspostavi tešnje odnose s Evropskom unijom.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Mi smo spremni za dijalog s Rusijom...s tim što treba uzeti u obzir evropski izbor Ukrajine, što će nadam se biti potvrđeno na predsedničkim izborima zakazanim za 25. maj", rekao je Turčinov u obraćanju naciji preko televizije. On je rekao da je Ukrajina spremna da razgovara s ruskim vođstvom kako bi unapredila odnose, ali je istakao da će prioritet zemlje biti povratak u evropske integracije. On je rekao i da će naredna vlada Ukrajine imati zadatak da stabilizuje ekonomiju države.

Izvor: www.blic.rs


* 438445_oleksandrturchynov2012yyy_f.jpg (16.83 KB, 470x270 - viewed 39 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #348 on: February 23, 2014, 10:29:56 pm »

Опасно је то што народ тражи оружије на улици да би се бранио или преузео ствар у своје руке. Не знам како Запад мисли да сад ово доведе у нормалу.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #349 on: February 23, 2014, 11:06:38 pm »

Sto bi se reklo - izbori na "znakovit datum"  laugh
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #350 on: February 23, 2014, 11:10:42 pm »

Опасно је то што народ тражи оружије на улици да би се бранио или преузео ствар у своје руке. Не знам како Запад мисли да сад ово доведе у нормалу.
Pa i ne misli. U maksimalnoj "entropiji" najbolje se radi. Taj sam izraz naucio prije 40-ak i + godina - mozda je sasvim promijenio znacenje.

Otprilike - najbolje se "radi" u potpunom pripremljenom neredu.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #351 on: February 23, 2014, 11:17:45 pm »

Опасно је то што народ тражи оружије на улици да би се бранио или преузео ствар у своје руке. Не знам како Запад мисли да сад ово доведе у нормалу.
Pa i ne misli. U maksimalnoj "entropiji" najbolje se radi. Taj sam izraz naucio prije 40-ak i + godina - mozda je sasvim promijenio znacenje.

Otprilike - najbolje se "radi" u potpunom pripremljenom neredu.

koje su procjene daljnjeg razvoja
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #352 on: February 23, 2014, 11:22:34 pm »

Опасно је то што народ тражи оружије на улици да би се бранио или преузео ствар у своје руке. Не знам како Запад мисли да сад ово доведе у нормалу.
Pa i ne misli. U maksimalnoj "entropiji" najbolje se radi. Taj sam izraz naucio prije 40-ak i + godina - mozda je sasvim promijenio znacenje.

Otprilike - najbolje se "radi" u potpunom pripremljenom neredu.

koje su procjene daljnjeg razvoja

Ako u Harkovu dostignu kritičnu masu i tu može da dođe do dfemonstracija i haosa, ali čisto sumnjam. Njih ima oko 1.500, a cca 3.000 ljudi je branilo spomenik Lenjinu.

Situacija se polako smirila, ali i dalje u vazduhu visi hoće li se neki delovi Ukrajine otcepiti ili ne. Sve zavisi od dalje političke igre, što znači da može da se sve smiri, ako se odigra pametno ili da ode u vražiju mater...videćemo šta će biti dalje.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #353 on: February 23, 2014, 11:23:35 pm »

Pa, Kissinger je vec spomenuo, ima dvadesetak dana.
http://www.momondo.com/?aw=ru&d=MOW&h=Find+your+cheap+ticket+to+Moscow&source=google&gclid=CKW4r7Kk47wCFafKtAodRXkAKg
Tko za ovakve novce ne bi isao .a Moskvu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #354 on: February 24, 2014, 12:17:04 am »

До сада смо били сведоци оружане побуне у Украјини, сада се полако креће ка грађанском рату. То је следећи стадијум, а након тога следи међународни сукоб.

Немојте ме држати за реч, али ово личи на то.

Јанукович је погрешио што није у првом стадијуму реаговао одлучно. Сада су дошли до тачке од које тешко да може назад.


Торпедо, потпуно те разумем, то што пишеш је прво мени пало на памет још пре пар дана. Ситуација ће бити врло затегнута, америчко-руски односи биће коначно и трајно покварени, али надам се да има довољно памети да се избегне међународни сукоб. Лично искуство деведесетих година развило ми је занимљив инстинкт. Ових дана купићу пар демижана флаширане воде. То за почетак. Да у кући има резервне питке воде за недељу дана. ВВП и цело друштво има "становите парне жлезде" коцкастог облика и од високолегиране чврсте материје. Ваљда ће знати шта раде. Тек тако ова срамота проћи неће, то је сигурно.
« Last Edit: February 24, 2014, 12:47:39 am by kumbor » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #355 on: February 24, 2014, 12:26:45 am »

Ne znam da li bas treba da kupujes vodu za nedelju dana. Mi smo to poslednji put radili '99.

Da li ce bas biti onako kako sam napisao ne znam, ali tako se to obicno odvija. Tako idu stadijumi najcesce u ovakvim situacijama. Mozda ne ode dalje od oruzane pobune, a mozda dodje do teskih sukoba. Ako se ne zaustavi na ovome dolazi do gradjanskog rata i cepanja zemlje. Kada se zemlja podeli, a rat se ne zavrsi to postaje medjunarodni sukob. Tako je bilo ovde.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #356 on: February 24, 2014, 12:50:32 am »

Mislim da su Amerikanci napravili racunici i da ce preci u sledecu fazu o kojoj vi govorite, a to je gradjanski rat. Moguce je da se sve na ovome i zavrsi ali to zavisi od Moskve i Berlina, a Ameri to moraju ispostovati, takodje vidimo da su razgovarali Putin i Merkelova, a da li su postigli ikakav dogovor videcemo uskoro! Mada, mislim kao sto sam i pre neki dan napisao da ce se gradjanski rat tesko izbeci, sada se insistira na celovitosti zemlje od strane zapada, a to jeste zamka.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #357 on: February 24, 2014, 01:24:10 am »

Nevjerovatna mi je ova neodlučnost Rusije koja pretendira da ponovo bude svjetska velesila po uzoru na bivši SSSR, no čini mi se da će to samo ostati Putinovi snovi - jer se ponaša upravo suprotno od toga kako bi se ponašala prava svjetska velesila. Očekivao sam žešće Ruske reakcije po pitanju "demokratizacije" Ukrajine, čak i vojnu intervenciju. Pazite, svaki dobar analitičar zna da ova pobjeda demonstranata znači ulazak Ukrajine naveliko prema NATO-u i EU. Što to znači ? NATO dolazi na samu granicu Rusije polako. Zamislite šta bi nekadašnja zaista prava supersila koja se zvala SSSR-a učinila, da je tako neko pokušao "demokratizaciju" države koja je 2000 km udaljena od Moskve, a ne 400. Vidjeli smo to u Mađarskoj, Češkoj itd. Putin će se očito opametiti tek kad mu NATO tenkovi dođu do Moskve. Govorim to kao kritičar današnjih zapadnih država, koje pod maskom "demokracije" imaju puno mračnije misli i snove kojih bi Rusi trebali biti svjesni. Neću da se itko uvrijedi, al Putina kao lidera Rusije nimalo ne poštujem i ne znam što ljudi vide u njemu ? kakvog novog cara ? on se ponaša kao čovjek koji bi trebao biti najjača ruka države koja pretendira da bude svjetska velesila, već potpuno suprotno od toga. Razočaran sam , jer smatram da bi svijet trebao imati balans snaga kakav je postojao u doba NATO-a, SSSR-a, Jugoslavije itd, odnosno hladnog rata. Danas se to gubi i zapad bi polako mogao "demokratizirati" i pojesti i samu Rusiju, Rusima polako mečka dolazi da zaigra i na njihova vrata, a oni ko uspavani medvjed. Pa neka braćo, samo naprijed tako onda Putine...zamislite samo da Rusi tako počnu da "demokratiziraju" Kanadu , mislim da bi ubrzo vidjeli Američku vojnu intervenciju tamo i gušenje "boraca za ljudska prava" itd. Di je RUska armija da štiti Ruske interese ? nešto je uspavana čini se...

Da se razumijemo, karakter poput Janukoviča mi se gadi. Takve bi ljude javno smaknuo zato što kad dobar dio naroda živi jako teško, on ima pozlaćene WC školjke i luksuz vrijedan stotine miljardi - samo za jednog čovjeka. To nije osoba dostojna toga da bude lider. To je lopov koji gleda samo svoju korist. Međutim - poanta nije on, poanta je da se na Ukrajinu sljevaju lažni demokrati i borci za bolju i demokratičniju Ukrajinu. Janukovič kao kreten, je tu samo poslužio kao dobro oružje za to.
« Last Edit: February 24, 2014, 01:30:02 am by Bojnik » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #358 on: February 24, 2014, 01:46:58 am »

треба имати у виду да су у русији биле ЗОИ,и да су неки одавно предвидели да ће, ако се ишта дешава у украјини, то бити баш у ово време. и погодили су. игре су завршене данас и више олимпијско примирје не важи. не губите из вида поједине војне и паравојне организације које русија има на располагању. постоји могућност да се ствари окрену у правцу у коме "мирни демонстранти" не желе. а подела украјине је 99% извесна, само питање по којим линијама.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 383



« Reply #359 on: February 24, 2014, 02:08:40 am »

@Bojnik
Mislim da ste usli sa previse emocija u kompletnu ovu analizu i tako napravili nekoliko previda. Putin se vec pokazao kao covek koji donosi odluke hladne glave i koliko vidim nije ga briga ko ga voli, zato sto on zna ko ga sigurno ne voli i nikada nece. Tesko da ce on napraviti gresku poput slavnog cara Romanova i svaka njegova intervencija kakva god bude bila imace dozu odmerenosti i pravovremenosti, mozda jeste malo zakasnio ali tesko da ce se to nastaviti, igre su gotove. Rusi ce dobiti svoj deo kolaca u komsiluku sigurno, a koliki ce biti videcemo. Zna Putin da trka pocinje tek kada se cuje pucanj, a sve pre toga je prestup. Ko zna, ako se stvarno Ukrajina podeli, mozda Rusija ponovo postane carevina i voleo bih da oblasti ,,Nova Srbija i Slavenosrbija" pripadnu Rusima!
« Last Edit: February 24, 2014, 02:18:39 am by BSD » Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 1794   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.