PALUBA
May 12, 2024, 09:04:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Apel, dajte svoj glas protiv "Secure Boot-a" u novom MW8  (Read 7840 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 067


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« on: January 21, 2012, 02:22:55 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Neko je čuo neko ne. Nekoga i ne zanima zato što ne koristi MW sisteme.

Ukratko za neobaveštene, najavljuje se da će naredni MW 8 koristiti takozvani "Secure Boot", drugim rečima MW8 neće moći da ide u dual, triple, quattro... boot sa Linuxom, UNIX-om, GNU Hurdom itd...
Za više pogledajte ovu temu na MyCity-u.

Sve to nema veze, uradimo nešto dobro u globalnom smislu, doticalo to Vas ili ne.
Kako to uraditi?
Free Software Foundation je organizovao peticiju protiv ove (slobodno mogu reći) monopolističke tiranije.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Adresa gde možete dati svoj glas
http://www.fsf.org/campaigns/secure-boot-vs-restricted-boot/statement

Ja sam naravno to već uradio i podelio na društvenim mrežama.


* dajte svoj glas.jpg (149.68 KB, 725x819 - viewed 228 times.)

* Untitled.jpg (15.61 KB, 214x305 - viewed 226 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1 on: January 21, 2012, 04:21:44 pm »

Nikada nisam imao više operacionih sistema na jednoj mašini ali svejedno, to ne valja i zato dajem podpis.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #2 on: January 21, 2012, 08:00:28 pm »

Kao da je ovo naročito teško zaobići. Instalira se drugi OS na drugom hardu, dakle bez upotrebe boot menadžera i onda se lepo u samom BIOS-u odabere sa kog uređaja će se butovati koji OS. Ako je neki OS već instaliran, pa se W8 "buni", onda se taj drugi hard privremeno isključi iz BIOS-a ili čak fizički otkači sa ploče i opet se svodi na prethodni postupak. Inače, W8 neće ni približno biti popularan kao danas Sedmica. Razlog je vrlo jednostavan: interfejs će prvenstveno biti prilagođen touchscreen upotrebi i uređajima koji ga koriste kao primarni način unosa podataka. A klasičan PC to ne dotiče mnogo i realno ne postoji neki naročito bitan razlog da se pređe na njega.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 848


« Reply #3 on: January 23, 2012, 12:53:50 am »




   To je rekao i sveštenik koji je početkom 20. veka spasio malog austrijanca od davljenja u reci. Mali se zvao Adolf Hitler !

Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #4 on: January 23, 2012, 10:33:00 pm »

Mene mnogo više brine ovo gašenje Interneta od strane Amera. Evo danas prestadoše sa radom Filesonic i Fileserve, plašeći se da ih ne zadesi ista sudbina kao Megaupload. Za dual boot ćemo nekako naći rešenje, ali šta da radimo ako ne budemo imali odakle da skinemo Windows? Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #5 on: January 23, 2012, 10:56:24 pm »

A u srbiji se monopol Microsofta samo širi. Čekam kad će mi zakucati na vrata da proveravaju software. Al ja sam ih z. - na onom što pokazujem imam Ubuntu. u stvari sam sa ubuntu veoma zadovoljan, posle kraćeg perioda odvikavanja od Windowsa i navikavanja na Ubuntu. Neću da mi niko prodaje M za B, naročito ne domaće lopurde.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #6 on: January 23, 2012, 11:27:50 pm »

Mene mnogo više brine ovo gašenje Interneta od strane Amera. Evo danas prestadoše sa radom Filesonic i Fileserve, plašeći se da ih ne zadesi ista sudbina kao Megaupload. Za dual boot ćemo nekako naći rešenje, ali šta da radimo ako ne budemo imali odakle da skinemo Windows? Grin
Šta fali torentima?  Huh?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #7 on: January 24, 2012, 01:59:27 am »

Torenti će prestati da postoje do kraja februara. Naravno, neće sam koncept, jer se umesto njih uvode neki "magnetic links", ali torent kao extenzija više neće postojati. Tako bar kaže Pirate bay, to im je novi način borbe protiv zakona. Grin
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #8 on: January 24, 2012, 08:39:38 am »

Magnet link postoji več jako dugo. Pusti Pirate, oni ne mogu mrdat više, toliko su jih stisli.
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #9 on: January 24, 2012, 08:48:44 am »

sad sam skontao sto se plasite...
pa vi svi nelegalne softvere gajite u basti?
ah...

imam resenje za sve vase probleme...
200 evrica...ako je uz komp, a 300 ako je van kompa...
Smiley
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #10 on: January 24, 2012, 09:38:00 am »

Nije baš, sav SW mi je legalan, osim Photoshop, koji sam ukrao, da se njime igram. Da mi treba i njega bi kupio.

Filmovi i serije su druga stvar ali i to če se brzo promijeniti.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 067


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #11 on: January 24, 2012, 10:46:39 am »

sad sam skontao sto se plasite...
pa vi svi nelegalne softvere gajite u basti?
ah...

imam resenje za sve vase probleme...
200 evrica...ako je uz komp, a 300 ako je van kompa...
Smiley

Prvi sam za to da MW developeri sagrade takav OS da ne može krekovati, samo što to oni neće nikada da urade a mogu jako lako.
Ako za to treba negde da se glasa, samo dajte, prvi ću glasati ili potpisati petiiciju za tako nešto.

Nametanje monopola od MW da uz hardver mora doći i MW sistem je odavno prevaziđen.

Rocker, možda torrenta ne bude preko Pirate Bay-a ali će ih biti sasvim sigurno.
Niko ne može da mi zabrani da delim sa nekim legalan Open Source softver, naručito onaj pod GPL-om. Smiley
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #12 on: January 24, 2012, 11:46:35 am »


Nametanje monopola od MW da uz hardver mora doći i MW sistem je odavno prevaziđen.

Rocker, možda torrenta ne bude preko Pirate Bay-a ali će ih biti sasvim sigurno.
Niko ne može da mi zabrani da delim sa nekim legalan Open Source softver, naručito onaj pod GPL-om. Smiley
Ajde kupi Apple hardwer bez softwer-a.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 067


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #13 on: January 24, 2012, 02:41:44 pm »

Da imam para kupio bih ga ili bez softvera ili nikako.
Zapravo, kada malo bolje razmislim, ne bih kupio Mac mašinu ni kada bi bio pun para.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #14 on: January 24, 2012, 04:26:26 pm »

Znam da su precenjeni, ali sa Apple imam samo dobro iskustva.

Imac, koji sam imao bio je za par klasa bolji od PC sa Win 95 tada. Trenutno sam koristnik Iphone. Po mom iskustvu, nije tako otvoren kao Win ili Linux, ali ono šta ima radi 100. Brez problema sa driverima, brez svega. Samo radi. Za razliku od HTC-ja, sa androidom, probaš to pa ono, pa telefon počne sporo da se odaziva, dok kod Iphone samo radi. (mada mi živce pije, da je 32G, ali da se ga ne da priključiti kao externi disk )


LPB
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.