Noževi

<< < (2/47) > >>

Rade:
Lično sam bio najzadovoljniji nožem proizvodnje "Famipa" iz Prizrena.... Crn, sklapajući, sa kočnicom. Za rad oko konopa dušu dalo.

dzumba:
Ево једног ножа који је својевремено правила ИМПА. Копија јапанских "танто" ножева. Једна количина од око 100 комада је  подељена специјалним јединицама ВЈ. У једном од старијих бројева часописа "Метак" је био приказ о њему. Демонстрирано је како пробија врата аутомобила, пресеца коноп који виси и сл. Лично сам пробао (не са овим примерком) да пресечем ексер (онај већи од дужине 10цм, дебљине 4-5 мм) и успело је из једног јаког ударца.

Нож је врло, врло оштар - као бријач. Нож је ручни рад и  нумерисан је (види се на снимку). Дршка је од коже.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


dzumba:
Wasp је приказао квалитетне ножеве различитих намена. Уз квалитет иде и цена. Ево једног јако јефтиног преклопног ножа који може да послужи сврси: и као џепни перорез да нешто одсечеш, пресечеш, зарежеш и као скривено приручно одбрамбено оружје

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

dzumba:
Нож је купљен на бувљаку за око 2 евра (по данашњим ценама) пре 5-6 година. Овај нож има чак и нумерацију а види се и ознака  ("марка") "произвођача". Пише "Jury",а ознака је слична моторолиној. Изненадио сам се када сам их видео. Почетком 90-тих добили смо лисице за везивање са истим знаком. Копије "Смит Весон". Нису биле лоше, чак сасвим солидне. Можда је Трпету позната ова "робна марка" јер је власник пореклом Македонац?.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Bozo13:
Imam sličan nož, po sličnoj ceni. Imam ga več 12 godina u torbi za laptop. Uvek je uz mene. Zlata vredan.
Razmišljao asm da kupim sličan kvaitetan nož, ali nikako da se odlučim. Ovaj služi svrhi tako dobro, da mi potreba za boljim jednostavno izmače.
Dobra stvar je, da je bio toliko jeftin, da mi ga nije žao i za pokoju stvar, za koju mi je žao "švajcarca". A sa tom upotrebom na rubu "regularnosti" nikad mi nije zakazao.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


LPB

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page