PALUBA
May 13, 2024, 11:57:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Venecuela kupila sistem PVO S-400 Trijumf  (Read 3924 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« on: September 21, 2009, 10:17:05 pm »

Drug Ugo Čavez, odlučan u nameri da zaustavi mrskog mu potencijalnog agresora, odlučio se na novu šoping-orgiju; ovaj put, posle RV i KoV, rešio je da usreći pripadnike PVO. Jedan radar i 4 do 8 lansera S-400 Trijumf (NATO oznaka SA-20) su kupljeni u paketu sa tenkovima T-90. Broj kupljenih raketa za sada nije poznat. Ukupna cena kupovine iznosi 2,2 milijarde američkih dolara, a sistem bi trebao da postane operativan do sredine 2010.
Izvor: Sistemas de Armas
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #1 on: September 25, 2009, 12:49:18 am »

Quote
odlučio se na novu šoping-orgiju
Зашто оргију, па човек брине за ОНО и ДСЗ.  Wink
С-400 је добар избор, најновије, него шта!
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #2 on: September 25, 2009, 07:25:21 am »

Cavez je prosao dosta dobro s ovim ugovorom,ako to uporedimo s onim sto su dali UAE- platili 4 puta vise za Patriot PAC3 koji je daleko slabiji od SA-20.





Where'd he go?!

Where'd whooooo gooooo?!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #3 on: September 30, 2009, 07:48:01 pm »

Neverovatno da Uncle Sam mirno gleda kako Ugo kupuje tako moćan PVO sistem u njegovom dvorištu...
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #4 on: October 01, 2009, 10:28:06 pm »

Neverovatno da Uncle Sam mirno gleda kako Ugo kupuje tako moćan PVO sistem u njegovom dvorištu...

Pa neće oni njega da napadnu, jer bi time ugrozili sopstvenu ekonomiju, prekidom uvoza nafte; isto tako, drug Ugo može da priča šta hoće, ali Venecuela je veoma zavisna od SAD. Ako im Ugo zaista i zasmeta, tu je Kolumbija, sa svojom vojskom, koja bi mogla lako da mu pomrsi račune, a uvek mogu da organizuju i neki puč. 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 062


« Reply #5 on: October 02, 2009, 09:42:02 am »

Neverovatno da Uncle Sam mirno gleda kako Ugo kupuje tako moćan PVO sistem u njegovom dvorištu...

Pa neće oni njega da napadnu, jer bi time ugrozili sopstvenu ekonomiju, prekidom uvoza nafte; isto tako, drug Ugo može da priča šta hoće, ali Venecuela je veoma zavisna od SAD. Ako im Ugo zaista i zasmeta, tu je Kolumbija, sa svojom vojskom, koja bi mogla lako da mu pomrsi račune, a uvek mogu da organizuju i neki puč. 

U pravu si Džemo, barem su u tome iskusni, mislim u organizaciji haosa u tuđem dvorištu...
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 281



« Reply #6 on: October 02, 2009, 03:07:27 pm »

Neverovatno da Uncle Sam mirno gleda kako Ugo kupuje tako moćan PVO sistem u njegovom dvorištu...

Sumljam da to amerikanci mirno gledaju i sigurno vrse pritisak na Ruse.
Sa druge strane ovo je osveta Rusije Amerima za Gruziju.

Osim toga ako im drug Ugo bas sedne na zulj uvek je tu puc kao resenje koje im se najvise i isplati. Em ce da dovedu neku marionetu em ce da dobiju na tacni S-400 i ostalo oruzje.
A puc je uvek bolji od intervencije a i dokazao se u centarlnoj americi Smiley
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.