PALUBA
May 07, 2024, 05:15:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Go Down
  Print  
Author Topic: Vanredno stanje - elementarna nepogoda (maj 2014)  (Read 117930 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 940



« Reply #315 on: May 19, 2014, 07:33:45 pm »

Izvinjavam se što moram da ostavim link ali ne mogu da okačim ovde fajl pošto je ''težak'' 7.5mb što daleko prevazilazi veličinu priloga na ovom forumu.
U pitanju je informator MUP-a o ponašanju u vanrednim sitaucijama, iako verujem da bi se svi ovde prisutni na forumu dobro snašli nije na odmet da se ovaj dokument nađe na našem forumu.

Porodicni prirucnik za ponasanje u vanrednim situacijama - pdf
Ako moderatore ne mrzi mogu i da ga ubace u uvodni post  pravilo
« Last Edit: May 19, 2014, 08:39:04 pm by Nenad » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #316 on: May 19, 2014, 08:38:34 pm »

Ubacen hyperlink, posluzice Wink
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #317 on: May 19, 2014, 08:41:05 pm »

KATASTROFA
Poplava u Rajevu Selu odnijela još jedan život


Ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić potvrdio je da je u Rajevu Selu vodena bujica uzela još jedan život.

- Locirali smo tijelo u Rajevu Selu, ali do njega nismo uspjeli doći jer je preopasno. To je druga žrtva stradala u poplavama - kazao je Ostojić, prenosi Tportal.

Na poplavljenom području Gunje, Račinovaca i Rajevog Sela još se traga za dvije osobe za koje se smatra da su nestale u vodenim bujicama rijeke Save.

U županjskoj Posavini nema novih potencijalno opasnih mjesta


Situacija u ugroženim i poplavljenim područjima u županjskoj Posavini večeras nije bitno drugačija nego jutros, izjavio je direktor za donju i srednju Savu Hrvatskih voda Milan Mateša dodajući kako na terenu nema nekih novih potencijalno opasnih mjesta od onih koja su već evidentirana i radi se na njihovoj sanaciji.

"Nemamo nekih mjesta izrazito kritičnih, ali da budem iskren apsolutno još ništa nije sigurno te još uvijek postoji mogućnost da zbog velike nakvašenosti nasip popusti i u Štitaru i u Babinoj Gredi i u Županji", kazao je Mateša.

Govoreći o stanju na poplavljenim područjima naveo je kako je voda na području Gunje, Račinova i Rajevog Sela još uvijek iznimno visoka ocijenivši pozitivno činjenicu da se preko nasipa kod Račinovaca, koji je Sava probila prije dva dana, voda više na izlijeva u bujici nego smirenije ali, kako je kazao, i dalje 'centimetar po centimetar' puni područje Posavine prema Drenovcima.

Po njegovim riječima, ako Sava nastavi opadati sadašnjim intenzitetom, a to je jedan do dva centimetra na sat, do relativno prihvatljive sigurnosti od te rijeke u županjskoj Posavini moglo bi doći za oko tjedan dana.

Izvor : SD

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Broj za pomoć 060 9011.jpg (63.72 KB, 960x540 - viewed 62 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 429


« Reply #318 on: May 19, 2014, 09:57:19 pm »

Пар слика од суботе из Сремске Митровице, са посла ојачања насипа:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Снимио Анђелко Клеш.


* Image00005.jpg (350.86 KB, 1200x900 - viewed 53 times.)

* Image00006.jpg (357.37 KB, 1200x900 - viewed 53 times.)

* Image00007.jpg (330.26 KB, 1200x900 - viewed 48 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #319 on: May 19, 2014, 10:51:53 pm »

Put Pozarevac - Veliko Gradiste 17.05.2014.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* volic.jpg (80.7 KB, 800x600 - viewed 69 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #320 on: May 20, 2014, 05:20:34 am »

Moj naklon

pi­še: Mi­li­sav S. Po­po­vić


Muslimansko življe je udomilo srpsko, Srbi su priticali u pomoć Bosancima, Hrvati poslali specijalnu službu, Slovenci pošli u Banja Luku i Šumadiju


U tre­nu dok se ove ri­je­či sa­mo­li­je­pe po pa­pi­ru, u Sr­bi­ji i Bo­sni te­ku ne­vo­lje. Ne­vri­je­me je iz­gle­da sa­mo za jed­nu je­di­nu stvar sti­glo u pra­vo vri­je­me – ni­ka­da u oči­ma dje­ce i sta­rih ove ge­ne­ra­ci­je ni­je­su iz­gle­da­le ljep­še. Slo­ga i po­žr­tvo­va­nje su kre­nu­le od Ma­ri­bo­ra, pre­ko Spli­ta, do Pod­go­ri­ce i Sko­plja. Bu­ka, ape­li za po­moć i sa­da tra­ju po so­ci­jal­nim mre­ža­ma – pri­zi­va­ju­ći du­šu sta­re div­ne Ju­go­sla­vi­je iz ra­su­ta di­ma, da po­ka­že ka­kvom je sna­gom ne­kad ras­po­la­ga­la.

Ma­lo ko od vas ko­ji ovo či­ta­ju ne po­sje­du­je kom­pju­ter... a tek mi­nor­ni dio ta­kvih ni­je na Fej­sbu­ku ili Tvi­te­ru. U jed­nom od sta­rih bro­je­va sam pi­sao ka­ko se do­ga­đa stra­ho­vi­ta re­vo­lu­ci­ja u in­ter­a­pel­nom po­na­ša­nju na vir­tu­el­nom svi­je­tu... i ka­ko pr­vo­bit­no ko­ška­nje, zlu­ra­dost la­ga­no pre­ra­sta­ju u sve sin­hro­ni­je, ar­ti­ku­li­sa­ni­je i mo­ral­no osvi­je­šće­no op­ho­đe­nje po­je­di­na­ca - jed­nih pre­ma dru­gi­ma. To je po­lje gdje se tih glas da pre­no­si­ti i is­po­ru­či­ti do uši­ju mi­li­o­na oso­ba... bu­de pri­hva­ćen i ra­do po­hva­ljen ako je ute­me­ljen na ljud­sko­vi­ni. Po­la­ko sa­zri­je­va stav da na In­ter­ne­tu (i uz po­moć nje­go­vu) mo­žeš pro­mi­je­ni­ti svi­jet... iz­vr­ši­ti uti­caj. Mo­žda čak i bo­lje, ne­go agi­to­va­njem po uli­ca.

Ka­ko je ta­da na­pi­sa­no, ta­ko se ovih da­na i po­tvr­di­lo. U ne­ko­li­ko na­vra­ta se ko­ža oko vra­ta mi­li­nom na­je­ži­la od ak­tiv­no­sti i po­ru­ka ko­je su ši­ri­li mo­ji pri­ja­te­lji i po­zna­ni­ci sa Fej­sbu­ka. Po­kre­nu­li su ar­mi­ju uspa­va­nih i li­je­nih umo­va da ne­što uči­ne i po­mog­nu une­sre­će­nom na­ro­du iz kom­šij­skih re­gi­ja. Pro­sle­đi­va­li su bro­je­ve te­le­fo­na, is­pi­si­va­li na­či­ne ka­ko da se upla­ti po­moć, uka­zi­va­li ko­ji mo­tel, re­sto­ran ili do­ma­ćin­stvo pru­ža po­moć oni­ma ko­ji su osta­li bez kro­va nad gla­va­ma... Sla­li snim­ke obla­sti gdje je naj­ri­zič­ni­je, uka­zi­va­li na one ko­te ko­je će tek ta­kve po­sta­ti, pre­vo­di­li srž si­tu­a­ci­je na vi­še je­zi­ka i sla­li na ino­stra­ne adre­se... Upo­zna­va­li Ame­ri­ku, Bra­zil, Nor­ve­šku, Ja­pan, Ki­nu o ste­pe­nu ugro­že­no­sti na­ro­da u Bo­sni i Sr­bi­ji bo­lje ne­go re­por­te­ri zva­nič­nih agen­ci­ja... i pri­tom or­ga­ni­zo­va­li bes­pla­tan pre­voz za ugro­že­ne s jed­ne stra­ne, i za do­bro­volj­ce/spa­si­o­ce sa ove stra­ne (cr­no­gor­ske). Agil­ni­ju, kon­cen­tri­sa­ni­ju od­go­vor­nost ni­sam ni­ka­da vi­dio... za ta­ko ne­što, de­se­to­stru­ko uma­nje­no, po­li­ti­ča­ri do­bi­ja­ju pa­re. Ova­mo se sav trud pla­ćao laj­kom i še­ro­va­njem. Mo­ral­ni kom­pas se ko­nač­no na­mag­ne­ti­sao!
Isto ta­ko, hra­na, odje­ća i dru­ge neo­p­hod­ne sit­na­ri­je su od­la­ga­ne na vi­še punk­to­va po Cr­noj Go­ri – sve za­hva­lju­ju­ći ini­ci­ja­ti­vi ne­u­mor­nih tvi­te­ra­ša.
 
Sva­ka oso­ba u mom ra­ču­nar­ski kre­i­ra­nom svi­je­tu ni­je po­su­sta­ja­la, ne­pro­spa­va­na noć pa­žnje i tru­da je kul­mi­ni­ra­la us­pje­si­ma... ali ni­je bi­lo za­dr­ža­va­nja. Pre­la­zi­lo se na sle­de­ći pro­blem. Uklju­či­li su se no­vi­na­ri: Ma­ja Po­po­vić, Ma­ti­ja Mi­la­čić, Vla­do Pe­ro­vić... ov­da­šnji glum­ci, a Da­ra Džo­kić je na sva­ki sig­nal da je ne­ko ne­što iz Cr­ne Go­re uči­nio, po­sta­vlja­la in­for­ma­ci­ju na svoj pro­fil i za­hva­lji­va­la se du­šom. Ma­ri­ja Ma­rić (Ma­ri Ma­ri) i Slo­bo­dan Tr­ku­lja su pru­ža­li kon­kret­nu po­moć na te­re­nu... i kao da se ona iz­li­za­na i ka­me­no­va­na kri­la­ti­ca „brat­stvo i je­din­stvo“ po­bu­ni­la po­ka­zu­ju­ći da se sta­ri re­cept da pri­pre­mi­ti u elek­tron­skoj ku­va­li­ci. I da, pri­tom, bu­de uku­sno.

Po­tom su cr­no­gor­ski gra­do­vi, po­nu­ka­ni od­zi­vom gra­đa­na sa por­ta­la, po­sla­li po­moć... uklju­či­la se na­ša voj­ska. Ho­te­li­je­ri sa Pri­mor­ja su od­mah otvo­ri­li vra­ta luk­su­znih apart­ma­na u ne­lu­kra­tiv­ne svr­he... i do­ka­za­li da se ne .ebu baš to­li­ko za sva­ki cent.
Mu­sli­man­sko ži­vlje je udo­mi­lo srp­sko, Sr­bi su pri­ti­ca­li u po­moć Bo­san­ci­ma, Hr­va­ti po­sla­li spe­ci­jal­nu slu­žbu, Slo­ven­ci (cug­nu­li ra­ki­ji­cu) pa i sa­mi po­šli u Ba­nja Lu­ku i Šu­ma­di­ju... ma­ke­don­ske že­ne spre­mi­le hra­nu i će­bad, pa se za­pu­ti­le pre­ko gra­ni­ce. A ame­rič­ki me­di­ji za­te­če­ni, oba­vje­šta­va­li jav­nost o iz­ne­nad­noj slo­zi međ za­va­đe­nim na­ro­dom Bal­ka­na. Pa i oni po­sla­li po­moć, za­jed­no sa Ru­si­ma.

Da se sju­tra ne bi za­bo­ra­vi­lo... jer se do­bro­ta ne pam­ti, ovaj tekst ne­će no­si­ti li­te­rar­ni na­boj, već za­hval­nost svim lju­di­ma što ži­ve na ovom ka­me­nja­ru sa ele­men­ti­ma spo­ra­dič­nih šu­ma i sla­ne vo­de, ko­ji su po­ka­za­li ka­ko se umi­je, ka­da zva­nič­no ne po­sto­je na­či­ni i pro­ce­du­re da se po­mog­ne. Jer je sve, čo­če, bi­lo „od­jed­nom i neo­če­ki­va­no“. Zbi­lja? Sre­ćom, pa je pu­čan­stvo po­ka­za­lo da su „neo­če­ki­va­no“ sa­či­nje­ni od čo­vje­ka.

Ne laj­te mno­go o zlu ko­je vre­ba sa In­ter­ne­ta... sve se da zlo­u­po­tri­je­bi­ti. Ovo je bio li­jep do­kaz ka­ko se mo­že is­ko­ri­sti­ti.
Na istim pro­fi­li­ma je is­tak­nu­ta srdž­ba i opo­me­na (is­pr­ska­na ne­vje­ri­com) mo­bil­nim ope­ra­te­ri­ma da po­ru­ke za po­moć ne smi­ju ima­ti uklju­čen PDV... Po­tom su tač­no na­ve­de­ne pro­dav­ni­ce ko­je su po­di­gle 3 do5 pu­ta ci­je­ne či­za­ma i dječ­je hra­ne u gra­do­vi­ma Sr­bi­je i Bo­sne... Osu­de su ko­šta­le ka­ri­je­re i po­slov­nih pro­pa­sti ta­kvih ni­ko­go­vi­ća. A sve opet za­hva­lju­ju­ći Fej­su i Tvi­te­ru. Ru­ka prav­de ko­ja je sti­za­la i do­se­za­la... pri­je ne­go što će ras­pra­va u sud­ni­ca­ma i za­po­če­ti.
Shva­ti­li ste šta ima­te na rad­nim sto­lo­vi­ma... shva­ti­te nje­go­vu pra­vil­nu i svr­sis­hod­nu upo­tre­bu. Ja sa­mo mo­gu da ka­žem ovo:
Fa­ith in Cr­na Go­ra re­sto­red.

(Autor je knji­žev­nik)
http://www.dan.co.me/

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #321 on: May 20, 2014, 05:52:52 am »

Pored TV Kraljeva, moracemo da posaljemo tu ispravku i RTS-u, jer je malopre emitovan prilog i na RTS-u. Wink
Dobro je da ima ko da nas ispravi.

Ko naleti prvi kako postupati sa povrcem i vocem, neka postvai ovde u temi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Napunite sudoperu vodom, dodajte 1 šolju sirćeta (vinskog) i promešajte.
Dodajte voće i ostavite potopljeno 10 minuta.
Voda će biti prljava a voće će blistati bez naslaga masnoća i sloja prljavštine.
Dobro je i za Ribizle i slično voće, štiti od truljenja.
Ako ovo uradite sa jagodama trajaće nedeljama?(u ovo nisam siguran)


* voće.jpg (85.11 KB, 623x674 - viewed 52 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #322 on: May 20, 2014, 06:24:44 am »

Uputstvo za volontere

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 10370832_716353358425269_6563130149858989396_n.jpg (63.22 KB, 509x463 - viewed 56 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 511


« Reply #323 on: May 20, 2014, 08:21:33 am »

Put Pozarevac - Veliko Gradiste 17.05.2014.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Čovek spasava stoku!, neće dobiti mleko, ali meso neće propasti, poješće se. A šta posle?
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #324 on: May 20, 2014, 08:27:30 am »

Ove upute za voće i povrće vrijede ako je friško ubrano ,sve iza ovih poplava ne može i ne smije biti korišteno prevelika je koncentracija bakterija kao i raznih kemijskih spojeva svih vrsta u vodama tako da konzumaciju takvog voća i povrća koje je bilo u doticaju s vodom ne bih preporučio. No osim toga ne vjerujem da će išta i opstati ispod vode tj. ili je već istrunilo ili će istrunuti. Snimak koji pokazuje silinu poplave ;



Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #325 on: May 20, 2014, 08:34:49 am »

Na svom profilu na Fejsbuku sma postavio fotografije koje sam snimio tokom i posle poplave na teritoriji Lazarevca

https://www.facebook.com/radenko.kuzmanovic/media_set?set=a.10201444327704800.1073741870.1673545419&type=3
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #326 on: May 20, 2014, 09:54:31 am »

Gesta novinara koja vraća vjeru u ljudskost

Izvor: http://radiosarajevo.ba/
Novinar banjalučke Alternativne televizije Igor Požgaj zadobio je simpatije bh. javnosti potezom koji je dirnuo mnoge u ovom vremenu katastrofe.

Na zadatku u poplavljenom Doboju, Požgaj je pitao jednog Dobojliju šta mu je najpotrebnije, a kada mu je on odgovorio "...te čizme koje vi nosite bi baš dobro došle, da ne hodam s kesama najlonskim, tri dana sam u vodi", novinar se izuo i svoje čizme poklonio.

Pogledajte video.

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 057


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #327 on: May 20, 2014, 10:09:26 am »

Ove upute za voće i povrće vrijede ako je friško ubrano ,sve iza ovih poplava ne može i ne smije biti korišteno prevelika je koncentracija bakterija kao i raznih kemijskih spojeva svih vrsta u vodama tako da konzumaciju takvog voća i povrća koje je bilo u doticaju s vodom ne bih preporučio...

Upravo na to sam i mislio, bilo je juče na TV-u kratko sam zakačio, kažu da ne vredi od jabuke napraviti kompot, opet će biti kontaminirano.
Najbolje je postaviti nešto zvaničnije što je država dala kao preporuku.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #328 on: May 20, 2014, 10:24:09 am »

Od sinoć je Ministarstvo Odbrane Srbije uputilo poziv vojnim obveznicima koji žele da dobrovoljno učestvuju u asanaciji terena poplavljenih područja da mogu da se prijave svojim mesno nadležnim centrima MO.

A evo i linka na zvaničnom sajtu.


http://www.mod.gov.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=6621
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #329 on: May 20, 2014, 10:24:24 am »

Nije objava službenog državnog glasila odnsono zdravstvenog zavoda ali vjerujem da će pomoći ;

Šta sa voćem i povrćem iz bašti zahvaćenim poplavom?

Nakon poplava ljudi koji gaje voće i povrće u svojim baštama često su u nedoumici koliko je ono bezbjedno za upotrebu.

Ukoliko je vašu baštu zahvatila samo kiša, nema razloga za zabrinutost. Sa druge strane, ukoliko je baštu zahvatila voda iz riječnih tokova, voće i povrće može biti kontaminirano fekalnim bakterijama, kao što su Escherichia Coli i Shigella, parazitima poput Cryptosporidium i Gardia, virusom Hepatitis-a A, kao i hemijskim kontaminatima: benzinom, motornim uljem, raznim hemijskim rastvaračima i industrijskim zagađivačima.

Ovakve stvari nisu za šalu i najviše mogu da ugroze zdravlje (pa i život) djece, starijih i onih sa slabijim imunim sistemom.

Ukoliko je jestivi dio biljke došao u kontakt sa riječnom vodom, bilo da je to samo malo ili je biljka bila potpuno potopljena, postoji zdravstveni rizik. Takođe, u većini slučajeva ne postoji način da se biljka efikasno očisti. Dakle, najkonzervativniji savjet je da sve što je zahvaćeno poplavom bacite na otpad na propisan način.

Ipak, nešto se može i spasiti. Evo nekoliko savjeta:

1. Bacite svo povrće koje se konzumira svježe (zelena salata, mladi luk, kupus), kao i svo zeleno lisnato povrće poput spanaća, blitve, rukole. Ne postoji mogućnost da se ovakvo povrće efikasno očisti, jer je puno nabora koji su leglo patogenih bakterija. Svo bobičasto voće, poput malina i jagoda je takođe nemoguće dovoljno dobro oprati kako od bakterija, tako i od parazita i hemijskih zagađivača.

2. Kuvanje povrća će ubiti bakterije i parazite, ali neće ukloniti industrijske i hemijske zagađivače.

3. Ostalo voće i povrće može biti spašeno zavisno od vremena berbe. Ukoliko je berba nekoliko nedjelja poslije poplave, ove biljke treba oprati, oljuštiti i skuvati. Prije berbe provjerite da li je voće i povrće mekano, naprslo, ili ima bilo kakvu fizičku manu i ako je tako, bacite ga. Cjelovito voće i povrće se može jesti, ukoliko se prethodno dobro opere vodom sa česme (ne koristite sapun!) I kratko (2 minuta) potopi u slabi rastvor varikine (2 kašike na 4 litre vode) i nakon toga opet dobro opere hladnom vodom sa česme. Nakon pranja, oljuštite i skuvajte. Vodite računa da izbjegnete unakrsnu kontaminaciju sa kuhinjskim i drugim površinama.

4. Paradajz, patlidžan, tikvice, krastavac i ostalo mekano povrće nije bezbjedno i predstavlja visoki rizik po zdravlje.

5. Povrće kod kojeg se razvio cvijet prije poplave (poput brokolija, karfiola) do berbe predstavlja nedefinisan rizik. Dakle, kada se plod razvije, možete ga oprati i skuvati kao što je gore navedeno, ali rizik od trovanja i dalje postoji.

6. Povrće koje raste pod zemljom, poput krompira, šargarepe i cvekle bi trebalo da bude bezbjedno, ukoliko je od poplave do berbe prošlo MINIMUM 4 NEDJELJE. Ovo povrće treba oprati po gore navedenom uputstvu, oljuštiti i skuvati.

7. Voće i povrće koje je procvjetalo NAKON POPLAVE  bi trebalo da bude bezbjedno za upotrebu.

Da biste zaštitili voće i povrće koje nije bilo direktno zahvaćeno poplavom, perite ruke prije i poslije berbe, ne ulazite u kuću sa obućom koju ste nosili u bašti i presvucite odjeću.

Nemojte prodavati voće i povrće iz potpoljenih bašta, jer možete ugroziti zdravlje drugih ljudi. Ukoliko imate bilo kakvih nedoumica oko bezbjednosti voća i povrća iz vaše bašte, obratite se lokalnoj poljoprivrednoj zadruzi.

izvor : ekapija.ba
Logged
Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.