PALUBA
May 22, 2024, 07:46:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: World of Guns: Gun disassembly  (Read 2234 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« on: May 09, 2015, 03:17:14 pm »

"World of Guns: Gun disassembly" je vrlo zanimljiva kompjuterska igra na koju sam igrom slučaja naletio po preporuci.

Radi na "Steam" platformi (navodno postoji još i na FB ali ova na Steam je stvarno dobro odrađena) i uglavnom se radi o rastavljanju i sastavljanju različitog naoružanja. Sve je u 3D, svi modeli oružja su odrađeni do najsitnijih detalja, ništa nije zanemareno, bar ako sudim prema modelima do kojih imam za sada dostup.

Igra počinje rastavljanjem i sastavljanjem modela AK-47 (Kalašnjikov), te na taj način dobivanjem poena. Kad se dobije dovoljan broj poena može se "otključati" novi model oružja. Do sada imam "otključano" i tako dostupno za rastavljanje i sastavljanje prilično mnogo modela oružja, (osim AK-47) su mi već dostupni Colt 1911, HK MP5, Beretta 92, SIG SG550S, Uzi, MP40, Borchradt (da, prvi poluatomatski pištolj), Tec 9, CZ75 i Sten.

Ono što me je danas iznenadilo je, da su, vjerojatno radi Dana Oslobođenja, administratori igre otključali i napravili dostupnim prilično mnogo modela oružja koje je bilo korišćeno tokom Drugog Svjetskog rata. Da ne dužim, osim K98, PPSh-41, Thompsona, Luger P08, Mosin-Naganta i M1 Garanda, otvorili su i StG-44 (za mene stvarno raritet kojega bih volio imati u svojoj zbirci pravog oružja), MG-34 ali i topove!!! Otvoren je sovjetski top ZIS(-3) i njemački Flak (88). Zadnja dva oruđa spadaju u kategorije "hard" (ZIS-3, sa 354 dijelova) i "insane" (Flak 88, sa 587 dijelova).

Oružje i oruđe je moguće rastaviti na dva načina. Jedno je "obično" rasklapanje, drugo je potpuno rastavljanje na najmanje dijelove. Zatim sastavljanje, pa rastavljanje i sastavljanje bez mogućnosti popravka, dakle jedna greška prilikom rastavljanja ili sastavljanja (itekako je važan redosljed) i mora se započeti iznova. Nadalje je tu korišćenje oružja ili oruđa (punjenje, praznenje, opalenje, repetiranje, zamjena nišana, automatski-poluautomatski rad, kočnice, bajoneti, prigušivači, itd), dakle sve u ovisnosti od samog oružja.

Igra je vrlo zaimljiva, barem meni, a mnogo se može naučiti o svim navedenim tipovima oružja.

Preporučam.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1 on: May 09, 2015, 08:05:32 pm »

Ovakva igra može biti prava edukacija majstorskim radionicama, i samoukim majstorima i entuzijastima koji se bave opravkom naoružanja.
Pa kada im u ruke dođe model oružja, koji do tada nisu videli i imali prilike da rastave: udri po World of guns! Ako pametno igraju, imaće praktičnih koristi.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #2 on: May 09, 2015, 08:44:17 pm »

StG-44 (za mene stvarno raritet kojega bih volio imati u svojoj zbirci pravog oružja)

Kad već spomenu...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* sturmgever.jpg (50.4 KB, 480x640 - viewed 121 times.)
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #3 on: May 10, 2015, 11:18:36 am »

Evo, da pokažem na jednom primjeru (ZIS-3) kako izgleda sastavljanje i korišćenje.



* ZIS-3.jpg (232.71 KB, 1680x1050 - viewed 111 times.)

* zis-3-fire.jpg (224.48 KB, 1680x1050 - viewed 151 times.)
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #4 on: May 10, 2015, 12:10:57 pm »

...i Flak 88 u fazi sastavlja pred spajanjem topa sa podnožjem.



* flak88.jpg (194.92 KB, 1680x1050 - viewed 96 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 22 queries.