PALUBA
May 18, 2024, 11:25:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 650446 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1950 on: July 07, 2016, 11:13:42 am »

S obzirom da sam relativno u povojima početničkim na ovom forumu a i bavim se dosta lakšom i opuštenijom tematikom na forumu izgleda da sam propustio jedan jako važan detalj ovog foruma a to je...

Da bi bio koliko-toliko "ravnopravan" na ovom forumu prvenstveno moraš biti prvoklasni gurman a rekao bih slobodno i...gurmančina  Grin Grin  

P.S.: Ona gore slika na prvom postu koja je objavljena od strane g. Trifka, ako se smije znati je li na slici ovaj stariji gospodin moj veliki prijatelj Motorista 57 klasa  Grin !?
Da to sam ja glavom, bradom i stomakom.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #1951 on: July 07, 2016, 12:02:53 pm »

Citat Rade :
"Ponovo stativa Agario..."
_______________________________

Čika Rade, čika Rade  Grin
Ne bih baš rekao da je stativa, prije bih rekao čisti gol i to...bez kosti  Grin

jer

Citat motorista 57 klasa :
"Da to sam ja glavom, bradom i stomakom."
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 090


« Reply #1952 on: July 07, 2016, 12:09:18 pm »

Citat Rade :
"Ponovo stativa Agario..."
_______________________________

Čika Rade, čika Rade  Grin
Ne bih baš rekao da je stativa, prije bih rekao čisti gol i to...bez kosti  Grin

jer

Citat motorista 57 klasa :
"Da to sam ja glavom, bradom i stomakom."

Šta ovde deblja, šta je dobro a šta je zabranjeno...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1953 on: July 07, 2016, 12:38:53 pm »

Agario, druga stativa... na forumu nije neophodno da budes gurman da bi bio ravnopravan clan...
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #1954 on: July 07, 2016, 12:39:08 pm »

Boro Prodanic :
"Šta ovde deblja, šta je dobro a šta je zabranjeno... ?"
__________________________________________________

Ovdje najviše deblja/debljaju : umjetni zaslađivači, brzoprobavljivi ugljikohidrati, masti i to pogotovo životinjske, žitarice te prerađena hrana sa soja lecitinom i pojačivačem okusa i šećera.

Životinjski proteini ne debljaju za njih možemo reći da su dobri.

A zabranjeno je pušenje cigerata i konzumiranje alkohola u svakom slučaju dok...

prelazak pješačkog prelaza-zebre je zabranjeno isključivo samo dok gori crveno svjetlo  Grin Grin
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #1955 on: July 07, 2016, 12:46:06 pm »

Rade :
"Agario, druga stativa... na forumu nije neophodno da budes gurman da bi bio ravnopravan clan..."
__________________________________________________________________________________

Znam, to sam napisao samo da provjerim hoću li i lijevom nogom pogoditi stativu ili će zalutati u gol, ali očito da nisam imao sreće sa svojim (ne)smislom za humor  Grin Grin
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1956 on: July 07, 2016, 12:49:44 pm »

I ako je moj princip da u toku dana pišem samo jedan ili dva posta a nekad i ređe,da ne smetam svojom "stručnošću" i da drugi mogu doći do izražaja ovaj puta to kršim pa se izvinjavam.

Za @motoristu,postoji vjerovanje(možda je i predrasuda) da kuhar treba biti buckast jer je mršavi vjerovatno loš kuhar jer bi bio deblji.

Za @Agaria prijašnja Vaša rasprava je bila na sasvim drugom topiku i to poprilično duga-van teme i nije se radilo o iću i piću.

I najzad evo još jedno moje iskustvo u vezi "druženja-opasuljivanja".
Jedan moj kolega inače niži rukovodilac je volio ta druženja pa ih je često organizovao i na njih dovodio i Boga mi daleko značajnije "budže".Vjerujem da  to nije bilo samo zbog druženja nego i za njega osobno veoma koristno.
Pare za kupovinu potrebnih artikala je uzimao od ljudi u smjeni na objektu jer su oni tu bili i tada jeli a smjene su bile duže od 24h pa pošto je ostajalo hrane koristili to i drugi dan.
Na objekat smo išli službenim vozilom,ali  pošto je na druženje išao veći broj veći broj,išlo se i drugim kolima.Pošto sam bio u njuegovoj blizini pokupio me je,i išli smo na objekat.Uz put u nekom "manjem" mjestu je on svratio kod njegovog tasta(koji je bio veterinar) i uzeo meso za kuhanje.
Kroz razgovor sa njim sam saznao da se radi o mesu koji su bili uzorci od pregleda trihineloze.Ubeđivao je on mene i da se radi o sigurnom mesu koji je njegov tast pregledao i da je te uzorke svakodnevno skupljao i stavljao u zamrzivač.
Znao sam ja da je to tako i čak šta više i trihinelozno meso se može jesti ako se kuha duže od 1/2 sata.Nisam ga odao nego evo sad to pišem,Ipak sam izgubio apetit a bilo mi je pomalo i krivo jer je on to naplaćivao kao svinjski but.
Znao sam da sam ga i ranije jeo,jer je to njemu bilo tko zna koji put,nego sam tad imao "sreću" da idem sa njim kolima na druženje.Ot tad sam izbegavao da jedem a više sam pio.
Inače otkrio sam i tajnu dobrog kuhanja od jednog "majstora".Ručak se kuva što je moguće duže a usput se eventualno daju poneka ljuta pića i kad svi dobro izgladne,onda je ručak "gotov",pa da vidimo tko ima primjedbu.

Poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 090


« Reply #1957 on: July 07, 2016, 01:41:45 pm »

Boro Prodanic :
"Šta ovde deblja, šta je dobro a šta je zabranjeno... ?"
__________________________________________________

Ovdje najviše deblja/debljaju : umjetni zaslađivači, brzoprobavljivi ugljikohidrati, masti i to pogotovo životinjske, žitarice te prerađena hrana sa soja lecitinom i pojačivačem okusa i šećera.

Životinjski proteini ne debljaju za njih možemo reći da su dobri.

A zabranjeno je pušenje cigerata i konzumiranje alkohola u svakom slučaju dok...

prelazak pješačkog prelaza-zebre je zabranjeno isključivo samo dok gori crveno svjetlo  Grin Grin

Agario, šalio sam se, a pretpostavljam da si i ti. Smiley
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #1958 on: July 07, 2016, 07:14:16 pm »

Of kors da se ja džoking, pa 90 % mojih postova je protkano trećerazrednim Bosanskim humorom i sarkazmom  Grin, samo eto...do nekog dođe a do nekog anforčinitli ne dođe Grin

Nego da opet po bezbrojiti put ne odem u off, koliko sam danas napisao postova mogao sam još jedan čvarak zaraditi i postati mlađi vodnik a ono od jutra na 119 se zakopalo i ne ide i ne ide  .

Ima neko da zna jer bo je tako  pravilo !?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1959 on: July 07, 2016, 07:36:32 pm »

Ono sto postujes u kantini se ne racuna u skor za napredovanje.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #1960 on: July 07, 2016, 08:03:51 pm »

Eto, toliko vremena danas tipkao a nizašta, u JNA sam lakše zarađivao čvarke, samo nekog odcinkarim i eto ga odmah na ramenu angel

Neću više nikada navratiti u kantinu na čašicu...postovanja  Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1961 on: July 07, 2016, 09:04:20 pm »


  E moj prijatelju- Agario !

  Da se tako ovde zarađuju " čvarci" ja bi bio " admiral" . Ili daj doprinos velikim i teškim temama ili  te nema nigde. A i ako se daš od srca, postuješ , nikako samo  " Sviđa mi se- Ok si: Lajk za tebe "  I onda nemaš ništa od " čvaraka" Veruj mi.Doživeo sam to. Razmisli koliko i šta deliš 

Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Online Online

Posts: 1 850


« Reply #1962 on: July 08, 2016, 12:04:16 am »

I ako je moj princip da u toku dana pišem samo jedan ili dva posta a nekad i ređe,da ne smetam svojom "stručnošću" i da drugi mogu doći do izražaja ovaj puta to kršim pa se izvinjavam.

Za @motoristu,postoji vjerovanje(možda je i predrasuda) da kuhar treba biti buckast jer je mršavi vjerovatno loš kuhar jer bi bio deblji.

Za @Agaria prijašnja Vaša rasprava je bila na sasvim drugom topiku i to poprilično duga-van teme i nije se radilo o iću i piću.

I najzad evo još jedno moje iskustvo u vezi "druženja-opasuljivanja".
Jedan moj kolega inače niži rukovodilac je volio ta druženja pa ih je često organizovao i na njih dovodio i Boga mi daleko značajnije "budže".Vjerujem da  to nije bilo samo zbog druženja nego i za njega osobno veoma koristno.
Pare za kupovinu potrebnih artikala je uzimao od ljudi u smjeni na objektu jer su oni tu bili i tada jeli a smjene su bile duže od 24h pa pošto je ostajalo hrane koristili to i drugi dan.
Na objekat smo išli službenim vozilom,ali  pošto je na druženje išao veći broj veći broj,išlo se i drugim kolima.Pošto sam bio u njuegovoj blizini pokupio me je,i išli smo na objekat.Uz put u nekom "manjem" mjestu je on svratio kod njegovog tasta(koji je bio veterinar) i uzeo meso za kuhanje.
Kroz razgovor sa njim sam saznao da se radi o mesu koji su bili uzorci od pregleda trihineloze.Ubeđivao je on mene i da se radi o sigurnom mesu koji je njegov tast pregledao i da je te uzorke svakodnevno skupljao i stavljao u zamrzivač.
Znao sam ja da je to tako i čak šta više i trihinelozno meso se može jesti ako se kuha duže od 1/2 sata.Nisam ga odao nego evo sad to pišem,Ipak sam izgubio apetit a bilo mi je pomalo i krivo jer je on to naplaćivao kao svinjski but.
Znao sam da sam ga i ranije jeo,jer je to njemu bilo tko zna koji put,nego sam tad imao "sreću" da idem sa njim kolima na druženje.Ot tad sam izbegavao da jedem a više sam pio.
Inače otkrio sam i tajnu dobrog kuhanja od jednog "majstora".Ručak se kuva što je moguće duže a usput se eventualno daju poneka ljuta pića i kad svi dobro izgladne,onda je ručak "gotov",pa da vidimo tko ima primjedbu.

Poz.


   Nema ništa loše u kuvanju kotlića (gulaša, kotlovine,paprikaša ili kako ko zove ovaj specijalitet) od uzoraka za trihinelozu. Inače za sam postupak se od uzoraka nasumice secka 20 parčića veličine bebinog odsečenog nokta koji se potom stavljaju u kompresor (dve ploče od debelog stakla stegnute mesinganim šarafima) i gledaju kroz optiku uvećanja do 100x , mikroskop ili projektor. Veći deo uzorka, po slobodnoj proceni oko 90%, od mišića dijafragme koji se analizira ostaje  neiskorišćen. Iako u uzorku ima do dvadesetak grama, u vreme sezone svinokolja (pogađate i danas je to oko 29-og novembra) veterinarska stanica u osrednjem vojvođanskom selu pregleda nekoliko stotina uzoraka dnevno, što za nedelju dana može dostići desetine kilograma čistog mesa. Bacanje bi predstavljalo rasipanje a ako se ostatak uzorka koji je čist poprečno-prugasti mišić, bez tetiva ili masnoće što znači mnogo bolje od samog buta, odlaže u zamrzivač bez problema se može koristiti u ljudskoj ishrani. Jedan poznanik, inače veterinar u mom gradu a osim toga i doajen Sremske Kulenijade i predsednik žirija na ovogodišnjoj kulenijadi je svojevremeno isključivo od ovih uzoraka pravio deo kulenja koje se konzumiralo za doručak u tadašnjoj državnoj Vet. stanici od strane zaposlenih. Ne moram da naglašavam da nije bilo razlike između tog i njegovog šampionskog kulena, a za koji je osnova najkvalitetnije svinjsko meso pa posle sve ostalo.

   Što se tiče kvaliteta i ispravnosti mesa izgleda da si druže bio u zabludi. Sad, što se tiče obraza i poštenja kolege koji je ovakav dar naplaćivao kao kupovno meso od svojih kolega, to je drugi deo priče. Sve u svemu nisi loše prošao, pomisli samo šta bi bilo da je kolegin tast bio mesar i da je umesto uzoraka kuvao paprikaš od kravljih pi..ka i krmećih šu..ka. I to je takođe meso a kada se skuva ništa se ne primeti...

 
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1963 on: July 08, 2016, 06:51:39 am »

Slažem se da je to realno i teoretski tako kako pišete ali i ja sam to tako napisao.Međutim htio sam da dam i problem utjecaja samog saznanja što se jede,te ljudsku pohlepu za novcem na svaki način o još niz toga.Gdje god radi pohlepan čovjek čovjek može se očekivati svašta.Da li ste razmišljali recimo kako se vrši dezinfekcija tog stakla,da li se među tim uzorcima ne krije i uzorak koji je trihinelozan zbog ljudske greške jer isti zna da će meso biti dugo kuhano.Da ne širim temu evo vam nekoliko primjera tog utjecaja na "apetit":
Skoro ste imali da se dobar broj zarazio trihinelom i ako je meso bilo pregledano od veterinarske službe,navodno jer je bilo pomješano sa divljači.
Kad sam bio na Jadranu i sam sam učestvovao u "druženju" gdje je specijalitet bila dagnja i normalno tamo dobro dalmatinsko ili Istarko  vino.Međutim,iz informacija da su se u Italiji zarazili ljudi veoma često baš navedenom školjkom,jer je u toj trci za novcem uzimana i sa površine mora(gdje je zagađena),izgubio sam apetit.
Sigurno da to utječe na svijest o ispravnosti hrane koju jedemo.Istina izgleda skoro nemoguće naći rješenje za tu pohlepu za novceem ali eto da  budemo "svjesni".Ovo vam važi i za recimo gljive,ili meso od "mangulice", divljači  itd.
Dakle,jesti se mora da bi se živjelo.Koliko će mo pri tome imati iosjećaj da se tu radi o gurmanluku ili slično,je bio cilj mog napisa.
Inače što se tiče Vašeg zadnjeg pasusa,vjerujem da je tako,ali to neće kod mene izazvati "apetit" da to jedem,ako Vi to možete svaka čast,mislim,ako znate o čemu se radi.Inače mislim da to ide u razne paštete i salame ali izbjegavam da to jedem.

Dakle treba(mora se)jesti da bi se živjelo ali u današnje vrijeme gurmanluk je nemoguć,jer nema uslova da se užitak u jelu pretvori u ono -živjeti da bi se jelo,nego je sve varka zbog pohlepe za novcem.

Poz.
« Last Edit: July 08, 2016, 06:57:21 am by Karlo » Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1964 on: July 08, 2016, 09:37:49 am »

Karlo jedno pitanje da li ste ikad nosili ili bili prisutni kada se pregleda meso na prisustvo trihinele? Taj vaš kojega je koristio višak mesa koji ne ide na pregled tako da nije dolazilo u kontakt sa staklom to vam izgleda kao na slici. To je jedan od metoda. postoji i drugi al nije tema sad to. U suštin razumijem vas da vam se gadi kao i meni, ali što se tiče meso je ispravno.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* trihinela-blic_orig.jpg (190.39 KB, 630x437 - viewed 77 times.)
« Last Edit: July 08, 2016, 09:41:28 am by Trifko » Logged
Pages:  1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.