Borbe u gradu

(1/5) > >>

staywhite:
molim vas, pricacemo  o borbama u gradu. kako to ide, kakvu tehniku koristimo i slicno. meni puno to zanima i zelim da cujem od vas profesijonalno mislenje .

hvala unapred.

ACHTUNG:
Preporucio bih ti da malo prvo malo proucis bitku za Staljingrad.

Nije Paulus za dzabe rekao da njegova armija nije bila namenjena takvoj vrsti borbe.

staywhite:
Quote from: ACHTUNG on October 02, 2008, 12:11:09 pm

Preporucio bih ti da malo prvo malo proucis bitku za Staljingrad.

Nije Paulus za dzabe rekao da njegova armija nije bila namenjena takvoj vrsti borbe.


znam ja Stalingrad, ali mogu da pogledam jos, hvala. inace meni interesuje vase mislenje i iskustvo (ako neko ima). i voruzanje u dobi Stalingradske bitke i danasne bas nisu sasvim isti. sto tice strategiji, naravno dobar primer.

AcaNik:
najbolja strategija je zaobici brobu u gradu;)
ili ako si amer da ga poravnjas sa zemljom. na zalost u 21 veku vecina borbi ce se voditi u naseljenom mestu jer ce slabiji protivnik uvek teziti da zbog neprijateljeve nadmoci nametne borbu u naseljenom mestu.
e sad pitanje taktike je vec malo slozenije. u sustini se svodi na to da se koriste manje takticke jedinice ne vece od voda i to puno njih koje ce biti putem veze kordinisane sa komandom napada. uz to im treba i pravovremeno i precizno obezbedjivati artiljerisku, raketnu ili avijacijsku podrsku, logistiku.... sto ce one koji vode takav napad dovoditi do ludila:(

trpe grozni:
Sustinski , taktika se i nije mnogo promenila od dana Staljingrada.Ako pricamo o napadu , najbolje rezultate daju jurisne grupe kao sto rece @AcaNik odlicno koordinirane i dobro potpomognute sa artiljerijom i po potrebi sa nekim oklopom.
Za odbranu opet u puitanju su jezevi , grupe utvrdjenih vojnika obavezno spremnih na kruznu odbranu opremljenih sa protivoklopnim orudjima i esaloniranim po visini objekta.
U svakom slucaju i u napadu i u odbrani potrebno je mnoooogo pionira i jos vise inzinjeraca.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page