Vanredno stanje - elementarna nepogoda (maj 2014)

(1/97) > >>

wermez:
Velika brana na Đetinji, danas oko 13 h. Fotografija nije moja.

Kuzma®:
KAda je Wermez vec pomenuo, kakva je situacija kod vas sa ovim padavinama? Mislim na sve one koji zele da odgovore.
Ja upravo citam da je u 3 susedne opstine proglaseno vanredno stanje (Lajkovac, Obrenovac i Ub) plus opstina LJig. Kazu da je tokom dana do sada na tom podrucju a mislim da ni Lazarevac nije izuzetak palo 40 litara po kvadratnom metru a da s eosekuje pojacanje padavina posle 18 casova te da bi trebalo da dostigne i svih 100 l po kvadratu.

Meni najbliza reka Pestan je na nivou kakav nikada nisam video. Ipak kazu da je bilo nekoliko puta i gore, samo sto se sada najavljuje nastavak padavina jos najmanje 24 sata. Vec ima nekih delova sela Mali Crljeni koji su sa druge strane reke i kojima su oba prilazna puta poplavljena. Trenutno imaju jos jedan treci pravac koji ne verujem da je iko ikada koristio za tu namenu i koji ide ono sto se kaze "okolo boze pa na mala vrata"...

Trifko:
Kod mene ( od mene stotinjak metara) rijeka Mala Usora fino nadošlan, ali ni blizu kako zna da bude. Ove fotografije sam napravio danas oko 13:00 odo sad prošetati da vidim kakvo je stanje... [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

ORIĆAREB:
Quote from: KUZMA® on May 14, 2014, 03:25:04 pm

KAda je Wermez vec pomenuo, kakva je situacija kod vas sa ovim padavinama? Mislim na sve one koji zele da odgovore.
Ja upravo citam da je u 3 susedne opstine proglaseno vanredno stanje (Lajkovac, Obrenovac i Ub) plus opstina LJig. Kazu da je tokom dana do sada na tom podrucju a mislim da ni Lazarevac nije izuzetak palo 40 litara po kvadratnom metru a da s eosekuje pojacanje padavina posle 18 casova te da bi trebalo da dostigne i svih 100 l po kvadratu.

Meni najbliza reka Pestan je na nivou kakav nikada nisam video. Ipak kazu da je bilo nekoliko puta i gore, samo sto se sada najavljuje nastavak padavina jos najmanje 24 sata. Vec ima nekih delova sela Mali Crljeni koji su sa druge strane reke i kojima su oba prilazna puta poplavljena. Trenutno imaju jos jedan treci pravac koji ne verujem da je iko ikada koristio za tu namenu i koji ide ono sto se kaze "okolo boze pa na mala vrata"...


U Boki za divno čudo malo kiše. Kako zna da "guši" ovo je sića. Kako će biti sutra, vidjeće mo.

Trifko:
Fotografije od prije desetak minuta, za razliku od danas voda je nadošla otprilike šezdesetak cm, s obzirom da kiša i dalje pada  i da je najavljena sve do petaka. Vrlo vjerovatno da će se izliti...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page