PALUBA
September 21, 2024, 02:28:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jedan broj, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Poljska: Novi obrambeni sustavi za transportne i borbene helikoptere  (Read 1205 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:August 11, 2024, 10:15:35 pm
Posts: 10 721



« on: October 10, 2010, 04:18:02 pm »

Novi obrambeni sustavi za poljske helikoptere

Početkom studenoga Poljskom ratnom zrakoplovstvu (Siły Powietrzne Rzeczypospolitej Polskiej) bit će dostavljeni prvi srednji transportni helikopter Mi-17 te prvi borbeni helikopter Mi-24 koji će biti opremljeni moderniziranim obrambenim sustavima. Riječ je o integraciji sustava ALQ-213 EW (Electronic Warfare) i tzv. MASE (Modular Aircraft Survivability Equipment) kontejnera, koje proizvodi danska tvrtka Terma. S tom opremom ukupno će biti opremljena 22 helikoptera, odnosno transportni helikopteri Mi-17V i borbeni helikopteri Mi-24W, koji će se potom izmjenjivati u rotacijama kao potpora poljskim postrojbama koje su angažirane u skopu misije ISAF (International Security Assistance Force). Do kraja 2012. trebaju biti dostavljeni svi poljski helikopteri koji će biti obuhvaćeni ovim paketom opreme.

Temeljna namjena ugrađene obrambene opreme je obrana odnosno ometanje ispaljenih protivničkih projektila s infracrvenim navođenjem. Kontejneri u koje se ugrađuju ti obrambeni sustavi bit će postavljeni na bočne krilne nosače na helikopterima, kako bi se postigla što bolja pokrivenost ometanja.

Autor: I. Skenderović
Izvor: Hrvatski vojnik

Vezana vijest: Poljska: Raspisan natječaj za nabavu novih mlaznih školsko - borbenih aviona
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.016 seconds with 23 queries.