PALUBA
May 15, 2024, 12:04:18 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Pomoć zbog požara: Hrvatska šalje dva helikoptera u Crnu Goru  (Read 7745 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #15 on: August 30, 2012, 07:04:30 pm »

Hmmm, gori u Crnoj Gori. Gadno. Počinju li oni paliti točno u 12.15 kao ovi naši piromani ili malo kasnije?
Vlada RH ima interesa gasiti požare u CG, prvenstveno u graničnom pojasu prema RH.

Mislim da ovaj snimak neodgovara u potpunosti u smislu stanja požara u CG. Po ovome bi sva CG gorjela
da nebi niko živ opstao ni sekunde. Ima neki požara ali ne u ovom smislu.
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #16 on: August 30, 2012, 07:13:14 pm »

A pregledaj danasnje hires visible snimke, meteosatelita .. nisam ja slikao :-(
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #17 on: August 30, 2012, 07:16:48 pm »

Hmmm, gori u Crnoj Gori. Gadno. Počinju li oni paliti točno u 12.15 kao ovi naši piromani ili malo kasnije?
Vlada RH ima interesa gasiti požare u CG, prvenstveno u graničnom pojasu prema RH.

Mislim da ovaj snimak neodgovara u potpunosti u smislu stanja požara u CG. Po ovome bi sva CG gorjela
da nebi niko živ opstao ni sekunde. Ima neki požara ali ne u ovom smislu.
Ćiro u potpunosti ti vjerujem. Da je tako gadno ne bi ti bio na palubi. Vanjski neprijatelj je lažirao satelitski snimak.  angel
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #18 on: August 30, 2012, 07:43:14 pm »

Hmmm, gori u Crnoj Gori. Gadno. Počinju li oni paliti točno u 12.15 kao ovi naši piromani ili malo kasnije?
Vlada RH ima interesa gasiti požare u CG, prvenstveno u graničnom pojasu prema RH.

Mislim da ovaj snimak neodgovara u potpunosti u smislu stanja požara u CG. Po ovome bi sva CG gorjela
da nebi niko živ opstao ni sekunde. Ima neki požara ali ne u ovom smislu.
Ćiro u potpunosti ti vjerujem. Da je tako gadno ne bi ti bio na palubi. Vanjski neprijatelj je lažirao satelitski snimak.  angel
Ma neradi se o tome ljudi. Pa ja sam u H.Novom. Nema nikakve posebne frke u Crnoj Gori. Svi javni mediji ništa posebno ne
javljaju. Jedino se nad Crnom gorom strujanje vazduha već danima zaustavilo. Pa se toga nakupilo poodavno. Ja se posebno
ne razumijem u svu tu problematiku, ali da toliko gori sav bi se narod dosad uzjogunio.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #19 on: August 30, 2012, 09:05:08 pm »

Snimka naoblake, ciklona i tako to.

Dolazi južina, i to ti je.

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 436


« Reply #20 on: August 30, 2012, 10:15:27 pm »

Колико ја знам географију, а гледајући онај снимак који је поставио Airbag, гори још више у Албанији, као и у Херцеговини. Северно (на месту где се види да је снима одсечен) уочава се дим пожара на Тари, а види се и дим пожара на Коритнику (тромеђа КиМ, Македонија, Албанија)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #21 on: August 31, 2012, 05:51:44 pm »

Ako je snimka od juče, kad je postavljena, ne vidi se dim koji se vukao kroz Brački kanal.
Sa otoka se nije vidjelo Biokovo dobro od mješavine dima i izmaglice.
To se na ovoj slici uopće ne vidi, dim od požara je obično jako nizak i moralo bi gorjeti jako puno da se vidi sa satelita.

poz.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.