Land Rover Defender 110

(1/11) > >>

EOD:
Ponukan nekom raspravom postavljam slike Defendera koje koriste timovi za UES u BiH.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hrundi:

Najbolji 'standardni' terenac. Jedini koji mu se mogu približiti u toj klasi su Mercedes/Puch G , Toyota Land Cruiser, Nissan Patrol i UAZ 469. Pritom mislim na starije, 'neluksuzne' verzije Mercedesa/pucha i Toyote.

Gazda:
od 1948. je praktično nepromijenjen,to dovoljno govori..

Bozo13:
Land Rover porodično stablo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hrundi:
Quote from: Gazda on November 12, 2011, 10:52:58 am

od 1948. je praktično nepromijenjen,to dovoljno govori..


Ne bih se složio da je praktično nepromjenjen. Čak znam za podatak (iz LR) da je od svih djelova LR od serije I do današnjeg Defendera nepromjenjen samo jedan dio, nekakva spojnica crijeva za gorivo (ili hlađenje, nisam više siguran).

Najveća promjena bio je prijelaz sa lisnatiog na opružno ogibljenje (sa serije III na Defender) i ugradnja integralnog pogona 4x4.

Ali u svakom slučaju evolucija LR je logična i vjerujem da svaki mehaničar koji je radio na npr. seriji II nikakvih problema ne bi imao sa Defenderom. A čvrstina i robusnost i upotrebljivost očuvani su od početka do kraja.

Nažalost, izgleda da je LR-u kraj blizu jer nakon neke godine (čini mi se 2016. ali nisam siguran) više ni uz kakve modifikacije neće moći zadovoljiti nove sigurnosne i ekološke standarde.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page