PALUBA
May 17, 2024, 10:18:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 619130 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1320 on: November 21, 2015, 11:57:42 pm »

Quote
Да ли Србија може да направи тростепену ракету?

Не оцењује се неко друштво по томе шта је правило или прави већ како су то радили или раде. Узгред, ово је парафраза Марксовог виђења друштвено-екеономских формација. А марксизам је владајући идеолгија и С. Кореји, "прилагођена" корејским условима.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #1321 on: November 22, 2015, 11:24:43 am »

Ne znam može li Srbija napraviti trostepenu raketu, ali sam siguran da za razliku od S. Koreje kao i mi u Hrvatskoj i dalje unatoč svim problemima možemo nahraniti svoju djecu!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1.jpg (41.01 KB, 590x350 - viewed 54 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1322 on: November 22, 2015, 12:40:11 pm »

Колико има сиромашних и гладних у САД? Колико људи тамо нема здравствену заштиту?

Интересантно је то како поједини људи оптужују севернокорејски режим да је бруталан и нечовечан и лош јер има логоре, гладно становништво и користи се принудним радом, а са друге стране ти исти људи хвале Тита и Голи оток. Распад мозга.

Глад је владала У СФРЈ у неким периодима након рата, а у одређеним подручијима била је пристутна и до краја 60-тих (Западна Херцеговина, Далмација, делови Црне Горе итд.). Данас у Србији постоји велики број људи који живи испод границе сиромаштва. За Хрватску не знам јер се њеним развојем након 1991. нисам бавио.

Ако ''међународна заједница'' и остали душебрижници желе да стварно да помогну овој држави нек им укину снакције које су им увели. Што не уведу санкције Израелу због атомске бомбе?





Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1323 on: November 22, 2015, 01:38:46 pm »

торпедо, шта рећи осим 
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1324 on: November 22, 2015, 02:01:47 pm »

А Србија може да направи тростепену ракету, али се бојим да би Торпедо (као и већина нас) због тога стварно био гладан. Да, свет је пун неправди, али се једна неправда не може правдати другом. Као што се ни злочин не може правдати другим злочином. Тај принцип је основа права и правичности.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1325 on: November 22, 2015, 02:22:12 pm »

А Србија може да направи тростепену ракету, али се бојим да би Торпедо (као и већина нас) због тога стварно био гладан. Да, свет је пун неправди, али се једна неправда не може правдати другом. Као што се ни злочин не може правдати другим злочином. Тај принцип је основа права и правичности.

Србија не може више да направи далеко простије и једноставније механичке или електричне склопове, а камоли ракету средњег или међуконтиненталног домета.

Србија има запарложене оранице на којима нико неће да ради тако да та глад можда и није толико неизвесна. Северна Кореја је херметички затворена због санкција и сл., а ми имамо отворене границе према целом свету. Треба да ћутимо.

И још једна ствар:

Када нас је цео свет пљунуо и увео нам санкције Ким Ил Сунг је сарађивао са нашом државом. Он, Садам, Румуни, Куба и Кина. НДРК није признала Косово. Мени су довољне те две ствари да никада ништа лоше не кажем за ту земљу, њен народ и њихово руководство. Ким Ил Сунг и његови потомци нису отишли у Конго да пљачкају дијаманте или у Ирак да сисају нафту већ живе од онога што имају. То што неко пљачку туђих привредних и рудних ресурса представља као своје економски успех говори само о томе колико је тај неко лицеменран и одвратан.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1326 on: November 22, 2015, 02:23:02 pm »

торпедо, шта рећи осим 

Хвала.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1327 on: November 22, 2015, 04:17:10 pm »

Колико има сиромашних и гладних у САД? Колико људи тамо нема здравствену заштиту?

Previše.

Интересантно је то како поједини људи оптужују севернокорејски режим да је бруталан и нечовечан и лош јер има логоре, гладно становништво и користи се принудним радом, а са друге стране ти исти људи хвале Тита и Голи оток. Распад мозга.

Pošto ovde direktno prozivaš mene, da ti odgovorim. Za Kim Džong Una sam rekao da je luđi od dede i oca zajedno, a i dalje sam na tom stanovištu jer ima mogućnost da poboljša standard života svog naroda ali slabo radi na tome. Što se tiče Tita i Golog otoka, ja, za razliku od tebe, hvalim SVOJE, koji su Staljinu rekli NE jer su držali do sebe i svojeg naroda. Ja sam rođen u JUGOSLAVIJI i biću JUGOSLOVEN dok god budem disao! Strašno sam ponosan na to što mi je otac DALMATINAC a majka SRPKINJA i svako jutro kada ustanem ja se zahvalim dragom Bogu što su mi svi bili u PARTIZANIMA i što nemam razlog da se stidim svojih predaka. I kada već pominješ raspad mozga, onda bolje razmisli o sebi i o tome što pišeš jer se bojim da je kod tebe nastupio raspad istog kada podržavaš TUĐINA, a tuđin je svako, pa makar on bio rus, šveđanin, tajlanđanin ili urugvajac!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screenshot_2.png (335.91 KB, 601x350 - viewed 45 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1328 on: November 22, 2015, 04:36:28 pm »

Linije metroa u Pjongjangu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Pyongyang_metro_20070321.png (212.9 KB, 1383x1417 - viewed 49 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1329 on: November 22, 2015, 05:03:01 pm »

јел им ово хитлер правио метро? неодољиво вуче на свастику на прави поглед Grin
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1330 on: November 22, 2015, 06:13:13 pm »

Колико има сиромашних и гладних у САД? Колико људи тамо нема здравствену заштиту?

Previše.

Интересантно је то како поједини људи оптужују севернокорејски режим да је бруталан и нечовечан и лош јер има логоре, гладно становништво и користи се принудним радом, а са друге стране ти исти људи хвале Тита и Голи оток. Распад мозга.

Pošto ovde direktno prozivaš mene, da ti odgovorim. Za Kim Džong Una sam rekao da je luđi od dede i oca zajedno, a i dalje sam na tom stanovištu jer ima mogućnost da poboljša standard života svog naroda ali slabo radi na tome. Što se tiče Tita i Golog otoka, ja, za razliku od tebe, hvalim SVOJE, koji su Staljinu rekli NE jer su držali do sebe i svojeg naroda. Ja sam rođen u JUGOSLAVIJI i biću JUGOSLOVEN dok god budem disao! Strašno sam ponosan na to što mi je otac DALMATINAC a majka SRPKINJA i svako jutro kada ustanem ja se zahvalim dragom Bogu što su mi svi bili u PARTIZANIMA i što nemam razlog da se stidim svojih predaka. I kada već pominješ raspad mozga, onda bolje razmisli o sebi i o tome što pišeš jer se bojim da je kod tebe nastupio raspad istog kada podržavaš TUĐINA, a tuđin je svako, pa makar on bio rus, šveđanin, tajlanđanin ili urugvajac!



Мотористо

да сам хтео тебе да прозовем директно ја бих те прозвао и ословио као што то радим увек, директно. У сваком случају ако ти сматраш сам да си део тога онда ОК. Велики број људи у Србији који подржава Тита згражава се над Стаљином и Ким Ил Сунгом јер они су користили ''непопуларне методе''. Велики број људи који су некада били у СКЈ сада прича да су за демократију и ЕУ.

Са друге стране могу да кажем да тај исти Голи оток није прогутао само оне који су рекли ДА већ је у највећој мери прогутао и уништио људе који нису имали везе са Стаљином, СССР-ом, људе који нису знали ни шта је информбиро ни какав је однос снага у КПЈ итд. Голи оток је прогутао масу оних који су сметали неком другом на личној основи и због нечије сујете, љубоморе и сличних ниских побуда завршавали су лупајући камен о камен без икакве провере истинитости и основаности пријаве против њих.

Расцепа мозга код мене нема јер ја не могу да кажем да су људи који су први стали у борбене редове 1941. издајници, страни агенти, пета колона. Не могу да подржим такву врсту манипулације.

Свака част за партизанско порекло, ако се то тако може назвати. Моји преци су такође учествовали у НОБ-у, али ја не сматрам да то треба да дам на сва звона. Надам се да ниси помислио у неком тренутку да ми је ђед био усташа, домобран, хортијевац, љотићевац или припадник румунске Гвоздене гарде. По овом критеријуму ниси ништа ни мање ни више вредан од мене.

За мене није туђин неко ко је оставио на хиљаде и хиљаде живота да би наша држава и наш народ били слободни. За мене не може бити туђин онај који је због моје државе ушао у Први светски рат. За мене је туђин онај ко те изда па макар ми из ока испао.

Ја сам исто рођен у држави која се звала СФРЈ, али ја имам критички поглед како на ту државу тако и на оне које су јој претходиле и оне које су дошле након ње.

Режим у НДКР прибегава неки методама којима су све остале цивилизације и културе прибегавале, истина много раније. Радни логори су били честа појава у великом броју држава корз целу историју. Садашње велике силе не формирају логоре на својој територији већ на туђим. Користе јефтину радну снагу и децу робове. Пљачкају туђе богатство, туђу нафту, туђе руде. Вероватно знаш да је САД имала логоре за Јапанце који су били амерички држављани. Ко је за то одговарао? Нико.

И за крај... Могао су да нађеш бољи цитат и бољу особу. Ко је и шта је Абдулах Сидран дегутантно је говорити.

Севернокорејски дрон тј. извиђачка беспилотна летелица.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* 98FCF0F0-B2F2-429A-852F-9B340BB63F21_mw1024_s_n.jpg (59.43 KB, 1024x647 - viewed 49 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1331 on: November 22, 2015, 07:38:12 pm »

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1332 on: November 22, 2015, 08:15:35 pm »

Trifko - ovaj video što si postova jeste svedočanstvo nečemu što nije demokratija.

Ali, da li je sve što se priča na tom videu istinito, i da li je sve što je demokratski dobro?
(podsetimo se samo skorašnjih demokratskih događanja u Libiji, Iraku, Avganistanu - pa i na našim prostorima)

Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1333 on: November 22, 2015, 09:07:02 pm »

Trifko - ovaj video što si postova jeste svedočanstvo nečemu što nije demokratija.

Ali, da li je sve što se priča na tom videu istinito, i da li je sve što je demokratski dobro?
(podsetimo se samo skorašnjih demokratskih događanja u Libiji, Iraku, Avganistanu - pa i na našim prostorima)



Ne znam šta da ti kažem video sam postavio pošto sam slučajno naišao na njega
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1334 on: November 22, 2015, 09:28:01 pm »

Мотористо

да сам хтео тебе да прозовем директно ја бих те прозвао и ословио као што то радим увек, директно. У сваком случају ако ти сматраш сам да си део тога онда ОК.

Naravno.

Велики број људи у Србији који подржава Тита згражава се над Стаљином и Ким Ил Сунгом јер они су користили ''непопуларне методе''. Велики број људи који су некада били у СКЈ сада прича да су за демократију и ЕУ.

Са друге стране могу да кажем да тај исти Голи оток није прогутао само оне који су рекли ДА већ је у највећој мери прогутао и уништио људе који нису имали везе са Стаљином, СССР-ом, људе који нису знали ни шта је информбиро ни какав је однос снага у КПЈ итд. Голи оток је прогутао масу оних који су сметали неком другом на личној основи и због нечије сујете, љубоморе и сличних ниских побуда завршавали су лупајући камен о камен без икакве провере истинитости и основаности пријаве против њих.

Naravno da su stradali i nevini, ali su oni bili u manjini. Ti koji su rekli DA Staljinu su bili spremni na sve, ubistva i diverzije, kako bi se tada Jugoslavija privolela da poklekne i prihvati Staljinov ultimatum. Slažem li se sa načinom prevaspitavanja, naravno da ne, ali takva su bila vremena, država se branila kao je znala i umela.

Расцепа мозга код мене нема јер ја не могу да кажем да су људи који су први стали у борбене редове 1941. издајници, страни агенти, пета колона. Не могу да подржим такву врсту манипулације.

Ovo oko prvih borbenih redova i pete kolone 1941 nisam baš najbolje razumeo, ali dobro de.

Свака част за партизанско порекло, ако се то тако може назвати. Моји преци су такође учествовали у НОБ-у, али ја не сматрам да то треба да дам на сва звона. Надам се да ниси помислио у неком тренутку да ми је ђед био усташа, домобран, хортијевац, љотићевац или припадник румунске Гвоздене гарде. По овом критеријуму ниси ништа ни мање ни више вредан од мене.

Kao što sam i napisao, ja sam ponosan na svoje Partizansko poreklo, ali nigde nisam ništa napisao o tvojem poreklu jer ga ne znam, i nikada nisam napisao da si manje ili više vredan od mene. S tobom se ič ne slažem oko mali milon stvari, ali nemam nameru da te vređam ili ponižavam, pa me batali tih gluposti.

За мене није туђин неко ко је оставио на хиљаде и хиљаде живота да би наша држава и наш народ били слободни. За мене не може бити туђин онај који је због моје државе ушао у Први светски рат. За мене је туђин онај ко те изда па макар ми из ока испао.

Svakoga ko ratuje na mojoj strani i ko mi pomogne u borbi za slobodu, ću smatrati za najvećeg i najboljeg prijatelja i biću mu zahvalan na toj pomoći do kraja života. Čuvaću spomenike podignute mojim prijateljima u čast, čuvaću groblja i mrtve svojih prijatelja bolje nego da su moja. Čuvaću to prijateljstvo i neću učiniti nikada ništa što bi moglo da ga ukalja i uništi, ali sve to ne menja činjuenicu da je će on i dalje i uvek biti tuđin.

Ја сам исто рођен у држави која се звала СФРЈ, али ја имам критички поглед како на ту државу тако и на оне које су јој претходиле и оне које су дошле након ње.

Izvini, ali ovaj tvoj “kritički” pogled na DFJ/FNRJ/SFRJ meni izgleda kao mržnja. Ti kao da nemaš ništa lepo da kažeš o svojoj pokojnoj domovini.

Режим у НДКР прибегава неки методама којима су све остале цивилизације и културе прибегавале, истина много раније. Радни логори су били честа појава у великом броју држава корз целу историју. Садашње велике силе не формирају логоре на својој територији већ на туђим. Користе јефтину радну снагу и децу робове. Пљачкају туђе богатство, туђу нафту, туђе руде. Вероватно знаш да је САД имала логоре за Јапанце који су били амерички држављани. Ко је за то одговарао? Нико.

Pa valjda je cilj da napreduješ, a ne da zaustaviš život u srednjem veku ili u doba kolonijalizma? Treba gledati šta i kako drugi rade i na osnovu toga donositi odluke kako i šta dalje. Treba učiti na svojim greškama, ali je mnogo bezbolnije kada nešto naučiš na tuđim. Umesto da se potrude da napreduju u svakom smislu, oni i dalje žive u 1953, eventualno 1954/55 godini. Izvini to nije normalno, jer ko ne želi da se menja propašće kad-tad. To važi, kako za pojedince, tako i za države. Što se tiče velikih sila, njih posmatraj isto kao i Rimsko carstvo koje je trajalo dok nije potonulo u totalnu dekadenciju i pojelo samo sebe. Isto tako će skončati i SAD, s tim što su oni u to doba dekadencije već ušli, dovoljno je pogledati kakve sve bljuvotine prave za zabavu.

И за крај... Могао су да нађеш бољи цитат и бољу особу. Ко је и шта је Абдулах Сидран дегутантно је говорити.

U to kakva je osoba Sidran ja ne ulazim i ne zanima me, to je njegov problem. Njegov citat sam postavio zato što je izrekao 100% istinu.
Logged
Pages:  1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 22 queries.