PALUBA
May 18, 2024, 12:12:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 619207 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1350 on: November 23, 2015, 10:02:12 pm »

Quote
Поента мојих постова јесте да треба мало пажљивије поредити Србију и НДРК као и друге државе и да није све црно-бело, да није С. Кореја пакао на земљи и да постоји и нека светла страна те државе. О тамнима смо довољно слушали.

Па то нико овде не тврди. Да је слика црно-бела". Државу пре свега чине људи. Грађани Северне Кореје су ипак људи као и ми. И свакако да се и веселе и тугују, можда на свој начин, али то чине од срца као и ми. Ја ценим да имају пуно мање разлога да се веселе,а пуно више разлога да тугују. Видим и ја снимке које пушта њихова ТВ. Виде се и обични људи. Примећујем да жене у Пјонгјангу, као и другде, мало терају моду. Оркестри који јавно наступају заиста одлично свирају. Једино нисам видео да то "дотерани" оркестри наступају и по коренским селима и "забитима". Заправо, нигде нема снимака тих "забити". Мало има снимака изван Пјонгјанга. А зашто?

И да ли теби можда изгледа нормално да за младим Уном трче матори људи (све неки генерали и министри) са блокчићима и пишу сваку реч? И још се при том тако сервилно понашају да је то заиста смешно. тако нешто сам виђао само у оним кинеским историјским филмовима где се виде поданици како клањају пред царем. Шта мислиш када би овде у Србији тако нешто некоме пало напамет?

То, што у политичком смислу већина нас (барем у Србији) навија за Кореју када је њен однос са САД (укључујући и мене) у питању је нешто сасвим друго. А начин живота и политички систем (ако је уопште "политички", јер страховлада није политика) који тамо влада је опет нешто сасвим треће. Мислим да си ти то мало помешао. И зато кажем, далеко им лепа кућа, када је упитању тај начин живота за грађане.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1351 on: November 23, 2015, 10:18:18 pm »

Џумба реко бих сада свашта, али боље да ћутим. Прећићу на подручије политике и оде тема под кључ.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1352 on: November 24, 2015, 07:44:57 am »

Кина је огромна држава и ни тамо не може да се шета свако како му падне на памет.

Od prijatelja žena živela je dve godine u Kini, i još i sada redovno ide u Kinu. Studira jezik, a i radi u trgovinskoj branži. Osim (vojnih) zatvorenih oblasti, nije imala problem iči bilo gde.

Komšinica i njezin dečko, živeli su 4 godine u Kini i učili engleski na jednoj školi, u centralnoj Kini. Ni oni nisu rekli da su imali problema sa kretanjem.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1353 on: November 24, 2015, 10:09:32 am »

То је једна страна приче Боштјане.

у Кини постоји забрана кретања из града у град за кинеске држављане. Регије су подељене на 4 категорије, а основни критеријум је економска моћ становништва. Људи из сиромашнијих крајева (унутрашња Монголија, пустиња Гоби итд.), не могу да се задрже у дужем временском периоду у неком од развијенијих центара или области попут Пекинга или Шангаја и не могу трајно да се настане. Људи веће платежене моћи могу слободно да се настане где им је воља.

Логика је следећа: Ако соромах дође у богату средину са собом доноси и своје сиромаштво и своје проблеме.

Ограничавање кретања и суспенсизја слободе има разне модалитете. Не мора неко изричито да ти забрани да се помериш из једног у друго место. Може да ти да да се прошеташ мало до неког града или неке покрајине, мало да видиш и разгледаш, а онда назад у своје место.

Е ајд ми реци следеће:

Ако је ЕУ оаза мира, равноправности и среће у којој важи начело слободе кретања људи и робе зашто Пољаци до скоро нису могли да се запосле у Немачкој иако су ушли у ЕУ 2004.? Зашто Французи протерују Цигане из своје државе назад за Румунију ако свако може да иде где год он то пожели?

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1354 on: November 24, 2015, 01:56:58 pm »

Pričali o kretanju, ne o preseljenju ili bolje rečeno unutrašnjoj ekonomskoj migraciji.

Poljaci su uvek mogli da se zaposle u Nemačkoj. I pre i sada. Razlika je samo, da su pre trebali radne dozvole.

Imaš na ovoj strani opisano šta i kako.

Što si tiče cigana i Francuske (a i ostalih zemlja EU).
Niko nije prognao nikoga kuči, tko je bio uzoran (koji je radio pošteno) građanin. Ali ako dolaze prositi na ulici iz Rumunije, organizirano, krast po bankomatima, povečat kriminal, onda se i to razume, zar ne? Prošetaj malo Ljubljanom, Bečom, pa češ vidjeti koliko je domačih prosioca na ulici a koliko je "ostalih".

Nemam problema sa ciganima, ali imam probleme sa kriminalcima i nepridipravima, koji se vade na nacionalizam i na ljudska prava (strojanovi u slo npr).



PS: Boštjan me zove mama i (retko koji) prijatelj. Za sve ostale sam Božo. Postoje još dva tipa ljudi, koji me mogu zvati Boštjan, i to ako si spavao samnom ili ako to želiš Grin
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1355 on: November 24, 2015, 02:18:08 pm »

Беч сам прошао Љубљану нисам тако да о њој не могу да се изјашњавам. Људи из свих крајева света иду у ЕУ да просе. Такође људи из унутрашњости Србије долазе да просе по Београду, а онда подигну смештај од картона за који траже стан од градоначелника и неће у грађевински контејнер.

Кретање људи може да се ограничи на два начина: непосредно и посредно. Непосредно ограничавање слободе кретања се врши доношењем закона, одлука или уредби где се то прописује док се посредна контрола и ограничавање кретања врши девастацијом путне инфраструктуре, пропагандом или подизањем цена горива или карата у превозу.

Ким користи оба метода док остале државе користе или један или други.

ПС

Божо ме више подсећа на Божидара. Не слаже ми се са Боштјаном. Пре би ти стајало BOSCH.

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1356 on: November 26, 2015, 11:31:13 am »

У светлу последнњих дешавања на руско-турској релацији , Северна Кореја је званично изјавила да ће Турску избрисати са лица земље буде ли још једном наносила ударе по Сирији. Ким је припретио употребом нуклеарног наоружања 

http://news-islam.ru/world/item/2742
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1357 on: November 26, 2015, 11:49:31 am »

У светлу последнњих дешавања на руско-турској релацији , Северна Кореја је званично изјавила да ће Турску избрисати са лица земље буде ли још једном наносила ударе по Сирији. Ким је припретио употребом нуклеарног наоружања 

http://news-islam.ru/world/item/2742

Koji je ovo kralj...
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1358 on: November 26, 2015, 02:02:27 pm »

овај очигледно није чуо ону нашу пословицу у којој се помињу пијани сватови  Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1359 on: November 28, 2015, 10:59:08 pm »

Flota duhova - Misteriozni brodovi sa telima 20 mrtvih mornara nasukali se na plaži, niko ne zna zašto
Dailymail-T.V.   28.11.2015.

Flota od 11 brodova duhova, sa najmanje 20 tela mrtvih mornara, nasukala se na obali Japana. Ova pojava podgrejala je brojne teorije zavere u zemlji, a vlasti se trude da identifikuju tela koja su u poodmakloj fazi raspadanja.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Četiri broda su se nasukala početkom novembra, a još sedam je primećeno u poslednjih par nedelja kako besciljno luta Japanskim morem. Poslednji brod pronađen je u utorak na obali prefekture Fukuj. Vlasti nisu mogle da identifikuju tela i jedini trag koji bi mogao da ukaže odakle su došli brodovi su delovi severnokorejske zastave, kao i natpis "Korejska narodna armija" na jednom od brodova. Neki veruju da su to ribarski čamci iz Severne Koreje, ali da su zbog manjka moderne i GPS opreme zalutali. Drugi, pak, veruju da su to zapravo Severnokorejci koji beže od vlasti lidera Kim Džong-una. Obalska straža tvrdi da je posada najverovatnije mesecima besciljno lutala u čamcima primitivne izrade, kao i da su zbog jakih morskih struja usled nevremena bili povučeni ka obali.



Izvor: www.blic.rs


* 698907_brod-duhova-foto-youtube-actual-today_f.jpg (17.32 KB, 470x270 - viewed 204 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1360 on: November 30, 2015, 10:32:57 pm »

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1361 on: November 30, 2015, 10:48:53 pm »

Kakva je ovo za.ebancija?
Je li pripremaju napad na Tursku?

(Nisam razumeo voditelja - nema prevod)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1362 on: November 30, 2015, 10:55:22 pm »

Kakva je ovo za.ebancija?
Je li pripremaju napad na Tursku?

(Nisam razumeo voditelja - nema prevod)

Smučilo se čoveku, pa rešio da ih otrese k'o ciganče slinu. Wink
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1363 on: December 01, 2015, 12:32:30 am »

У светлу последнњих дешавања на руско-турској релацији , Северна Кореја је званично изјавила да ће Турску избрисати са лица земље буде ли још једном наносила ударе по Сирији. Ким је припретио употребом нуклеарног наоружања 

http://news-islam.ru/world/item/2742

Koji je ovo kralj...

Brat Kim laugh
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 082


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1364 on: December 01, 2015, 07:27:41 am »

мислим да не пуштају странце да шврљају унаоколо јер се боје шпијуна. кореје су и даље званично у рату.
Osim SAD-a, sa kim su još zvanično u ratu?
Logged
Pages:  1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.