Kako početi sa pušenjem lule?
<< < (40/40)
Boro Prodanic:
Pokušaj da praviš svoj miks - pola na primer Latakije, pola Larsena. Štedećeš duvan koji voliš a nećeš mnogo izgubiti na ukusu i aromi. Inače jedna lula nedeljno je dečja igra, ja pušim 3-4 lule dnevno.

Meni Latakija nikako ne ide, probao par puta - uvek isto, na pola lule odustanem.
dvaesjedan:
Dobar savet pokušaću tako pa ću javiti da li mi odgovara. Naravno, kako kome odgovara. Kao što znamo lula se puši kad je sve u toku dana završeno i kad smo mirne glave. Ja to sebi mogu da obezbedim 1-2 nedeljno predveče, tako mi najbolje odgovara. A i ako povećam sa pušenjem bojim se da će mi se vratiti stare navike (cigare).  :(

Iz nekog mog iskustva neparfimisani duvani mi imaju mnogo veći spektar ukusa nego parfimisani. Al eto ljudi smo svi volimo nešto drugačije, hvala Bogu.
Boro Prodanic:
Svakog dana ustajem sat vremena ranije od vremena kada bih trebao. Za taj sat popušim celu lulu i popijem duplu kafu, to mi je Daily routine. Kasnije tokom dana mogu da pušim ako imam uslove, ako ne i ne moram dok se ne vratim kući.
milan55:
Quote from: dvaesjedan on December 30, 2022, 05:17:39 pm

@milan55 Naravno al to zavisi i do količine koju neko konzumira. Ja pušim lulu jednom nedeljno tako da nemam potrebe da imam više lula, a pre toga sam pušio cigare svakodnevno 4 godine dok ih nisam totalno batalio.

Boro inače nisam ljubitelj parfimisanih duvana, volim jake duvane bez aroma, a pošto ovde nemam baš da biram verujem da će mi i taj WO Larsen dobro doći da uštedim malo na kvalitetnijim duvanima. Hvala na preporuci u svakom slučaju!


Ja sam kao studos kada nisam mogao otici vani po duhan, Trst ili slicno pusio i kako to zovu "Skiju" iz Hercegovine. Neki to motaju u cigarete a ja u lulu. Ali uglavnom original duhan bih preporucio. U Skiju sam znao kapnuti malo rakije da se ne susi.
BTW mali detalj koji sam primjetio kod sebe ali i nekih drugih. Ako je neko pusio lulu i onda cigarete, obicno drzi cigaretu zubima a manje usnicama. U doba "slobode "kad  smo na pauzi mogli pusiti uz kavu u firmi u pepeljari sam uvjek mogao prepoznati moj opusak/pikavac jer se na filteru vidi trag zuba. Nisam se ni trudio ali se nisam ni odvikao cijelo vrijeme mog pusackog staza. Nesvjesna navika.
milan55:
Quote from: dvaesjedan on December 30, 2022, 05:17:39 pm



Boro inače nisam ljubitelj parfimisanih duvana, volim jake duvane bez aroma, a pošto ovde nemam baš da biram verujem da će mi i taj WO Larsen dobro doći da uštedim malo na kvalitetnijim duvanima. Hvala na preporuci u svakom slučaju!


Ali zene vole aromatizirani duhan. Kad u staro doba kad se u kafani pusilo, pa zapalim lulu sa "Flying Duchmenom" puno cura/zena mi je reklo da im se to svidja.
Djeluje otmjenije, malo djelujes starije, iskusnije. Ja sam imao i bradu pa sam u aero-klubu, VZS,  dobio nadimak "Barba" djelom odakle dolazim a djelom zbog lule i brade.
Nemoze da steti!!!
Navigation
Message Index
Previous page